Göğüs küçültme Ameliyatı ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

canım ben hftaya gıtcem eşim alcak onun vardıyası haftaya uyuyor ama özeline gıdemem cok pahalıymış sigortayı denıcem

msn adresinden alper beyin msn adresine mail at canım yada adını yaz orada bir sürü site çıkıyor doktora soru sorun falan diyor oraya yaz devlet hastanesine gelsem muayne olur mu diye

benim korktuğum şey dikişlere birşey olmaz inşallah davul gibi gergin oluyormuşsun ya birde narkozdan çıktığım an dan korkuyorum nasıl hissedecem diye :KK59:

burcu sen alper bey in özel kliniğini aradın mı sana dediler mi muayne ücreti şu kadar diye ??

aramadım ama aramayıda düşünmüorum açıkcası ilkin sigortayı arıcam canım ben sezeryan oldum ağrı falan hıssetmıosun sersemlık falanda olmuo bende cok korkmustum sezeryan basıt gıbı ama meme küçültmeden daha tehlıkelıymışdıolar

peki şimdi kaç beden oldun arkadasım

kayra27 bana diyorsun sanırım ben 85 d dim.şimdi 85 b üzerimdeki sütyen ama sporcu sütyenleri penye ve geniş kalıplı oluyor.ince süngerli sütyende b cup olmaz herhalde benim 4 hafta oldu ameliyat şişlik inince küçülüyor biraz diyor bazı arkadaşlar ama benimkiler aynı bir küçülme yok .göğüs altı ölçüm 85 göğüs çevresi ölçüm 99 internette sütyen firmalarının ölçü tablolarına baktığımda genelde b cup bazı firmalarda c cup gösteriyor.gerçi şimdiden göğüs ölçüsü almam doğru mudur henüz 4 hafta oldu ileride tekrar bir ölçü aldığımda farklı sonuç çıkar mı bilmiyorum.

tamam canım yazarsın ulaştığında ulaşamazsan da yaz tamam çok geçmiş olsun canım. ilk defa ameliyat olacağım için sitres yaptım biraz off bakalım benim durum perşembe günü netleşecek cengiz bey ile de görüşeyim karara varacağım inşallah...:nazar:

bursa çekirge devlet hastanesinin web adresinden alpere randevu aldım 2 gun sonraya verdı ama saat uygun değildi haftaya alcam.alınıo kısacası

burcu alper bey ile görüştükten sonra diyelim ki cengiz bey de kara kıldın ameliyatı ne zaman olmayı düşünüyorsun yazın mı yoksa bu bir iki ay içinde mi ?

canım yazın iyileşme enfeksiyon riskı daha cokmuş arştrdığıma gore mart nisan mayıs ayları en iyisiymiş.ben mayıs gıbı duşunuorum tek sebebide biraz peşinat için para vermek.sen ödemeyı pesınmı yapcaksın

evet canım bende öyle duydum yazın dikişler falan kötü oluyormuş zaten sıcak birde ameliyatlı hiç çekilmez bende bu ay olacağım da o yüzden sordum hani ne zaman olacaksın diye peşin verecem ben umarım cengiz bey çok istemez çünkü her göğüs aynı değil benim ki de baya büyük burcu ben şimdi regl dönemimdeyim iki gün sonra kontrol varya birşey olmaz demi relg döneminde göğüslerim şiş oluyor

defka göğüslerin tam istediiin gibi ldumu peki küçüldüğü farediliomu

benim ameliyat öncesi 85 d di aşırı büyük değildi şimdi ise dediğim gibi üzerimdeki sporcu sütyeni 85 b ama evde 85 c beden bir sütyen vardı daha önceden küçük gelen onu giydim tastamam oldu.benim b ile c arası bir şey galiba.sadece b olsaydı daha iyiydi benden 340 gr doku çıktı ve biraz kafamda soru işaretleri var eksik küçültme mi yaptı acaba doktor alt tarafı 1 cup küçülmüş oluyor bu durumda tabi yine fark var önceden d cup dolu dolu oluyordu.doktor daha fazla küçültseydim projeksiyonu az olurdu dedi.bir de 340 gr için t tekniği oldu daha fazla iz bu da kafamı kurcalıyor.istanbul da oldum ameliyatı manisa akhisar da oturuyorum on gün sonra istanbul da kontrolüm var acaba istanbul a gitmeden manisa celal bayar a gitsem bir doktorla görüşsem mi diyorum kafamdaki soru işaretlerine bi cevap bulmak için

aynen şükran görüşmeye gittin mi ne dedi cengiz bey ?? alper benim göğüslerimi şöyle muayne ettianladığım kısmı söylüyorum göğüslerin başlangıç kısmından meme ucuna kadar ölçtü ((alt taraflarıda ölçtü de ben anladığım kadarını söylüyorum)) sağ19 cm sol18 cm bu üst kısımdaki bölgeye dokunmuyoruz dedi beden olarak birşey demedi b cup ile c cup arası birşey olacak dedi şu cuplardan birşey anlamıyorum walla :KK59::KK59:

Bugün doktorum günde 5 taneyi geçmemek şartıyla izin verdi =) ve 31 marta ameliyat günü verdiler.Sizin ne kadar oldu ameliyat olalı? Çok zorlukları varmı anlatırmısınız biraz lütfen ..[/QUO
Ben şanslıymışım ameliyat gününe kadar sigara içmeme rağmen dikişlerde hiçbir sorun olmadı ama riske atma sen dayanabiliyorsan içme derim.ben ameliyat olalı 4 hafta oldu.Sadece ilk 2 gün biraz ağrım oldu ağrı kesici kullandım bunun dışında ağrı kesici kullanmadım.bir de göğsün ilk hafta çok gergin oluyor bu gerginlik rahatsız ediyor biraz sanki yırtılcakmış hissi veriyor.ilk hafta kambur geziyordum hafif sızlamalarım oluyordu.ben annemle aynı sokakta oturuyorum ilk iki hafta evi otel gibi kullandım kızımla annem ilgilendi annemde yatılı kaldı o.2 hafta annemde yedim içtim elimi sürmedim birşeye bu yüzden benim ağrım sadece ilk 2 gündü diyebilirim.evli misin çocuğun var mı bilmiyorum ama ilk 2 hafta kendini iyi hissetsen dahi bir şey yapma istirahat et derim ben.Rahat ol zor bir ameliyat değil.ben sezeryan ameliyatından sonra yengemi görmüştüm uyanırken inliyordu ağrıdan sezeryanla doğum yapan arkadaşlar bilgi verirlerse daha iyi olur ama sanırım sezeryan ameliyatı daha zor bir ameliyat.ben ameliyattan sonra gözlerimi açtığımda ağrı değilde bulantı hissettim uyanmadan bir ağrı kesici yapmışlardır.

Evet sen sanşlıymışsın zaten olup kurtulmuşsun geçmiş olsun bu arada size.Ben sezaryanla doğum yaptım ama iç sıkıntım olmadı ağrım sızımda olmadı narkozdan uyandıktan sonra bi kaç saat sonra kalkıp dolaşıp durmuştum diğer hastaları.Ama şimdi çok korkuyorum sayılı günler var ama ben hala hazır değilim sanırım :97:

X