Göğüs küçültme Ameliyatı ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

ben ameliyat gününe kadar günde 1 paket sigara içtim ameliyattan sonraki 3 hafta hiç içmedim.Hiçbir sorun olmadı neyseki dikişlerde içmemek en iyisi tabi ama 1 hafta oldu tekrar başladım aynen 1 paket devam baktım 3 haftada 1,5 kilo aldım böyle olmaz dedim önümüz yaz kilo almamalıyım.

Bugün doktorum günde 5 taneyi geçmemek şartıyla izin verdi =) ve 31 marta ameliyat günü verdiler.Sizin ne kadar oldu ameliyat olalı? Çok zorlukları varmı anlatırmısınız biraz lütfen ..

özgeci en iyisini yaparsın görüşmekle kafanda bişi kalmasın.bende alperle görüşücem eşimin vardiyasını uymasını beklıom alper muayene ücretını nekadar alıo sen sigortaya gıdıp nıe olmadın forumda bıkışı sıgortada ona olmuş muatene

görüşmeyeli nasılsın delal.benim göğüs uçlarım arıza çıkardı.sende öyle birşey olmadı değilmi.

merhaba canım bende olmadı öyle bi durum evet senin durumun alerjik bencede biyerde okumuştum yine böyle bir durumu olan sanırım kullanılan dikiş ipiyle alakalı bence doktorunu ara sor ihmal etme benim sadece yan yatarken azcık göğsümün yanlarında ağrı oluyo doğal olarak tam iyleşmedi ben başka bi hastaneye gittim plastik cerrahi bölümüne sadece kendimi deşarj etmek için hatta doktor bile güldü bana herşeyi biliyosunda niye geldin dedi baktı bi yapan doktorun ellerine sağlık güzel yapmış dedi.göğüs ucundaki o ince sızılar normalmiş o göğüs hissinin geldiğini gösterirmiş ve ameliyat sonrası göğüs halkası daha geç iyleşirmiş ben gayet iyim canım benimde asıl doktorumla olan kontrolüm nisanın ilk haftası.canım kendine dikkat et ve en kısa zamanda doktorunla görüş

delal bişi sorcam senın göğüs ölçün 80b mi oldu şişlikler iniomu dedikleri gibi bide 80 b ile kac beden sütyen takıosun

Sayfayı uzun zamandır takip edemediğimden ameliyat olmuş arkadaşlara şifa diliyorum geçmiş olsun dileklerimi iletmek istedim.öncelikle ben ameliyat olalı 4 ayı geçti zaten ara ara yazdığım tecrübellerimi görmüş olabileceğinizi düşünüyorum ilk yapacağınız şey gerçekten bu ameliyatı isteyip istememeniz göğsü büyük olanlar gerçekten fazla yükten kurtularak rahatlıyosunuz benden tam olarak 1700 gr alındı yani şuan gerikal göğüslerle yaklaşık 2 kilo taşıyomuşum.ameliyat sonrası çok sıkıntı yaşamıyosunuz benim ağrılarım pek olmadı sadece şuanda bilene adet dönemime yakın göğsüme iğne batması gibi sızı oluyor o kadar oda çok rahatsız edici değil.benim bide ameliyat sonrası sol göğsümde enfeksiyon oluştu ama hep pozitif oldum ve atlattım.bu enfeksiyon olayı çok nadir olan bi durummuş doktorum bile şaşırmıştı dikişlerim geç iyleşti göğsümün alt kısmında kalan dikişlerde açılma oldu ama hiç ameliyat olduğuma pişman olmadım iyikide olmuşum.

delal bişi sorcam senın göğüs ölçün 80b mi oldu şişlikler iniomu dedikleri gibi bide 80 b ile kac beden sütyen takıosun[/QUO

canım benim göğüs ölçüm 85 b ameliyat sonrası şişlikler 1.5 ay falan sonra iniyor.80 b küçük bence vallahi 110 dan 85 b ye düşmek bile rahatlatıyo insanı nekadar yük taşıyomuşum ben görünüm güzel rahatım canım.

slm arkadaşlar ya 100 beden kullanıyorum ve çok rahatsızım kocaman sarkık göğüslerimden bursadayım ve bu yaz çok niyetliyim ameliyat olmaya ama korkuyorum şuan bekarım çocuk doğurunca süt gelmesse
bide bursada tavsiye edebileceğiniz doktor önerilerine çok ihtiyacım var yardım edin lütfen
ufffff bıktım bunlardan ya doktor bulamassan neşter alıp kendim kesecem uçlarını:KK66:

canım ben bilmiyordum devlet hastansnde muayne olunduğunu yani direk kliniğe gittim bilseydim devlet hastanesine giderdim muayne olduğumda 250 tl ücret istendi o yüzden üstünde durdum muayne olacaksan ücreti mutlaka belirt diye bana muayne ücreti alınmıyor denilmişti ama özel klinik olduğu için herhalde istiyorlar..sitede yorumlar fazla olduğu için tam okuyamadım zamanım olmadı alper beye ameliyat olan birisi var mı yada cengiz beye ?

