Göğüs küçültme Ameliyatı ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

anladım..sana sorabılırmıyım, ısteyen cevap verebılır bu arada... gogsun alt kısmında yaranın kapatıldıgı yere,potluk degılde anlatabıldım mı bılmıyorum, bırlestırme yerın nasıl gorunuyor aslında onu sorabılırmıyım?
herkeste benzer sekılde mı yapılıyor acaba? yada daha duzgun yapılabılırmıydı onu cok merak edıyorum?

eş zamanlı yazmışız galiba...

lolipop tekniği olanlar aynı potluğu yaşıyor. benim daha ikinci haftam olduğu için dikişler daha yeni yeni kabuklanıyor. yeğenim Ker 4 ay önce ameliyat oldu ancak ben onu 3,5 aydır göremiyorum çünkü uzak oturuyoruz. ve o üniveritede okuduğu için çok yoğun bu aralar... ancak annesi yani ablam nerdeyse tamamen iyileştiğini ve çok az potluk kaldığını söylüyor. yeğenimin göğüsleri çok büyüktü... doğrusu yaralara bakma konusunda çok soğukkanlı olmadığım için onun dikişlerine çok alıcı gözle bakamamıştım o zamanlar. ablamda 6 yıl önce göğüs dikleştirdi Fuat beye. o kendisine pek iyi bakmadığı ve aşırı sigara içtiği halde 6 ay içinde izleri yaraları potları iyileşmişti tamamen. 1.haftamın sonunda benim göğüslerime pansuman yaparken ablam (ki o hem kendisinden hemde kızından dolayı tecrübeli) çok iyi durumda dikişlerin alttaki birleşim yerini ve potluğu dert etme zamanla iyileşecek tamamen sıfırlanacak dedi.

sonuç olarak dikişlerin birleşme yerinde yara yok şimdilik ama kalın bir potluk var bende....

anladım..sana sorabılırmıyım, ısteyen cevap verebılır bu arada... gogsun alt kısmında yaranın kapatıldıgı yere,potluk degılde anlatabıldım mı bılmıyorum, bırlestırme yerın nasıl gorunuyor aslında onu sorabılırmıyım?
herkeste benzer sekılde mı yapılıyor acaba? yada daha duzgun yapılabılırmıydı onu cok merak edıyorum?

CANIM MERAK ETTİM NERESİ, SENİN KESİN NASIL T, İ, Mİ BİRLEŞTİRME DEDİGİN YER NERESİ.

eş zamanlı yazmışız galiba...

lolipop tekniği olanlar aynı potluğu yaşıyor. benim daha ikinci haftam olduğu için dikişler daha yeni yeni kabuklanıyor. yeğenim Ker 4 ay önce ameliyat oldu ancak ben onu 3,5 aydır göremiyorum çünkü uzak oturuyoruz. ve o üniveritede okuduğu için çok yoğun bu aralar... ancak annesi yani ablam nerdeyse tamamen iyileştiğini ve çok az potluk kaldığını söylüyor. yeğenimin göğüsleri çok büyüktü... doğrusu yaralara bakma konusunda çok soğukkanlı olmadığım için onun dikişlerine çok alıcı gözle bakamamıştım o zamanlar. ablamda 6 yıl önce göğüs dikleştirdi Fuat beye. o kendisine pek iyi bakmadığı ve aşırı sigara içtiği halde 6 ay içinde izleri yaraları potları iyileşmişti tamamen. 1.haftamın sonunda benim göğüslerime pansuman yaparken ablam (ki o hem kendisinden hemde kızından dolayı tecrübeli) çok iyi durumda dikişlerin alttaki birleşim yerini ve potluğu dert etme zamanla iyileşecek tamamen sıfırlanacak dedi.

sonuç olarak dikişlerin birleşme yerinde yara yok şimdilik ama kalın bir potluk var bende....

anladım, benım anlatmaya calıstıgım buydu ıste, beklıcez gorucez yanı... cok saol en azından aynı seyler oldugunu ogrendım..benım goguslerımde bayaaa bı buyuktu, su ankı halını cıdden cok begendım cok sukur, kolları yukarı kaldırınca gozume batıyor meme altındakı durum, zaman...........

