Göğüs küçültme Ameliyatı ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

:nazar: Günaydın güzel kadın,artık sen eski hasta oldun.Bak bu hafta daha kolaylaşmış hareketler:KK6:ufaklıkla önümüzdeki hafta hasret giderirsin tam anlamıyla:emir_bebek:

Ne o desendesene kalpler falan beni aldatıyor musun?

he hee, seni aldatıyorum :KK1: sen benim ilk gözağrımsın bebeğim..evet, sıkçam az daha dişimi, ufaklığı mıncırmaya az kaldı
Beni affettinizmi?? :KK43:(

Sen o artıyı geri al bak yapamamış:KK1:

affedelim bari, hem verdiğim +'yı da geri alıyorum...

Bizim diyet forumundan arkadaş, (aman bi kişiyi de tanımıyıver :KK1::KK1:)

haa haa, bu yoruma cok güldüm...ne güzel sormuş "kim bu ben tanımıyorum" diye:KK1::KK1:

çalış senin de olsun,bu forum da tanımadığım yok tabi,bir çoğuyla da telleşiyorum .Seviyorlar beniEn Büyük KK

Ben affetmedim :KK1::KK1::KK1: bi şartla affederim seni. Şu anki durumunu anlatırsan. Yani ameliyat olalı ne kadar oldu ve alt dikişlerin ne durumda. Alt taraftaki dikişlerin uzun mu, ilk zamanlar rahatsız etti mi şimdi nasıl? anlat işte merak ediyorum.

Şuanki durumum: Cumartesi yani, 17 Mart ta 5 Ay olacak ameliyat olalı.Alt dikişler derken karnımı sordun heralde...Karın dikişlerimde bir problem yaşamadım.Sadece boydan boya olması, bantlar alındıktan sonra ürkütmüştü beni.Sanki açılırmı korkusu vardı içimde.Ama dediğim gibi hiç bir sorun yaşamadım.Çabucak kaynayıp iyileşti.Yanlız burdan bir konuya deyineyim aklımdayken.Uzun bantlar alındıktan sonra minik minik bir kaç yerde bırakmıştı doktor bantlardan.Banyo yaptıktan sonra fön makinesi ile iyice kuruyana kadar kurutulması gerekiyordu o bantların.Kurumaz ise nemli kalırsa altında tam iyileşmemiş dikiş olduğundan yaraya dönüşüp sulanabiliyormuş.Göğüs çevresindeki minik bantlar içinde geçerliydi tabiiki bu durum.

Alt taraftaki dikişlerim haliyle uzun tabii sol yan taraftan sağ yan tarafıma kadar.Herkesde aynı şekildemidir tabii bilemem.Şuan için orta kısımlar daha koyu renkli ama yanlara doğru kıl gibi ince ve beyazlaştı diyebilirim görüntüleri.Ben işin bu yanına fazla takılmıyorum heralde.Çünkü insanın malum çıplak kaldığı anlar çok azınlıkta:) Belkide çok rahatsızlık verici bir görüntüm olmadığı için bilemiyorum.Şekil olarak çok güzel oldu dümdüz bir karın küçük göğüsler...İnanın alışveriş yapmak bile çok keyifli hale geldi.Eskiden ne üstüme olursa onu alırdım havada kaparak.Şimdi seçme özgürlüğüm oldu.ben ne istersem onu alabiliyorum.Bu kadarı bile beni çok mutlu etmeye yetiyor desendesen cim:)

Aslında forumda bu açıklamaları birkaç kere yapmıştım ama korku belası kendimi affettirebilmek adına sana özel, tekrar yazdım :)) Sevgilerimle...

Cahilliğime verin arkadaşlar ama bu lilyum lar papatya lar gül ler böcek ler neye göre oluyor??

