Göğüs ucu kabusu

CitirTurtam

Az insan, çok huzur !
Kayıtlı Üye
14 Ocak 2013
1.467
1.362
Merhaba arkadaşlar, 2 gündür vicdan azabından ağlaya ağlaya bi hâl oldum. 3 hafta önce doğum yaptım. İlk 3 gün sütüm gelmediği için bebeğime hazır mama vermek zorunda kaldım. Sabahlara kadar göğüs pompasının başında oturup sütümü getirttim çok şükür. Fakat şimdi de göğüs ucumda enfeksiyon oluştu, yavrumu emziremiyorum. O kadar çok canım yanıyor ki dayanamıyorum. Emzirmek resmen eziyet haline dönüştü. 2 gündür pompa ile sağıp biberonla içiriyorum. Sütümün az geldiği zamanda ise yine hazır mama veriyorum yavrum aç kalmasın diye. Yaralarımın iyileşmesine az kaldı, tam iyileşmeden emzirmek istemiyorum iltihap tekrar göğüs ucuna yayılır diye.

Vicdan azabından kahroluyorum. Çocuğunu emzirememek çok kötü bir duyguymuş
1-2 gün yine bu şekil (süt-mama) devam edeceğim görünüşe göre. Çok korkuyorum yavrum emmeyecek diye, bir yandan da canım felaket yanacak diye korkuyorum, cesaret toplamaya çalışıyorum kendimce. 2-3 günde bebeğim memeden soğur mu? Yoksa normal emmeye devam mı eder? Lğtfen içimi rahatlatacak birşeyler söyleyin

Arkadaşımın da enfeksiyon kapmıştı doktor serum ve ilaç tedavis filan yaptı bir kaç gün sonra düzeldi bence vakit kaybetmeden bir doktora gitsen iyi olur

Aynı durumu yaşadım aklıma geldi içim ürperdi Allah yardımcınız olsun .
Ağlaya ağlaya bağıra bağıra emziriyordum geçti çok şükür en sonuncusunda yeter artık demiştim ağlaya ağlaya tşörtümü ısıra ısıra emdirirken bir baktım bebeğimin ağzından kan akıyor çok korkmuştum ..
Göğüs uclarım kanıyordu ..
Bu arada 10 cc bile çıksa çıkan sütünüz bebeğinize yeter dert etmemek en önemlisi .
Unutmayın keyifle emziriceğiniz günlere sayılı gün var.
Bu arada aventin biberonunu kullanın bence anne göğüs ucu gibi bebeğim hemen biberonu bırakınca gögüsmü kavrayabildi diğer biberonlarda sorun yaşanıyormuş doktor tavsiyesiyle aldık ..
Herşey güzel olucak

Arkadaşımın da enfeksiyon kapmıştı doktor serum ve ilaç tedavis filan yaptı bir kaç gün sonra düzeldi bence vakit kaybetmeden bir doktora gitsen iyi olur

Dün gittim doktora. Fito krem ve antibiyotik yazdı. Krem iltihabı kuruttu ama daha tam geçmedi. 1-2 gün sonra tamamen kaybolur anca öyle görünüyor.

Sana da çok geçmiş olsun canım. 10 cc hayatta yetmez bebeğim 90 cc civarı içiyor öyle doyuyor
Benim bebeğim de kan kusuyordu. Ben acıya daha fazla dayanamadım maalesef. Zaten enfeksiyonun memeye yayılması an meselesiydi. Mastit kapıya dayanmıştı. Antibiyotik ve fito krem tedavisine başladım. Düzeliyor yavaş yavaş çok şükğr

Ikısı birden mi oldu? Oyle degılse bırını emzirin diğerini sagım yapın dıyecektım kı aynısını bızzat yaşamıstım. Krem ve gogus pedı ve bol dus ıle geçırdım

Cok zor bılırım kullanıgınız bıberon markasının baslıgı bana gore cok önemli ben yara sırasında avent bıberon kullandım benı kesınlıkle bırakmadı.(umarım marka sorun degıldır)
Korkmayın bunları cogu anne yasıyor. Stres yapmayın hem bebek hissetmesin. Saglıkla büyütün insallah

Sma esema diye okunuyor
Anne sütüne en yakın bebek maması
Sizin için kadın doğumda çalışan bir akrabam ile görüştüm
Sma esema diye söyleniyor anne sütüne en yakın buymuş

Merhaba, silverette gümüş göğüs kapakları diye bir ürün var. Doğumdan önce kullanılmaya başlıyor ama, bildiğim kadarıyla kullananlar memnun. Bence bunu bir araştırın, fiyatı biraz pahalı ama işinize yarayacaksa bence değer.

Bende pr calısması bir ürün oldugunu kesinlikle işe yaramadıgını duydum ama bilemem tabi

Cok.gecmis olsun bebegim.neredeyse 3 aylik olacak ve yaralardan yeni kurtuldum cok iyi anliyorum seni umarim yez zamanda gecer ve emzirmenin tadina varirsin

Canim, bana düşmez ama, göğüslerini soguk süzme yogurdunu bolca sür ve temiz bir bez ile sar 1 saat bekle, önce tabi ellerni yika, iltihapin bir kac gün icinde yok olacagini göreceksin, eger gecmezse tabiki de tekrar doktora başvur, ama genelde bu yöntem cok iyidir

Oncelıkle cok gecmis olsun benim bebegıme 55 gunluk oldu 35 gun cektım o gogus acısını meme uclarım berbat haldeydi catladı her verısımde dıslerımı sıkıyordum acıdan agladıgımi bilirim. İlk oglumda da aynısını yasadım onda hemen pes ettim veremedim memem ne yazıkkı. Sımdıkı bebekte dayandım basımı duvarlara vuracak durumdaydım. Doktora gittim antibiyotik iki krem verdi bi haftada gectı ama ben hıc bırakmadım emzirmeyı cunku bebek biberon alınca memeyi almıyor. Ya umarım hemen iyi olur da sizde rahatlarsınız istersenız ozel den kremlerın adını verebilirim.

Hazır göğüs uçlarından alsana canım. Bebeğin göğsüne temas etmeden emmiş olur. Yani pompa görevini bebiş görmüş olcak. Sağlıcakla büyüt bebişini...

Canım her emzirmeden önce ve sonra bebeğin ağzının icini ve göğüs ucunu karbonatlı kaynamış ilimis suya batirdigin gazli bezle silersen tekrar enfeksiyon olmaz

Canim tekrar emer halledersin de yaranin cabuk iy8lesmesi icin sana bir yol soyleyeyim.bu yarayi en iyi geciren sey tahinin yuzune cikan yag var ya o.inan dene yaralardan kurtulursun

Sütünüz bolmuydu o kadar Masallah bayağı emmıs

Başlarda boldu sonra azaldı ama kesilmedi yani ben bıraktırmasam devam ederdi

Oğlum mama yemedi ama çalıştığım için anne sütünü biberonla içti buna rağmen beni bırakmadı

Yaşancı emzik vermedim bence bunun da etkisi var

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…