Göğüs küçültme Ameliyatı ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

merhaba arkadaslar ben 26 yasında ve bekarım goguslerım normalın coookkk ustunde annem 2 sene once gogus kucultme amelıyatı oldu. su anda soyledıgı tek sey "hayatım boyunca verdıgım en mantıklı karar" :))
bende annem amelıyat olurken onun doktoruyla konustum. bana soyledıgı goguslerdekı sut kanallarının hepsı calısmaz bız amelıyatta bu sut kanallarını alıyoruz. ben amelıyatta hangı sut kanalının calıstıgını bılemem calısan sut kanallarını alırsam ılerde cocugun oldugunda emzıremezsın ama calısmayan sut kanallarınıda almıs olabılırız o zaman emzırebılırsın bunun garantısını veremem o yuzden once cocugunu dogur sonra amelıyat ol cunku dogum sırasında da o goguslerın buyuyecek dedı.
ama benım su anda ne nısanlım ne sozlum ne de kocam varD yanı ortada bısey yok koca bulup cocuk yapıcam dıye beklerken zaman gecıyo ve ben artık bunları tasımak ıstemıyorum bende bıkını ve ınce askılı sutyen gıymek ıstıyorum :)) o yuzden ıcınızde evlenmeden bu amelıyatı olan var mı varsa benı bılgılendırırse sevınırım.
ayrıca ben ogretmenım kac gunde ayaga kalkıp ıse donebılırım? annem 20 gun yattı ama o karnındakı yaglarıda aldırmıstı gogusten degıl ama karnımdan cok agrı dıyor.

Ben bekarım canım ve ameliyat olalı 3.5 ay oldu 31 yaşındayım bende iyiki oldum diyorum yok evlenip çocuk yapayım derken yaş geçiyor benimde annem izin vermiyodu olmamı benim için göğüslerim 15 yaşından sonra hep sorun olmaya başladı utancımdan saklıyodum geniş şeyler giyiniyodum hep alt farklı üst farklı oluyodu piskolojikmen etkileniyosun herdurumda.süt konusunda hiç bir doktorun garanti vereceğini düşünmüyorum buyüzden bu konuları ben doktorumla konuşmadım bilene evet şimdiki tekniklerle süt kanallarının bi kısmını kurtarıyolar.benim kız kardeşimin göğüsleri 85 bedendi evlendi bebeği oldu 3 ay bile zor emzirebildi yani süt konusunu ben hiç takmadım gerçekten büyük bir yük oluyo benden 1700 gr alındı şuanda 85 beden oldum ve daha öncesinde 110 beden sütyen takıyodum.genelde 1 haftasonra işe dönenler oluyo canım benim memur bi arkadaşım 10 izin almıştı ilk hafta kollarını çok hareket ettirmemeye çalış yat yani anlayacağın ameliyattan 1 gün sonra hastaneden çıkıyosun eğer diren takılırsa 2 gün yada 3 gün sonra direnleri çıkarıyolar sonra rahatsın işte bide 10 kadar falan banyo yapamıyosun sen 2 hafta izne ayrıl garanti olsun.Allah hakkında hayırlısını versin.

ben bekar degilim ama cocugumda yok. Yasim su an 34, daha cocuk konusunda cok kararsizim bu yüzden bu karari vemistim. Benim ameliyat olali iki ay oldu, ve cok rahatim. Benim gittigim doktor süt kanallarina hic dokunmuyor bu yüzden sana emzirme konusunda garanti veriyor. Garanti derken, ameliyat öncesi nasil emzirebilseydin sonrasida emzirebiliyorum. illa her büyük gögüsü olan emzirebilecek diye birsey yok dimi?
bence bekleme..iyi arastir ve havalar daha cok sicak degilken ol.

