116 gündür beni tüketen gogus ucu yaralari

Kizlar 4 yil once dogum yaptigimda bende göğüs yarasindan cok çektim denemedigim ilac ve krem kalmadi:KK43:sonra mastit oldum doktor antibiyotik verdi ve antibiyotikle birlikte hicbir sikintim kalmadi göğüs uclarim hizla iyilesti...emzirirken zarari olmayan antibiyotik kullanmanizi tavsiye ediyorum tabiki doktora danisarak ben genel cerraha gitmistim

Kizlar 4 yil once dogum yaptigimda bende göğüs yarasindan cok çektim denemedigim ilac ve krem kalmadi:KK43:sonra mastit oldum doktor antibiyotik verdi ve antibiyotikle birlikte hicbir sikintim kalmadi göğüs uclarim hizla iyilesti...emzirirken zarari olmayan antibiyotik kullanmanizi tavsiye ediyorum tabiki doktora danisarak ben genel cerraha gitmistim
Bende kullandim canim antibiyotik mastit dolayisiyla hemde 2 defa ama fayda etmedi bana tam iyilesiyor diyorum bir bakmissin yineliyor:KK61:

kizlar yaralarim iyilesiyi aci bitti ne mi yaptim o kadar kremden yagsan kurden sonra bi gogus kalkani aldim vee de bebegimin pisik kremi yani bepanthol baby pisik kremini kullandim 3gunde iyi oldu bilmiyorum zamani mi geldi krem mi iyi geldi anlamadim bi deneyin derim

Cok gecmis olsun gogsunuze sicak suyla dus alirken masaj yapin sonra gogus pompasiyla sagin gunde 5.6 kez bebege kasikla verirseniz damla damla biberona alismamis olur

kizlar yaralarim iyilesiyi aci bitti ne mi yaptim o kadar kremden yagsan kurden sonra bi gogus kalkani aldim vee de bebegimin pisik kremi yani bepanthol baby pisik kremini kullandim 3gunde iyi oldu bilmiyorum zamani mi geldi krem mi iyi geldi anlamadim bi deneyin derim
Valla ben hic bisey yapmadim Allah'a biraktim sag gogsumu acisiz sol gogsumu sizlayara emziriyorum buna şükür ilk yaram oldugunda doktor oyle demisti bu bir süreç sadece sabir gerek diye ,yinede cok umutlanmadan insallah tekrarlamaz diyorum.

@omrtugb arkadaşım Merhaba birçok yorum var hepsine göz gezdiremedim ayrıca ağrınız devam ediyor mu bilmiyorum ama benim size önerim göğüs kalkanı kullanın bende aynı sorunu yaşadım ve tek çözüm bu oldu 6 aydır sürekli göğüs kalkaniyla emziriyorum bazen kullanmadan deneyim diyorum o gün muhakkak göğsüm tahriş oluyor ağrıyor.Emzirme işleminden sonra karbonatla sildim göğsümü hatta bazen macun gibi yapıp beklettim üzerinde çok iyi geldi umarım işinize yarar geçmiş olsun şimdiden

@omrtugb arkadaşım Merhaba birçok yorum var hepsine göz gezdiremedim ayrıca ağrınız devam ediyor mu bilmiyorum ama benim size önerim göğüs kalkanı kullanın bende aynı sorunu yaşadım ve tek çözüm bu oldu 6 aydır sürekli göğüs kalkaniyla emziriyorum bazen kullanmadan deneyim diyorum o gün muhakkak göğsüm tahriş oluyor ağrıyor.Emzirme işleminden sonra karbonatla sildim göğsümü hatta bazen macun gibi yapıp beklettim üzerinde çok iyi geldi umarım işinize yarar geçmiş olsun şimdiden
Onuda kullandim canim bebegin memeyi kavramasi bozuldu daha cok canim yandi biraktim ,belkide kullandigim markadan olabilir bilmiyorum ki...Sag taraf rahatladi cok sukur ama sol tarafim yaniyor

