GÖRÜMCE SORUNSALI.

superisi1999

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
19 Haziran 2024
102
-5
24
Konuyu kısaltarak yazma kararı aldım,eşimin ablaları sürekli benim onları kıskandığımı iddia ediyor ama öyle bir şey yok.Abilerinin eşiyle de bu yüzden görüşmüyorlar,sözde yengeleri de kıskanıyormuş bunları.Mesela eşim bana altın kolye almıştı,alırken ablasına söylemiş.Yolda denk geldik eşimin yanında haberi yokmuş gibi davrandı,aaa bu ne bakayım,kolye mi,altın mı dedi.Eşim aldı dedim,haberim yok dedi.Eşim de abla söyledim ya sana dedi,mesela eşim benle resim paylaşıyor senin sadece karın mı var neden sadece karınla resim paylaşıyorsun diyorlar.Eşim istedikleri bir şeyi yapmasın,hemen karın izin vermediye getiriyorlar lafı.Eşim bana telefon aldı ablaları da hemen aynısından aldı gibi gibi.Mesela gidelim eşim benim yanıma otursun,karın kıskanıyor o yüzden bizim yanımıza oturmuyorsun dimi diyorlar.Mesela eşim giderken öpmeyi unutsun,kesin ben kıskandığım için öpmediğini felan zannederler.Çocuğumuz doğdu toplasam 3 ya da 4 kere görmeye gelmişlerdir.Bizimle hiç bir şey yapmazlar ama benim ailemle gittiğimiz zaman da sinirden kudururlar.Neden senin ailenle daha çok görüşüyorsunuz biz ailesi değil miyiz diye.E çağırdığımız zaman gelsinler o zaman.Mesela bir şey olsun sadece eşimi ararlar beni aramazlar.Yok sayarlar beni.Şimdiye kadar verdiğim değerin zerre karşılığını görmedim.Eşimle beni kıskandırmaya çalışmaları beni çok sinirlendiriyor,beni dışlayıp sadece onunla samimi olmaya çalışıyorlar ya aşırı itici gözüküyorlar kıskanmıyorum sinir oluyorum.Eşim de bunların dolduruşuna çabuk geliyor gibi geliyor bana,aslında benim üstüme gelmiyor hiç ablaları yüzünden ne desem yapıyor Allah için yani.Ama ablalarına karşı mesafe alamıyo tamamen,yani mesafeli ama maalesef tam bir mesafe söz konusu değil.Sadece telefonda konuşuyorlar bu arada nasılsın felan diye arada sırada bir.Birbirlerine gidip gelme durumları yok,yani şuanlık yok.İlerleyen zamanlarda ne olur bilmiyorum.Ben sadece eşimin beni savunmasını,ezdirmemesini,mesafesini koruyabilmesini istiyorum.Eşime bunu nasıl anlatabilirim.Eşim bana ben onların ne olduğunu çok iyi biliyorum dedi,onlarla birlikte ben büyüdüm dedi.Zaten samimi değilim diyor ama bana göre onlar sanki eşimi kendi taraflarına çekmeye çalışıyor gibime geldi.Böyle sorunlar yaşayanlar nasıl çözüm buluyorlar ya?

Son düzenleme:
Konu sahibi, sen bence git terapi alıp bir işe girip çalışmaya başla. Düşüncelerin bakış açın çok çocuksu. Hiç yetişkin gibi değil.

İlk olarak yetişkin iki insan evlenme kararı verdiyse masraflarını kendileri ödemeliler. Kocanın ablası neden sizin düğün paranızı ödesin? Anası değiller babası değiller. Ne saçma beklenti. Resmen insanlara kurulmuşsun size para harcamadılar diye.

İnsanları ev görmeye çağırıp, sürekli fikirlerini sorup onların yorumunu beğenmemek, sanki senin kötülüğünü istemişler gibi anlamışsın. Sen götürmüşsün iki evede. Ay şaka gibi konu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Okumadım ama sizin gibi kv kp vefat etmiş . Bir komşumuz vardı gelin olduğunda ikisinde yaşamıyordu. O da sıkıntılar yaşamıştı . Çalışmıyorsanız çalışın

hiç bir şeyimize doğru düzgün destek olmadılar olmadıkları gibi de çıkan kavgalar çabası.N

Sonra ablası kıpkırmızı oldu bize bi bağırdı ne diye o zaman sabahtan beri konuşuyoruz dedi,niye soruyorsunuz o zaman dedi sizin dedi a

Ayy asiri uzun okuyamadim ama haksiz oldugunuza şuralardan karar verdim.
Esinizin anne babasi hayatta degil diye kardeslerinden anne babalik destegi bekleyemezsiniz eger maddi olarak bahsediyorsaniz tabi ki misafir gibi gelip gidecekler.

Her yere her şeye kabile şeklinde gidip, iç içe olmak istiyorsunuz sonra insanlardan rahatsiz oluyorsunuz. Madem kimse yorum yapmasin istiyorsunuz, kendiniz ne istiyorsaniz onu alacaksiniz niye milleti peşinize takip begendin mi begendin mi muhabbetleri yapiyorsunuz? Yalandan soru soruyorsunuz fikir soyleniyor sonra başliyorsunuz kari koca şov yapmaya yok sen oturacaksin sen ne dersen o alinacak filan eee baştan kendiniz secsenize madem insanlari ugrastirip sonra da siz kimsiniz benim fikrim onemli diyeceksiniz.
Şaka gibir bir konu ya. Devamini okusam kimbilir ne krizli seyler vardir. 😁😁😁😁

Gorumceler kotu davraniyorsa da haklilardir mutlaka.

Sizin hataniz onlar kendilerini gösterdikleri halde ordan ev almaniz ve hala görüsüp durmaniz. Toksik insanlari uzak tutmayi ögrenin. Esiniz madem dis geciremiyor sizin dediginiz gibi, o zaman o cizgileri siz cizip koruyacaksiniz
Ek not: Üniversiteden kalma hizli okuma teknigim var, ama gülüm cok uzun olmus ya

X