Göğüs ucu kabusu

Görümcemin ilk oğlunda iltihap tıkadı göğsünü dr ilaç kren verdi emzir emzirmediğin zamanlarda pompayla sağ demişti onun göğüs ucu sonradan çıktığı için kopma derecesi oldu ama ağzına mendil sokup tepine tepine yine emzirdi 2ay önce doğum yaptı yine aynı onun o halini görünce zamanında çektiğim acı hiç geliyo
Dr una sor bebekler biberona mamaya çabuk alışıyo emzir derse emzir canım

Silverette kullanırken herhangi bir krem kullanılmamalıymış
Gümüşün iyileştirici özelliği varmış
Gittiğim bir eğitimde çok para verme durumunda değilseniz aventin kalkanlarını da kullanabilirsiniz demişlerdi
Ama o da 45 dk takıp 15 dk çıkararak kullanılmalıymış
Evet gumusun iyilestirici ozelliginden dolayi aklima yatmisti zaten
Allerjim falan da yok diye kullanayim diyordum
Normal hayatta da gogus uclarim fazla hassas cunku
Adet oncesi halleri bile beni deli ediyorken emzirirken kendimi dusunemiyorum
Buna o kadar ikna olmustum ki avente hic bakmadim bile
Siz alip kullamacak misiniz gumus kalkandan?
Kullanacaksaniz fikir danismaya kapinizi calarim ^^

Merhaba, silverette gümüş göğüs kapakları diye bir ürün var. Doğumdan önce kullanılmaya başlıyor ama, bildiğim kadarıyla kullananlar memnun. Bence bunu bir araştırın, fiyatı biraz pahalı ama işinize yarayacaksa bence değer.
Bi ark bu ürünü kullandı ve gerçekten çok memnum kaldı

Evet gumusun iyilestirici ozelliginden dolayi aklima yatmisti zaten
Allerjim falan da yok diye kullanayim diyordum
Normal hayatta da gogus uclarim fazla hassas cunku
Adet oncesi halleri bile beni deli ediyorken emzirirken kendimi dusunemiyorum
Buna o kadar ikna olmustum ki avente hic bakmadim bile
Siz alip kullamacak misiniz gumus kalkandan?
Kullanacaksaniz fikir danismaya kapinizi calarim ^^
Benim cildim pek hassas değil
Almayı düşündüm ama önce avent aldım
Eğer kötü olursa ondan da alırım, alırsam buralara mutlaka yazarım :KK66:
Ama bahsettiğin gibi sıkıntıları şimdiden yaşıyorsan bence senin için iyi bi seçenek olabilir

Göğüs pedini doktor bana özellikle yasaklamıştı. Enfeksiyon yapar demişti.
Ben yara olunca aventin göğüs kalkanını kullandım. Hem kumaş değmeyip hava alıyordu hem de içinde süt birikiyordu kaşıkla içiriyordum.
Ayrıca biberon konusuna katılıyorum. Aventin biberonunu kullandım. Oğlum ara ara hem mama içmek zorunda kaldı hem de emdi. Memeyi hiç bırakmadı.. Kaşıkla, şırıngayla uğraşan arkadaşlarım vardı ama bizim için de durum hiç değişmedi..
Benım ucları yara olmustu ve nemlenmesın dıye gogus pedı bende ıse yaradı ama belkı sızde aksi olurdu.. lansınh surup pedı koyuyordum boyle boylee emzırdık :) zor gunlerdi insallah bıdaha yasamayız :)

Benim kizim 6 ay emmedi desem yeridir sürekli sagiyordum 6 aydan sonra emdi 2 bucuk yasinda simdi dun birakmaya basladik sorun etmeyin emiyor şırınga ile verin sütünüzü

Sutunuzun gelmesi icin neden pompa kullaniyosunuz ? Eskiden pompa mi vardi?
Guzelce beslenin dereotu yiyin soda icin uzum incir yiyin sekersiz uzum kompostosu yapin seker sevmiyosaniz
Birkac gun emzormeyin pompayida birakin hem memeniz iyilessin hem sutunuz dolsun

Guzelce beslenin dereotu yiyin soda icin uzum incir yiyin sekersiz uzum kompostosu yapin seker sevmiyosaniz
Birkac gun emzormeyin pompayida birakin hem memeniz iyilessin hem sutunuz dolsun
Pekı memesi aşırı yara oldugu hatta kanadıgı zaman ne yapsın? Cıdden onerınızı merak ettım. Eskıden pompa mı varmıs dedınız evet vardı annemde varmıs ben 28 yasındayım :) ben kullandıgım eskı tip sıkmalardandı ve yara oldu zaman ınanılmaz ısıme yaramıştı.

Bır kaç gun emzırmemek gıbı bır onerı olabılırmı emzırmemek gıbı bır konu olabılır mı? Ilgınc

Pekı memesi aşırı yara oldugu hatta kanadıgı zaman ne yapsın? Cıdden onerınızı merak ettım. Eskıden pompa mı varmıs dedınız evet vardı annemde varmıs ben 28 yasındayım :) ben kullandıgım eskı tip sıkmalardandı ve yara oldu zaman ınanılmaz ısıme yaramıştı.