mrb bende birbucuk hafta suren gogus yaralariyla ugrastim.surekli lansinosh krem surdum ama faydali olmadi.cok tahris olmustu benimkilerde.sonra bigun bir kereligine batisor surdum aksama kadar beklettim yikadim sonra. ama o gun hic emzirmedim.o gunden sonra hic yaram olmadi suan 32 gunluguz cok sukur gayet guzel emiyo bebegim

mrb bende birbucuk hafta suren gogus yaralariyla ugrastim.surekli lansinosh krem surdum ama faydali olmadi.cok tahris olmustu benimkilerde.sonra bigun bir kereligine batisor surdum aksama kadar beklettim yikadim sonra. ama o gun hic emzirmedim.o gunden sonra hic yaram olmadi suan 32 gunluguz cok sukur gayet guzel emiyo bebegim
Masallah canim batisor derken batikon mu yazmak istemistin yoksa baska birseyse nedir ilk kez duydum birde emzirmeden nasilbdurdun o gogusler patlayacak gibibolu veriyo şişiyor

batisor batikonla esdeger baska bir marka canim.aynen oyle sismisti gogsum ama o gun vermek istemedim yinede gogsumu.hatta bu yuzden emzirmeyi birakmayi planliyordum.belkide o yuzden sismesine raziydim

Onuda kullandim canim bebegin memeyi kavramasi bozuldu daha cok canim yandi biraktim ,belkide kullandigim markadan olabilir bilmiyorum ki...Sag taraf rahatladi cok sukur ama sol tarafim yaniyor

Merhaba,
Snin denediğin kelebek uç olabilir mi kalkan yerine? Ben de aynı sorunu yaşadım. Her şeyi denedim sadece gögüs kalkanı işe yaradı. Gögüs ucu hava aldığı için hiç acı olmuyor. Ben de herkese kalkanı tavsiye ederim. Avent marka olanı kullandım ben

saf zeytinyağı sürmeyi denersen iyi geliyor ama gerçek olucak. 5 aydır canım yanıyor benimde.onunla rahatlıyorum.

"İlk günden itibaren meme ucu yaralarım vardı.
Philips Avent marka meme ucu kelebeği kullandım hep.
İlk 2 ay kullanmaya devam ettim. Ve yalnızca onlar varken emzirebildim.

Ben de ne kremler ne koca karı ilaçları kullandım bana mısın demedi.
Şimdi artık bebeğim o plastikleri istemiyor.
Bir kaç kere denedim onlarsız da emzirebiliyorum ve acımıyor artık.
Meme uçları olgunlaştı, süt kanalları açıldı.
Bıraktım ben de artık meme kelebeği olmadan emziriyorum.

He sıfırlanmadı acı yalan söylemeyeyim. İlk ağzına aldığında bebek, bir ağrı oluyor. Ama süt aktıkça azalıp kayboluyor tamamen..."

Bu arada,
Kendime bir blog sayfası açtım.
Gebelik, doğum, lohusalık ve annelikte yaşadıklarımı yazıyorum.
Epey badire atlattım o yüzden faydalanacağınızı düşünüyorum.
Okursanız çok mutlu olurum.

Sevgiler
Ceren

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim de meme uçlarim yara hatta uçların memeyle birleştiği yer hilal şeklinde yarık bebeğim 2 aylık hala iyileşmedi. Bu arada 10 gün önce mastit oldum antibiyotik kullandim geçti gibi ama yaralar devam, benim sorum emzirme sonrası ağrınız oluyor mu ? Emzirdikten sonra meme ucumdan koltuk altima dogru inanilmaz bi agri oluyor yarim saat bir saat ara ara sürüyor ve kolumu bile kaldıramıyorum bu acıdan acaba yaralardan dolayı mı oluyor yoksa baska bi nedeni mi var ? Siz de bu acıyı yaşıyor musunuz?

X