Göğüs küçültme Ameliyatı ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

Herkes bana ameliyat ol. çok büyükler diyordu arkadaşlar hala bedenime göre büyükler. ama bu derdi çeken biri olarak söylemeden geçemiyeceğim . BERLEİ sütyen aldı 80 tlye inanın onu takınca küçülüyor ve de başka bi çamaşır kullansam beni tanımayanlar aaa sen kilo almışsın diyorlar. hiç çıkarmıyorum bende . bu konuda problemi normal değerde olanlar bi denesin ..

Arkadaşlar hepinizi tek tek selamlıyorum.Ameliyat sonrası sıkıntı,ağrı yaşayan arkadaşlara da tekrar geçmiş olsun diyorum.Hepinize Sevgiler.

Acık görünmeme ragmen ufak oglumun keyifsizligin den ve büyük oglumun dersane toplantısı yüzünden forum ara ara girebildim.Ya gercekten bu yazılanları anlamıyorum, arkadaşlar bu neyin kavgası neyin tartışması inan cok üzüldüm.Herkes doktorundan memnundur degildir bunu tartışmanın kime ne faydası var. Sevgili özdy seraba sormuşsun neden banada yazmamış diye benim seraba olan cevabımı okuduysan, seninle benzerlik sadece doktorumun reklamını yapmadıgım kısmıdır.Seraba niye böyle yazdın diye sorgulamam herkes paylaşım icin burda.

Sevgili Jelesec.Öncelikle ufaklığa geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.Asla ve asla seni üzmek ve iyi niyetini kötüye kullanmak gibi bir niyetim olamaz.Bu yazışmalara üzülmüşsün ama bunlar benim şahsi fikirlerim seninle hiçbir ilgisi yok.Zaten işim gereği foruma ara ara giriyorum.Bundan sonra daha da az girmeyi düşünüyorum.İnsanların keyfini kaçırmayı istemiyorum.Sevgiler.

'24 kasım'da göğüs dikleştirme ve küçültme ameliyatı oldum fuat bey'e. bugün tam 1. haftam. diğer bazı doktorların isimleri sıklıkla anılırken oldukça başarılı ve mütevazi olan doktorumun çok anılmaması beni şaşırttı.

öncelikle 6 sene önce ablam karın germe ve göğüs dikleştirme ameliyatı oldu fuat beye. daha sonra temmuz ayında karın germe ameliyatının revizyonu oldu ablam.(kendi bünyesi ve dikkatsizliği ve aşırı sigara kullanması nedeniyle) buna rağmen fuat bey oldukça kolaylık sağladı ablama.

23 temmuz da da ablamın kızı 27 yaşında aşırı büyük göğüslerini küçülttü. şuan 4 ay geçti ameliyatından ve tamamen iyileşti diyebilirim.

gelelim bana ben göğüslerimin aşırı sarkıklığından şikayetçiydim. çok aşırı büyük değildi göğüslerim ama 1 beden küçülerek c cuptıı b cup oldu. ablam ve yeğenimin ameliyatlarının sonuçlarını görünce karar verdim bende ameliyat olmaya...elbette beni cesaretlendiren ve fuat beyle tanıştıran ablama öncelikle teşekkür ederim.

gelelim Fuat beye
herşeyden önce profösör olmasına rağmen sanki karşınızda aileden biri varmış gibi hissettiren samimiyeti, mütevaziliği, para konuşurken gözlerini kaçırıp utanması, gereksiz reklam konuşmaları yapmadan net bir şekilde durumunuzu yorumlaması, mesafeli ve az konuşmasına rağmen net ve istenen her bilgiyi vermesi, ameliyat öncesi ve sonrası her aradağımda her soruma (gerekli gereksiz) sabırla ve kibarca cevap vermesi, sakin kişiliğiyle size güven vermesi ve bunun gibi pekçok özelliğiyle mükemmel insan mükemmel döktor diyorum....

fuat beye sonsuz teşekkürler.....'

Ekim merhaba.Yukarıdaki alıntı senin başka bir forumda yaptığın paylaşımdır.Bana sormuşsun yazdıklarınla nereye varmak istiyorsun diye , yazdıklarımla bir yere varma derdinde değilim.Bu forumun takipçisi ve üyesi olarak forumdan faydalanıp doğru bilgileri almak ve doğru paylaşımlarda bulunmak tek derdim.Yukarıdaki yazılar tamamen sana ait yazılar.Attığın başlıkla beraber altı kere doktorunun ismini yazmak bana manidar geldi.Belki de senin dediğin gibi yanlış yorumluyorumdur.Kaldı ki ablanın da aynı doktora ameliyat olduğunu , ameliyat sonrası problem yaşadığını bunun da ablanın hatası olduğunu parantez içine alarak belirtmişsin.

