Göğüs küçültme Ameliyatı ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

Canım gözün aydın cok sevindim.Göbek gögüs gidince belli oluyor.Sonra diyet yaparsın öptüm

Bakalım artık kilo vermeyi düşünüyorum da nasıl başlayacağım bilmiyorum biraz daha iyileşince yürüyüş de yaparım ama şimdi sokağa çıkmaya korkuyorum biri çarpar diye D:

Hem de nasıl oynattı sinirlerimi :KK47: aklıma geldikçe sinir oluyorum hala. İnşallah bir daha denk gelmem böyle doktorlara, Allah korusun.

desendesen canım onların işene gelmiyor da ondan devlet nasıl karşılamıyor ben nasıl faydalandım peki böle havalı kendini yüksek gören doktorlar yok mu ahhhh

Desendesen...Canım senin Ege Üniversitesinde başına gelenin bir benzeri de benim başıma gelmişti devlet hastanesinde. Benim muhatap olduğum doktor da bir asistandı.Bana rapor verdikleri ve tek kuruş para ödemeyeceğim söylendiği halde özeli tercih ettim. Verdiğim her kuruşa değdi doğrusu... Çok memnun kaldım. Aml. öncesi konsültasyonlarım 1 saatte bitti. Devlet hastanesinde olsaydı 10 gün sürerdi herhalde eziyeti de cabası..

Devlet üniversite ve hastanelerinde aml.olacak arkadaşlara nacizane tavsiyem doğrudan cerraha ulaşmaya çalışmalarıdır. Asistanlardan uzak durun. Camiadan yakınlarım bana bu tavsiyede bulunmuşlar ve " TUS da başarılı olup asistanlığı aldıkları için havalarından geçilmez" demişlerdi...

Kızlar ben de meme küçültme ve dikleştirme ameliyatı oldum. Çok memnunum ama bir sorum var. Yaptıranlar cevaplarsa sevinirim. Bu meme altındakilerde hafif kızarıklık ve kabarma var. Biraz da kaşıntı doktorum silikon yapışkan verdi. 3-4 aya geçer dedi. Tecrübesi olanlar var mı?

selam kızlar ben bu ameliyatı oldum. inanın hayata geri dondum dıyebilirim. vitrinlerde gorduum seylerin içine sıgarlarmı die dusunmuyorum, denediimde psikolojim bozulmuyo artık sadece cirkin oldukları için vazgeciyorum almaktan. ayrıca artık nadide sultan yerine taş gibi die laf atıolar bundan hoslandıım için yazmadım tabii benim durumda olanlar anlayabilirler...
ameliyatım 6 saat surdu. ama sonuc harikaydı artık mankenım die salınanların goguslerıne burun kıvırıyorum pehhhh die :) sutyenede gerek kalmıo kimse sutyen takmadııma inanmıo...
ameliyattan sonra abartmıyorum cok sasırtıcı ama en ufak bı agrım sızım olmadı, parmaamı kessem acıdan olurum ama hıc ama hıcbısı hıssetmedım ben.
su anda his kaybımda yok gayet normal hersey ama doktorum emzirme doneminde sorun yasanabilir kucuk bı ihtimal dedi.
ben cok memnunum ve 3 umuzde cok mutluyuz. :) kendimi tebrik ettiim sayılı işlerden biri cunku biraz cesaret istiyo ama korkmayın sonra cok mutlu olucaksınız...
sevgiler...

Kızlar ben de meme küçültme ve dikleştirme ameliyatı oldum. Çok memnunum ama bir sorum var. Yaptıranlar cevaplarsa sevinirim. Bu meme altındakilerde hafif kızarıklık ve kabarma var. Biraz da kaşıntı doktorum silikon yapışkan verdi. 3-4 aya geçer dedi. Tecrübesi olanlar var mı?

Geçmiş olsun arkadaşım. Ben 40 gün önce aml. oldum. Doktorumun bana söylediği başlarda kırmızı ya da pembe olan dikişlerin yaklaşık 6 ay sonra solmaya başlayacağı oluşabilecek kabarmaların ise bazı ciltlerin iyileşme süreciyle ilgili olduğu ve o bölgeye ilaç enjekte ederek erittiklerdir. Silikon bantlar hakkında bir fikrim yok. Tekrar geçmiş olsun.

