Göğüs küçültme Ameliyatı ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

Ve çok net şunu söyleyeyim canım...evet ben Ercan Bey'e güvenerek ve belirli konularda bana garanti verdiği için ona ameliyat olacağım, amaaaaa ameliyat sonrasında akıntı, sızıntı dikiş açıklığı vs...gibi komplikasyonlarda da; bu süreçte yaşadıklarımı, doktorumun yaklaşımını, tedavi etmek için neler yapıp neler yapmadığını, bana tıp etiğine uygun davranıp davranmadığını tüm detaylarıyla anlatacağım...sonuçta babamın oğlu değil, bi yanlışı olursa burda çarşaf çarşaf da yazarım, onu seçmekle hata da yapmış olabilirm, sonuçta hatasız kul olmaz değilmi ama...ben böyle düşünüyorum.

Sevgili ogltkn.Harfi harfine aynı şeyleri yazacaktım.Baştan sona yazdıklarına katılıyorum.Bende olumlu veya olumsuz ne yaşarsam.Tüm şeffalığımla paylaşmayı düşünüyorum.

Canım tekrar çok teşekkür ederim teklifin için.Ercan beyle önümüzdeki hafta görüşeceğim.Tabi sana haber veririm.Desteğin için çok teşekkürler.

ozdycim, ertelemem gerektiğini yazarken aslında sebebini de yazmıştım canım ama atladın sanırım..senin için aşağıya alıntılıyorum. çalışan & iki çocuklu anne, ve eşe bağlı durumlar olunca aylar öncesinden tarih öngörmek olmuyormuş :)) öğrenmiş olduk bu vesile ile..

Canım ya atlamışım, kusura bakma..
diyorum ya bazen ucunu kaçırıyorum diye :)
5. günde genellikle ayağa kalkılıyor ama yanında yardımcın yoksa 2 cocukla cok zor olur gerçekten..
meraklanma zaten senin yanında olacağız....
sevgiler

Aslında cevap verip vermemek arasında çok geldim gittim.Ama sonradan cevap vermemin gerekli olduğunu gördüm.Benim söylediklerimi yanlış anlamayın diye başta belirttim.Ama görüyorum ki yanlış anlamışsınız.Ozdy sıkıntısız bir süreç geçirmişsin ne güzel , darısı benim ve benim gibi ameliyat olacak diğer arkadaşlarımın başına.Bu forumlar her türlü iyiliğe de , kötüye kullanılıp suistimal edilmeye de açık forumlar.Katılır yada katılmazsınız bu benim şahsi fikrim.Kaldı ki böyle olaylar yaşanmış ve site yöneticileri tarafından anlaşılmıştır.

Ayrıca ben her doktorun reklama ihtiyacı olduğu fikrindeyim.Televizyonlarda görüyoruz ki her kadın programlarında,magazin programlarında hatta ana haber bültenlerinde bile estetik konusu ve bir estetik cerrahı görüntüsü var , adıyla sanıyla bu reklam değilde nedir? Kaldı ki bu forumlardan bir çok kişi etkilenip adı geçen doktorlara gitmektedir.Buda yine bana göre bir reklamdır.Ben bu forumdaki arkadaşlığı dayanışmayı bozma niyetinde olan biri değilim.Lütfen yazdıklarım farklı algılanmasın ve yanlış yönlere çekilmesin.

Ne niyetle yazıldığını ve gerçek amacımın ne olduğunu anlayan hem forumdan hem de forumu misafir olarak takip eden kişiler vardır.Mutlaka her birinizin yaptığı gibi amacım sadece iyi niyetle bilgilendirmekti.Bu konuyu daha fazla uzatmak istemiyorum.Herkes görüntüsüyle mutluysa söylenecek bir şey yok.Sevgiler.

Sevgili Serap

"Söylediklerimi yanlış anlamayın "diye başlayan bir yazı, zaten savunma kalkanını önceden açmış bir yazıdır. Cevaplarını her türlü forma sokabilirsin böylece.. bence biz seni yanlış anlamadık senin wordingin yanlış ! .

Bu forumun her türlü suistimale açık olduğunu sanırım hepimiz biliyoruz....
Kimin ne amaçla reklam yaptığını, yapmadığını da anlayacak kadar yetişkin insan var burda.. Ki sistem zaten senin dediğin gibi kişileri barındırmıyor..... forum yöneticisinin uzaklaştırmasına gerek kalmadan zaten bizim ortamımzda coğu kişi eridi gitti burdan...

