göğüs ucu kremi aldık mı kızlar??

arkadaşlar maddi durumu iyi olmayan arkadaşlar karnenize yazdırabileceğiniz ilaçlarda var.bephanten ve pantenol krem gibi.önemli olan emzirmeden önce ıslak bir bezle göğsünüzü silmek emzirdikten sonra tekrar çok az sürmek okadar.
bahsedilen bu kremede (lansinoh krem) güvenmiyorum.her halukarda bu kremide kullansam emzirmeden önce silme gerğini yine duyardım.
doktorlarınıza danışarak bu kremleri yazdırabilirsiniz
size pantenolün prospektüsünü yazıyorum

PANTENOL Plus KREM KULLANIM KILAVUZU.doc
KULLANIM KILAVUZU
PANTENOL PLUS KREM
Birim formülü; 1 g krem 50 mg dekspantenol ve 5 mg klorheksidin HCl içerir.
Tıbbi özellikleri
Dekspantenol, B-kompleks vitaminlerinden biri olan pantotenik asid’in ön maddesidir ve
deri tarafından hızla emilerek vücutta pantotenik asid’e dönüşür. Pantotenik asit,
organizmada deri ve mukozanın oluşmasını sağlayan yapı taşlarından biridir. Derinin
kendisini yenilemesine yardımcı olur, derideki kızarıklıkların ve tahrişlerin giderilmesine,
yaraların iyileşmesinin hızlanmasına yardımcı olur.
Klorheksidin HCl, bakterilerin çoğu ve bazı mantarlara karşı etkili plus ve dezenfektan
bir maddedir.Özellikle deri enfeksiyonlarına neden olan Staphylococcus aureus üzerinde
güçlü bir etkiye sahiptir.
Pantenol plus krem; yara ve yanıklarda derinin dezenfeksiyonunu sağlar.Derinin daha
hızlı ve daha düzgün bir dokuyla kapanmasına yardımcı olur .
Pantenol plus krem, deri yüzeyine kolaylıkla sürülür ve deriden hızla
emilir.Giyeceklerde leke bırakmaz.
Önerilen kullanım yeri:
Pantenol plus krem;
Enfeksiyon riski taşıyan yaralar, yanıklar, sıyrıklar, deri, meme başı ve anüs
çatlaklarında ve pişiklerde derinin dezenfeksiyonunu sağlar ve tahriş olmuş deriyi
onarır.
Kullanılmaması gereken durumlar
Pantenol plus krem, içerdiği maddelerin herhangi birine karşı aşırı duyarlılığı olduğu
bilinen kişiler tarafından kullanılmamalıdır
Uyarılar/önlemler
-Göze ve mukozaya uygulanmaz.
-Kullanmadan önce kullanım kılavuzunu dikkatlice okuyunuz.
-Kullanmakta olduğunuz ilaç var ise, muhakkak doktorunuza ve eczacınıza bildiriniz.
Yan etkiler/Advers etkiler
Çok nadir olarak alerjik deri reaksiyonları ortaya çıkabilir.
İstenmeyen bir etki görüldüğü zaman Sağlık Bakanlığı Türk İlaç Advers Etkilerini İzleme
ve Değerlendirme Merkezi (TADMER)’ne bildiriniz.
1
PANTENOL Plus KREM KULLANIM KILAVUZU.doc
Günlük kullanım şekli ve dozu:
Pantenol plus krem deri üzerinde tahriş olmuş bölgeye ince bir tabaka halinde mümkünse
hafifçe ovuşturularak sürülür.
- Yara yanık sıyrık ve çatlaklarda :pantenol plus krem günde bir iki kez,veya hekim
önerisine göre daha sık uygulanır.
- Emziren annelerin meme bakımında ve ağrılı, çatlamış meme başlarının
tedavisinde.; Pantenol plus krem her emzirmeden sonra meme başlarına sürülür.
Emzirmeden önce meme başı su ile temizlenmelidir.
- Pişiklerde: Her bez değişiminde Pantenol plus krem uygulanır.