kızlar benimde göüslerim çok büyükler :KK43: bende küçültmek istiyorum yaklaşık 5 aydır diyet yapıyorum 10 kilo verdim ama göğüslerimde bir gram bile küçülme almadı :KK45: erzurumda yaşıyorum hangi hastane ve hangi doktora başvurmam gerekiyor hiç bir bilgim yok burada yaşayan arkadaşlar varsa bilgi verirlerse çok mutlu olurum:KK54:
bu arada iki çocuğum var başka çocuk düşünmüyorum
eğitim araştırma hastanesinde ve aziziye araştırma da yapıyolar bu ameliyatı eylül.sorarsan yaptıran tanıdığım yok maalesef.bu arada özel msjlarım açık değil yazamıyorum özelden kusura bakma böyle kabul et artık :KK25:

Merhaba elifidil.Hayırdır Sevgili Jelesec ile beraber toplantı mı yaptınız? Gerçekten Jelesec'in göğüsleri güzel olmuş bende bayıldım.İz yok ,potluk yok maşallah.:nazar: Tabi doğru söylüyorsun her doktorun tekniği farklı , sen de istediğin görüntüye revizyona gerek kalmadan kavuşursun.Hoşçakal.

merhaba serap.jelesec ile telde konuşuyorduk.sağ olsun kendisi herkesin her zaman yanında olan,sıkıntılarını dinleyen bir arkadaşımız.benim şu potluk olayını merak ediyordu,ben de onun göğüslerini merak ettim öyle olunca da zaten evlerimiz yakın hadi görüşelim dedik ve görüştük.göğüsleri gerçekten potluksuz olmuş ve nerdeyse memesi de benimkinin iki katı imiş.evet bizim doktorun tekniği potluk başta olacak diyor ama 6 ay sonra geçmesini söylüyor daha da olmazsa rötuş ile düzeltiyor.tabiki de revizyonu kimse istemez.

aslında ben ameliyat öncesi çok büyük araştırma yapmadım.mesala ilk defa bugün küçültme vidosu izledim nerdeyse bayılıyordum herhalde bu görüntüyü önce izleseydim ameliyat için çabuk karar vermezdim çünkü çok ürkütücü geldi.ve potluk olayını da öncesi hiç araştırmadım onun için doktora bile belki ameliyat olmadan önce sormamış olabilirim onun için potluk hakkında şuan için doktoruma birşey diyemem.ama iyi bir araştırma yapsaydım tabiki potluksuz bir göğsümün olmasını isterdim.şuan için potluk olayı geçerli çünkü zamanla geçeceğini doktorum söylüyor ve ben kendisine güveniyorum.bundan dolayı piskolojimi bozmak istemiyorum ama oldu ki geçmedi tabiki üzülürüm ve psikolojimde bozulur.ve o zaman duygusal davranmam ve daha radikal olurum.

son söz olarak şöyle bağlamak istiyorum,haftaya derslerim başlıyor artık foruma sık hatta hiç girmeye bilirim de.aslında ben baştan beri foruma pek girme taraftarı değildim ama bir kere girdiğin zaman sigara gibi alışkanlık yapıyor :).ilk girişimin mantığıda o zamanlar bakıyorum da ameliyat olanlar ameliyat masasında yaşadıklarını ve doktora olan teşekkürünü belirtmek için mesaj yazıyorlardı.ben de sadece doktorumdan o andaki memnuniyetimi ( yani istediğim zamana gün vermesi,iyi karşılaması ve iyi bir de indirim yapmasından dolayı olsa gerek) belirtmek amaçlı üye oldum teşekkür edip çıkacaktım. ama süreçte gelişen bazı olumsuz olaylardan dolayı fikir alış verişin de bulunmak için tekrar mesaj yazmak zorunda kaldım.ama ben bu süreçte kesinlikle doktor reklamı yaptığımı düşünmedim.zaten benim karekterime de yakışmaz.daha sonra dikişlerim kapandıktan sonraki yazım ise o anki mutluluğum ve duygusal davranmamdan dolayı doktoruma yazdığım yazı sadece benim ruh halimim belirtisidir yoksa hiç bir şekilde yönlendirme amaçlı değildir.ve bu yüzden de çok gereksiz ve saçma sebeble bazı arkadaşlarımızın kalbini kırdık ve de kırıldım.ve ben buradan kendi adıma o arkadaşlardan özür dilerim.yoksa bana ne o doktor,ya da bu doktor.hangisi işini iyi yapıyorsa insanlar zaten ona göre seçimini yapar.ve ben şunu söylemek istiyorum kesinlikle doktor yönlendirmesi yapmadım sadece yazılarım sürecimin gidişatı doğrultusunda olan memnuniyetim ya da memnuniyetsizliğim doğrultusunda oldu ya da olacaktır.ve formun amacının da bilgi alış verişi ,paylaşım olduğunu düşünüyorum.bu form sayesinde çok ta şey öğrendiğimi düşünüyorum.zaten üyelerinde bu amaçlı kullandığını düşünüyorum.diğer amaçlı kişilerde kendisini belli edecektir.
ameliyat olanlara geçmiş olsun olacak olanlara da inşallah sorunsuz ameliyatlar, gönüllerindeki göğüse kavuşmaları dileğimle sağlıklı günler temenni edrim.....

