göğüs ucu kremi aldık mı kızlar??

elifdem

Guru
Kayıtlı Üye
3 Ekim 2008
1.628
8
Hastane cantasına koymak lazım. bu aralar ona bakıyorum ama elli türlü marka var. ne almalıyız, bana LANOLİN için iyi dediler. doktorlar ne öneriyor bilgisi olan varsa paylaşalım. CADIARZUCADIARZU

bana doktorum lansinoh lanolin önerdi ben de bugün aldım ama inşallah çok ihtiyacım olmaz , minnacık 10 gramlık tüp 18.99 ytl ( bir günde biticek gibi duruyo o kadar minik ki , sürekli kullanmam gerekse maaşın yarısı kreme gidecek :)

bende lansinoh 56 gr aldım 60 ytl ye ..bebeğe zararsız olan tek kremmiş .dr um önerdi ..ayrıca ablamda bunu kullandı o yüzden tercih ettim..

Andinanın dediği kremi kullanıyor benim KK da gördüğüm çoğu hamiş.

Kızlar ben her yağlanmada göğsümü de mutlaka yağlıyorum.Sanki benim göğüs ucum yara olmayacak gibi geliyor bana DD

Andina canım zaten fazla kullanılmayacak sanırım o krem.Heralde 1-2 hafta anca kullnılır.
Ben 24 ytl ye sormuştum.Ben sorun olursa almayı düşünüyorum.Arkadaşıma doktor doğumdan sonra bi krem yazmış.Belki banada yazar.Neydi şu çatlaklar için kullanılan.Bepant??? İşte onun gibi bişe yazmış galibba.

eylülcüm kazıklanmışız biz yaaa elifdemin verdiği sitede 56gr. 39 ytl... neyse sağlık olsun zaten bebekle ilgili herşey o kadar pahalı ki Allah hepimizin yardımcısı olsun..
darkinlife inşallah dediğin gibi hiç ihtiyacımız olmaz bu kremlere :)))

Kızlar eminönüne gittiğimde Azo'nun alışveriş yaptığı bir yer vardı. Adını unuttum, irem mi idil mi öyle bişey. Orada Lansinoh kremin 56 gr. ı 28 milyondu. Ben de o sırada almadım nedense. Sanırım doktor tavsiye etmemişti de ondan. Bu son gittiğimde doktora soracağım ve öyle alacağım. Belki gerek bile kalmaz Dark'ın dediği gibi.

sigorta karşılamıyormu bu tip kremleri..yani karneye yazdıramıyormuyuz..???
bi soru daha...bebek doğmadan önce kullanmaya başlamalımıyız yoksa doğduktan sonra bi sorun olursamı kullanıcağız...
aynı dark gibi bende bepanthene'i hergün göğüslerime sürüyorum..inşallah faydası olur..

valla ben eczaneden aldım ikili paketi 60 ytl ikili derkende biri 56 gr biri daha küçük 26 gr filan heralde tekli yoktu ..küçük olanı arkadaşa verdim beraber almıştık ..20 ytlsini o verdi hatta..çok kullanılacak bişey olmadığından dolayı ikiliyi tek başıma kullanamazdım..yani bana 30 ytl ye gelmiş oldu :))

karamio, bunu da hamileyken kullanılan catlak kremlerini yazmıyo doktorlar. sıkıntımız olursa eğer kendimiz alıcaz mecbur. göğüsü şimdiden hazırlamak cok mantıklı ama her kremi de sürmemek lazım. zararlı olabilir.
bu iş belli olmuyo, kimi anne 1-2 ay sıkıntı yaşıyo göğüslerinden, kimisi 1-2 günde alışıyor. bizde inşallah hemen alışanlardan oluruz.