Benim için bu forum dayanışma,paylaşma ve bilgilendirme amacı taşımaktadır demişsin.Hepimizin amacının bu olduğuna eminim.Bana hitaben yazında doktorum benim akrabam değil,avukatı değilim onu savunmak bana düşmez demişsin.Ama yukarıdaki yazında oldukça BAŞARILI,MÜTEVAZİ olan doktorunun adının çok anılmaması seni rahatsız etmiş ve şaşırtmış...

Bana en mükemmel doktoru bulursun demişsin.Kendi sevgili doktorunun pek çok özelliğini arka arkaya sıralayıp , kapanışı da MÜKEMMEL İNSAN MÜKEMMEL DÖKTOR* diye kapamışsın.Umarım bu forumda herkes kendine mükemmel bir doktor bulur.

merhaba jujuuu,
benim bu konuda Ercan bey ile bir görüşmem olmadı canım..Gerçi görüşmemizden beri 5kg almışım ama:18::KK52:

Arkadaşlar Selam,

bugün Ercan Bey ile randevum vardı,4 şubat ameliyat tarihini kararlaştırarak odadan çıktım:)hala inanamıyorum çok heyecanlıyım:)
şimdiden orunsuz bir ameliyat ve iyileşme süreci geçirmek için dua etmeye başladım,
deneyimlerimi kısmetse ben de sizlerle paylaşacağım..sevgiler

Arkadaşlar Selam,

bugün Ercan Bey ile randevum vardı,4 şubat ameliyat tarihini kararlaştırarak odadan çıktım:)hala inanamıyorum çok heyecanlıyım:)
şimdiden orunsuz bir ameliyat ve iyileşme süreci geçirmek için dua etmeye başladım,
deneyimlerimi kısmetse ben de sizlerle paylaşacağım..sevgiler

Senin adına sevindim arkadaşım bende cok heyecanlanmıştım mutlaka paylaşımını bekliyoruz özelden mesaj attım sana

'24 kasım'da göğüs dikleştirme ve küçültme ameliyatı oldum fuat bey'e. bugün tam 1. haftam. diğer bazı doktorların isimleri sıklıkla anılırken oldukça başarılı ve mütevazi olan doktorumun çok anılmaması beni şaşırttı.

öncelikle 6 sene önce ablam karın germe ve göğüs dikleştirme ameliyatı oldu fuat beye. daha sonra temmuz ayında karın germe ameliyatının revizyonu oldu ablam.(kendi bünyesi ve dikkatsizliği ve aşırı sigara kullanması nedeniyle) buna rağmen fuat bey oldukça kolaylık sağladı ablama.

23 temmuz da da ablamın kızı 27 yaşında aşırı büyük göğüslerini küçülttü. şuan 4 ay geçti ameliyatından ve tamamen iyileşti diyebilirim.

gelelim bana ben göğüslerimin aşırı sarkıklığından şikayetçiydim. çok aşırı büyük değildi göğüslerim ama 1 beden küçülerek c cuptıı b cup oldu. ablam ve yeğenimin ameliyatlarının sonuçlarını görünce karar verdim bende ameliyat olmaya...elbette beni cesaretlendiren ve fuat beyle tanıştıran ablama öncelikle teşekkür ederim.

gelelim Fuat beye
herşeyden önce profösör olmasına rağmen sanki karşınızda aileden biri varmış gibi hissettiren samimiyeti, mütevaziliği, para konuşurken gözlerini kaçırıp utanması, gereksiz reklam konuşmaları yapmadan net bir şekilde durumunuzu yorumlaması, mesafeli ve az konuşmasına rağmen net ve istenen her bilgiyi vermesi, ameliyat öncesi ve sonrası her aradağımda her soruma (gerekli gereksiz) sabırla ve kibarca cevap vermesi, sakin kişiliğiyle size güven vermesi ve bunun gibi pekçok özelliğiyle mükemmel insan mükemmel döktor diyorum....

fuat beye sonsuz teşekkürler.....'

Ekim merhaba.Yukarıdaki alıntı senin başka bir forumda yaptığın paylaşımdır.Bana sormuşsun yazdıklarınla nereye varmak istiyorsun diye , yazdıklarımla bir yere varma derdinde değilim.Bu forumun takipçisi ve üyesi olarak forumdan faydalanıp doğru bilgileri almak ve doğru paylaşımlarda bulunmak tek derdim.Yukarıdaki yazılar tamamen sana ait yazılar.Attığın başlıkla beraber altı kere doktorunun ismini yazmak bana manidar geldi.Belki de senin dediğin gibi yanlış yorumluyorumdur.Kaldı ki ablanın da aynı doktora ameliyat olduğunu , ameliyat sonrası problem yaşadığını bunun da ablanın hatası olduğunu parantez içine alarak belirtmişsin.

