Göğüs küçültme Ameliyatı ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

slm evde net yok işe gelebildim nihayet evet görüştüm çok güzel geçti vücuduma oranla çok büyüklermiş olması gerekeni teknik olarak anlattı ameliyat olan hastalarını gösterdi maliyeti en fazla 5 bin olur dedi medikalde yapacak benimkini en küçük boy yaparız dedi evlenip çocuk olunca biraz daha büyürmüş ama izler 6 ay ve bir yıl arasında geçer dedi ben 3 ay sonra istiyorum dedim yazın zor olur dedi 10 gün kadar korse kullanacakmışım ama maddi durum mecburum süt kanallarının bi kısmı alınacakmış süt kaybı olur ama tamamen kesilmez dedi. beni çok rahatlattı ameliyattan sonra genelde 1 günde taburcu ediyormuş tabi ben tarihi belirleyince meme kanseri yada başka bir risk varmı diye bi kaç tahlil ve ultrason çekeriz dedi
güzel bi görüşmeydi ben çok heveslendim hasta resimleride çok etkiledi beni ameliyat öncesi sarkık göğüsler çok güzel olmuş ameliyat sonrasında bi tek izler korkuttu ama memnunum bakalım biraz daha araştırıp net karar vereceğim devlet hastanesi ve doktorları belki çok iyidir ama açıkcası korkuyorum

benimde göğüslerimi ölçtü hiç bi cup söylemedi bana:KK66:
yaşıma göre çok büyüklermiş meme ucumu kesip yukarı koycakmış:KK66:

yeni üye olduğum için yüz mesaj istiyor özelden msj atamıyorum çok teşekkür ederim canım ya evet cengiz bey rahatlattı beni bakalım yarın çekirge devlet hast den de alper beyden randevu aldım saaat 10 a onunlada konuşacağım sonra yazarım hangisi içimi daha çok rahatlatacak ay daha çok var ama şimdiden bi heyecan bi telaş sardı bile beni

artık kabul askılı sütyenlerle gezmek istemiyorum rengarenk seçtiğimi almak istiyorum çokmu yaaa
hep kapalı kıyafet badilerimi giyemiyorum sokaktaki bakışlar o kadar rahatsız ediyorki hep kapalı bol giysiler tüm beğendiğim gömleklerin döğmeleri kavuşsun istiyorum artık

herkese merhaba , benim mayıs ayından önce küçültme ameliyatı olmam gerekiyor ve doktor konusunda kararsızım , ameliyat olan arkadaşlar rica etsem yardımcı olabilirmisiniz. İstanbuldayım ve maliyet olarakta çok uçuk rakamları ödeyemem , aslında Tuğrul Turan'a ameliyat olmayı deli gibi istiyorum ama çok yüksek fiyatlardan bahsediyorlar , Teoman Doğan'dan fiyat almıştım 7800 tl civarı dedi o da yüksek geldi , hem iyi olup hemde 5000 tl civarına bu ameliyatı yapan doktor varsa önerilerinizi bekliyorum . Çok teşekkürler şimdiden ...

şükrancım şimdi cengiz bey sana fiyat 5 milyar mı dedi net fiyat.sen söylemeden mi gösterdi fotoğrafları...canım meme ucumu kesip yukarı koyacak demişsin nasıl kesecek alper bey de bana böyle birşey demişti de o yüzden soruyorum meme ucun yuvarlak kısmı tamamen kesilip sonra olması gereken yere mi dikilecek yoksa meme ucunu üst kısıma dikiyorlar öyle mi yapacakmış çünkü birinci türlü meme ucunu hissetmezsin öyle biliyorum.benimde yarın sabah cengiz beyle görüşmem var bakalım bana ne diyecek alper beyle de mutlaka görüş oda iyi bir doktor bakalım ben kararımı yarın vereceğim