bende lansinohu duydum yengemde onu kullanmış ilk bebişte kullandığı kremlerin hiçbiri fayda etmemiş ikinci bebişte lansinohu denemiş ve sonuç mükemmel banada mutlaka onu al dedi bende fiyatını merak ediyordum pahalıymış yaa

kızlar ben aralık annesiyim ama kızım sürpriz yaparsa kasım annesi de olabilirim:) neyse lansinoh kremin methini ben de çok duydum.. hafta sonu alalım diye çıktık eşimle.. fiyatına 38 ila 40 dediler.. eczanelerde daha pahalıymış.. kremin üzerinde amerikadan yazıyordu.. eşim ben bunu internetten alırım dedi ve vazgeçip almadık.. e-bay den kargo dahil 18 ytl ye sipariş verdik.. e-bay türkiyedeki gitti gidiyor tarzı bir alışveriş sitesi.. gayet de güvenilir.. ben kızımın telsiz ateş ölçer gibi gereçlerini amerikadan çok çok ucuza getirttim.. haberiniz olsun

canım ben ebay'e çok bakardım ama kurye çok pahalı olur diye hiç alışveriş yapmadım bugüne kadar , gerçekten kurye o kadar ucuz mu?? alışverişten önce kargo ücretini öğrenebiliyor musun?

evet canım zaten düşürebilmek önemli
hem türkiyeye gönderen hem de ucuza gönderen bulmak biraz zahmet isteyebiliyor.. ama dediğim gibi düşürünce çok da uyguna geliyor.. ben braun un kulaktan ateş ölcerini 20 liraya aldım. hem de kargo dahil.. türkiye de 85 90 ytl arası.. araştırın sabırla..

fas cım baktım dün akşam ebay a. buldum da kremi ama takip edip uğraşmak lazım. onu ayarlayana kadar doğururum falan, bi anlamı kalmaz. gidip 39a alıcam 56 grmını bugün. ama uygun fiyata başka ürünleri araştırmak lazım. ateş ölçer baya uyguna gelmiş mesela.

Arkadaşlar ben de bayramda doğum yaptım. Doğumdan bir ay önce düzenli olarak lansinoh kullanmaya başladım. İlk iki gün sorunsuz emzirdim ama sonra göğüs uçlarım soyulmaya ve yarılmaya başladı.
Aslında bu sorun büyük ölçüde emzirme hatasından kaynaklanıyormuş. İlk emzirmede dikkat etmediğim için bebeğim göğüsün ucunu tutarark emmeye alıştı. Doğru olan şekil; göğüsün koyu renkli bölümünün tamamını bebeğin ağzına verebilmekmiş. Şu anda göğüs ucundaki zedelenmeler bepanten+lansinoh+zaman aşımı:)) ile daha iyi durumda.
Aman dikkat edin ilk emzirmede ucundan tutmadan göğsün koyu bölümünün tamamını vermye çalışın. Şimdiden kolay gelsin:))

haklısın canım.. dedim ya ben hafta sonu buldum siparişi verdim.. dün akşam baktım adam yollamış. sanıyorum bu hafta sonundan sonra elime ulaşır.. ben de kullanmaya başlarım.. doğumdan önce 8. ayda başla demişti irem bebe deki satıcı adam.. öyle söylüyorlarmış alanlara.. doğru di mi? yani yara olduktan sonra kullanmanın bi anlamı yok gibi. maksat yara olmadan kullanmak.

ateş ölçeri ben çok uygun fiyata buldum. şimdi bebegi olan başka bi arkadaşım için bakınıyorum ama yok denk gelmiyor bir türlü.. inşallah gönlüne göre bulursun sen de..

bu arada aklında bulunsun canım, bu e-bay in hong kong sitesi de var. ordan da elektronik alıyorum.. malum uzak doğu çok daha ucuz oluyor elektronik konusunda.. 100 dolar artı kdv dedikleri laptop klavyesini 8 dolara aldım, kargo bedava.. haberinizi olsun kızlar.

ben almadım ya ufff aslında almadıgım ve aklıma gelmeyen neler varmıss

canım bana da hamileyken başla dediler. bugün aldım. bu gece de ilk defa kullanıcam. inşallah faydasını görürüz..:sm_confused:

Bende bugün almıştım lansinoh kremi. Bu başlığı görmedim. İrem bebeden aldım, 40 liraya 56 gr.ını. Oradaki satıcı banada 1.5 ay önceden başlamak lazım dedi. Şimdi başladım. Kızımın bebekliğinde canım çok yandığından ben önlemimi alayım dedim. bir zararı olmaz sonuçta. En iyisi buymuş. Bebeğede zararı yokmuş, sürün emzirin hiçbişeycik olmaz dedi. O acı çok fena kızlar, sakın ihmal etmeyin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…