Göğüs küçültme Ameliyatı ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

merhaba jelesec,

songünlerde durumum şöyle,

banyoda karşıdan aynaya bakıyorum biraz uzaktan ayyy çok küçük bunlar şişlikler inince hiç kalmıycak!!!
sonra aynaya yaklaşıp yandan sağdan soldan bakıyorum yok yok ideal ölçü ya!!!!
medikal sütyeni takıp tepeden ve giysi üzerinden bakıncada off hala büyükler!!!!

yani esasında daha şekilleri oturmadı, şişlikler inmedi ama ben sürekli müşkülpesentlik yapıyorum:)))birde tv de gördüğüm herkesin göğüslerini, mağazaların vitrinlerindeki manken resimlerini kendimle kıyaslıyorum. habire benimkiler bunun gibi mi??? bundan küçük mü??? yok büyük mü??

Canımmmm aynı beni anlatmışsın, bende kendimin bu konuda ne sorunlu bir insan olduğunu herkesin bu ameliyatı geçirdiğini ama kimsenin benim gibi tabiri caizse pimpirikli olmadığını düşünürken yalnız olmadığıma sevindim :) :) :) Bu süreçte bizler için sonuçta geçecek... Düşünsene bir altı ay sonraki halimizi ohhh herşey çok güzel olacak :) Herşeyden önce sağlığımız için görünüşte ikinci planında geliyor ilerde çok sıkıntı çekeceğimiz bir sorunu ortadan kaldırdık artık rahatız :)

Canımmmm aynı beni anlatmışsın, bende kendimin bu konuda ne sorunlu bir insan olduğunu herkesin bu ameliyatı geçirdiğini ama kimsenin benim gibi tabiri caizse pimpirikli olmadığını düşünürken yalnız olmadığıma sevindim :) :) :) Bu süreçte bizler için sonuçta geçecek... Düşünsene bir altı ay sonraki halimizi ohhh herşey çok güzel olacak :) Herşeyden önce sağlığımız için görünüşte ikinci planında geliyor ilerde çok sıkıntı çekeceğimiz bir sorunu ortadan kaldırdık artık rahatız :)

:KK52::KK52::KK52: ben de ben de böyle rahatlamak istiyoruuummmm

ARKADAŞLAR....

bugün fazla takıldım bu forumda ama dikkatimi çeken birşeyi de paylaşmak istedim sizlerle...

genellikle ameliyat sürecinin 1 ayını tamamlayan arkadaşlar forumdan çekiliyorlar..doktor seçimi aşaması, sorunlar, sıkıntılar, merak giderildikten sonra ortalıktan yok oluyorlar.. halbuki sonraki sürecide merak ediyoruz hepimiz... ilk bir ay dikişlerin iyileşme süreci zaten. ama sonrasında şişlikler tam anlamıyla ne zaman iniyor??? göğüsler ilk güne göre ne kadar küçülüyor??? asimetri sorunu yaşanıyor mu??? izlerin belirsizleşme süreci???potluklar ne zaman düzeliyor??? gibi soruların cevabı 1.aydan 6.aya kadar olan dönemi kapsıyor. arada bir birkaç arkadaşın yorumu dışında bu konularda fazla bilgi edinemiyoruz...

evet herkesin işi gücü sorumlulukları var tabii birde işin sağlıksal kısmı atlatılınca forum cazip gelmiyor olabilir ama yinede daha eskiden ameliyat olanlarda arada bir girip bir iki satırla son durumlarını özetleseler iyi olurdu....

LÜTFEN

EN AZINDAN BİZ SON ZAMANLARDA FORUMU TAKİP EDEN VE YENİ AMELİYAT OLAN ARKADAŞLAR SONRAKİ DÖNEMİMİZİ YAZMAYA DEVAM EDELİM DE BARİ BİZDEN SONRAKİLERİ AYDINLATMIŞ OLALIM VE İRTİBATIMIZI KESMEYELİM

HERKESE GEÇMİŞ OLSUN SEVGİLER.....