CANIM MERAK ETTİM NERESİ, SENİN KESİN NASIL T, İ, Mİ BİRLEŞTİRME DEDİGİN YER NERESİ.

lolıpop benımde canım,
t ıstemedım zaten dr de onermedı, bırde bıkını gıymıs bır kadının memesınden ız gormustum, aklımda kalmıs hos degıldı..
lolıpop da da gogus formunu verıyor ama kesıp toplayacagı yer asagısı oldugu ıcın orda bısıler oluyor,potluk fılan..
jelesec senınkı nasıl, lolıpop yaptı degıl mı ercan beyde?

lolıpop benımde canım,
t ıstemedım zaten dr de onermedı, bırde bıkını gıymıs bır kadının memesınden ız gormustum, aklımda kalmıs hos degıldı..
lolıpop da da gogus formunu verıyor ama kesıp toplayacagı yer asagısı oldugu ıcın orda bısıler oluyor,potluk fılan..
jelesec senınkı nasıl, lolıpop yaptı degıl mı ercan beyde?

evet canım bende t istemedim, evet lolipop ama potluk hic yok, buluşmaya gelirsen gösteririm.Ercan bey bu konuda bana net konuştu potluk olmayacak diye şükür olmadı teknikle alakalı heralde

glors birde gögüsün nasıldı büyüklügü cokmu büyük tü benim sarkma sınırdaydı 100 110 takıyordum südyeni meme ölcüsüde teknigi belirliyor sanırım

dertlerim var derken umarım önemli bir sorun yoktur???? birde alt kısımdaki yaradan kastın nedir???? biraz kendi durumun ile ilgili aydınlatırsan sevinirim

karın germe de yaptırdım ben, yanlar kapandı ondekı ufak bır kısımda kapanmadı dıkısler, can sıkıcı ama cok sukur buyuk kompl.degıl..bakalım ne yapacak?

gogus kucutme ve karın germe oldum ben...1 ayım doldu, 18.gun ıse basladım. zor aml. lar ama gecıp gıttı ıste...

jelesec benım karar veremedıgım dıger dr.ye aml. oldu, onuda cok merak edıyorum:)

evet canım bende t istemedim, evet lolipop ama potluk hic yok, buluşmaya gelirsen gösteririm.Ercan bey bu konuda bana net konuştu potluk olmayacak diye şükür olmadı teknikle alakalı heralde

cok merak ettımmmmmmmm..sen nerde oturuyorsun, vallahı bulusalım
calısıyormusun? yas kac? aksam ıs cıkısıs 10 dakıka bulusabılırız, onumuzdekı hafta olsun ama sana da uyarsa..

Çok teşekkür ederim tatlım sana da çok büyük geçmiş olsun...Evet gerçekten neresi olursa olsun doktor en büyük etken.. İnşallah sorunsuz bir geçiş dönemi yaşarız ve olanların üstesinden de gelebiliriz. Ben bi kaç aydır takip etmeye çalışıyordum ama yeni üye oldum. Bir buluşma varmış ama ne zaman nerde hiç bir bilgin yok ki :)

Amin canım inşallah.
Teşekkür ederim..
17 Aralık ' ta buluşacağız. Ama buluşma yeri tam neresi olacağı konusunda benimde bilgim yok..
jeselec ile konuştuğumda tam kararlaştırılmamıştı !!! Ben yokken karar verildiyse banada haber verin lütfennnn..

glors birde gögüsün nasıldı büyüklügü cokmu büyük tü benim sarkma sınırdaydı 100 110 takıyordum südyeni meme ölcüsüde teknigi belirliyor sanırım

benımde bayaa buyuktu, 110 kesın vardı, sınırden sutyen almıyordum,tepıstırıyordum 90 lara:))))
gorusemessek de resmedelım maıllerı jelesec sakıncası yoksa,

canım tekrar çok geçmiş olsun umarım bu defa sorunun çözülür... aylar geçtikten sonra bu sıkıntıyı yaşaman can sıkıcı ama sonuçta çözümsüz değil... eğer doktorun sorumsuzluğunu yaşamasaydın çoktan iyileşmiş olacaktın belkide... neyse kendine çok iyi bak inşallah 17 aralıkta görüşürüz çok öptüm