çalış senin de olsun,bu forum da tanımadığım yok tabi,bir çoğuyla da telleşiyorum .Seviyorlar beniEn Büyük KK

Canım mesaj sayısına göre bunlarda değişiyor.Bu arada desendesen ,meme altında ki dikişi soruyor nasıl iyileştimi,kötü görünüyormu diye

Koltukaltındaki tabiiki diğer yerlere göre daha belirgin durumda.Normalide bu zaten değilmi? Ama orda da hiç komplikasyonum olmadı.Sanırm benim çizgim yana koltukaltına doğru biraz daha fazla.O da göğsümün yanlara doğru çok yayık olmasındanmış.Kolay değil 2 küsür kiloyu alıp anca toparladı.Fakat alt çizgilerim düz durup baktığımda hiç görünmüyorlar.Tamamen meme altında kalıyor.Öyle büzgülü dantel gibi de değil.Sadece renk hattı biraz daha kalın.O da sanırım 1 seneyi bulacaktır geçmesi için.

Koltukaltındaki tabiiki diğer yerlere göre daha belirgin durumda.Normalide bu zaten değilmi? Ama orda da hiç komplikasyonum olmadı.Sanırm benim çizgim yana koltukaltına doğru biraz daha fazla.O da göğsümün yanlara doğru çok yayık olmasındanmış.Kolay değil 2 küsür kiloyu alıp anca toparladı.Fakat alt çizgilerim düz durup baktığımda hiç görünmüyorlar.Tamamen meme altında kalıyor.Öyle büzgülü dantel gibi de değil.Sadece renk hattı biraz daha kalın.O da sanırım 1 seneyi bulacaktır geçmesi için.

Canım sende radikal bi değişiklik olmuş,hem memeden hem karından o kadar doku alınması,zorlu bir iş:nazar: komplikasyon olmaması tabi büyük şans.Doktorun dikiş konusunda ki,ve izler konusundaki hassaslığı tartışılmaz zaten:KK9:Senin adına sonuçların dan memnun olmana çok sevindim.Öptüm:KK54:

Şuanki durumum: Cumartesi yani, 17 Mart ta 5 Ay olacak ameliyat olalı.Alt dikişler derken karnımı sordun heralde...Karın dikişlerimde bir problem yaşamadım.Sadece boydan boya olması, bantlar alındıktan sonra ürkütmüştü beni.Sanki açılırmı korkusu vardı içimde.Ama dediğim gibi hiç bir sorun yaşamadım.Çabucak kaynayıp iyileşti.Yanlız burdan bir konuya deyineyim aklımdayken.Uzun bantlar alındıktan sonra minik minik bir kaç yerde bırakmıştı doktor bantlardan.Banyo yaptıktan sonra fön makinesi ile iyice kuruyana kadar kurutulması gerekiyordu o bantların.Kurumaz ise nemli kalırsa altında tam iyileşmemiş dikiş olduğundan yaraya dönüşüp sulanabiliyormuş.Göğüs çevresindeki minik bantlar içinde geçerliydi tabiiki bu durum.

Alt taraftaki dikişlerim haliyle uzun tabii sol yan taraftan sağ yan tarafıma kadar.Herkesde aynı şekildemidir tabii bilemem.Şuan için orta kısımlar daha koyu renkli ama yanlara doğru kıl gibi ince ve beyazlaştı diyebilirim görüntüleri.Ben işin bu yanına fazla takılmıyorum heralde.Çünkü insanın malum çıplak kaldığı anlar çok azınlıkta:) Belkide çok rahatsızlık verici bir görüntüm olmadığı için bilemiyorum.Şekil olarak çok güzel oldu dümdüz bir karın küçük göğüsler...İnanın alışveriş yapmak bile çok keyifli hale geldi.Eskiden ne üstüme olursa onu alırdım havada kaparak.Şimdi seçme özgürlüğüm oldu.ben ne istersem onu alabiliyorum.Bu kadarı bile beni çok mutlu etmeye yetiyor desendesen cim:)

Aslında forumda bu açıklamaları birkaç kere yapmıştım ama korku belası kendimi affettirebilmek adına sana özel, tekrar yazdım :)) Sevgilerimle...