Ne güzel anlatmışsın canım ya... Bende bir iki aydır takip ediyordum esasen ama hep ameliyat süreci doktor vs vs konular yazılıyordu. Ben ameliyatımı olduktan sonra üye oldum hem ameliyat sürecimden hem şimdiki halimden elimden geldikçe bahsettim. Bundan sonraki süreçlerde de yazacağım hep inşallah. Çünkü insan gerçekten gerek duyuyor. Hep bi destek arıyor kendimden biliyorum. Sonraki süreçte olanları çok merak ediyorum sonuçta seninde yazdıkların gibi.. İyi bir konuya değinmişsin inşallah bundan sonra biraz daha özen olur...

anladım..sana sorabılırmıyım, ısteyen cevap verebılır bu arada... gogsun alt kısmında yaranın kapatıldıgı yere,potluk degılde anlatabıldım mı bılmıyorum, bırlestırme yerın nasıl gorunuyor aslında onu sorabılırmıyım?
herkeste benzer sekılde mı yapılıyor acaba? yada daha duzgun yapılabılırmıydı onu cok merak edıyorum?

Merhaba glorys hoşgeldin :)

Canım senin izin ters T şeklinde miydi ? Misal benim lolipop şeklinde yani ''İ'' böyle birşey.. Benim misal göğüs altımda kesi olmadığı için orada her hangi bir birleşme yada potluk yok. direk aşağı inen kesinin olduğu yerde birleşme var incecik bir çizgi halinde şuanda kabuklar var yer yer dökülmeye başladı. Benimde potluklarım vardı ilk günlerde daha çoktu şimdi gitmeye başladı coğu. Bu arada ben ameliyat olalı 20 gün oluyor bugün tam.. Günler geçtikçe daha iyiye gidiyor durum. Birde ben ters T şeklinde ameliyat olan birini görmüştüm alt kısmında yaranın kapatıldığı yerde inecik bi çizgi vardı kabuklu,göğüs ilk ameliyat olunduğunda çok dik olduğu için daha belirgin görünüyordu sonraki günlerde yavaş yavaş aşağı inmeye başlayınca potlukta gidiyor alt çizgide üstü kapandığı için görünmüyordu.

Çok geçmiş olsun bu arada.. Sende ameliyat sonrası sürecinden biraz bahseder misin ?

glorys şimdi ablamla telefon görüşmesi yaptım... yeğenim ker in potluğu çok az kalmış zaten göğüsler şişlik indikçe aşağı iniyor ve o kalan potluk göğüs altında kalıyormuş. ve göğsünü hafif kaldırırsan görebiliyormuşsun bir süre sonra... kişiye göre de 6 ay içinde yok denecek kadar az potluk kalıyormuş 1 sene içinde de tamamen yok oluyormuş. ablamın potluğu 6.ayda yok denecek kadar azmış göğsünü kaldırırsa görüyormuş 1 sene içinde tamamen yok olmuş... valla ben bu potluk meselesini kafama takıp doktora sormadım bile ablamın sonucunu gördüğüm için herhalde ona güvendim. belkide bazı kişilerde potluk kalıyodur o konuda bilgim yok ama şu anda bende 1 göğsümde baş parmak kalınlığında diğerinde biraz daha ince bir potluk var ama kafama takmıyorum göğüsler inince zaten altında kalıyorsa hiç sorun etmem.. ablamın tecrübesine güvendim çıktım yola görücez bakalım hep birlikte....

elbette her doktorun tekniği birbirinden farklı ameliyat sonrası önerdikleri pansuman ve kullanılan jel slikon vs. hepsi farklı... ben kendi doktorumun önerdiği şeyleri dikkatlice uyguluyorum şimdilik umarım şu ana kadar sorunsuz atlattım bundan böylede öyle devam eder.. hepimizin hakkında hayırlısı diyorum.

Merhaba Ekım, ben dun aksam gorustum Fuat beyle, aynı seylerı soyledı, 3 aya kadar duzelecek onlar dedı, 6 ay olsun cok dert degıl, cok saol sordugun ıcın, tecrube sahıbı kısılerden de ıyı seyler duymak cok guzel
bende batıcon ve bepanthene dısında bısı kullanmıyorum,umarım potluk fılan kalmaz ama bu halı bıle eskıye gore cok guzel,rahat,sutyen keyfım kalmamıstı yaa,lombur lombur...cok sukur bu gunume..