Teşekkür ederim... Evet sorma kimbilir belkide piskolojik :KK70:
Kötü adam nolcak...
İnşallah canım. Sabırsızlıkla bekliyorum.

pekı anlamadıgım yanları nerde bırlestırdı bu adam?:) sende sadece lolıpop cızgısı mı var bu durumda

canım biz ayın 17 sinde buluşuyoruz, gösterecegiz birbirimize, evet canım benim sadece lolipoo cizgim var. ben cok doktor gezdim hepsi potluk olacagını, bununda 6 ay 1 senede gececegini gecmezsede düzeltme ameliyatı yapılabilecegine söylediler.Benim doktorum potluk olmayacak buda benim teknigim dedi olmadı canım ben anadolu yakasındayım

Hakikaten waayyy beee :KK53:
offf bir an önce kurtulmak istiyorum artık dayancak halim kalmadı.:KK14: Boynum sırtım kollarım her yerim ağrıyoo, sarkıklığı da cabası.
Sağol canım bilgilendirdiğin için, ben de bi sorayım bakalım. haber veririm size de.
geçmiş olsun canım sana da, şimdi nasılsın??

Rica ederim canım .. Sor sor sanırım hemen hemen aynıdır.
Hakkında hayırlısı olsun.
Teşekkür ederim bitanem... Şükür iyiyim yok bir problemim..
Sende gelsene buluşmayaaa ?

arkadaşlar....

Bugün fazla takıldım bu forumda ama dikkatimi çeken birşeyi de paylaşmak istedim sizlerle...

Genellikle ameliyat sürecinin 1 ayını tamamlayan arkadaşlar forumdan çekiliyorlar..doktor seçimi aşaması, sorunlar, sıkıntılar, merak giderildikten sonra ortalıktan yok oluyorlar.. Halbuki sonraki sürecide merak ediyoruz hepimiz... Ilk bir ay dikişlerin iyileşme süreci zaten. Ama sonrasında şişlikler tam anlamıyla ne zaman iniyor??? Göğüsler ilk güne göre ne kadar küçülüyor??? Asimetri sorunu yaşanıyor mu??? Izlerin belirsizleşme süreci???potluklar ne zaman düzeliyor??? Gibi soruların cevabı 1.aydan 6.aya kadar olan dönemi kapsıyor. Arada bir birkaç arkadaşın yorumu dışında bu konularda fazla bilgi edinemiyoruz...

Evet herkesin işi gücü sorumlulukları var tabii birde işin sağlıksal kısmı atlatılınca forum cazip gelmiyor olabilir ama yinede daha eskiden ameliyat olanlarda arada bir girip bir iki satırla son durumlarını özetleseler iyi olurdu....

Lütfen

en azından biz son zamanlarda forumu takip eden ve yeni ameliyat olan arkadaşlar sonraki dönemimizi yazmaya devam edelim de bari bizden sonrakileri aydınlatmış olalım ve irtibatımızı kesmeyelim

herkese geçmiş olsun sevgiler.....

:KK9: Wayy be çok güzel yazmışsın ... :KK9:

canım biz ayın 17 sinde buluşuyoruz, gösterecegiz birbirimize, evet canım benim sadece lolipoo cizgim var. ben cok doktor gezdim hepsi potluk olacagını, bununda 6 ay 1 senede gececegini gecmezsede düzeltme ameliyatı yapılabilecegine söylediler.Benim doktorum potluk olmayacak buda benim teknigim dedi olmadı canım ben anadolu yakasındayım

bende anadolu yakasındayım,hafta sonu zor, oglusum var, onun ıcın yakınsal bırbırımıze bır aksam uzerı cadde de fılan bulusabılırız sanada yakın olursa
pişman mı olsam acaba yaaa. potluk da yoksa guzellıgı dusunemıyorum,mılyon masallah..nazar degmesın:)

X