Göğüs ucu kabusu

Herkese teşekkür ederim. Benimki basit bi çatlak veya yarılma değil maalesef. Meme uçlarımda apse çıktı, beyaz iltihap oluştu koparmaya çalıştım olmadı çok yanıyor. Ben de bu durumdan memnun değilim. Elimden geldiği kadar tedavi sürecini hızlandırmaya çalışıyorum. Bütün gün evde göğüslerim açık dolaşıyorum açık havada daha çabuk iyileşsin diye. Sütüm var çok şükür ama bazen az çıkıyor yavrumun doymasına yetmiyor, mecbur akabinde mama takviyesi yapıyorum. Silikon koruyucu ile daha çok canım yandı sanki, kullanamadım.
Fito Krem etkisini gösteriyor apse gitgide kuruyor ve küçülüyor. Umarım yavrum memeyi unutmaz :KK43:
Şuan bebeğiniz 60 90 arası cc ile doyar.
Mutlaka sağmaya devam edin, 20 cc çıksa bile onu içirip üzerine mama takviyesi yapın.
Bu süreç uzarsa kaşık biberonlardan ya da damlama yöntemli biberonlardan alın.
Medela markanın hem kaşık hem de anne sütü biberonları mevcut, sadece çektikçe geliyor damlaması olmuyor.
İkinci bebeğimde sancılıydı emzirmem, diğer krem aralarında lansinoh krem sürebilirsiniz.
Ağrıyı oldukça hafifletiyor ve sağma makinesi aparatlarını her kullanım sonrası dezenfekte etmeyi unutmayın.

Benm kardesimde 2 hafta once dogm yapti srninle ayni seyleri yasadi sagdi sutunu yetmediginde mama verdi. ama onun tek gogsu iyilesti diger gogsu yara oldu hep tek taraftan emzirmye calisti . suandada uyandi meme savasi veriyoruz. Korkma cocugun memeden sogumaz . benm bi tanidigim 1 ay mmama dan snra emzirmis.moralini yuksek tut uzulme cocugunu dugun duzeleceksn biraz emzirirken azcik aci cektktn snra guzelce emzirmye baslicaksn. Lohusalar ici. Moral cok onemli skma canini sakn mamanida ver cocuk ac klmasn hersey duzeliyor yeter ki sen iyi ol.

İnstagramda yeni bir bebek besleme yöntemi gördüm. Meme sorunundan dolayı emziremeyen annelerin bebeği biberona alışmasın diye bir besleme yöntemi bulmuşlar.yöntemi paylaşan doktorun instagram adresi bu.annesutudoktoru . Yöntemin adı fingerfeeding. Bir bakın isterseniz. Bir de nacizane tavsiyem avent’in göğüs kalkanını kullanmanızı öneririm. Kalkan gibi göğsü sarıp korıyor.Sütyen,bez,pamuk falan değmediği için hasarlı göğüs ucu çok çabuk iyileşiyor. Şiddetle tavsiye ederim. Güle güle büyütün bebeğinizi

Canim gecmis olsun bende dogum yaptiktan sonra meme ucum aciyordu her defasinda zeytin yagi surdum 3 gun icerisinde hic aci hissetmedim. Normale dondu ve cok guzel beslendi yavrum.
Sende bepanthol kullanabilirsin oda yardimci olur iyilestikten sonra arada zeytin yagi sur acidiginda falan. Bebeginide biberona alismasin diye cay kasigiyla besleyeblirsin sen iyilesen kadar. Zaten bebekler cabuk doyar suan mideleri kucucuk zaten. Hemsirenede danisabilirsin bu konuyu .
Allah sifa versin.

Sana da çok geçmiş olsun canım. 10 cc hayatta yetmez bebeğim 90 cc civarı içiyor öyle doyuyor :KK43:
Benim bebeğim de kan kusuyordu. Ben acıya daha fazla dayanamadım maalesef. Zaten enfeksiyonun memeye yayılması an meselesiydi. Mastit kapıya dayanmıştı. Antibiyotik ve fito krem tedavisine başladım. Düzeliyor yavaş yavaş çok şükğr
Bebeğim 4 aylık 3 yada 4 saatte bir 90 cc içiyor. Senin bebeğin kadarken 30 cc ek veriyordum 90 biraz fazla bence, doğru kavramayı yapabilirsen bebeğin emmesi iyileşmede çok etkili benimde hafif tahriş olmuştu ama emzirmeyi hiç bırakmamıştım. Anestol pomad ve hametan en iyi sonuç aldıklarım oldu. Bebek emmeden bol ılık suyla temizlemek gerekiyor. Meme reddi yaşarsan eds yaparak geri döndürürsün üzülme lütfen

yara başa bela.acımaması için ayva çekırdeğini kaynat az bır suda. az beklet jel kıvamı olur sonra göğüs uçlarına sür rahatlarsın .emdıkçe alışıyorsun artık dayanman lazım.çok kötü bir acısı var.omuzlarındaki damarları çekıyorlar sankı.ayva çekırdeklerının surdukten sonra rahatlama oldu bende.