25°C’ nin altında ve çocukların ulaşamayacakları yerlerde saklayınız.
Haricen kullanılır.
Sadece eczanelerde satılır.

not(arkadaşlar doktorunuza danışarak kullanın lütfen)

Canım ben de açıkçası her türlü yaraya sürülebilen bepanten gibi kremlere pek güvenmiyorum. ama yine de belli olmaz bazen hiç ummadığın ilaçlar işe yarayabiliyor. bende de belki öyle olacak ve bepanten kullanacağım ama yine de içime sinen ürünü almayı tercih ederim.
hepimiz için hiç kreme falan gerek kalmadan sıkıntısız başlar umarım bu emzirme dönemi. prospektüsler için teşekkürler...

Kızlar ben doktoruma sordum bi ilaç verdi şimdiden başla kullanmaya dedi. Doğumdan sonra da başka bi krem vericekmiş. Gittim eczaneye aldım pahalı bişiy de değil (6 ytl. idi galiba)
Evicap Kapsül.
Her bir kapsülü İğne ucuyla delip iki göğüs ucuna birer tane sürüyorum

Arkadaşlar bu lansinoh adlı kremi aldım bende.
Eczacı beni uyrardı hemen kullanmaya başla diye.
Yaklaşık 10 gündür kullanıyorum.Sürnediğim zaman farkedilmiyor ama sürerken hassasiyeti anlamaya başladım.
Doğumdan önce kullanmaya başalamak gerekiyormuş!!!

Bu arada sizin de öyle mi hemen bitecek gibi.Ve kıvamı da yoğun.Ben de buradan 56 gramını 45 aldım.Malesef düşük fiyata bulamadım
.

ben de lansinoh krem aldım internetten 38 lira verdim. guya buyuk boyunu aldım ama dediğin gibi buyuk boyu bile küçücük. yoğun kıvamlı elimle onu yumaşatıp oyle suruyorum. ve dediğin gibi doğumdan 1-2 ay once kullanmaya başlayın dedıler bana da.

Ben de Lansinoh Lanolin aldım.45 YTL, 56gr. Pahalı evet ama bir arkadaşım çok çekti göğüs çatlamasından. Göğüs ucu kocaman olmuştu ve iltihaplanmıştı. Sadece bu işe yaramış, onun tavsiyesi üzerine aldım. Ama doğumdan önce sürülmesi gerektiğini bilmiyordum. Doktoruma bir sorayım ben de Pazartesi günü.

banada 2 bebek emziren ablam ve ikizleri olan kuzenim lansinoh önerdi..bende aldım ..56 gr ikili ambalajı 65 ytl ye aldım biri diğerinden daha küçük boy..ama en etkili olan buymuş..bende bebeğimi rahat emzirebilmek için lansinoh kullanıcam..

bende lansinoh aldım bebek hemşiresinin tavsiyesiyle.47.5 a aldık.pek pahalı geldiama 15 gündür günde 8 kere kullanıyorum daha yarılanmadı bile .en iyisi buymuş .benibide bebek emmiyo elektriklipompayla çekiyorum ya beter bişey çiçek açar gibi açılıyo göğüs ucum çok fena kullanmaya başlayınca etkisini gördümhemde her seferinde yıkamaya gerek kalmıyo

Ben de mothercare'in göğüs kremini sürüyorum 2 aydır, ama bu krem yıkanması gerektiği için kullanışlı gelmedi bana emzirirken o nedenle avent'in göğüs kremini aldım, doğumdan sonra onu kullanacağım, onun da yıkanmasına gerek yok. Ama herkes lansinoh'tan da çok memnun, ben de avent bitince deneyebilirim...

Arkadaşlar ben doğumdan önce başladım kulanmaya.Öyle dediler.

Acaba doğumdan sonra kulllanırken,emzirmeden önce mi süreceğiz,yoksa günün herhangi bir saatinde ihtiyaca göre mi süreceğiz?

canım emzirdikten hemen sonra kullanacaksın ..ilk zamanlar her emzirmede kullan daha sonraları zaten şikayet azalıyormuş..

X