Reklam konusuna gelince, doktorumun reklamını yapmıyorum, kendine has bir kişiliktir :)
Tanıyan kim olduğunu bilir, araştırır, sorar, isterse gider görüşür, ameliyatını yaptırır. Ününü boşuna edinmemiş bir doktordur. Bu konuda benim de şahsi fikrim bu...

Medyatik, reklamatik olmaya ihtiyacı olanlar benim gözümde tıp etiğinden yoksundurlar.

..

Buna benzer bir yazıyı Jeselec'de yazmış olduğu halde neden beni ve elif idili de hedef aldığını da anlamış değilim :)

Evet herkesin kendisiyle barışıklığı da mutluluğu da subjektiftir.
Umarım sen de kendinle barışırsın, ve mutlu olursun:)

Konuyu ben de kapatıyorum, rutin kontrol zamanlarımda bilgi vereceğim arkadaşlarıma...

Sevgiler

Ekim68 merhaba.Verdiğin bu bilgiler için çok sağol.Anladığım kadarıyla senin doktorunun hastalarında sıklıkla yaşanan dikiş açılması,potluk,meme ucu kaybı olaylarının sigarayla bağlantılı olduğunu söylemeye çalışmışsın.Çok iyi anladım.Teşekkürler.Bende sigara kullanıyorum , dikatte alacağım sevgiler.

Bu benim bildiğim Dr. Eray Copcu'nun bir araştırması,Ekim'in doktoruyla alakalı değil.

elif idil, valla önce şunu söyleyeyim noktalama kullanmadığın için yazdıkların puzzle görüntüsünde....iyi bişimi diyosun kötümü çözemedim:KK1:
şekercim, ben şunu anlamanı isterim ki; ne doktorunun kim olduğu, ne sürecininde yaşadığın aksilikler, ne de doktoruna duyduğun sevgi, güven yada güvensizlikle u dönüp dönmemenle zerre kadar ilgilenmiyorum. sen ben sonucumdan mutluyum diyosan bana ne? ya da kime ne ? burada bir kadın olarak daha güzel olmak adına olacağım bir ameliyatla ilgili doğru deneyimler okuyarak "en iyi doktoru" bulma derdinde idim. Şimdilik bulduğuma inanıyorum. Süreci yaşayıp göreceğiz..Forumu pek takip etmiyorsun ama, okursan tüm detayları aktardığımı göreceksin.

Ve çok net şunu söyleyeyim canım...evet ben Ercan Bey'e güvenerek ve belirli konularda bana garanti verdiği için ona ameliyat olacağım, amaaaaa ameliyat sonrasında akıntı, sızıntı dikiş açıklığı vs...gibi komplikasyonlarda da; bu süreçte yaşadıklarımı, doktorumun yaklaşımını, tedavi etmek için neler yapıp neler yapmadığını, bana tıp etiğine uygun davranıp davranmadığını tüm detaylarıyla anlatacağım...sonuçta babamın oğlu değil, bi yanlışı olursa burda çarşaf çarşaf da yazarım, onu seçmekle hata da yapmış olabilirm, sonuçta hatasız kul olmaz değilmi ama...ben böyle düşünüyorum.

haa az daha unutuyordum, sürecimle ilgili güzel temennilerin için teşekkürler:KK34:
evet canım arkadaşım,
Doğru söylüyorsun evdeki laptop q klavya olması sebebiyle yazmakta zorlanıyorum adliyede f klavyaya alışmış birisi olarak.
doktorumum hakkında söylediklerimi anlayacak kadar zeki olduğunu düşündüğüm için tekrarlamak istemiyorum..
bu arada EN İYİ DOKTORU bulmuş olmana çok sevindim temenni ederim ki pişman olmazsın(Allah kiseyi utandırmasın)
Bu arada hepimizin amacı ameliyat süreçlerimizi olumlu olumsuz yönleri ile paylaşmak ki başkalarına faydalı olabilmek adına.
yoksa kimsenin derdi kimseyi ilgilendirmez doğru söylüyorsun herkesin memnuniyeti de kendine,
bu arada tekrar belirtmek istiyorum ki benim doktorumun reklama ihtiyacı olmadığını düşünüyorum.ve hakkında artık yorum yapmamaya karar veriyorum.
herkese sağlıklı mutlu günler temenni ederim....