bende çok korkuyorum wallahi keşke hemen olsam da kurtulsam durdukça kafamda kuruyorum düşünüyorum sürekli )= )= :KK59:

meme ucu aşağıda yukarıya kaldırmamız gerekiyor dedi hem alt kısım hem yanlar hem üst kısım heryerden taşıyormuş benimkiler o bedenime göre ölçtü tarttı:) meme ucunda duyu kaybınıda sordum geçici bir süreliğine olacabilir sonra düzelecek dedi bana resim olarakta bazı hastalarının hem ameliyattan önceki göğüs resimlerini hemde sonraki resimlerini gösterdi sarkıklıkların gittiğini ve bikaç örnek meme boyutu göreyim diye bi de ameliyat izini sordum o yüzden gösterdi ameliyattan sonraki ilk 10 günlük muayenediki resimlerde ameliyat izleri çok belli ama 30 gün sonrakiler biraz daha silik yavaş yavaş gidiyor parayı sorduğumda hastanedeki tüm masraflar en fazla 5000 tl tutar dedi net bir rakam söylemedi ama 5000 geçmez dedi
yarında alper beyle görüşeceğim bakalım

merhabalar , bende buyuk gögüslerimden sürekli yakınıyordum yıllardır ama gögüslerim hep dahada büyüdü.
11 ay önce doğum yaptım. emzireyimde öyle olayım istedim ama sütümde hiç olmadı. bi doktorla görüştüm, o yenı doğum yaptığım için kilo verip öyle yapmayı önerdi.

size sorum sizlerinde gögüsleri büyük ama benim doğumdan sonra dahada büyüdü ve zamanla morarmalar kızarmalar da oluyor sizin gögüslerinizde büyük sizdede hiç böyle sikayetler oldumu.

netten araştırdım kanser belirtileri arasında doktora henuz gitmedim. cevaplarsanız cok sevinirim...

Son düzenleme:
buarada tweety sen ameliyat olanlardanmısın

evet kayra ben ameliyat oldum tugrul turan da.. inan cok rahatim.. gögüslerim cok güzel oldular (gercekten güzel, dik ve inanilmaz güzel bir bicimleri var). Artik yüz üstüde yatabiliyorum (tek sIkIntim bu dönemde bu olmustu.. tavsiye ederim... :KK66:

hmm o zaman ikinci tekniği yapacak o zaman çünkü ilk teknikte meme ucunu hissetmiyormuşsun hiç..tamam canım alper bey ile de görüştükten sonrada yaz olur mu benim muayneyi cumaya ertelediler ameliyatı çıkmış acil bakalım bana ne diyecek =)

merhaba canım bende olmadı öyle bi durum evet senin durumun alerjik bencede biyerde okumuştum yine böyle bir durumu olan sanırım kullanılan dikiş ipiyle alakalı bence doktorunu ara sor ihmal etme benim sadece yan yatarken azcık göğsümün yanlarında ağrı oluyo doğal olarak tam iyleşmedi ben başka bi hastaneye gittim plastik cerrahi bölümüne sadece kendimi deşarj etmek için hatta doktor bile güldü bana herşeyi biliyosunda niye geldin dedi baktı bi yapan doktorun ellerine sağlık güzel yapmış dedi.göğüs ucundaki o ince sızılar normalmiş o göğüs hissinin geldiğini gösterirmiş ve ameliyat sonrası göğüs halkası daha geç iyleşirmiş ben gayet iyim canım benimde asıl doktorumla olan kontrolüm nisanın ilk haftası.canım kendine dikkat et ve en kısa zamanda doktorunla görüş