Yeşimay cım tekrardan geçmiş olsun canım. Moralini yüksek tutmaya çalış, herşey düzelecek, buna inan. İnanmak çok önemli.
Jelesec ben dukan diyeti yapıyorum ve yaklaşık üç ayda 18 kilo verdim. Gerçekten çok etkili bir diyet, doktorunun tavsiye etmesi hoşuma gitti, çünkü çoğu doktor önyargılı bu diyete karşı nedense.
Başlarsanız forumumuza da bekleriz, çok iyi dayanışma var. Soruların olursa sorabilirsin bana.
Kendinize çok iyi bakın öpüyorum hepinizi :KK9:

Arkadaşlar bende istiyorum bu diyeti :) nasıl yapılıyor, nelerdir ?
Şimdiden teşekkürler..

Canım benim, çok istiyorum ben de ama İzmir'deyim. Hatta eşim birlikte gidelim istersen sen de katıl buluşmaya dedi. Söylemesi bile yeter, iki çocukla nasıl gelicez?? Belki ikinci buluşma olursa (ben de ameliyat olmuş olurum bakarsın) gelmeye çalışıcam. İzmir de olsaydı bu buluşma hiç düşünmeden gelirdim. :KK5:

Hımm anladım canımmmm...
İnşallah birdahaki sefere o halde..
Kendine iyi bak canım.
Öptüm çokk.

hanımlar iyi akşamlar, haklısınız uzun süredir bişey yazamadım aslında yazdıklarınızı takip ediyorum ama yazmaya fırsat olmadı.. kızım 4. sınıf şu ara ikinci yazılılar var ve inanın ben ondan daha stresliyim:) bana gelince durumumda önemli bir değişiklik yok hergün iki kere pansuman yapıyorum, akıntı devam ediyor, göğüslerim inmiş onuda bugün gelen arkadaşlar farketti ben artık aynaya bile bakmıyorum pansuman haricinde:) anlayın ne kadar depresyondayım:KK43: cumartesi fuat beye gideceğim bakalım o ne diyecek ama meme ucum öle garip duruyo biraz içeri çöküklük var ama zaten dr demişti iyileşmesi 4-5 ayı bulacak çöküklük düzelicek diye artık bekleyip görmekten başka bir şansım yok:KK43: sevgili ekim68 bende ameliyattan sonra sigarayı elime bile almamıştım karşılığında 6-7 kilo üstüne aldım:KK43: onunda vermiş olduğu bi can sıkıntısı var yani şu ara inanılmaz depresyondayım.. buluşmaya gelmeyi isterim ama sizin güzel memişlerinizi görünce daha çok bitmekten korkuyorum:) şaka bir yana henüz eşimle konuşmadım ben sizlere oldukça uzağım ve gelebilmem için birbuse ile plan yapmamız gerek çünkü karşıyı hiç bilmiyorum hayatta bulamam oraları.. işte hanımlar sonuç olarak aynen kendimi,yorgun,umutsuz,bitkin ve mutsuz hissediyorum..

yeşimaycım tekrar çok geçmiş olsun,

bu kadar moralini bozma allah sağlık versin önemli olan bu... bence uzun bir süreçtede olsa eminim iyileşeceksin herşey düzelecek ama moralde çok önemli biliyorsun. belkide binde bir olan risk sana denk geldi ama anladığım kadarıyla çözümsüz değil eğer düzelemeyecek bir durum sözkonusu olsaydı eminim fuat beyde endişelenirdi... daha önce yazmıştım bilmiyorum okudunmu
haddim olmayarak fuat beye sormuştum senin durumunu. o sıralar senden haber alamamıştık merak ettim bende. ameliyat öncesi göğüslerinin çok büyük olduğunu bu tür bir durumun normal olduğunu ve zamanla düzeleceğini endişelenecek bir durum olmadığını söylemişti bana.... biraz sabır canım ama lütfen dikkat et bu kadar üzme kendini olumlu düşün.... ara sura bize durmun hakkında bilgi verirsen seviniriz seni çok merak ediyoruz çünkü...

