Göğüs küçültme Ameliyatı ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

slm arkadaşlar bende küçültmek istiyorum 95 beden kullanıyorum ve daha 20 yaşındayım hayatımın baharında:) bazen hoşuma gidiyor ama bazende çok sinir oluyorum moralim bozuluyor seneye evlenicem 6 7 AY SONRA .. bebeğin olduktan sonra yaptır diyorlar bebeğini iyi besleyemezsin sonra diyolar bebeğim için beklerim biraz daha sabrederim tabi ama tam karar vermişde değilim çok kafam karıştı benim.

Kızz demircik ilk defa duydum narın suyunuu kaydirigubbakcemile3
Ama yazayım aklımın bir köşesine eğer unutursam sana yazarım ben sempatiksalakcinni
Ayrıca doğar doğmazmı narın suyunu vericem bebeğimee CADIARZU
Neysee nasıl oldun memnunmusun memişlerinden yeni görüntünden merak ettim..
Benimde işler yoğun giremiyorum bayadır..
Ama iyiyim çok şükür..
Çok çok öpüyorumm opuyorumnanaktan

Canım merhaba öncelikle a.s.
Benim kardeşimde 95 beden kullanıyor bence gayet normal ve güzel gözüküyor yerimseniben
Yani seni sinir eden moralini bozan nesi var memişlerinin ?
Görüntüsümü yada sarkıkmı yani..
Bence doğur çocuğunu ozaman biraz daha büyür tam kıvama gelir öyle küçülttürürsün nacizaneee :1rolleyes:

merhabalar,

arkadaslar ben senelerdir gögüslerimden cekmis insanDim..
Neyseki bu sene hem maddi acidan hem manevi acidan kendimi toparlayip bu ameliyati olmaya karar verdim. Yurt disinda bu tür ameliyatlarin cok pahali olmasindan, türkiyedeki bilhassa izmirdeki cerrahlari arastirmaya basladim ve benim icin hastanenin özel olmasi degil, doktorun uzman olmasi önemliydi, cogu hastane ve ekipleri cok ilgi cekici gelsede, doktorlari arastirdigimda bilgi edinmek veya tavsiye bulmak cok zor oluyordu, ki Izmir´de Cerrah aramalarinda her zaman Ufuk Bilkay ismiyle karsilasiyordum. Zaten referanslarini okuduktan sonra ne yalan söyliyeyim, baska bir doktor arastirmadim, esimin kararsiz tavirlari karsisindada fazla celiski yasamadim, cünkü ben kafamda netlestirmistim zaten, ameliyati sonucta ben olacaktim, ona sadece desteklemek kaliyordu :)
Ufuk Bilkay, her mail´e sabirla, detayli ve en önemliside haftalarca bekletmeden cevap veren bir doktor. Ilgisiz degil yani.
Günlerce, haftalarca maillere cevap bekledigim 3-4 doktor vardi cünkü..

Neyse, geleyim aslinda en önemli konuya..
Ben 24 yasinda, 6 yillik evli ve henüz cocuklari olmayan bir bayanim, sikayetlerimden dolayi cocuk emzirmeyi hic takmadim kafaya, tabii düsünüp üzülüyordum ama böylede verimli olmayabilirim diye düsünüp karar verdim ameliyata, cevremde bir cok normal gögüslü saglikli annelerin cocuklarini emziremediklerine sahit oldum, ama devir eski devir degil, anne sütünü aratmayacak besinler var bebekler icin, gögüs ameliyati olmayipta magdur annelerde var bunuda bilmemiz gerekir.
Neyse, ben konuma geri döneyim

arkadaslar ben 23 Agustos 2010 tarihine ameliyat randevumu aldim Ufuk Bilkay´dan, 20.08.2010 muayene randevum vardi. Ben korkudan vazgecmek üzereyken, esimin ve akrabalarimin destegiyle kendimi doktorumun yaninda buldum (bugün iyiki vazgecmemisim diyorum!!).
Doktorumun sakin, güleryüzlü ve ilgili haliyle, korkularim ve heyecanim o kadar azaldiki, muayeneden eve güle oynaya geri döndüm..
Ameliyat günü geldi catti, azda olsa heyecan vardi tabii, ama hastane personeli ve doktorumun sakin tavirlariyla sakinlestiriciye bile gerek duymadim, cizim oldu (eski halleri cok cirkindi gercekten) ve ben ameliyathanenin yolunu tuttum.. Uyandigimda narkoz´un etkisinden ne yaptigimi fazla hatirlamiyorum, ama o günü uyumak ile gecirdim. Ertesi gün taburcu oldum, ne yalan söyliyim agri sanci falan minimum seviyesindeydi.. Neyse, 4 gün sonra bandaj cikartilip özel sütyene gecilecekti ve olduda, o 4 gün icerisinde sanciniz oluyor ama benim cok az´di zaten agri kesiciler falan aliyorsunuz, onlarla gecistiriyorsunuz agrilari sancilari. Sütyen takilip hastaneden ciktigimda cok farkli hissettim, bakmaya doyamiyordum desem yalan olmaz.. Pansumanlarim yapildi, her hafta kontrole gittim (tatilim 4 bucuk hafta falan idi zaten) hep güleryüzlü, hep güldüren, tekrar tekrar sordugunuz sorulara sabirla cevap veren bir doktor karsiliyordu beni.. Doktorum Ufuk Bilkay..