Göğüs ucu yarasını hatırladım birden. Ağlaya ağlaya ayaklarımı vura vura emzirmiştim. Ne günlerdi öyle :KK43:
İnşallah en kısa zamanda sağlığınıza kavuşur bebişinizi emzirirsiniz.
Bu arada biberon kullanmamanızı tavsiye ederim diğer türlü ona alışır ve emmeyi bırakabilir.

Allah yardımcınız olsun. Her anne yaşıyor neredeyse.
Doktora gidin iltihap ciddi boyuttaysa ilaç verir.
Ben de az kan emzirmedim çocuğuma. Normalde kusmayan bebek kanlı süt posası kusardı nasıl üzülürdüm..

Çok kötü olduğu zaman o göğsümü 2-3 gün vermez sadece sağardım..

Merhaba arkadaşlar, 2 gündür vicdan azabından ağlaya ağlaya bi hâl oldum. 3 hafta önce doğum yaptım. İlk 3 gün sütüm gelmediği için bebeğime hazır mama vermek zorunda kaldım. Sabahlara kadar göğüs pompasının başında oturup sütümü getirttim çok şükür. Fakat şimdi de göğüs ucumda enfeksiyon oluştu, yavrumu emziremiyorum. O kadar çok canım yanıyor ki dayanamıyorum. Emzirmek resmen eziyet haline dönüştü. 2 gündür pompa ile sağıp biberonla içiriyorum. Sütümün az geldiği zamanda ise yine hazır mama veriyorum yavrum aç kalmasın diye. Yaralarımın iyileşmesine az kaldı, tam iyileşmeden emzirmek istemiyorum iltihap tekrar göğüs ucuna yayılır diye.

Vicdan azabından kahroluyorum. Çocuğunu emzirememek çok kötü bir duyguymuş :KK43:
1-2 gün yine bu şekil (süt-mama) devam edeceğim görünüşe göre. Çok korkuyorum yavrum emmeyecek diye, bir yandan da canım felaket yanacak diye korkuyorum, cesaret toplamaya çalışıyorum kendimce. 2-3 günde bebeğim memeden soğur mu? Yoksa normal emmeye devam mı eder? Lğtfen içimi rahatlatacak birşeyler söyleyin :KK43:
merhabalar. Bende aynı şeyleri yaşadım. inat ettim mama verdim bebeğim sarılık oldu sonra çok pişman oldum keşke verseydim diye. bende ilk 40 gün hep sağdım verdim ve mama verdim böylé hem sütum arttı hem çocuk doydu . şimdi emiyor meme. ama ben Chicco naturel Feeling serisi bibeton kullandım anne memesine yakın ve çekmeyince süt gelmiyor aynı meme gibi bu yüzden biberon alışmadi eğer normalde. biberon ile verirsen alışır dikkat et

Dün gittim doktora. Fito krem ve antibiyotik yazdı. Krem iltihabı kuruttu ama daha tam geçmedi. 1-2 gün sonra tamamen kaybolur anca öyle görünüyor.

Bir de iyileştikten sonra ara ara göğsünüzü karbonatlı su ile temizleyin. Bu hijyen sağlar hem de bebeğinizin ağzında pamukçuk oluşmasını önler..
Karbonatlı su cildi kurutur her emzirme ardından lansinoh krem sürün..

Aynı şeyleri yaşadım malesef o yaralar tekrar tekrar açıldı bende. Çok şey yaptım geçsin diye en son bulduğum yöntem şu oldu bence deneyin. Doktorunuzun vermiş olduğu kremlere devam edin. Ek olarak göğüs ucu ve göğüs kalkanı alın. Gümüş olmasına gerek yok aventin silikon olanlardan var. Kreminizi sürdükten sonra takın. Göğüs kalkanınında süt birikiyor bu biriken süt yaranızın çabuk iyileşmesini sağlıyor. Yaranız geçtikten sonra meme reddi yaşarsanız eğer yılmayın bol bol emzirin