evet sigara konusunda haklısın.... ben 6 7 ay öncesine kadar günde 10-15 sigara içiyordum 17 yaşımdan beri.... eşim sigara içmiyor ve çok sorundu bizim için. 6-7 ay önce bırakmaya karar verdim ama önce azalttım sigarayı yani ben ameliyat olucam diye bırakmadım. ameliyattan önce günde 5 sigara içiyordum. ameliyata 10 gün kalada tamamen bıraktım. evet zorlanıyorum ama 43 yaşıma kadar fazla kilo almadan geldim. yapı olarak çok kilo almıyodum zaten. 3-5 kilo alınca hemen frenliyordum kendimi... sigarayı bırakınca kilo alırım korkusuyla azaltmaya başladığım dönemde bol bol yürüyüş yapmaya başladım. abur cubur yerine evde yapacak aktivite buluyordum kendime... şimdi ameliyat sonrası hareketsizlik sözkonusu olduğundan sanırım 1-2 kilo aldım. ameliyata gittiğim sabah 57 kilo idim şimdi 59 oldum. ama yine başladım biraz yürüyüş yapmaya ve fazla yememeue dikkat ediyorum. zaten doktor izin verdiği tarihten itibaren aktif olarak spor yapmaya başlıycam inşallah...

sende canım eğer imkanın varsa havayı güzel buldukça dışarı çık yürüyüş yap en azından.... göğüsün ile ilgili moralsizlik, sigarasızlık, kilo alma eğilimi hepsi üst üste gelmiş hiç olmazsa biraz kendini dinlememiş olursun moral olur arkadaşım. ayrıca imkanın varsa buluşmaya gel hem moral hemde düşün yeni insanlarla tanışmış olacaksın

LÜTFEN MORALİNİ YÜKSEK TUT ÖPTÜM....

Merhaba Ekım, ben dun aksam gorustum Fuat beyle, aynı seylerı soyledı, 3 aya kadar duzelecek onlar dedı, 6 ay olsun cok dert degıl, cok saol sordugun ıcın, tecrube sahıbı kısılerden de ıyı seyler duymak cok guzel
bende batıcon ve bepanthene dısında bısı kullanmıyorum,umarım potluk fılan kalmaz ama bu halı bıle eskıye gore cok guzel,rahat,sutyen keyfım kalmamıstı yaa,lombur lombur...cok sukur bu gunume..

canım umarım için biraz rahatlamıştır. benim 15 gün oldu daha... potlukta var ve şuan inan çok itici görünüyor dikiş izlerim ama sanırım ameliyattan önceki halim çok daha itici olduğundan dikiş izleri ve potluğu dert etmiyorum kendime. ben daha çok sonradan yara akıntı sızıntı meme başında sorun yaşarım diye korkuyordum ama şimdilik öyle sorunlarım yok... biliyorumki 1 senede sürse eninde sonunda bu izler ve potlar en aza inecek bu yüzden içim çok rahat biraz sabır.....

yeşimay, kızının dersleri çok önemli evet ama en azında arada sırada bize de bi merhaba de olur mu....burdaki herkesle nedense kendimi çok yakın hissediyorum...aynı dertle ilgili önemli bi süreç yaşıyoruz hepimiz belki de ondan....mesela birbuse bi kaç gün yazmadı ya, hemen merak eder oldum, keza seni de öyle...senden iki satır bir haber alınca, iyi olduğunu öğrenince senin adına seviniyorum. hepimiz birbirimiz süreçlerini en ince detayıına kadar biliyoruz belki de sebep budur.... benim bugünüm de yoğun gidiyor, sizler kaynatıyorsunuz ama ben pek dahil olamıyorum. Neyse buluşmada acısını çıkartırız kısmetse...hepinize sevgiler...

Arkadaşlar,
Ben con..... diye başlayan ( gerçi sitede adı ve bir sürü yorumu da var ama burada isim vermek yasak mıdır bilmiyorum) iz geçirici silikon jel kullanıyordum dün beşinci günümdü ama dün sabah sağ meme başı etrafında kızarıklık ve bi yerde küçük bi kabarıklık farkettim hemen üniv. deki doktorumu aradım durumu izah ettim korkulacak bi durum yok ama içimiz rahet etsin gel bakalım hemen dedi gittim muayane etti ve gerçekten de korkulacak birşey yok dedi herşey gayet normal ve olması gerekenin çok üstünde bi iyileşme sürecin var dedi 20. günün olmasına rağmen potluklar çok azalmış şişliklerin yavaş yavaş yok oldukça herşey daha iyi olacak dedi. İçim rahatladı.. Kızarıklığın sebebi de con... diye kullandığım ilacın alerji reaksiyon göstermesiymiş, üç gün ara verdikten sonra tekrar devam etmemi yine aynı şikayetler olursa ilacı değiştireceğini söyledi. Sanırım etkili bir ilaç olduğu için kullanmamı özellikle istiyor. İçim rahatladı, dün kullanmadım akşama geçti hemen.. Zaten sitede de okurken o ilacın yorumlarını herkes bu yan etkiden bahsetmiş ama çokta işe yarıyormuş öyle yazıyor genelde... Şimdilik bi sıkıntım yok inşallah da olmaz çünkü ameliyat süresince öyle aşırı ağrı, sızı, yara, akma, açılma vs gibi birşeyim olmadı hiç. Dikişim zaten kendiliğinden eriyen dikiş o yüzden meme içinde kalıyor dikiş kısmı üzeri yapıştırma tam estetik gibi belli belirsiz üzerindeki kabuk olmasa... Kimse bu konuda sıkıntı yaşamaz inşallah çünkü yıllar sonra o rahatsızlıklardan kurtulunca sonra tam alışma dönemi insanı ister istemez etkiliyor. Allah hepimizin yardımcısı olsun...