Benim için bu forum dayanışma,paylaşma ve bilgilendirme amacı taşımaktadır demişsin.Hepimizin amacının bu olduğuna eminim.Bana hitaben yazında doktorum benim akrabam değil,avukatı değilim onu savunmak bana düşmez demişsin.Ama yukarıdaki yazında oldukça BAŞARILI,MÜTEVAZİ olan doktorunun adının çok anılmaması seni rahatsız etmiş ve şaşırtmış...

Bana en mükemmel doktoru bulursun demişsin.Kendi sevgili doktorunun pek çok özelliğini arka arkaya sıralayıp , kapanışı da MÜKEMMEL İNSAN MÜKEMMEL DÖKTOR* diye kapamışsın.Umarım bu forumda herkes kendine mükemmel bir doktor bulur.
pes artık..
valla dünden beri şaşkınlığım eçmedi,forum adeta futbol maçına dönmüş,
3 gün önce gayet masumane şekilde doktorumu sevmiş olmam ve güvendiğimden bahsetmenle,
ortalık kaynadı,eski defterler açıldı,hesap sormalar bu ne ya..
herkes burda bi şeyler paylaşıyor benim anlamadım, hakkında o kadar ithama uğrayan o kişinin de bir savunma hakkının olması..
biraz fazla üzerine gidildiğine düşünüyorum.form amacını kaybetmeye başladığı için artık girmemeye düşünüyorum ve yorum yazılmasını istemiyorum yoksa cevap hakkı doğacak bana.

merhaba 24 ünde göğüs küçültme ameliyatı olacağıım ama dershanem var acaba kaç günde iyileşme gösterir en azından derslere girebilirmiyim ne zaman a kadar yatmam gerekiyor çok aı oluyor mu bilgi verebilirmisiniz ?

merhaba 24 ünde göğüs küçültme ameliyatı olacağıım ama dershanem var acaba kaç günde iyileşme gösterir en azından derslere girebilirmiyim ne zaman a kadar yatmam gerekiyor çok aı oluyor mu bilgi verebilirmisiniz ?

İyi akşamlar cok agrın olacagını düşünmüyorum.2 3 günde agrı nerdeyse hiç kalmıyor, ama 1 ay gibi bir süre agır kaldırmaman kollarını zorlamman gerekiyor. benim fikrim dersanenden cok geri kalma doktorunada ,sorarsın ne yapman gerektigini. sıkıntısız bir sürec gecirmeni dilerim bizlerle paylaşırsan sevinirim

İyi akşamlar cok agrın olacagını düşünmüyorum.2 3 günde agrı nerdeyse hiç kalmıyor, ama 1 ay gibi bir süre agır kaldırmaman kollarını zorlamman gerekiyor. benim fikrim dersanenden cok geri kalma doktorunada ,sorarsın ne yapman gerektigini. sıkıntısız bir sürec gecirmeni dilerim bizlerle paylaşırsan sevinirim

cevabınız için teşekkür ederim ya sadece dershanede yazı yazabilirmiyim bir de arabayla giderim araba kullanırken bir sorun çıkmaz sanırım . Beni en çok korkutan giyinmek kolları kaldıramıyormuşuz sanırım o zaman nasıl giyineceğim ben kafam allak bullakoldu.

cevabınız için teşekkür ederim ya sadece dershanede yazı yazabilirmiyim bir de arabayla giderim araba kullanırken bir sorun çıkmaz sanırım . Beni en çok korkutan giyinmek kolları kaldıramıyormuşuz sanırım o zaman nasıl giyineceğim ben kafam allak bullakoldu.

Canım önden kolay acılan kıyafetler giyinirsin 4 5 gün sonra, zaten cok zorlamıyor senin belli bir süre dikkat etmen dikişlerin için acılma olmasın diye şimdiden gecmiş olsun

Canım önden kolay acılan kıyafetler giyinirsin 4 5 gün sonra, zaten cok zorlamıyor senin belli bir süre dikkat etmen dikişlerin için acılma olmasın diye şimdiden gecmiş olsun