evet canım arkadaşım,
Doğru söylüyorsun evdeki laptop q klavya olması sebebiyle yazmakta zorlanıyorum adliyede f klavyaya alışmış birisi olarak.
doktorumum hakkında söylediklerimi anlayacak kadar zeki olduğunu düşündüğüm için tekrarlamak istemiyorum..
bu arada EN İYİ DOKTORU bulmuş olmana çok sevindim temenni ederim ki pişman olmazsın(Allah kiseyi utandırmasın)
Bu arada hepimizin amacı ameliyat süreçlerimizi olumlu olumsuz yönleri ile paylaşmak ki başkalarına faydalı olabilmek adına.
yoksa kimsenin derdi kimseyi ilgilendirmez doğru söylüyorsun herkesin memnuniyeti de kendine,
bu arada tekrar belirtmek istiyorum ki benim doktorumun reklama ihtiyacı olmadığını düşünüyorum.ve hakkında artık yorum yapmamaya karar veriyorum.
herkese sağlıklı mutlu günler temenni ederim....

elifidil,
allaha çok şükür, kapasitem ve zekam konusunda bugüne kadar bir eksiklik hissetmedim...ancak şuan hissettiğim ve bildiğim tek şey, çıtanın gittikçe düştüğü ve benim ne seninle, ne de doktorunla, ne de doktorunun ihtiyacı olan reklamla ilgili zamanımı boşa harcayıp, burada seninle laf dalaşına girmeyeceğimdir..bu oyuna gelmeyeceğim şekercan.. Sonucundan memnunmusun ? bu seni ilgilendirir beni değil ! olay neden doktor seçimine kadar gidiyor anlamış değilim...ben foruma katılma amacımı paylaştım, kendimce "en iyi doktoru" bulmak için üye oldum dedim. iyi çıkmazsa da burdan "yaptığıyla ilgili hakkını veririm" dedim. sen kendi doktor seçimine vardırıyorsun konuyu...seçmişsin, memnunsun ve yine olsa yine ona gidersin, anladık...sorun yok..diğer yazan&okuyan üyelerin de en az benim kadar zeki oluduğunu ve anladığını düşünüyorum.. sen de bu konuda kendini fazla kasma canım.

bu sana yazdığım son mesajdır...bye..

Ekim68 merhaba.Verdiğin bu bilgiler için çok sağol.Anladığım kadarıyla senin doktorunun hastalarında sıklıkla yaşanan dikiş açılması,potluk,meme ucu kaybı olaylarının sigarayla bağlantılı olduğunu söylemeye çalışmışsın.Çok iyi anladım.Teşekkürler.Bende sigara kullanıyorum , dikatte alacağım sevgiler.

sevgili serap38,
2 gündür yazdığın yorumlarla nereye varmak istediğini anlamış değilim. birincisi evet ben doktorumdan oldukça memnunum ve beklentilerim dahilinde bir aml. gerçekleştirdiği için kendisine minnettarım ancak doktorum benim akrabam değil ayrıca onun avukatıda değilim...onu savunmak bana düşmez. ben kimlerin hangi nedenle sorun yaşadığını (cilt tipi, bünyesi, aml.sonrası yanlış uygulamalar, sigara kullanımı, doktor hatası, meme büyüklük oranı) değerlendirebilecek bir uzmanlığa sahip değilim ve bunuda hiçbir yorumumda iddia etmedim. dolayısıyla bir doktoru göklere çıkarmak yada karalamak gibi bir yorumum asla sözkonusu olamaz... burada hepimiz iyiniyetimizle yaşadığımız tecrübelerimizi paylaşıyoruz. bu forumda zaman zaman bazı arkadaşlarımız özellikle erken dönemde bazı büyük küçük sıkıntılar yaşadılar ki bunun bir doktor hatası olup olmadığını hiçbirimiz bilemeyiz. eğer senin bu konuda özel bir bilgin varsa lütfen bizlerle paylaş....

ikincisi iz ve potluk sorunu komplikasyon değil, olası bir durum... komplikasyonun anlamı beklenmesi istenmeyen risklerdir. evet benim izlerim ve potluğum (gitgide azalan oranda) varki bu konuyu bilerek aml.oldum ve bu durumdan doktorumu sorumlu tutmuyorum ve ayrıca zaman içinde bunların en aza ineceğini düşünüyorum...yorumlara göre bazı doktorların teknikleri farklı ve daha az iz garantisi verebiliyorki bu konuda takıntısı olan izleri çok dert eden arkadaşlarım doktor seçiminde zaten bunu dikkate alıyor... buda kişisel tercih meselesi...