merhabalar,

daha öncede belirttiğim gibi büyük ihtimalle geleceğim buluşmaya.... ancak annem istanbula perşembe günü gelip c.tesi akşamı dönecek... zaten ameliyat olduğumu ona sonradan söyledim hem beni çok merak ediyor hemde oğlumun konseri için geliyor onca yolu... en kötü ihtimalle buluşmaya eğer sizler için sakıncası yoksa annemle gelebilirim. (annem genç ruhlu yaşını göstermeyen modern bir kadındır) ben maltepede oturuyorum sabah ataşehire gelip (c.tesi çok yoğun trafik oluyor) sonra eve dönüp annemi alıp tekrar onunla Kadıköye gitmem gerekebilir
buda benim çok vaktimi alır ve ameliyatlı halimle çok indi bindi yapmam gerekir...eğer annemle ilgili programımı başka türlü halledemezsem mecburen birlikte gelicem...

sizleri çok öpüyorum ve buluşma tarihini dört gözle bekliyorum....

yeşimay, kızının dersleri çok önemli evet ama en azında arada sırada bize de bi merhaba de olur mu....burdaki herkesle nedense kendimi çok yakın hissediyorum...aynı dertle ilgili önemli bi süreç yaşıyoruz hepimiz belki de ondan....mesela birbuse bi kaç gün yazmadı ya, hemen merak eder oldum, keza seni de öyle...senden iki satır bir haber alınca, iyi olduğunu öğrenince senin adına seviniyorum. hepimiz birbirimiz süreçlerini en ince detayıına kadar biliyoruz belki de sebep budur.... benim bugünüm de yoğun gidiyor, sizler kaynatıyorsunuz ama ben pek dahil olamıyorum. Neyse buluşmada acısını çıkartırız kısmetse...hepinize sevgiler...

Merhaba canım.. Ben burdayım sizleri takip ediyorum.. Merak etme :KK70:

merhabalar,

daha öncede belirttiğim gibi büyük ihtimalle geleceğim buluşmaya.... ancak annem istanbula perşembe günü gelip c.tesi akşamı dönecek... zaten ameliyat olduğumu ona sonradan söyledim hem beni çok merak ediyor hemde oğlumun konseri için geliyor onca yolu... en kötü ihtimalle buluşmaya eğer sizler için sakıncası yoksa annemle gelebilirim. (annem genç ruhlu yaşını göstermeyen modern bir kadındır) ben maltepede oturuyorum sabah ataşehire gelip (c.tesi çok yoğun trafik oluyor) sonra eve dönüp annemi alıp tekrar onunla Kadıköye gitmem gerekebilir
buda benim çok vaktimi alır ve ameliyatlı halimle çok indi bindi yapmam gerekir...eğer annemle ilgili programımı başka türlü halledemezsem mecburen birlikte gelicem...

sizleri çok öpüyorum ve buluşma tarihini dört gözle bekliyorum....

anneniz de gelsin...hem nasıl olsa kadın kadına bir buluşma olacak...kızının yalnız olmadığını bir çok kadının bu ameliyatı yaptırdığını, yaptırmak istediğini de görmüş olur..Gerçi Siz, Ker ve ker'in annesinden dolayı, anneniz sanırım alışkındır bu duruma :KK34: o bize belki tavsiyelerde bile bulunabilir

X