Bilgi verdiğiniz için gerçekten çok teşekkür ederim içim biraz olsun rahatladı

Günaydın...Umarım sıkıntısız bir aml. süreci geçirirsin. Ben 30 Aralıkta aml. oldum. Sıkıntısız bir süreç geçirdiğimi söyleyebilirim. Çoğu cerrah bir süre otomobil kullanılmamasını tavsiye ediyor. Bu konuyu doktoruna sorarsın. Ben 1 hafta sonra otomobil kullanmaya kalkıştığımda her ne kadar ağrım olmasa da belki dikişlerin verdiği gerginlikten belki de acıyacağı endişesiyle bilemiyorum reflekslerimde gerektiği kadar hızlı olmadığımı farkettim. Emniyet kemeri kullanman zaten mümkün değil. Ben dikişlerim alındıktan sonra otomobil kullanmaya başlayabildim. Yani 13. günden sonra. Sevgiler...

canım merhaba iyi olduğunu okudum çok sevindim... evet haklısın artık Ozdy nin de belirttiği gibi 1.ay dolduktan sonra çokta fazla gelişme olmuyor... erken dönemi atlattık artık izlerimizin silikleşmesi sürecine girdik ki oda artık geniş zamanda yavaş ilerleyen bir süreç ancak yinede arada bir foruma girip 1-2 satır yazmakta fayda var. çok öptüm canım...

Ekimcim merhaba, söylediklerine sonuna kadar katılıyorum. Süreç yavaş yavaş gerçekleşiyor. Benimde ufak bi sıkıntım var sizlerinde bildiği gibi onun dışında herhangi bi sıkıntım yok. Onun içinde doğru ilaçları kullanarak atlatıyorum. Umarım sende iyisindir. Kucak dolusu öpücüklerimi yolluyorum, sevgiler canım...

Hepiniz iyisiniz değil mi ? Forumu okumaya calışıyorum ama bazen ipin ucu kaçıyor :)
Sanırım rutin kontrollerin dışında ben de cok girmeyeceğim foruma...
Ogltn ameliyatını ertelemişsin galiba ? neden erteledin anlayamadım ?
Jeselec, Ekim , Glorys ve Bebeto
Bu forumda herkese yardımcı oldunuz, ablalık ettiniz , koçluk yaptınız süpersiniz :)
(gerçi abla olması gereken benim yaş itibariyle ama...)
Hepinizle ve diğer arkadaşlarla tanışmayı cok arzu ediyorum inşallah...
sevgiler hepinize,
ara ara gelirim :)

Ozdy merhaba canım umarım iyisindir sende, bu güzel sözlerin içinde ayrıca teşekkürler. Sevgiler :)

bebetoo selam canım,
sabah yazacaktım ama işler ve diğer mesajlaşmalar araya girince yazamadım....sana seslenmiyorum çünkü maşallah sürecin çok iyi gidiyor....herşey yolunda....umarım hep de öyle olur canım...şu dukanla ilgili sorum var : kitabı okudunmu ? cevabın evet, ve yardım ederim dersen dukana gelcem bende :) şu 5 kiloyu yerleşmeden vermek istiyorum da :)

Ogltkn Selamlar,
İnşallah canım herkes için aynı sorunsuz süreçler diliyorum bende, illaki ufak tefek şeyler olabiliyor ama o kadarda olacak artık iyileşme sürecinde hepsi geride kalıyor. Ben inanıyorum ki 6 ay sonra herkes sıkıntısız yoluna devam edecek..
Dukan'a gelince o benim favorim oldu :) Evet okudum canım, hala da elimin altında. Bana göre kolay, çeşidi bol, kısıtlama olmadan yapılan güzel bi diyet ve gerçekten de etkileyici... Desendesenden de belli oluyor etkisi :)Gel vallahi yardım ederim tabiisi ne var :) En iyisini yaparsın ameliyattan sonra direk göze batan bi göbekle kalma benim gibi :) Gerçi on beş gündür yapıyorum aşağı yukarı 5 kiloya veda ettim bile :) Bide sürekli protein sebze ağırlıklı olduğu için kas erimesi olmuyor uzun kilo verimlerinde aklında olsun. İstediğin zaman özelden yaz elimden geleni yaparım, bildiklerimi paylaşırım canım. Sevgiler...

Birbuse,glorys,ogltkn,bebetoo,desendesen,Jelesec,ozdy,flz06,elifidil,ekim ve adlarını hatırlayamadığım diğer arkadaşlar hepinizi tek tek selamlıyorum.

Unutmadan birbuse , Jelesec senden bahsetmişti.İnşallah tanışırız.Ara ara da olsa foruma takılırsan sevinirim senin de tecrübelerinden faydalanmak isterim.

Selamlar benden sana canım...

Hepinize kocaman günaydın, sorunsuz iyi bir hafta diliyorum...

Ameliyat olacak arkadaşlara sorunsuz bir süreç diliyorum. Bizler burada her zaman yanınızdayız..

Sevgiler herkese...

X