Görümceler neden sevilmiyor?

deligorumce

Üye
Kayıtlı Üye
22 Şubat 2022
13
8
27

Hayirlisiyla abim en yakin bir zamanda evliliğe adim atacaktır.
Abim benden yardim istemişti evlilik teklifi konusunda. Ben hiç bir şekilde karışmak istememiştim o yüzden tamamen abime birakmiştim. Zaman ilerledikçe gördümki abim işin içinden çıkamadı. Bende kıyamadım ve yardim etmeye karar verdim. Abim hayalindeki teklif organize edebilmek icin elimden gelenin fazlasını yaptım. Bu yaptıklarıma Annem ve kuzenlerim şahit oldular. Evlilik teklifi maalesef hava durumu sebebiyle hayalindeki gibi olmadı ve moreli bozuldu. Tekliften sonra ciğaran sarayinda aksam yemeği ayarladıki hep birlikte bunu kutlayabilmek icin.
Maalesef gelin hanim abimi bana karsi dolduruyor. Ve diyorki senin kiz kardeşin bütün gece surat asip ve butun gece telefondan kuzenleriyle birlikte benim hakkımda mesajlaştılar. Bunun dışında birde bazı fotoğraflarda arkada bende çıkışım ve ben bunun farkında değildim. Ayni zamanda butun organizasyon güzel bir şekilde devam etsin diye herkes yönetiyordum. Fotoğraflarda bile gözükmem rahatsız etmiş.
Bu sebebten gelin hanimin annesi 1 hafta sonra bütün bu olayları konuşmak icin kahveye çağırıyor. O an bu şekilde düşündüklerini bilmiyorduk. Bu konuşmada gelin hanımın annesi lafı dolandırarak annemin beni iyi yetiştirmediğini söylüyor ve hersey senin kızının olduğunu diye ifade etmiş.Bu konuşmadan sonra annem ile abim eve geldiğinde her konu ile ilgili birlik olup beni suçluyorlar. Evlilik teklifi yapıldığı gün gelin hanımın kardeşleri yabacılık çekmesinler diye sohbetlerimle güldüm ve herkesi güldürdüm. Bir tek maymunluk yapmadığım kaldı. Telefon konusuna gelince. Bütün konuşmalarımı gösterdim ve suçsuz oldugunu kanıtladım. Buna rağmen annem ve abim bana karşı tavırlılar.

Düşünüyorum acaba ben yanlış ne yapmış olabilirim diye. Benim aklıma doğru düzgün bir sebeb gelmiyor. Çünkü benim yaptığım tek şey herseyin onların gönlünce olması.

Suan ne yapacağımı bilmiyorum.
Tek bildiğim kalbimin paramparça olması!

Genelinde bir çay kaşığı karakteri olduğu için sevilmiyorlar galiba 😁
Görümcem yok olmadığı için memnunum.
İyi ki görümce de değilim. Ne yapsam mana aranabilirdi. Gelinler de az değil nitekim 😂

Acileeeennn mesafe koy. Valla bu durum neden böyledir bilmiyorumda , bende bizim gelin çarsaf sererken yardım ettim diye bir ton laf etmisti arkamdan neymis yaptığını beğenmiyormuşum da yardım ediyormuşum? Kafaya bakın ya mantık 0. Bunlara hersey müstahak. Bırak yardım etme hic bir konu da.
Katılıyorum ama yardım etmeyince de yardım etmedi diye şikayet ediyorlar 😑 insan arıza çıkartacaksa her durum ve şartta bir neden buluyor. Bence kafaya takmadan, çok bulaşmadan, tahammül ederek devam etmek lazım 😅