paylaştığım yazı 122 kadın üzerinde denenmiş bilimsel bir üniversite araştırmasının elde ettiği sonuçlar ve bu paylaşımım senin ima etmeye çalıştığın gibi doktorumu savunma adına yapılmış bir paylaşım değil... olası komplikasyonlar ile ilgili tüm doktorlar şahsi sitelerinde aynı bilgileri daha özet bir şekilde belirtiyor ve hastalarına zaten anlatıyorlar... ben bu yazıyı aml.için doktorumdan randevu almadan çok önce okumuştum ve özellikle sigara kullandığım için yaptığım araştırma neticesinde elde ettiğim bir bilgiydi. burada vurgulamak istediğim sigara kullanımın yol açabileceği riskdir ve aml. olmayı düşünen arkadaşlarıma yardımcı olabilmek adına yaptığım bir paylaşımdır... bunu benim doktorumla ilişkilendirmeni de senin yanlış algılamana veriyorum...
ayrıca saç boyasıyla ile igili yazdığım yazıda tamamen bu amaçladır...

foruma üye olduğumdan bu yana tek amacım yaşadıklarımı paylaşmak... aynı dertten muzdarip olanlar birbirini anlar mantığıyla birbirimizi tanımadığımız halde burada olumlu olumsuz her türlü sıkıntımızı paylaşıp haddimizi aşmamaya çalışarak birbirimize destek olmak çalışıyoru, hatta bazılarımız daha ileri gidip tanıştık ve birbirimize güvenip telefon numaralarımızı verdik..

tekrar dile getirmek isterimki, burada ne bir doktoru bilip bilmeden karalamaya çalışırım nede bir doktorun savunuculuğunu yaparım... ben bu ameliyatı olmuş hiçbir uzmanlığı olmayan sıradan bir insanım...bugüne kadar forumu tartışma platformuna çevirecek yorum yapmamaya çok özendim......BENİM İÇİN BU FORUM BİR DAYANIŞMA, PAYLAŞMA VE BİLGİLENDİRME AMACI TAŞIMAKTADIR.
evet arkadaşım umarım en mükemmel doktoru bulur ve en önemlisi sağlıklı bir şekilde ameliyatını olursun...sağlıklı ve mutlu günler diliyorum

elifidil,
allaha çok şükür, kapasitem ve zekam konusunda bugüne kadar bir eksiklik hissetmedim...ancak şuan hissettiğim ve bildiğim tek şey, çıtanın gittikçe düştüğü ve benim ne seninle, ne de doktorunla, ne de doktorunun ihtiyacı olan reklamla ilgili zamanımı boşa harcayıp, burada seninle laf dalaşına girmeyeceğimdir..bu oyuna gelmeyeceğim şekercan.. Sonucundan memnunmusun ? bu seni ilgilendirir beni değil ! olay neden doktor seçimine kadar gidiyor anlamış değilim...ben foruma katılma amacımı paylaştım, kendimce "en iyi doktoru" bulmak için üye oldum dedim. iyi çıkmazsa da burdan "yaptığıyla ilgili hakkını veririm" dedim. sen kendi doktor seçimine vardırıyorsun konuyu...seçmişsin, memnunsun ve yine olsa yine ona gidersin, anladık...sorun yok..diğer yazan&okuyan üyelerin de en az benim kadar zeki oluduğunu ve anladığını düşünüyorum.. sen de bu konuda kendini fazla kasma canım.

bu sana yazdığım son mesajdır...bye..

sevgili arkadaşım,ben senin kapasiteni ölçmüyorum.
buradaki insanların kapasitesi de bazı şeyleri anlayacak ortada ben onu ifade ettim,neyse
birbirimizi kırmayalım kimsenin kötü kastının olduğunu düşünmüyorum.yanlış anlama.
inşallah buluşmada birbirirmizi tanıyıp daha iyi anlarız canım arkadaşım..
sana iyi süreçler temenni ediyorum,inşallah herşey gönlüne göre olur....

Acık görünmeme ragmen ufak oglumun keyifsizligin den ve büyük oglumun dersane toplantısı yüzünden forum ara ara girebildim.Ya gercekten bu yazılanları anlamıyorum, arkadaşlar bu neyin kavgası neyin tartışması inan cok üzüldüm.Herkes doktorundan memnundur degildir bunu tartışmanın kime ne faydası var. Sevgili özdy seraba sormuşsun neden banada yazmamış diye benim seraba olan cevabımı okuduysan, seninle benzerlik sadece doktorumun reklamını yapmadıgım kısmıdır.Seraba niye böyle yazdın diye sorgulamam herkes paylaşım icin burda.

Neyse barbi özdy konuşunca rahatladım, yoksa sana da, dedi gim gibi aman beni bir grubun icine sokmayın acıklık getirmesiydin beni aramasaydın bu kafayla yatamazdım iyi tatiller canım

seni aradım telden ama telin kapalı neyse artık sonra görüşürüz.
öpüyorum...

merhaba canım telefonum kendi kendine kilitlenip kapanmış o yüzden ulaşamamışsındır... h.sonu özel nedenlerle çok meşgul olacağım eğer fırsat bulursam ararım.. (şu anda da çok fazla müsait değilim)sevgiler...