Canım çok teşekkür ederim açıklayıcı bilgilerin için...Affettim gitti :KK16: Ben aslında Jelesec'in dediği gibi meme altını sormuştum. Sağolsun arkadaşım anlayıp açıklamış sana. Tabii karın da ilgilendiriyor beni ayrıca. Yani memenin altında kocaman bir dikiş izin mi var? Koltuk altına kadar uzanıyor mu? Neden soruyorum, çünkü bir kaç doktorla görüşmüştüm, hepsi de böyle bir ameliyat tekniği yani ters t uygulayacağını ve koltukaltımdan göğsümün altına uzanan izim olucağını söylemişti, o yüzden merak ediyorum. Bikini falan giyince çok göze batar mı acaba? (malum yazın sahillerde havamı atıcam :KK1:) Tekrar teşekkür ederim canım ilgin için.öpüyorum seni:KK54:

Canım çok teşekkür ederim açıklayıcı bilgilerin için...Affettim gitti :KK16: Ben aslında Jelesec'in dediği gibi meme altını sormuştum. Sağolsun arkadaşım anlayıp açıklamış sana. Tabii karın da ilgilendiriyor beni ayrıca. Yani memenin altında kocaman bir dikiş izin mi var? Koltuk altına kadar uzanıyor mu? Neden soruyorum, çünkü bir kaç doktorla görüşmüştüm, hepsi de böyle bir ameliyat tekniği yani ters t uygulayacağını ve koltukaltımdan göğsümün altına uzanan izim olucağını söylemişti, o yüzden merak ediyorum. Bikini falan giyince çok göze batar mı acaba? (malum yazın sahillerde havamı atıcam :KK1:) Tekrar teşekkür ederim canım ilgin için.öpüyorum seni:KK54:

Desendesen cim,ben resimlerini gördüm senin:nazar: benim fikrim karnını yaptırmaya hiç gerek yok.Ha bu arada unutmada senden yani memen 2.200 gr da çıkmaz,yani senin İ tekniği uygun olur tabi yine iyice sor araştır.Benim de az dokum yoktu 1.200 civarın da ve bu teknik uygulandı,izler ilk aydan beri hiç rahatsız etmedi şimdi de yok silikleşti:nazar:

Son düzenleme:
valla katılıyorum bıçak altına yatmanında bu kadar keyifli olacağı hiç aklıma gelmezdi arkadaşlar, karnıma bakıp bakıp güle güle diyorum davetsiz vede istenmeyen misafirim benim diye okşuyorum he he

Ameliyat tarihin kesinleşti,güle güle demene çok az kaldı.Çok güzel sonucun olur umarım:KK3:heyecanla hem resimlerini hemde paylaşımlarını bekliyor olacağım.

Son düzenleme:

Desendesen cim canım cicim kardeşim bu kadar kafana takma bence biraz rahat ol,desem de inanma...ben de aynı soruları beynimde milyon kere düşünür dururdum.Koltuk altına kadar uzamıyor tabiiki benim çok büyük oldukları için biraz daha uzun diyeyim.Kesinlikle çamaşırımdan görünmüyor o kadar güzel bir hizada ki dikiş yeri hiç bir şekilde belli değil inan bana. Dediğim gibi damla şeklini bir düşün alta doğru hani oval şeklindedir tam onun altında kalıyor.Bu arada isim vermek doğrumu burda bilmiyorum ama Z.triko diyeyim bari indirimde şuan mayoları.Daha önce üst bikini bedeni 46 olurken 40 beden aldım daha yeni.Kesin ve kesin görünmüyor hiç tasalanma.

Bu arada ismini hiç duydunuzmu bilmiyorum Amerikan hastanesi dr. Eser Yüksel bey var.Dalında çok iddaalı bir doktordur.Yaklaşık 5 yıl önce çok yakın bir arkadaşıma meme küçültme yaptı.İnanın harka oldu.Benim ilhan kaynağımda o oldu zaten.Yanlız kendisi Amerika da ve dönem dönem Türkiye ye geliyor.Arkadaşımın göğüsleri d cup idi benden bir beden falan küçük diyeyim.Çok farklı bir teknikle yapılan ameliyat çok başarılı idi. Tamamen gögüs altından kesi yapldı.Balenli sütyenlerin altındaki tel i düşünün aynı o şekilde kesildi.Başka hiç bir yerinde iz yok.