Ikısı birden mi oldu? Oyle degılse bırını emzirin diğerini sagım yapın dıyecektım kı aynısını bızzat yaşamıstım. Krem ve gogus pedı ve bol dus ıle geçırdım

Cok zor bılırım kullanıgınız bıberon markasının baslıgı bana gore cok önemli ben yara sırasında avent bıberon kullandım benı kesınlıkle bırakmadı.(umarım marka sorun degıldır)
Korkmayın bunları cogu anne yasıyor. Stres yapmayın hem bebek hissetmesin. Saglıkla büyütün insallah

Göğüs pedini doktor bana özellikle yasaklamıştı. Enfeksiyon yapar demişti.
Ben yara olunca aventin göğüs kalkanını kullandım. Hem kumaş değmeyip hava alıyordu hem de içinde süt birikiyordu kaşıkla içiriyordum.
Ayrıca biberon konusuna katılıyorum. Aventin biberonunu kullandım. Oğlum ara ara hem mama içmek zorunda kaldı hem de emdi. Memeyi hiç bırakmadı.. Kaşıkla, şırıngayla uğraşan arkadaşlarım vardı ama bizim için de durum hiç değişmedi..

Sma esema diye okunuyor
Anne sütüne en yakın bebek maması
Sizin için kadın doğumda çalışan bir akrabam ile görüştüm
Sma esema diye söyleniyor anne sütüne en yakın buymuş

Aslında anne sütüne en yakın olan mama bu değil tabii ki.
Sadece diğer mamalarda tatlandırıcı da olduğundan dolayı, SMA mama tatlandırıcı içermiyor.
Bu yüzden anne sütü ile mama arasındaki o tat farkı oluşmuyor.
Bebek daha kolay mamadan anne sütüne geçiş yapabiliyor böyle durumlarda.
Tavsiye edilen mamalar arasında.
İçerik konusunda çok bilgim yok ama bir tek şeker içermediğini biliyorum o kadar.

Biberona devam ederseniz meme reddi kacinilmaz.Ozellikle 40i cikmadan meme reddi cok yasaniyor.Ben enjektorle verdim mamayi ve sagdigim sütü. 40i cikinca biberona gectik sorun olmadi .

Merhaba arkadaşlar, 2 gündür vicdan azabından ağlaya ağlaya bi hâl oldum. 3 hafta önce doğum yaptım. İlk 3 gün sütüm gelmediği için bebeğime hazır mama vermek zorunda kaldım. Sabahlara kadar göğüs pompasının başında oturup sütümü getirttim çok şükür. Fakat şimdi de göğüs ucumda enfeksiyon oluştu, yavrumu emziremiyorum. O kadar çok canım yanıyor ki dayanamıyorum. Emzirmek resmen eziyet haline dönüştü. 2 gündür pompa ile sağıp biberonla içiriyorum. Sütümün az geldiği zamanda ise yine hazır mama veriyorum yavrum aç kalmasın diye. Yaralarımın iyileşmesine az kaldı, tam iyileşmeden emzirmek istemiyorum iltihap tekrar göğüs ucuna yayılır diye.

Vicdan azabından kahroluyorum. Çocuğunu emzirememek çok kötü bir duyguymuş :KK43:
1-2 gün yine bu şekil (süt-mama) devam edeceğim görünüşe göre. Çok korkuyorum yavrum emmeyecek diye, bir yandan da canım felaket yanacak diye korkuyorum, cesaret toplamaya çalışıyorum kendimce. 2-3 günde bebeğim memeden soğur mu? Yoksa normal emmeye devam mı eder? Lğtfen içimi rahatlatacak birşeyler söyleyin :KK43:
KANTORAN YAĞI SÜRÜN MEME UCUNUZA. 2 güne geçiriyor yarayı.ayrıca 2-3 güne soğumaz merak etmeyin emmeye devam eder

Benim de dogum cantama almak istedigim bir urun
Pr sa ve etkisiz cikarsa cok uzulurum gercekten
Cok para cunku T.T
Silverette kullanırken herhangi bir krem kullanılmamalıymış
Gümüşün iyileştirici özelliği varmış
Gittiğim bir eğitimde çok para verme durumunda değilseniz aventin kalkanlarını da kullanabilirsiniz demişlerdi
Ama o da 45 dk takıp 15 dk çıkararak kullanılmalıymış

Tekrarlıyorum. Benim iki meme ucumda da apse oluştu. Ufak bir yara veya çatlak değil yani.

Bu arada az önce sağ göğsümü verdim ve emdi :) sağ taraf diğerine nazaran daha iyi görünüyor onu verip sol tarafı pompayla sağmayı düşünüyorum.

X