görümce

ev elden giderse nerde kalcaz?😕

asgari ücret ve araba tamircisi 10.000 TL alıyor
Asgari ucret 17002 lira once onu bi soyleyelim.

Oturdugunuz ev kayinpederinizin eviydi, siz oturuyordunuz, sonra kayinpeder öldü ve miras kaldi.

O halde soyle soyleyim, gorumceleriniz, esiniz ve kayinvalideniz o evin ortak sahibi.

Gorumcenizin tapuyu isteme sebebini anladim ben. Kadin mirasin ustune intikal (miras paylasiminin yapılması) ettirildigini gormek istemis ve elinde tutmak istiyor.

Benim tahminimce (benzer bi durum yasadigimiz icin soyluyorum) mal paylasildigi halde tapu kaydi edevlet'e yansimadi, gorumcenizde malina coktugunuzu dusunup tapuyu gormek ve kendini guvenceye almak istedi.

Hakli mi? Evet hakli.

Simdi sizin yapabileceğiniz birsey yok. Tapu kagidi gorumcenizde durabilir hicbir onemi yok, zaten eve de birsey yapamaz cunku ortak mal.

Sakinlesin ve bence gorumcenizden degilde esinizden suphelenin.

Benim tahminimce (benzer bi durum yasadigimiz icin soyluyorum) mal paylasildigi halde tapu kaydi edevlet'e yansimadi, gorumcenizde malina coktugunuzu dusunup tapuyu gormek ve kendini guvenceye almak istedi.

Hakli mi? Evet hakli.

Simdi sizin yapabileceğiniz birsey yok. Tapu kagidi gorumcenizde durabilir hicbir onemi yok, zaten eve de birsey yapamaz cunku ortak mal.

eşim her şeyi anlatan biri değildir 4 yılda bir çok yalanını yakaladım

valla bu dünyada insanlar çalışıp kaldıkları evlerin ücretini ödüyorlar.
vicdanlı insanlar zaten başkalarının malının üstüne oturmuyor.
hoş vicdan yoksunu olup oturmaya kalkanı da böyle hop diye kaldırıyorlar gördüğünüz gibi.
siz de artık başkasının malının üstüne konmak yerine herkes gibi başınızın çaresini bakarsınız.

Esiniz bir halt karistirmasa küsmek yerine coktan polise gitmisti. Ama belli ki mal tek onun degil ve görümce hakkini yedirmek niyetinde degil. Size tek tavsiyem: Olay miras ise ve birinin hakki caliniyorsa asla razi gelmeyin. Heleki söz konusu bir yetim ise. Vebal büyük. Aynisi laf tasiyip küslüge sebep olmak icin gecerli

Hiç mi düşünmedin bunun evi nasıl olabilir diye? Net miras işte. Görümce de ortak eve. Tapuda eşinin ismi yazmış olsa da bu değişiyor. Üstelik mahkeme olunca bir de masrafları sen ödersin. İnsanları dava açacak konuma getirdiğiniz için.
ama ev benim diyordu

eşim her şeyi anlatan biri değildir 4 yılda bir çok yalanını yakaladım
Yani sonuç olarak sizi çok enterese etmeyen bir konuymuş. Bırakın cebelleşsin, ev giderse nerde yaşayacağınız da onun sorunu, anladığım kadarıyla sizi mutfak dışına çıkarmamış bu evlilikte, o yüzden siz karışmayın uğraşsın.

Asgari ücretle çalışıyorsa eve neden 10000 giriyor? Borcu mu var? Borçtan da haberiniz olmayabilir mi?
Benim babam da araba tamircisi ve çıraklara ayda 10 bin TL vermiyorr normal çalışan ustalar haftada 10 binden fazla alır. Net kekleniyo konu sahibi. Ev yine kocasının değildir kesin

arkadaşlar şimdi söyle eşim görğmceye tapunun kağıdını verdi geri istedi vermiyor bizde kağıt onda diye telaşlandık ev elden gidecek diye illa bir şey yapar diye düşündük
Hesabını pasifleştirmişsin ama çok tatlısın ya gerçekten çok güldüm 😂

yazım hata

3 görümce var
tapu eşimin
eşim emanet edeyim misali görümceye verdi ama görümce geri vermiyor
evlada küslük olmaz diyen kv
kvyi tembihlemiştik fakat görüşme diye dinlemedi barıştı
E tapu ne işine yarayacak görümcenin,kendi üzerine değilse,onun elinde sadece bir kağıt parçası, satamaz başka birşey yapamaz.
Eşiniz gitse tapuya yenisini çıkarır zaten,neden görümceye yalvarıyorsunuz?

E tapu ne işine yarayacak görümcenin,kendi üzerine değilse,onun elinde sadece bir kağıt parçası, satamaz başka birşey yapamaz.
Eşiniz gitse tapuya yenisini çıkarır zaten,neden görümceye yalvarıyorsunuz?
Mal hisseli yani miras.
Muhtemelen uyenin esi intikal islemleriyle ugrasti.
Bazen intikal eden tapular edevlet'te gozukmuyor. Tahminimce gorumce de e-devlet'inde tapuyu goremeyince bunlardan istedi emin olmak icin ve isine yarayacağını dusunerek de vermiyor.

2.ihtimal hisseli mal, uyenin esiyle bosanma durumu var (daha once bahsetmis baska konuda) ve mali bosanma sonrasi kaybetmemek icin boyle bir numara cevirip uyeden kacirmaya cabaliyorlar.

Miras kanaliyla gelen malin bosanmaya konu olamayacagini bilmiyorlardir diye dusunuyorum

Konu sahibi, neden durumu netleştirmeden üyeliği iptal etmeyi düşündünüz? Net fake dağılın.

Asgari ucret 17002 lira once onu bi soyleyelim.

Oturdugunuz ev kayinpederinizin eviydi, siz oturuyordunuz, sonra kayinpeder öldü ve miras kaldi.

O halde soyle soyleyim, gorumceleriniz, esiniz ve kayinvalideniz o evin ortak sahibi.

Gorumcenizin tapuyu isteme sebebini anladim ben. Kadin mirasin ustune intikal (miras paylasiminin yapılması) ettirildigini gormek istemis ve elinde tutmak istiyor.

Hakli mi? Evet hakli.

Tapuyu evi satışa çıkarmak için istemiş de olabilir, eskiden miras kalan bir gayrimenkul olduğunda paydaşların hepsinin adının ve hisse oranlarının yazdığı tek tapu çıkarılıyordu bunun için de herkesin tapuda hazır olması isteniyordu ama son 15 yıldır falan herkes kendi hissesine ait tapuyu çıkarabiliyor, konu sahibinin eşi veraset intikal sonrası evraklarıyla tapuya gidip kendi hissesinin tapusunu çıkarmıştır ablası masraf yapmamak için tapu çıkarmamıştır, evi satışa çıkarmak istediğinizde emlakçılar tapu istiyor, elinizde mirasçılık belgeniz ve taşınmaza ait tapu olduğunda, tapunun hangi mirasçıya ait olduğunun önemi yok, biz diğer paydaşlarla ortak karar aldık evimizi satmak istiyoruz deyince emlakçı satışa koyabiliyor, konu sahibi eşimin çok yalanını yakaladım demiş, asgari ücretin 10 bin lira olduğunu zannettiğini de hesaba katarsak, aile ortak kararla evi satışa çıkarmış olabilir, herkesin haberi var konu sahibinin yok gibi görünüyor.

Son düzenleme:
X