Hayirlisiyla abim en yakin bir zamanda evliliğe adim atacaktır.
Abim benden yardim istemişti evlilik teklifi konusunda. Ben hiç bir şekilde karışmak istememiştim o yüzden tamamen abime birakmiştim. Zaman ilerledikçe gördümki abim işin içinden çıkamadı. Bende kıyamadım ve yardim etmeye karar verdim. Abim hayalindeki teklif organize edebilmek icin elimden gelenin fazlasını yaptım. Bu yaptıklarıma Annem ve kuzenlerim şahit oldular. Evlilik teklifi maalesef hava durumu sebebiyle hayalindeki gibi olmadı ve moreli bozuldu. Tekliften sonra ciğaran sarayinda aksam yemeği ayarladıki hep birlikte bunu kutlayabilmek icin.
Maalesef gelin hanim abimi bana karsi dolduruyor. Ve diyorki senin kiz kardeşin bütün gece surat asip ve butun gece telefondan kuzenleriyle birlikte benim hakkımda mesajlaştılar. Bunun dışında birde bazı fotoğraflarda arkada bende çıkışım ve ben bunun farkında değildim. Ayni zamanda butun organizasyon güzel bir şekilde devam etsin diye herkes yönetiyordum. Fotoğraflarda bile gözükmem rahatsız etmiş.
Bu sebebten gelin hanimin annesi 1 hafta sonra bütün bu olayları konuşmak icin kahveye çağırıyor. O an bu şekilde düşündüklerini bilmiyorduk. Bu konuşmada gelin hanımın annesi lafı dolandırarak annemin beni iyi yetiştirmediğini söylüyor ve hersey senin kızının olduğunu diye ifade etmiş.Bu konuşmadan sonra annem ile abim eve geldiğinde her konu ile ilgili birlik olup beni suçluyorlar. Evlilik teklifi yapıldığı gün gelin hanımın kardeşleri yabacılık çekmesinler diye sohbetlerimle güldüm ve herkesi güldürdüm. Bir tek maymunluk yapmadığım kaldı. Telefon konusuna gelince. Bütün konuşmalarımı gösterdim ve suçsuz oldugunu kanıtladım. Buna rağmen annem ve abim bana karşı tavırlılar.

Düşünüyorum acaba ben yanlış ne yapmış olabilirim diye. Benim aklıma doğru düzgün bir sebeb gelmiyor. Çünkü benim yaptığım tek şey herseyin onların gönlünce olması.

Suan ne yapacağımı bilmiyorum.
Tek bildiğim kalbimin paramparça olması!
Abinle annen buldumcuk olmuşlar. Kesinlikle kendini geri cek. Sayginj koru. Kimse için emek harcama. Kendi baslarina yapsınlar herşeyi. Saygisizlar

ya gerçekten o zaman zoruma gitmişti de şimdi gülüyorum :KK70:
sonra dan mesafeyi güzel ayarladık birde eşimin kanından biri yani
şimdi sağolsun karışmaz bende ona saygı ve sevgi duymaya başladım
bazen sınırı çizmek lazım ama aile ailedir ya herkesle küs olunca o evliliğin de tadı kalmıyor
en iyisi yüz göz olmadan ilişkiyi yürütebilmek
Kesinlikle katılıyorum

Görümcelikle bozmuş.
IMG_20220223_131553.jpg

Son düzenleme:
Benim eltiminde burnu kaf daginin zirvesinde kimseleri begenmez pek lafa soze karismaz bizle konusup ne yapacak bizim gibi pis cahillerle🤣 Neyseki 5. kitabini da cikarip yurtdisina tasindi kurtuldu bizden🤪

Bazen anneler de haksız çıkabilir. Nikah nişan olmamış, isteme yapılmamış bir ilişkide (yani adını koymak) kendi aile bireylerini aşağılatmak (haksız bile olsanız) annenizin basiretsizliği ve abinizin de ayıbı. Olduğunuz ortamda sizi ima etmediğiniz şeyler yapmakla suçluyorlar ise kendinizi savunun efendim. Onlar utansın. Her zaman derim ve yaparım "aklımdaki o düşünce kafamda patlayacağına, başkasının kucağında patlasın. Şimdi o düşünsün" diye. Benim bir tane görümcem var. Allah herkese ondan daha geçimlisini nasip etsin. Hasta olduğumda bile bakmaya geldi, ben de ona bakmaya gittim. Bunun yanında sınırlarımızı da bildik. Sizin gelin ailenin odak noktası olmak isteyen bir karakter gibi duruyor. Karpuz da değil ki işte seçemiyorsun insanı. Allah bu süreçte sabır versin sizlere.