ilahi giyeceğiz inşallah.benim yaşadığım yer çok küçük pek çeşitliçamaşırlar bulamıyorum.neyse bakalım artık.gelsin şu yazzz gerçekten de yaa

aslında doktor ameliyattan sonra sporcu südyeni giydiriyor ben bir hafta taktım onu.sonra doktor bana.göğüslerine şekil verecek bir südyen giydedi.samsunda genelde ameliyat olanların alış veriş yaptığı bir mazaya gittim ben göğüs küçültme ameliyatı oldum .dedim toparlayıcı şekil verici südyen istiyorum.oda diğer ameliyat olan müşterilerine verdiğinden verdi.ninimizer ssüdyenlere benziyor.doktora gösterdim güzelmiş bunu uzun süre giydedi.
mazada şekil vericidedimmi verirler illaki

twety2811 ; merak ettim doktorun kımdı ve hangı sehırde oturuyorsun ben ızmırde bır doktorla gorustum bıde bısı sorucam ne kadar kucultebıldın yanı ıstedıgın kadar kuculdumu?
bugun bısey duydum ssk kucultme amelıyatlarını karsılıyomus bılgınız varmı?

Son düzenleme:
ınsallah canım hangı sehırdesın bu arada doktorunun adınıda alabılırmıyım ben bu ay ıyıce arastırma ıcıne gırdım martta bu ısı bıtırmeyı dusunuyorum ınsalla

canım senın doktorun kımdı hangı ıldesın bu arada? bende bu ay ıcınde bu ısı halletmeye karar verdım ben ızmırde doç. dr. ufuk bılkay la gorusmustum gecen sene bu sene tekrar gorusucem

ben almanyada yasiyorum ameliyat icin istanbula geldim. Doktorum tugrul turandi. ben cok memnun kaldim. gögüslerim ne cok kücük nede cok büyük oldular.vücuduma cok uygun bence.Sekilleri cook güzel. önemli olan bütün süt kanallarinin hala olmalari.SSk hakkinda malesef bisey yazamiyacagim. ama bildigim kadariyla coook büyüklerse karsiliyorlar. burdada öyle cünkü.

ben 2 sene önce devlet hastanesinde küçültme ameliyatı oldum tamamını ssk karşıladı sadece refakatcı parası verdim 1 gece kaldım izmirde atatürk egitim hastanesinde oldum biraz fazla küçük oldu ama hiç şikayetçi degilim verdigim en dogru karar oldu

ssk 'nın karsılaması ıcın ne yaptınız heyet raporu falan mı aldınız ? doktrunuz kımdı bu arada yazarsanız sevınırım :)

hayır heyet raporu almadım sadece plastik cerrahi doktoruna muayene oldum ssk nın karşılaması için belli ölçülerin üstünde olması lazım benim öyleydi hemen ameliyat dedi zaten doktorum metin görgü 2 ci plastik cerrahideydi şimdi degişmiş olabilir ben çok memnunum bir arkadaşım gitti onun ölçüleri tutmadıgı için ssk karşılamadı

kızlar benimde 13. günüm birşey sorcam bu dikişler ne zaman görünmemeye başlıyor yani şuan ilk güne göre çok iyi tabi maşallah ağrım sızın yok çok memnunum sadece sabırsızım . tek sıkıntım hala banyo yaparken korkuyorum :)

merhaba sıgara kullanıyormusun?? ben kullanıyorum kımı ınsanlar curume yapıyor fln demıs bıde kıme yaptırdın amelıyatını ben bu ay ıcınde olmayı ıstıyorum agrılarım cok fazla

ameliyat olan arkadaşlara bir sorum olacak.28 şubatta ameliyat olacağım ameliyat stresimi bilmiyorum duhaf üyalar görüyorum sizde de oldumu korkmaya başladım ben.

ameliyat olan arkadaşlara bir sorum olacak.28 şubatta ameliyat olacağım ameliyat stresimi bilmiyorum duhaf rüyalar görüyorum sizde de oldumu korkmaya başladım ben.

ameliyat olan arkadaşlara bir sorum olacak.28 şubatta ameliyat olacağım ameliyat stresimi bilmiyorum duhaf rüyalar görüyorum sizde de oldumu korkmaya başladım ben.

bence hiç düşünme bile ben kaçmayı bile düşündüm ameliyathnye gdrken kızdım hep kendme ne gereği vardı faaln dedim. ama sakinleştirici veriyorz dediler ( narkozmuş çıknca öğrendm) işte ozaman bitiyo herşey :) sonra çıkınca bide üstünden 4 gün geçince iiyiki demeye başlıyosun 2 hafta geçince oh be niye bekledimki korktmki salakmışım diyosun :86:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…