N'bersiniz? Hepinize mutlu ve güzel bir gün diliyorum...

Jelesec; canım nasılsın? Az önce yazdım cevap, öpüyorum...

desendesen canım onların işene gelmiyor da ondan devlet nasıl karşılamıyor ben nasıl faydalandım peki böle havalı kendini yüksek gören doktorlar yok mu ahhhh

İşlerine nasıl geliyorsa ona göre davranıyorlar, anlayamadım yanii bir hastaya okey, diğerine hayır nasıl oluyor?? Olmuyorsa olmuyordur, oluyorsa da oluyordur dimi.

Benim eşim de şöyle bi yaklaşımda bulundu bu olaydan sonra Kİ ben de ona katılıyorum. Galiba bu doktorlar insanları kılık kıyafeti ve oturduğu adrese göre değerlendiriyorlar. Şöyle ki; Ben iyi bir muhitte oturuyorum ve Allaha şükür iyi durumdayım. Gerçekten parası olmayıp ihtiyacının olduğunu anlarsa devlet karşılıyor diyor, eğer seni zengin görürse direk paradan bahsediyor.

Bizim aklımıza bundan başka bişey gelmedi. :44:

Desendesen...Canım senin Ege Üniversitesinde başına gelenin bir benzeri de benim başıma gelmişti devlet hastanesinde. Benim muhatap olduğum doktor da bir asistandı.Bana rapor verdikleri ve tek kuruş para ödemeyeceğim söylendiği halde özeli tercih ettim. Verdiğim her kuruşa değdi doğrusu... Çok memnun kaldım. Aml. öncesi konsültasyonlarım 1 saatte bitti. Devlet hastanesinde olsaydı 10 gün sürerdi herhalde eziyeti de cabası..

Devlet üniversite ve hastanelerinde aml.olacak arkadaşlara nacizane tavsiyem doğrudan cerraha ulaşmaya çalışmalarıdır. Asistanlardan uzak durun. Camiadan yakınlarım bana bu tavsiyede bulunmuşlar ve " TUS da başarılı olup asistanlığı aldıkları için havalarından geçilmez" demişlerdi...

evet canım, sana katılıyorum, çok haklısın :KK31:

Aman canım sakın yanlış anlama, yazdıklarım seninle ve diğer arkadaşlarla ilgili değil. Bu olaydan sonra böyle bi görüş oluştu bizde, (daha bir hafta öncesi başka bir hastaya devlet karşılıyor diyerek ameliyat günü verilmesi tuhaf değil mi) anlam veremedik çünkü bi türlü. Bize öyle gelmiştir belki.

Ama devlet ve üniversite hastanelerinde nasıl ve ne şekilde devletin karşıladığı belli değil sonuçta, doktordan doktora bile farkediyordur, bir doktor yapmam derken, diğeri yaparım diyordur belki de. Ben de bir kaç ay sonra senin doktoruna gitmeyi düşünüyorum canım, bakalım artık hayırlısı...

ve bu yüzden de çok gereksiz ve saçma sebeble bazı arkadaşlarımızın kalbini kırdık ve de kırıldım.ve ben buradan kendi adıma o arkadaşlardan özür dilerim.yoksa bana ne o doktor,ya da bu doktor.hangisi işini iyi yapıyorsa insanlar zaten ona göre seçimini yapar.ve ben şunu söylemek istiyorum kesinlikle doktor yönlendirmesi yapmadım sadece yazılarım sürecimin gidişatı doğrultusunda olan memnuniyetim ya da memnuniyetsizliğim doğrultusunda oldu ya da olacaktır.ve formun amacının da bilgi alış verişi ,paylaşım olduğunu düşünüyorum.bu form sayesinde çok ta şey öğrendiğimi düşünüyorum.zaten üyelerinde bu amaçlı kullandığını düşünüyorum.diğer amaçlı kişilerde kendisini belli edecektir.ameliyat olanlara geçmiş olsun olacak olanlara da inşallah sorunsuz ameliyatlar, gönüllerindeki göğüse kavuşmaları dileğimle sağlıklı günler temenni edrim.....