Hadi abin dolduşura geldi diyelim,annen nasıl sana tavırlı olabiliyor?
Bu işte bir gariplik var?
Acaba gerçekten bir şey mi yaptın bilerek ya da bilmeyerek?
Annenin de sana tavırlı olması çok garip çünkü.
Ama gelinde az değil onda da var bi şeyler belli.
Baksana telefonda arkadaşlarınla onun hakkında konuştuğunu söylemiş,ne alaka ya?
Nasıl bu kadar iddialı bir şey söyleyebiliyor emin olmadan?
Vallaha sizin iş zor ama hayırlısı.

İnsanoğlu kusursuz degildir. Önemli olan niyet. Allah biliyor ya herseyi iyi niyetle yaptığımı.
Ben genel olarak şunu söylemek istiyorum. Gelin kendi tarafından görümce de kendi tarafından haklı kendince. O yüzden böyle çekişmedir gidiyor. Gelin bazı şeylerden huzursuz oluyor görümce ben abime yardım etmek istedim diyor. İkisde kendince haklı. Kişisel saldırıcı olmadığı sürece takmayın derim. Bu arada bende görümcemi sevmem. Minicik örnek vermem gerekirse de uğramadım diye dakkasında abisine yetiştirmesi :) sınırıma saldırı.

Adınız neden deli görümce :süslü:

Kendinize isim alırken bile gorumceliginiz ile bire bir alakalı olması ayrıca bir garip.

Konu sahibinin adına da yeni dikkat ettim.
Allah seni ne etmesin cvp zaten ismindeymis 🤣

Konu başlığınız "Görümceler neden sevilmiyor" nickiniz " deligörümce "
Pek manidar bir nick😅
Ben deli dolu birisiyimdir. Eğlenmeyi ve eğlendirmeyi çok severim. Okuduğum bölümden dolayı ciddiyete önem veren birisiyim. Uzun lafın kısası yerine göre ruh halimde değişir. Deliyim yani 🤣🤣🤣

Ben deli dolu birisiyimdir. Eğlenmeyi ve eğlendirmeyi çok severim. Okuduğum bölümden dolayı ciddiyete önem veren birisiyim. Uzun lafın kısası yerine göre ruh halimde değişir. Deliyim yani 🤣🤣🤣
Anneniz neden kız tarafının ağzını yirtmamis sanki anladım 🤭🤭🤭

Konuyu okurken yoruldum alt tarafı iki insan birbirini sevmiş evlenecekler.
Yani her şey adeta bir tören.
Evlilik teklifi abartılmış.
Yetmemiş Çırağan da evlilik teklifi kutlaması yemeği yenilmiş( bir bu eksikti)
Daha bunun istemesi nişanı kınası düğünü var ohooo.
Kızın annesi ailenizi çağırıp konuşmuş etmiş ayy ne yorucu ya herkes yorucu yani.
Bu kadar abartılarak yapılan evliliklerin genelde sonucu pek iyi olmuyor.
Her şeyin sadesi güzel.

Sizin hatanız her şeye fazla müdahil olmanız.
Mesela kimseyi memnun etmek gibi bi zorunlulugunuz yok siz orda abinizin kardeşi sıfatıyla onun mutluluğunu paylaşıyorsunuz.
Bu kadar insan sizi hatalı bulduysa bir yerlerde yanlış yapmissinizdir ve bunu sizde biliyorsunuz içten içe bence.
Şahit kanıt filan demişsiniz bunlara gerek yok dürüstçe iç sesimize bakmak yeter çoğu zaman .

Görümcemi severim çünkü sessiz ve kendi halinde kimseye karışmaz ama siz her şey mükemmel olsun diyerek her şeye çok fazla karışmışsınız. Biraz geri planda olun derim. Sonuçta gelin hanım sizi tanımıyor, size karşı ön yargılı davranması normal çünkü her şeyin içine girmişsiniz. Görümcem sözlümü yönetecek, abisi adı altında evliliğimize karışacak şeklinde düşunmüs olabilir.

X