Görümce sorunsalı

Konu sahibi sen birde ne hakla gorumceye kiziyorsun ? Çocuk yaptı diye. Kocan parasını ailesine veriyor sende tüp bebek yapmaya çalışıyorsun . Sen çok aklı başında mi davraniyorsun . Iki gün sonra rezil edeceksin küçücük çocuğu. . yeğenlerinden kendisine fırsatı olmayacak bir baba . Sen görümcenden betersin .

Haklısın ama erkek milleti yinede ailesini tutar

Bu konuyu eşinle ciddi ciddi konuş. Eğer hâlâ önceki gibi cevaplar verirse " o zaman sen kendi maaşınla dilediğin kadar yardım et, benden bir kuruş isteme" de.

Görümce ikinciyi de ağlayarak yapmış herhalde. Tövbe tövbe!

Şu mesajınızı yeni gördüm.
Sizin böyle bir kocadan tüp bebek yapmak istemeniz normal mi peki?
Adam aile olamamış sizinle. Maaşını ablasına, eniştesine yediriyor. Siz bu adamı ne diye baba yapmak için uğraşıyorsunuz?
Aklınızı başınıza toplayın, eşinize resti cekin bir kuruş dahi ablasina, eniştesine verirse, gönderin yanlarına gitsin. Çocuk falan yapılmaz zaten böyle bir adamdan. Ben konunun başında ablaya bu kadar harcama yapılacağını düşünmemiştim.
Abla boşansa bile bir işe girip çalışmak zorunda. Eşiniz kimseye tüm maaşını veremez, o zaman evlenmeyecekti. Siz ne yaşadığınızı farkında değilsiniz sanırım.

Asla abartmıyosun, bundan rahatsız olduğunu eşine de görümcene de belirt. Bide o adama 2. Çocuğu yapmış. Nice anneler var burda eşinden boşanıp tırnağıyla kazıyıp evladına bakan, görümcen bulmuş yağlı kapıyı rahat yaşıyo. Her zaman öncelik ailendir. Zorda kalır kardeştir yardım edersin ama bu iyi niyeti suistimal

Bir yanlış anlaşılma olmuş sanırım. Eşimin maaşı onlara gidiyor derken kira borçlar masraflara gidiyor anlamında şahıs değil

Ben eşinin maaşı eşya, tüp bebek vs ye gidiyor, evi konu sahibi geçindiriyor diye anladım. Direkt ablaya değil yani ama yanlış mı anladım acaba? İnşallah öyle değildir. Cinnet geçirmelik.

Milyonlarım olsa da asla yardım etmezdim, ettirmezdim. En fazla başarılı bir çocuksa ya da okumaya çabası varsa eğitim masraflarını üstlenirdim. Verdiğiniz para, yardım görümceye koca tutmaya yarıyor.

Arkadaşlar konuda tabiki maddiyatta önemli ama beni asıl yıpratan manevi beklentisi. Diğer şeyler olmasaydı maddiyatı gözüm görmezdi bile. Hani aşırı afaki bir şey değil çünkü konumda da bahsettiğim para kısmı çok ufak olan kısım yoran kısım daha farklı.

Sizi yine borç, harc, tüp bebek tedavisi derken keyfinden o hayati yaşayan ablaya bir sey vermek zorunda değilsiniz. Eşinizin size de kıyamaması lazım.
Biraz duygu sömürüsünü gözyaşıylarıyla fazlasıyla kullanan bir insan. Ben de maalesef yapı gereği bu zamana kadar sen git ben hallederim. Ben yalnız da yaparım kafasındaydım. Şimdi maalesef
bu huyumu düzeltemiyorum. Daha sert davranmam lazım ikisine de.

O raddeyi beklemenize hiç gerek yok. Eşinizle yer değiştirin, görümceniz sizin kardeşiniz olsaydı eğer, eşiniz yine aynı şekilde destek de bulunurmuydu?
Bunun cevabı evet bulunurdu. Bunun benim kardeşimle de alakası yok. Yoldan geçen bir insan bir kaç kere ağlayıp söylese aynı yardımları ona da yapar kıyamaz. Ya artık buna saflık mı denir ne denir bilmiyorum ama çoğu zaman ben zapt ediyorum.

Iyyy bir de hamile mi kalmış bu adamdan. Kusura bakmayın da görümceniz size kuma olmuş resmen. Çocuğu alkolik,işe yaramaz eşinden yapıyor babalığını kardeşinden bekliyor. 7 kardeşi varken bu kadar sorumluluğu eşiniz üzerine alıyorsa bence boşanın eşiniz de gitsin acizlerevi açsın eniştesi,ablası,yiğenleri yiyip içip hayatinı yaşasın eşiniz de saf gibi çalışıp onlara para yedirsin. Görümceniz de çok kurnaz. Madem eşi böyle biri ne diye ikinci çocuğu yapıyor. Tabii erkek kardeşi babalık yapar ona güveniyor. Ne anlamsız hayatlar yaa. Bir duruşunuz olsun

Hiç sevmem böyle şeyleri aşırıya kaçmiş biraz mutsuzsa ayrılsın babasının evine dönsün.
Bir bebeğe mama bez almak birşey değil bir yoğurt alması da birşey değil kuş kadar yiyorlar zaten yedikleri içtikleri nedir ki. Yeğendir elbette ilgilensin.. ama aşırıya kaçmasın .. senin evinde durumlar nasıl yani maddi olarak aranız nasıl eşinle mesela haftada kaç kez güzel keyifli günler geçiriyorsunuz ? Hep böyle mi hergün mu bunları da gözden geçirin hani demek istediğim sizi boşluyor mu ? Aile dedin. Mi erkekler için akan sular duruyor benimde abilerim var ne arar ne sorarlar onların hali zaten ortada maddi olarak yok durum bide başka şehirdeler uzaktalar zaten bi durum olsa el atmazlar durumlardan dolayı.

Yani eşinden göremediği ilgiyi abiden beklemesin bu bencillik. Bunu net olarak kesinleştirmek lazım görümceniz çok cahil bir kadın sorumsuz bir erkekten neden insan 2. Çocuk yapar başına belayı alır anlamıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…