göğüs uçlarım bir türlü iyileşmiyor.

süt artması hususunda seda76 ya katılıyorum. nasıl arttırıcam stresini kafadan atınca artıyo.. tabi biraz da bünye meselesi.. kimi kadının her halükarda foşur foşur sütü oluyo, kimininki de en ufak şeyden etkileniyo.. herşeyde bu böyle değil midir zaten.. herkes bir olmaz..

benim de sütüm oldu olası azdı, göğüs uçlarım da sizden beter olmasın çatlak patlak.. buna rağmen ağlaya ağlaya da olsa emzirmeye çalışıyordum. ama bebeğim yeterince doyamıyordu. sütüm artsın diye sık emzirmeye çalışıyordum ama doyuramıyorum diye de üzülüyordum bi de etraftan senin sütün az senin sütün az diyip duruyolar yetmezmiş gibi.. bebeğimi benden çok düşünürler ya.. zaten bu düşünceyle süt artmaz ki.. sonra mamaya başladık, ilk başlarda zehir zemberek veriyomuş gibi hissediyordum, gene stresliydim kısacası.. sonra "amaaaaan ne yapalım bu mamalarda da zehir yok ya, sonuçta bebeğim olan sütümün hepsini gene emecek, mamayı sadece karnı doysun diye veriyorum" diye düşündüm. ve o gün daha iyi sütüm olduğunu şaşırarak görmüştüm..

hamilelikte anne sütünün faydalarını filan okurken ister istemez farkında olmasak da strese giriyoruz bence "ya ben bebeğime bu faydalı sütü veremezsem" diye..

göğüslerimin de tutma yanlışlığından kaynaklı çatladığını düşünmüyorum pek.. çünkü ilk baştan beri dikkat ettim kahverengi kısmın çoğunu vermeye.. buna rağmen baya kötü oldu.. kanamıyordu Allaha şükür ama 2 ay sonra anca geçti acısı diyebilirim. biraz cilt hassaslığıyla da ilgili sanırım. göğsü hiç çatlamadan emziren anneler sanki çok düzgün emzirdiklerinden mi? arkadaşım var, denk geldiği gibi emziriyor ama hiç daha acımadı göğsüm diyor. bence cilt tipinden kaynaklanıyor..

dediğiniz gibi o acı doğumdan beter bence de.. ben hep dua ederdim emzirirken, "doğum sancısında edilen dua kabul oluyorsa bu hayli hayli kabul olur" derdim:teselli:

benım de 2 ayımız bitti hala deli gibi acıyo memelerim.basıma vuruyo zonkluyo kafam.ama bi sure sonra emerken gecıyo alışıyo sanırım acıya.ne zman gecıcek sabırla beklıyorum.bi de emmediği zman ve ya üşüdüğüm zman da sızlıyo uclarım bi bakıyorum o ara süt geliyo.aynı sey oluyo mu sizde de?

canim earth mama angel baby marka gogus kremini kullan. super geliyormus. ben alacagim simdiden. tr de de satiliyor. hatta trdeki bir arkadasim tavsiye etti. lansilohtan bile iyiymis. lanolinsiz. direkt silmeden emzirebiliyorsun bebisi.

((benim de sütüm oldu olası azdı, göğüs uçlarım da sizden beter olmasın çatlak patlak.. buna rağmen ağlaya ağlaya da olsa emzirmeye çalışıyordum. ama bebeğim yeterince doyamıyordu. sütüm artsın diye sık emzirmeye çalışıyordum ama doyuramıyorum diye de üzülüyordum bi de etraftan senin sütün az senin sütün az diyip duruyolar yetmezmiş gibi.. bebeğimi benden çok düşünürler ya.. zaten bu düşünceyle süt artmaz ki.. sonra mamaya başladık, ilk başlarda zehir zemberek veriyomuş gibi hissediyordum, gene stresliydim kısacası.. sonra "amaaaaan ne yapalım bu mamalarda da zehir yok ya, sonuçta bebeğim olan sütümün hepsini gene emecek, mamayı sadece karnı doysun diye veriyorum" diye düşündüm. ve o gün daha iyi sütüm olduğunu şaşırarak görmüştüm))AASUNUR sana katılıyorum aynı duyguları paylaşıyoruz peki şimdi sütün yetiyor mu yoksa mamada veriyor mususn

Bende memeyi yanlis verdigini dusunuyorum...Dogum yaptigimda iki tane hemsire memeyi bebegin agzina ne sekilde vermem gerektigini iki gun gosterdiler...Eger canin yaniyorsa emzirirken emin ol yanlis tutuyor bebegin memeyi...Buna dikkat edersen bence bu sorundan kurtulursun...Yoksa en guzel anlarin eziyete doner..Bu arada gule gule buyutun hayirli olsun..

Arkadaşlar aktarlarda satılan kantaron yağı diye bi yağ var çok iyi geldiğini duydum deneyin isterseniz benimde gögüslerim berbat durumda dün başladım kullanmaya inşallah iyi gelir, zararlı bişey değilmiş, zeytinyağının içine kantaron denilen bi bitki konularak yapılıyormuş, emzirmeden önce iyiyce siliyorum ama

canım geçmiş olsun,
faydasını görürsen yazarmısın..

ben de 23 gün önce doğum yaptım. daha hastanedeyken göğüslerim çatladı. Çok zor günler yaşadım. garmastan, lansiloh ve bepanthen kullandım bir faydası olmadı. 3 gündür tahin(marketlerde satılan bildiğimiz tahin) kavanozunun üzerinde biriken yağı lansilohla birlikte sürüyorum çok rahatladım. tavsiye ediyorum.

Tavsiyen için çok tşk. canım deniyeceğim, bana kantaron yağıda iyi geldi acısı hafifledi

Bana annemler göğüs uçlarımı karbonatlı suyla silmemi sölemişlerdi hem göğüs uçların iyileşir hemde bebeğin ağzında yaralar oluyo ya o iyileşiyo her emzirmeden sonra göğüs uçlarını karbonatlı suyla sil süt ise ne kadar sık ve çok emzirirsen o kadar çoğalır canım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…