Sonuc: Arkadaslar doktorumun emzirmekle ilgili cok korkusu oldu, ama korktugu basina gelmedi, süt bezlerine dokunulmadi, yani emzirebilecegim insallah, o kismini Allah bilir. Ama buna ameliyatta karar verebilirdi ancak, bu durum daha önce konusuluyor ama sonuctan daha önce bilginiz olmuyor.
Ama hic korkmayin, gercekten herseye bedel!! Yegenimi eskiden kaldirmak istedigimde belim kopardi, simdi doya doya seviyorum, kucagimdan 3 dakika sonra atmak zorunda kalmiyorum, ameliyattan önce kendimi düsündümde aman Allahim, o gögüslerle cocugumu doyasiya sevemezdimki, bel agrisindan..
Bunu cekenler beni cok iyi anlar, ki ben cekenleri cok iyi anliyorum.
Ayriyetten bu zamana kadar giyemediginiz bir sürü kiyafeti istediginiz gibi giyiyorsunuz, rahat, mutlu ve kendine güvenen, toplumda bütün ilgiyi dikkatleri artik üzerine cekmeyen bir bayan oluyorsunuz!! Agrilarinizdan, sancilarinizdan kurtuluyorsunuz.. Bende öyle..
Zaman herseyin ilaci, dogru adres,dogru cerrah mutlulugun baslangici diyorum ve Doktorum Ufuk Bilkay´a sonsuz tesekkürlerimi sunuyorum..
Hosca kalin Arkadaslar..
Sevgiler
Selda

arkadaslar meraba ben doğum yaptım göğüslerim büyük bide uzun boyluda olmayınca ice göze batıyo. ama bunuda gectım doğum sonrası omuzlarda cökme kamburluk ve korkunç derecede sırt agrısı var.benım sorularım var cevaplarsanız sevınırım en buyuk krkum ameliyattan sonra hayal kırıklığı ya istenilen ölçüde küçülmezse ve doktorun i olduğunu nerden anlıcam suan bursadayım ve üniversite hastanesinde bi prof var ama nasıl karar verceğimi bilemiyorum

Açıklamalar için çok teşekkürler Selda. Benim de Ege Üniversitesine güveniyorum deme sebebim adını duyduğum iki doktordan dolayı. (Ufuk Bilkay ve Cüneyt Özek)
Sizleri okudukça ameliyat öncesi ve sonrasından daha az tedirgin oluyorum. Tabi asıl rahatlama ameliyattan 1 hafta kadar sonra olacak galiba:)

Senin cup ölçün neydi? Benim çevre 75-80, cup 95-100 civarı olmuş(

Bir de ne kadar ödedin tümü için? Almanya'dan geldiğin için sgk güvencesini sana sormam yanlış olur sanırım:)

Son bir soru muayeneden ne kadar sonra ameliyat için gün verildi. Yani bekleme süreci çok mu uzun oluyor?
Uygun olduğunda cevaplarsan çok sevinirim.

slm canım seni o kadar iyi anlıyorumki sen enazından doğum yapmışsın bu iyi bişey senin açından.büyük göğüslerde yaşanılan sorunları sende yaşıyosun doğal olarak forumdaki meme küçültmeyle ilgili sayfalara göz atıysan eğer bence sorularına yanıt bulabileceğini ve daha çok cesaretini toplayacağını düşünüyorum.üniversite hastanesinde yaptırmanı taviye ediyorum.Bende gazi üniversitesi tıp fakultesi hastanesinde ameliyat olcam bi aksilik olmazsa tabi 2 kasımda olcam işte az kaldı sabırsızlıkla günümün gelmesini bekliyorum.bulduğun doktorun referanslarına ve özgeçmişine bak için rahatlar enazından.buarada göğüs ölçülerin ne yazmamışsın eğer büyükse eğer sigortanız herhangi bir sosyal güvenceniz varsa sigorta bi kısmını karşılıyor şikayetleriniz doğrultusunda allah hakkında hayırlısını versin.