sukranbursa merhaba.. bende bursada oturuyorum tavsiye edebileceğiniz doktor var mı demişsin ben alper bayraktar a muayne oldum iyi bir doktor bütün herşeyiyle güzelce anlattı bana risklerini falan perşembe günü de cengiz bozkurt a muayne olacağım(medikalden) bu iki doktoru tavsiye edebilirim bende de süt kanallarımı kaybedebilme riski var hatta yüksek sınırdaymışım %40 emziremiyebilirmişim ama bu yük çekilecek gibi değil ağrıları da cabası mesela bu sabah yine omuz ağrısıyla uyandım şuan ağrı kesici almamak için zor tutuyorum :KK43:

canım çok teşekkürler bakalım bu gün saat 17:30 cengiz beye randevu aldım sayenizde cesaretlendim biraz yarın görüşmeyi yazarım alper bey devlet hastanesindemi yoksa özel bi polikiliniktemi ben ssk karşılamıyor diye biliyordum çekirge devlet yazınca arkadaşlar tereddütte kaldım bakalım akşam doktor ne derse yazarım zaten temmuz sonu gibi ameliyat düşünüyorum senelik iznimde........
bide o zamana kadar sekiz kilo verirsem çıtır bi kız olcam:86:
şimdiden beni bi heyecan kapladı bile

şükrancığım meraba öncelikle özgeylede msjlasıoruz bende bursadan cengızle konuştum ben ona ikna oldum ama alperlede görüşcem ikisiylede görüş ve mutlaka aklına ne gelıorsa spor cekınme resimde göstermelerını ıstersın ben doğum yaptım tabıkı anne sutu önemlı ama benım okadar cok arkadasım vaerkı ameliyat olmadılar am YINE SUT GELMEDI, süt gelse cocuk emmedı, cocuk emse 4 ay da emımp bırakabılıolar.yanı ıona cok takılmayın amelıyat olmasanızda o ihtimal var yanı.bende bı şekılde cocuk olana kadar zaman gexcer belkı vucut toparlar verırsınız

slm arkadaşlar ya 100 beden kullanıyorum ve çok rahatsızım kocaman sarkık göğüslerimden bursadayım ve bu yaz çok niyetliyim ameliyat olmaya ama korkuyorum şuan bekarım çocuk doğurunca süt gelmesse
bide bursada tavsiye edebileceğiniz doktor önerilerine çok ihtiyacım var yardım edin lütfen
ufffff bıktım bunlardan ya doktor bulamassan neşter alıp kendim kesecem uçlarını:KK66:

merhaba büyük göğüs sıkıntı oluyo gerçekten eğer ameliyat olmayı düşünüyosanız yazın olmayın derim sıkıntılı geçer genelde bu tarz ameliyatları kışın yaptırmak daha doğru yaptırabilirsen şimdiden yaptır derim havalar sıcaklanmadan

senin adına sevindim şükrancım cengiz bey ile görüştükten sonra yazarsan sevinirim bende perşembe gününe randevu aldım (= ben alper beyin kliniğine gittim ama devlet hastanesinde de bakıyormuş galiba tam bilgim yok sen internetten ulaş istersen =)))

ayrıca burcu doğru söylüyor hem internetten araştırdığım kadarıyla hemde alper bey söylemişti büyükgöğüslülerin sütü çok gelecek diye birşey yokmuş çok küçük göğüslü bayandan ikiz bebek doyuracak kadar süt gelebilirmiş. alper bey bana ameliyat olurken üst kısıma dokunmuyoruz yanlardan ve altdan alıyoruz belki de üst kısımda bulunan süt bezlerin yeterli olur gerisinide mamalarla takviye edersin dedi benimde emzirememe riskim var ama benim korktuğum meme ucu hissizliği =(

Bugün doktorum günde 5 taneyi geçmemek şartıyla izin verdi =) ve 31 marta ameliyat günü verdiler.Sizin ne kadar oldu ameliyat olalı? Çok zorlukları varmı anlatırmısınız biraz lütfen ..[/QUO
Ben şanslıymışım ameliyat gününe kadar sigara içmeme rağmen dikişlerde hiçbir sorun olmadı ama riske atma sen dayanabiliyorsan içme derim.ben ameliyat olalı 4 hafta oldu.Sadece ilk 2 gün biraz ağrım oldu ağrı kesici kullandım bunun dışında ağrı kesici kullanmadım.bir de göğsün ilk hafta çok gergin oluyor bu gerginlik rahatsız ediyor biraz sanki yırtılcakmış hissi veriyor.ilk hafta kambur geziyordum hafif sızlamalarım oluyordu.ben annemle aynı sokakta oturuyorum ilk iki hafta evi otel gibi kullandım kızımla annem ilgilendi annemde yatılı kaldı o.2 hafta annemde yedim içtim elimi sürmedim birşeye bu yüzden benim ağrım sadece ilk 2 gündü diyebilirim.evli misin çocuğun var mı bilmiyorum ama ilk 2 hafta kendini iyi hissetsen dahi bir şey yapma istirahat et derim ben.Rahat ol zor bir ameliyat değil.ben sezeryan ameliyatından sonra yengemi görmüştüm uyanırken inliyordu ağrıdan sezeryanla doğum yapan arkadaşlar bilgi verirlerse daha iyi olur ama sanırım sezeryan ameliyatı daha zor bir ameliyat.ben ameliyattan sonra gözlerimi açtığımda ağrı değilde bulantı hissettim uyanmadan bir ağrı kesici yapmışlardır.

yakınım alper beyin yanında çalışan hemşirenin arkadaşı(hemşireydi galiba tam bilmiyorum yada emekli hemşire) onu aradı randevu aldı sen ulaşamadın mı internetten yaz çıkmıyor mu telefon numarası :S

X