Bır kaç gun emzırmemek gıbı bır onerı olabılırmı emzırmemek gıbı bır konu olabılır mı? Ilgınc

Pompayla ugrasirsaniz tabi yara olur disi mi var yeni dogmus bebeginde isirip sikip yara yapsin?
Sutu yokmustur annenizin calisiyodur almistir
Ise giderken kullanin pompyai mama yerine sut alsin hastanede yatiyosa kullanin evde yatan bebege pompayla sut vermek hangi aklin isi
Sutu azalttigida kesin bisey ustelik
Mama veriyo zaten degil mi gidim sutu icmesede olur ellerinizle memeucunuzla oynarsaniz pompadan daha etkili sut gelme konusunda hani sutu olmayanlar aliyo ya oyuzden diyorum

Sütüm var hanımefendi fakat yaramdan dolayı emziremiyorum. Bir şekilde de göğsü boşaltmam lazım değil mi? Bunun için de pompa çok kullanışlı ve rahat.

Çatlak veya yarılma zannedenler için bu fotoları yükledim çok özür dileyerek. İki taraf da bu şekilde(idi). Bu iyileşmiş hali, daha da kötüydü ve parmak ucuyla bile dokunamıyordum.

Çatlak veya yarılma zannedenler için bu fotoları yükledim çok özür dileyerek. İki taraf da bu şekilde(idi). Bu iyileşmiş hali, daha da kötüydü ve parmak ucuyla bile dokunamıyordum.

Sutunuz olmadigi icin pompayla sabahlara kadar ugrastim yazan siz simdi sutum var diyosunuz
dutunuz olmasi icin yaptiginiz islem sutu azaltiyo ve memeucunuzu zorluyo negerek var dogal yollardan cozebilirsiniz diyorum
Memeucu iltihapli gozukuyo bu sekilde emzirmeniz dogru mu sizce ?

Yurt dışından gümüş içerikli krem yada gümüş başlık kullanabilirsiniz, faydasını göreceğinize inanıyorum

Burasi doktor sitesi mi meme ucunuza kadar koyuyorsunuz. Ki oraya bile koymazlar böyle. Anyibiyotik mi vereceğiz sanki. Konunuzu dün okumuştum ne yaptınız neler önerilmiş diye merak ettim girmez olaydım. Lütfen kaldırın şu fotoğrafları.:KK12:

Pompayla ugrasirsaniz tabi yara olur disi mi var yeni dogmus bebeginde isirip sikip yara yapsin?
Sutu yokmustur annenizin calisiyodur almistir
Ise giderken kullanin pompyai mama yerine sut alsin hastanede yatiyosa kullanin evde yatan bebege pompayla sut vermek hangi aklin isi
Sutu azalttigida kesin bisey ustelik
Mama veriyo zaten degil mi gidim sutu icmesede olur ellerinizle memeucunuzla oynarsaniz pompadan daha etkili sut gelme konusunda hani sutu olmayanlar aliyo ya oyuzden diyorum
Mama verıyo sütü ıcmese de olur mu? Yahu asıl ozaman bırakır memeyi!
Annem ıse gıtmıyordu o sırada demekkı lazım olmus kullanmıs varmıs yanı.
Ayrıca sütü azalttıgı nasıl kesın yahu ben kullandım cevremde kullanan var nasıl bu kadar kesın konusursunuz :)
Söyledıklerınız bıraz saçma
ben emzırıyordum ve bir memem yara oldu
Elımle skıp eskı tip pompadan yardım alıp bıberona koyuyordum ama dıger yara olmayanı emzırıyordum. Kı doktorda onayladı dıgerı bırgun dınlendırıp dıgerı sagım yapıp degıstırdım bır haftada bu sekılde atlattım.
Meme yara olmaz mı? Dişmi olması lazım yanlıs tutus bebegın tamamen kavramaması sonucu oluyor. Pompa kullanmadan önce onunla ne ılgısı var.
Benım kızım hastanede tutmadı neler yaptılr hemsıreler emmedı ıstemedı zorla sonunda basardım o zorlukta memelerın ucunu mu dusuncem?

Ooooww geçmiş olsun bunu emzıremezsınız zaten doktorun onerısı ne

image.png
Mama verıyo sütü ıcmese de olur mu? Yahu asıl ozaman bırakır memeyi!
Annem ıse gıtmıyordu o sırada demekkı lazım olmus kullanmıs varmıs yanı.
Ayrıca sütü azalttıgı nasıl kesın yahu ben kullandım cevremde kullanan var nasıl bu kadar kesın konusursunuz :)
Söyledıklerınız bıraz saçma
ben emzırıyordum ve bir memem yara oldu
Elımle skıp eskı tip pompadan yardım alıp bıberona koyuyordum ama dıger yara olmayanı emzırıyordum. Kı doktorda onayladı dıgerı bırgun dınlendırıp dıgerı sagım yapıp degıstırdım bır haftada bu sekılde atlattım.
Meme yara olmaz mı? Dişmi olması lazım yanlıs tutus bebegın tamamen kavramaması sonucu oluyor. Pompa kullanmadan önce onunla ne ılgısı var.
Benım kızım hastanede tutmadı neler yaptılr hemsıreler emmedı ıstemedı zorla sonunda basardım o zorlukta memelerın ucunu mu dusuncem?