bu kısım beni de ilgilendirdiği için bir kaç şey yazmak istedim ;

sevgili elif idil,
öncelikle benden tekrar özür dileme inceliğini gösterdiğin için teşekkür ederim..Sana yazmak istemedim bugüne kadar. Nedeni aramızda geçen tatsızlık değil, kırgınlığım da değil. Ben senin sürecini çok yakından ve iyi biliyorum. Son 2,5 ayın senin için ne kadar diken üstünde geçtiğini de. Yaşadıklarını, hissettiklerini o kadar iyi anlıyorum ki, bunları kelimelerle ifade etmeye çalışmana bile gerek yok. Dediğim gibi ben yürekten anlıyorum seni, çünkü hemcinsinim ve çok kısa bir süre sonra seninle aynı ameliyatı olacağım. Bir kadının bu durumda ne hissettiğini, tedirginliğini aynı süreçten geçen birinden daha iyi kim anlar ki.

Hiç bir zaman için, bahsettiğin yazında doktorunun reklamını yaptığını düşünmedim. Bu konuda müsterih ol. Aklıma bir kere bile olsun gelmedi böyle birşey. Kimsenin de düşündüğünü sanmıyorum. Ben sana cevap olarak yazdığım o yazıda, sana doktorunu reklamını yapıyorsundan ziyade, "şeffaf ol " demek istemiştim. Bunu sen biliyorsun zaten. Bu forum seninde dediğin gibi bilgi alışverişi ve paylaşım için. Zaten hepimiz bu yüzden foruma üyeyiz. Ancak bildiğin gibi, bu foruma üye olmadan dışardan da okuyan arkadaşlarımız var. Yazdıklarımız ile; bu ameliyatla ilgili ve yaşadığımız süreçlerle ilgili kafalarında fikirler oluşturuyoruz, karar vermelerine sebep oluyoruz belki. Ve bir şekilde vebal altına giriyoruz. Bu yüzden, daha önce de söylediğim gibi yaşadığım süreci, ne bir eksik, ne bir fazla olacak şekilde, iyisiyle kötüsüyle birbire aktarmam gerektiğini düşünüyorum ve öyle yapacağım.

Benden yana için rahat olsun, kırgın değilim.

Aman canım sakın yanlış anlama, yazdıklarım seninle ve diğer arkadaşlarla ilgili değil. Bu olaydan sonra böyle bi görüş oluştu bizde, (daha bir hafta öncesi başka bir hastaya devlet karşılıyor diyerek ameliyat günü verilmesi tuhaf değil mi) anlam veremedik çünkü bi türlü. Bize öyle gelmiştir belki.

Ama devlet ve üniversite hastanelerinde nasıl ve ne şekilde devletin karşıladığı belli değil sonuçta, doktordan doktora bile farkediyordur, bir doktor yapmam derken, diğeri yaparım diyordur belki de. Ben de bir kaç ay sonra senin doktoruna gitmeyi düşünüyorum canım, bakalım artık hayırlısı...

yok canım niye yanlış anlıyım haklıssın gerçekten... doktordan doktora fark ediyor işte kimisi için herşey para.. inş memnun kalırsın bnm doktorum senin için doğru kişi olur hayırlısıyla.. ama inan bu konuda asla paracı değil hatta aydından gelmesinin sebebini ordaki ameliyatları devletten karşılayamadığını bu ameliyat için 8 9 bin almak bana göre değil bu ameliyatlar estetik ameliyatlar içinde düüşünülmemesi gerekiyor ama işte falan dedi hakkımızda hayırlısı diyelimm.. bencede KESİNLİKLE ESTETİK AMELİYAT DEĞİL BU YAHUU GEREKSİNİM SAĞLIK SORUNU YANİİ :)))

yok canım niye yanlış anlıyım haklıssın gerçekten... doktordan doktora fark ediyor işte kimisi için herşey para.. inş memnun kalırsın bnm doktorum senin için doğru kişi olur hayırlısıyla.. ama inan bu konuda asla paracı değil hatta aydından gelmesinin sebebini ordaki ameliyatları devletten karşılayamadığını bu ameliyat için 8 9 bin almak bana göre değil bu ameliyatlar estetik ameliyatlar içinde düüşünülmemesi gerekiyor ama işte falan dedi hakkımızda hayırlısı diyelimm.. bencede KESİNLİKLE ESTETİK AMELİYAT DEĞİL BU YAHUU GEREKSİNİM SAĞLIK SORUNU YANİİ :)))

Evet kesinlikle canım. Senin sürecin de benim için çok önemli. Daha önce okumuşumdur belki ama senin dikişlerin nasıl T şeklinde mi lolipop mu? Dikişlerin rahatsızlık veriyor mu? Nasıl oldun?

X