116 gündür beni tüketen gogus ucu yaralari

bir arkadaşım var, öğretmen kendisi, doğum yapınca göğüsleri çok yara oldu sizin gibi. eşinin halası ziyarete gelmiş. bu problemi duyunca kızım çok kolay bir çözümü var demiş. Arkadaşım yaptırmam da koca karı ilacı yaptırmam diye ağladı baya, istemem o kadının ilacını vs. kadın taze ısırgan otu kaynatıp böyle haşlanmış ıspanak gibi bulamaç gibi yapıp suyunu süzmüş. yalvar yakar göğüslerine sürüp 1 saat beklettiler. 1 saatte iyileşti o yaralar. başkası anlatsa yeminle inanmazdım.

Herkese merhaba.Basligada yazdigim gibi bebegim 116 günlük ve ben hala gogus ucu yarasiyla mucadele ediyorum o kadar yoruldum ki.:KK43:Hamileligin 38. Haftasinda lansinoh kullanmaya basladim 40 haftalikken dogum yaptim ama o zaman hafif hafif sizlamaya baslamisti uclari.Dogum yaptim bebegim cok guclu bir emme refleksi vardi hemen kolaylikla kapti memeyi tum kahverengi bölgeyi vermeye dikkat ettim hava aldiran gogus kalkani koydum emzirme sonrasi kendi sutumu sürüp kurumaya birktim ama 2. gun yaralar asiri sizlamaya basladi canim aciyordu lansinohu bol bol süruyordum ama nafile eve gelince siddeti artmaya basladi ayva cekirdegi jeli yaptim yaralar acilip kirmizi et gorunmeye basladi garmastan kullanmaya basladim aglayarak emziriyordum.Bebek 13 gunlukken cildiye hekimine gittim kendiside ayni.sikintilari yasamis bir hanimdi fito+travacord +bacoderm karisimi verdi.Bu bir surec dedi ama bil ki 9 ay suren de var hic yasamayanda dedi.Sag gogsumun parcalanmis halini gorunce en azindan sagip ver biraz dedi.Sag gogsumu sagip vermeye basladim bu seferde bebek biberon aliskanligi kazanmaya basladi o arada birde mastit oldum 39 derecelerle acillik oldum.Baska bir sehirde yasayan babamin arkadasi cildiye hekimine danistim foto istedi utanarak attim adam bana sizin meme basiniz parcalanmis dedi bioderma cicabio onerdi.Sonuc olarak kopacak diye korktugum sag tarafim nasil oldugunu bilmedigim halde dokuyu tamamladi(ortasi haric) fakat sol tarafim fena durumda ara sira kaniyor yavrum kan icip kanli kusuyor.Kullandigim kremler lansinoh,garmastan,fito+travacord+bacoderm karisimi,bella b,madecassol,bioderma cicabio losyon,evicap fort ayrica zeytinyagi,tahin ustu yagi,ayva cekirdegi,kakao yagi,zeytinyagli kudret nari...Artik yoruldum bugun en son esime purelan varmis birde onu deneyelim dedim. :110: Buraya hem icimi dokmek istedim hemde Allah'tan umit kesilmez deyip sizden guzel sonuclanan seyler duymak ,belkide farkli bir tavsiye edinmek istedim buraya kadar okuduysaniz tesekkur ederim.:KK52:
Canim ben de dediğin herşeyi denedim kan emiyordu kuzum zeytinyağını koydum emzirdigim yere emmeden önce ve emdikten sonra sürüp durdum ve öyle toparladı o parçalanan yerleri hala kesik a doku sağlam. Bi de kantoron yağı (ev yapimi) o çok iyi geldi emzirme sonrası sürüp emzirecegim zaman yikiyordum bu göğüs pedleri varya zeytinyağına (saf zeytinyagi marketlerde satılan degil) batiriyordum onunla kapatıyorum elhamdulillah geçti ben de 4 ay boyunca yaralı memelerle dolaştım her meme verdiğimde ağlıyordum en son memeden kescem diyince annem müdahale etti zeytinyağı çözümünü söyledi allah razı olsun öyle geçti

Arkadaşlar 4 yıl önce doğum yaptım ilk günler sütüm az diye makine ile sagdik ve ilk günlerde göğsümde yara başladı ve kahverengi kısım tam ortadan yatay olarak ikiye ayrildi içi kıpkırmızı görünüyor çocuğumu 5 ay ağlaya ağlaya emzirdim sonra çocuk emmedi şimdi ikinci çocuğu düşünüyoruz ama hala göğüs yaram aynı açık duruyor lansinoh, garmastan, fito, madacossol, kuru soğan, tahin yagi, karbonat kullandım bu yara nasıl geçecek ikinci yavrumu bari emzirebilsem
Benim yaram tam 5 ay kapanmadı, dermotologa gittim ve verdiği ilaçlarla 1 ayda tamamen geçti. Emzirmeye devam ediyorum, umarım ileride tekrarlamaz. Bu arada doku kaybım oldu ve ucun şekli değişti maalesef

Ayni seyleri yasiyoruz arkadasim benimde bebegim 1 aylik olcak nerdeyse hala gogus uclarim yara emzirmek iskence oluyo purelan kullandim banamisin demedi bepanthen kullandim oda fayda etmedi en son garmastan siparis ettik Almanyadan oda yardimci olmadi artik zamana biraktim Allah yardimcimiz olsun cok zor valla :KK43:

X