Sanırım yanlış anlıyorsun kımse sadece sagarak vermez kı veren de cocugu asla memeyı emmıyorsa yapmıştır. Ben yapmadım sadece yara oldugu zaman doktorumun da onayıyla sagım yapıp ayrıca emzırdım.
Ayrıca sadece sagarak azalırmı bılemem ama emzırırken fazla gelen ya da yara varken bir süreliğine sağım yapmak sütü falan azaltmaz ben böyle gördüm. Yasadığım seyı sankı sallıyormusum gıbı iddianı anlayamadım ben

Sanırım yanlış anlıyorsun kımse sadece sagarak vermez kı veren de cocugu asla memeyı emmıyorsa yapmıştır. Ben yapmadım sadece yara oldugu zaman doktorumun da onayıyla sagım yapıp ayrıca emzırdım.
Ayrıca sadece sagarak azalırmı bılemem ama emzırırken fazla gelen ya da yara varken bir süreliğine sağım yapmak sütü falan azaltmaz ben böyle gördüm. Yasadığım seyı sankı sallıyormusum gıbı iddianı anlayamadım ben

Neden anlasamiyoruz ?
Sutu arttirmak ve hem anne hem bebek sagligi icin memeden emmesi saglikli olani
Bebegin emisi pompadan daha uyarir dogal olan bu hem cene gelisimi icinde cok onemli
Pompa yarayi arttiriyo steril kullanim cok onemli ustelik yanlis sutyen kullanimi yorgunluktan temizligi dikkat edememe gibi seylerde iltihaba sebep
Bircok ilacin grbelikte ve emzirme surecinde kullanimiyla ilgili calisma yok iyuzden ilac kullanirken emzirmemek daha dogru olur bebek icin
Yada ilac kullanmayip ilik bi dus yapip sik araliklarla daha az sure bebegi emzirmekte icerdeki sutu hizli bosaltacagi icin memeucuda iyilesir
Illa ilac kullanilicaksa 1-2 gun emzirmemek dus sonrasi memeyi bosaltip ilik sicak bezler meme ustunde birakilarak iyilesmesi saglanip o surede de mama vermek daha dogru

Ilacli ilacsiz dogrudan bahsediyorum anlatabildim mi?

Pompaya karsiyim bebek cok kucukse prematureyse bakimdaysa tamam ama biberonla vermek anneden uzaklastirir cunku o bebek icin kolay geliyo delikler daha buyuk

Neden anlasamiyoruz ?
Sutu arttirmak ve hem anne hem bebek sagligi icin memeden emmesi saglikli olani
Bebegin emisi pompadan daha uyarir dogal olan bu hem cene gelisimi icinde cok onemli
Pompa yarayi arttiriyo steril kullanim cok onemli ustelik yanlis sutyen kullanimi yorgunluktan temizligi dikkat edememe gibi seylerde iltihaba sebep
Bircok ilacin grbelikte ve emzirme surecinde kullanimiyla ilgili calisma yok iyuzden ilac kullanirken emzirmemek daha dogru olur bebek icin
Yada ilac kullanmayip ilik bi dus yapip sik araliklarla daha az sure bebegi emzirmekte icerdeki sutu hizli bosaltacagi icin memeucuda iyilesir
Illa ilac kullanilicaksa 1-2 gun emzirmemek dus sonrasi memeyi bosaltip ilik sicak bezler meme ustunde birakilarak iyilesmesi saglanip o surede de mama vermek daha dogru

Ilacli ilacsiz dogrudan bahsediyorum anlatabildim mi?

Pompaya karsiyim bebek cok kucukse prematureyse bakimdaysa tamam ama biberonla vermek anneden uzaklastirir cunku o bebek icin kolay geliyo delikler daha buyuk
tabı kııııı ennn doğrusu saglıklısıııı meme emmek bende öyle yaptım zaten. Ben emzırme pompa mı yap demişim???
Ben lansınoh kullandım konu sahıbı foto atmış o durumda ne olur bılemem doktor dogru sekılde yonlendırır zaten.
Ben yara sürecınde yaptım ne sütüm azaldı ne yaram kötü oldu ne de bebegım benı bıraktı hıc bırını yasamadım.
Çalışanlar mecburen hem emzırdı hem sagdılar( kı ben hep emzirdim) hıc bırını bebeklerı bırakmadı.
benim de tecrubem bu! konu çok uzadı ben deneyımlerımle konuştum herkesın kendı fıkrı dıyıp sonlandırayım. Iyı aksamlar...

X