Neyse barbi özdy konuşunca rahatladım, yoksa sana da, dedi gim gibi aman beni bir grubun icine sokmayın acıklık getirmesiydin beni aramasaydın bu kafayla yatamazdım iyi tatiller canım

beni aradığını gördüm ancak çok müsait değilim şu an fırsat bulunca seni de arayacağım... bu arada herhangi bir gruplaşma falan sözkonusu değil merak etme canım.... daha önceki yazımı okuduysan zaten anlamışsındır...

beni aradığını gördüm ancak çok müsait değilim şu an fırsat bulunca seni de arayacağım... bu arada herhangi bir gruplaşma falan sözkonusu değil merak etme canım.... daha önceki yazımı okuduysan zaten anlamışsındır...

Aman o sözüm sana degil yanlış anlama canım, özdynin yazdıgını öyle anlamıştım ama o aradı sagolsun acıkladı.Anladım canım merak etme

arkadaşlar daha önce aklıma gelmemişti o yüzden yazmamışım foruma ancak bu anlatacağım tamamen kendi kendime yaptığım bir yorum aml. olacak olanlar yada yeni olanlar doktorlarına sorrarlarsa iyi olur...konu şu:

ben saçlarımı yıllardır kızıla boyatıyorum ve kızıl boya çok çoğunuzun bildiği gibi yıkanırken çok akıyor. 1,5 yıl önce saçlarımı boyattıktan 1-2 gün sonra ensemde 5-6 adet ağrılı irili ufaklı bezeler oluştu. çok korktum ve doktora gittim... ensemdeki saçlarımın arasında bir sivilce çıkmış ben onu farketmeden kaşımış ve kabuklu yara haline getirmişim aynı günlerde saçımı boyatınca o yara gibi olan sivilce yüzünden kimyasal reaksiyon oluşmuş ve buda deri altında iltihap bezelerine neden olmuş... antibiyotik tedavisiyle birkaç gün içinde şişlikler geçmişti...
konumuzla alakasına gelince...

ben ameliyattan sonra 1,5 aydır saçlarımı ayrı yıkayıp havluya sarıp sonra vücudumu yıkıyorum... akan saç boyası dikişlerimde bir enfeksiyona neden olur kaygısıyla... ancak bu konuyu ne doktoruma danıştım (sormayı unuttum hep) nede kimseden böyle birşey duydum. tamamen kendi kendime aldığım bir önlem... sakın yanlış anlaşılmasın saçboyası enfeksiyon yapar acaba bende de böyle olur mu yada oldu mu diye kimse evham yapmasın lütfen...sadece akla gelmeyen ve daha önce dile getirilmemiş birşey o yüzden paylaşayım dedim...herkese sevgiler

Merhabalar...Senin doktoruna sormayı unuttuğun konu hakkında öğrendiğim bir bilgiyi aktarmak istiyorum. Bir kaç hafta önce kuzenim kulağının hemen altındaki bir bezeyi aldırdı. Göründüğünden oldukça büyük olduğu anlaşılmış. Neyse cerrahın dediğine göre bu bezeler kafa derisindeki sivilcelerle doğrudan ilgiliymiş. Bu sivilcelerle oynanmamasını ve patlatılmamasını söylemiş....
Bu arada forumdaki gerilimi aml. stresine bağlıyorum... İyi geceler...

Aman o sözüm sana degil yanlış anlama canım, özdynin yazdıgını öyle anlamıştım ama o aradı sagolsun acıkladı.Anladım canım merak etme

canlar kimse gruplaşmıyor :)
Jelesec seninle konuştuk, doktor reklamı konusunda ilişkilendirmiştim yazdığımı, diğer arkadaşlarıma da söyliyeyim dedim.
Kimseyle kişisel bir yakınlığım ya da alıp vermediğim bi şey yok.. Burada hepimiz birbirimize iyi dileklerde bulunduk şimdiye kadar.

hepinizi seviyorum, ameliyat olacak arkadaşlara da şifalar, güzellikler diliyorum.
Daha önce dediğim gibi rutin kontrollerimde bilgi verip paylaşacağım :)
Bugün 1 ayım doldu daha :)))

ekimcim önemli birşey icin aramamıştım, özdy nin telini isteyecektim birbuseyi aradım teli kapalıydı o yüzden, iyi hafta sonları.

X