canım bende az sonra yatıcam sabah doktora gideceğim.çünki vücudumun geneline yayıldı.dokunduğum yer kabarıp kaşınıyor.kafam bile öyle kaşınıyorki anlatamam.kepek kepek oldu gün aşırı banyo yapıyorum olacak gibi değil baktım çeneme atladı,önce ameliyat eden doktoru aradım oda göreyim dedi birde dermotolojiye de gideceğim.galiba sitresten oldu.benim 2-3 nisanda sınavım var çok taktım istatistik diye dersim var mahvetti beni.umarım kalıcı izler bırakmaz ve ciddi değildir.canım acayip sıkkın bildiğin gibi değil.neyse barisen iyisin sevindim dikkat et aman sakın kafana birşey takma.hoşçakal şimdilik

evet alper beylede görüştüm şimdik hastaneden geldim devlet hastanesine gittim çok güzel karşıladı çok güzel anlattı 3 temel risk var dedi
1 meme ucu hissizliği binde bir benim hastalarımda hiç yok dedi
2 süt bezeleri kesildiği için yüzde 40 oranında hiç süt gelmeyebilir yada az gelebilir dedi ki bu ameliyat olan 10 kıdının 4 ünde süt gelmediğini yada az geldiğini gösteriyor
3 ameliyat izleri olacak dedi azalır zamanla çok kötü görüntü olmaz dedi ama tamamen gitmezmit çünkü biz gereceğiz kestiğimiz yerleri şekil yapmak için dedi

tozpembe bir tablo çizmedi sonra hayal kırıklığı yaşama dedi
ama ameliyat 3 bin veya 3.500 civarı tutartabi özel hastane gibi olmaz dedi istersek ordada yapabilirmiş
boşver birazcık konforum olmasın hemşirelere nazım geçmesin bağırıp çağırsalar bile umrumda değil özel hastaneye gitmediğim için kalan para ilede:KK66: çıtır hatun olunca tatile giderim

2 en fazla 3 ay sonra ben alper beydeyim kızlar buna karar kıldım
en kısa zamanda şu 6 veya 7 kilo vermem lazım ameliyattan önce

cengiz bey özelde olduğu için bir saat ilgilendi göğüslerimi ölçtü biçti tarttı üzerinden konuştuk:KK69:
alper beyde devlet hastanesi olunca çok meşgul etmeyeyim dedim kesin karar verince tahlil kontrol röntgen hepsini yapacakmış
ya kızlar hiç olmassa film röntgen tıbbi malzeme ameliyathane paramızı ödüyor devlet:)))
kayracım senin görüşmen nasıl geçti yazarsan sevinirim

şükrancım merhaba bende alper beye muayne olmaya gittiğimde aynı risklerden bahsetmişti biraz olsun içim rahatladı ben meme ucu hissizliğinden korkuyordum izler birşekilde zaten kalacak süt kanallarını da takmıyordum göğüslerim büyük olduğu için alper bey meme ucu riskini söyleyince korkmuştum inşallah bende de olmaz.fiyat konusunda bana da 3.500 tl demişti benim ameliyat günüm bile belli ama işte cengiz bey ile de görüşeyim içim rahatlasın

canım birde alper bey ölçü olarak birşey dedi mi yani kaç beden olacak diye bana en küçük bedene inemeyiz zaten üst kısıma dokunamıyoruz yanlardan ve altdan alıyoruz b cup ile c cup arasında bir ölçü olacak dedi

off zaten o kiloları deme ki öndeki barikatlar gitti mi göbek direk ben burdayıım der gibi sırıtacak:KK50: :KK61:şimdi göğüslerimde büyük olduğu için pek farkedilmiyordu :KK1::KK1:

canım ben salı gıtcem kısmetse alpere buarada alper resim gösterdımı sükran bıde sana kaç beden olur dedi. özge sende yaz olur mu cengızle goruşmenı

canım benim görüşmeyi yine ertelendi hastaneden aradılar yarın doktor tüm gün doluymuş salı gününe verdi randevuyu benim pazartesi günü tahlillerim var devlet hastanesinde yüzde seksen galiba alperde yaptıracam annemle falan konuştum bilmiyorum ama belki de giderim pazartesi gitme imkanın varsa pazartesi bende orada olucam =)

X