Bu arada ismini hiç duydunuzmu bilmiyorum Amerikan hastanesi dr. Eser Yüksel bey var.Dalında çok iddaalı bir doktordur.Yaklaşık 5 yıl önce çok yakın bir arkadaşıma meme küçültme yaptı.İnanın harka oldu.Benim ilhan kaynağımda o oldu zaten.Yanlız kendisi Amerika da ve dönem dönem Türkiye ye geliyor.Arkadaşımın göğüsleri d cup idi benden bir beden falan küçük diyeyim.Çok farklı bir teknikle yapılan ameliyat çok başarılı idi. Tamamen gögüs altından kesi yapldı.Balenli sütyenlerin altındaki tel i düşünün aynı o şekilde kesildi.Başka hiç bir yerinde iz yok.

Size yapmış olduğu bir röportaj dan kısa bir metin ekliyorum.bu arada Arkadaşımın göğsü asma tekniği ile yapılmıştı.İlginizi çekebilir diye paylaşmak istedim.

- Sizin geliştirdiğiniz, size özgü estetik cerrahi yöntemleriniz var mı?
Evet birkaç yöntemim mevcut. Dudak kontürlerini geliştirmek ve sarkıklığı düzeltmek için uyguladığım bir yaklaşım var. Doku enjeksiyonu ve transferinin daha kalıcı ve etkili olmasına, hastanın dokusundan başka hiçbir madde kullanılmayan yöntemler uyguluyorum.
Orta yüzün yukarıya asılması ile ilgili derin plandan yapılan bir orta yüz asılması,
Meme şeklinin farklı bir yöntemle oluşturulduğu ve derin dokulara asıldığı meme küçültme ve dikleştirme girişimi,
Konvansiyonel iz ve kesi yerlerinin kullanılmadığı meme dikleştirme veya büyütme yaklaşımı da diğer geliştirdiğim yöntemler de var.

- Geçmişten günümüze kadar olan süreci göz önünde tutarak sizce gelecekte “estetik dünyasını” neler bekliyor?
Amerika’da şu anda doğan çocukların ortalama 110 yıl yaşayabileceği varsayılıyor. Bu yüzden de yaşlılıkta daha dinç bir dış görünüm sağlamaya yönelik müdahaleler ile koruyucu yöntemler önümüzdeki yıllarda gündeme daha yoğun olarak gelecek.

canım ben de senin güzel haberlerini okuyunca çok mutlu oldum...inşallah dediğin gibi 3-4 ay sonra herşey çok daha mükemmel diye paylaşayacağız buradan..ben de 3 ay bitirinceye kadar, dikişlerimle ilgili hassasiyetimi üst seviyede tutacağım....ercan bey artık bişi olmaz dedi gerçi, ameliyatın üstünden 1,5 ay geçince çocuğunuzu kucağınıza alabilirsiniz dedi ve açıkası şu 15-20 günümün biran önce geçmesini istiyorum..çocukları kucaklamayı bi kenara bıraktım da, onlara sıkı sıkı sarılmayı çok özledim:KK5:
bu arada sütyenimiz aynı model ve aynı beden :)

İnşallah arkadaşım,ben de 3-4 ay sonrasını merak ediyorum?Bizlerde sevgili jelesec:KK16:gibi tek sıkıntı yaşamadan atlatırız bu süreci inşallah..Aynı beden mi ?Desene aynı beden memelerimiz var.Allah yavrularımız dan ayırmasın, ben de bir gün yanım da olmasa burnum da tütüyor.

Selam, jelesec nasılsın?Çok öpüyorum seni:KK54:

Herkese günaydın :KK9: güzel bir gün diliyorum. Nasılsınız?

:44: Görüştüğüm doktorların bana söyleği ise büyük memelerin ancak ters t yöntemiyle toparlanabileceği....:KK53:

Selam desendesen,inan hangi doktor sana güven veriyor ve samimi geliyor(seni anlıyor ne anlattığını dinliyorsa)o doktor senin için doğru doktordur..Ben t kesi ye sıcak bakmadım,Allah da gönlüme göre verdi.Unutmadan evet karın, memeden beni daha fazla zorladı ama şimdi çok daha iyiyim.Sevgiler

X