Seninle tanışmayı ve bu konuda paylaşımda bulunmayı çok isterim ama 19'u salı günü ve benim çok yoğun olduğum bir gün Demircik.
Ama galiba sizlerden aldığım destekle en kısa zamanda randevu alacağıma.s

umarım herşey istediğin gibi olur cnm yerimseniben

merhaba mgz,

öncelikle seni biraz olsun rahatlatabildiysem ne mutlu bana, ki amacim gercekten korkusu olan bayanlara destek ve yardimci olmak, kendim gecelerce, aylarca, haftalarca arastirmasini yaptigim icin ve bu bilgilerin aciklamalarin ameliyat olmak isteyen bir kisi icin ne kadar önemli oldugunu bildigim icin, kendi hikayemi yazmak istedim.
Cup ölcümü sormussun mgz ama ben türkiyedeki bedenleri pek anlayamadim, söyle söyliyim, 90-95 veya 100 gibi rakamlari burda gögüs alti ölcüsü olarak geciyor, benimki ameliyattan önce 95 idi, ve Cup olarak "F" idi, yani 95 F. Simdiki bedenim (birazda zayiflamistim ameliyat öncesi) 90 C, anlayacagin 3 Cup kücüldü, cok asiri büyüklerdi, 2 kilo 300 gram hafifledim ameliyattan sonra :)

Ameliyat 2500 Euro ´ya anlasmistik (yani 5000 TL hemen hemen), ama pazarlik payida var
benim hala sasirdigim, benim ameliyatimin bana 4000 TL´ya maal olmasi, tabii ameliyat esnasinda malzeme aliniyor, özel sütyeni, jel´i falan, su islem bu islem derken yine nerden baksan komple
4.500 TL tutmustur, ama bu miktari gecmezdir eminim, bende öyleydi en azindan.
SGK güvencesi tahmin ettigin gibi, olmadi maalesef, özel oldum.

Muayene randevumu yurt disinda kaldigim icin ameliyat randevum ile bir ayarladim ve bunu inanirmisin aylar önce yaptim, gelme imkanim olmadigi icin, ben ameliyatin 3 gün öncesi muayene oldum, yani 3 gün arayla, bana 1 ay öncesinden haber verilmesi yeterli denilmisti o zaman. Ama mail atip kendin sor en iyisi, cünkü acik konusayim, gercekten yogun bir doktor, yogunlugu ama hastalarina gösterdigi ilgiden kaynaklaniyor, pansuman saatlerini, kontorllerini hic aksatmadigindan (ameliyatlarda dahil ) simdiden ararsan ne zamana randevu verir pek bilmiyorum?
Ama sunu söyliyim, muayene olduktan sonra cok fazla bekletmeyecektir ameliyat icin, eger hastada hazir ve kararli ise tabii.

Sormak istedigin baska soru olursa, hic cekinmeden sor lütfen, bu konuyala ilgili seve seve yazarim. Umarim tedirginligin gittikce azalir, inan bana cok farkli bir insan oluyorsun, benim yüzümden bu aralar
gülümsemeler, tebessümler eksilmiyor Allaha sükür.. .
Darisi basina :)

Hosca kal...

Açıklamalar için çok teşekkürler Selda. Benim de Ege Üniversitesine güveniyorum deme sebebim adını duyduğum iki doktordan dolayı. (Ufuk Bilkay ve Cüneyt Özek)
Sizleri okudukça ameliyat öncesi ve sonrasından daha az tedirgin oluyorum. Tabi asıl rahatlama ameliyattan 1 hafta kadar sonra olacak galiba:)

Senin cup ölçün neydi? Benim çevre 75-80, cup 95-100 civarı olmuş(

Bir de ne kadar ödedin tümü için? Almanya'dan geldiğin için sgk güvencesini sana sormam yanlış olur sanırım:)

Son bir soru muayeneden ne kadar sonra ameliyat için gün verildi. Yani bekleme süreci çok mu uzun oluyor?
Uygun olduğunda cevaplarsan çok sevinirim.

şu anda yeğenim istanbul ethca hastanesinde ameliyatta hem göğüs küçültme hemde kollara lipo yaplacak 6.5 saat sürecek elim ayağm kesik ALLAHIM BİR AN EVEL GEÇSİN VAKİT :Saruboceq:4 te çıkcak herkese geçmiş olsun

Sevgili Nar eminim ki iyi bir ameliyatla en kısa zamanda mutlu bir hayatı olacak. Seni çok iyi anlayabiliyorum. Bekleyenler daha heyecanlı olur. Ama saat 4'te bitecek ve yeğeninrahatlayacak. Çıkınca bizi de bilgilendir lütfen.

tesekkürler bu ameliyatı olan arkadaslara sunu sormak istıyorum gercekten kküçülme oranından memnun oluyormusunuz ben bazı resimlere baktım çokta küçülmemiş gibi geldi en çok ta ondan korkuom çokta küçülmezse okadar acıyı boşa cekmiş olmaktan

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…