Göğüs küçültme Ameliyatı ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

saol cnmcım valla bana hiç bir şey demedi sadece bir gece önce saat 24 ten sonra hiç bir şey yeme su bile içme dedi o kadar başka birşey demedi hap fln yada alkolle ilgili bir uyarı yapmadı ama bence sen yinede dikkat et zorunlu kalmadıkça alma hatta bende migren var ameliyattan bir gün önce migren ağrım tuttu öğlen ağrı kesicimi aldım ama doktora söölemedim valla şimdi iptal fln eder diye eşim sööle dedi ama ben söölemedim zaten kaç kez döndüm ama aklıma gelseydi içmezdimde içmiş bulundum söölemedim bişiide olmadı ama sen ne olur ne olmas uyardıysa içme aman narkoz feci zaten üzerine başka bişi eklenmesin boşver ay ben ameliyat sonrası kansız kaldım belkide bu ağrı kesici etkilemiştir ne bileyim olur ya tehlikeli yani aaaa dur yaa aslında anestezi uzmanı sordu bunları tabii önce onunla görüştüm ameliyattan birkaç hafta önce alkol alıyormusun dedi hayır dedim sürekli kullandığın bir ilaç varmı dedi hayır dedim sigarada yok yani belki bunlardan birini kullanıyorum deseydim kes diye uyarı yapabilirdi demek oluyo bak dikkat et sen lmaz:

ayy cnm hadi hayırlısı olsun bebek gazı için ağzına nar sıkarız olur biter yaa ben yapmıştım ve çok faydasını gördüm doğar doğmaz sıkıyorsun bebişin ağzına ohh ne gaz ne bişi aklında olsun bi gün hamile fln kalırsan bi köşeye yaz yap mutlaka hiç sıkıntınız olmaz bide sütte veremezsek mamalar çok gaz yapıo bari engellemiş oluruz dimi ama sempatiksalakcinni

ayy cnmm kıyamam sana daha küçücükmüşsüün ama olsun yaptır yaa boşverr bak nasıl rahatlıcaksın bebek içinde hiç korkma emzirirsin allah izin verirse emziremesen bile açmı kalacak var birsürü mama boşverr valla ben hamile kalmadan gitmiştim doktora ama çevrem çok baskı yaptı yazık günah bebek olsun ööle yaptır diye çok baskı yaptılar vazgeçirdiler beni ama çok zor oldu bnm için zaten büyüklerdi hamile olunca iki katı şiştiler karnımdan daha büyüktü hatta eşim bizim bebek yukarda diye şaka yapıodu o derece şiştiler yani bebek doğdu bebeğin kafasından büyüktü nasıl komikti emzireceğim zaman odaya kapanıodum kimse görmesin diye sinir yaa amaan olun valla hiç beklemeyin onu bekle bunu bekle yaş geçiyo bu yaşlar geri gelmez şimdi giyebileceğinizi ilerde giyemezsiniz içinizdemi kalsın yani yaptırın gitsin yaa hiç beklemeyin valla yerimseniben

demekki neymiş alkol yok teşekkür ederim.dikkat edicem.ne olur ne olmaz.riske etmemek lazım. sağolasın :içelim::içelim::içelim: ama çay kahve sırnaşık şeysırnaşık şey

çok haklısın bende öyle düşünüyorum.nezamana kadar bekliycem ki olup olmayacağı meçhul zaten.olursada bakarız caresine.herkes kurtulsun beklemesin bence zaten revizyon ameliyatı yaptırabilirler.yani ameliyat sonrası oluşan deformeleri gidertmek için.hiç bir şey fiziksel ve psikolojik sağlığımızdan önemli olamaz hem anne olmak için iki acıdan da sağlıklı olmak gerekli.valla çoluk çocuğa karışacağım diye 40 mı beklemem napcam zaten yaş oturun ca ruh ta oturur ben hareketli biriyim sağlıklı bir fiziksel görüntü şimdi lazım dimi ama

Merhaba arkadaşlar,
Uzun süredir bu siteye üyeyim ve sizin ameliyat tecrübelerinizi okuyorum. Ben de aynı ameliyatı olmak isteyenlerdenim. Burada yazan pekçok arkadaşın ameliyatının çok iyi geçtiğini ve sonrasında çok mutlu olduğunu okudum. Benim de yüreklenmem için bir sebep oldu.

Ama benim için en büyük korku ameliyat ve sonrasında oluşabilecek komplikasyonlar. eyvahedigeldismile

Yani ben ameliyat sırasında olumsuz birşeyler olmasından veya anestezi uzmanından oluşabilecek sorunlardan korkuyorum. Hem de çok. Burada okuduğum bir üyenin yazdıkları beni çok korkuttu.

Tam ocak ayında bu işi bitireyim artık diye düşünürken tüm düşüncelerim geri gitti. Özellikle İzmir'de bu ameliyatı olan arkadaşların tavsiyelerine ihtiyacım var.

Ssk'nın karşılaması için asıl kriterler nedir bilemiyorum. Çünkü herkes farklı birşeyler söylemiş. Ama öncelikle anestezi konusunda beni aydınlatırsanız çok sevinirim. Karar vermemin önceliği bununla bağlantılı.

Şimdiden cevap veren arkadaşalara teşekkür ederim.

selam cnm bende izmirde yaşıyorum yeni ameliyat oldum sayılır ssk tamamını karşılıyor eğer ssknız varsa hiç beklemeden yeşilyurt atatürk araştırma hastanesine plastik cerrahi bölümüne gidip muayene olun eğer doktor ameliyat için sizi uygun görürse kiii zaten büyükse sorun yok hemen işlemlere başlarsınız ve en kısa sürede sorunsuz ve hiçbir ücret ödemeden ameliyatınızı olursunuz hastane ve doktorlardan öyle memnun kaldım ki anlatamam sadece ameliyat sonrası yoğun bakıma alıyorlar bir süre tedbir amaçlı ayılana kadar orada biraz kalıyorsunuz oradaki hemşire biraz gıcıktı ama hep o hemşire duracak değil ya bana denk geldi işte belki sana başkası denk gelir bunun dışında yattığım kattaki hemşireler süperdi yaa ben hiç bir hastanede bir hemşireden ve doktorlardan böyle bir ilgi görmedim gerçekten çok memnun kaldım şiddetle tavsiye ediyorum anestezi uzmanıda süperdi ben önemli bir sorun yaşamadım ameliyat sonrası bazıları sürekli kusar mesala yada başka komplikasyon yaşar ben hiç yaşamadım yani zaten orada sürekli bu ameliyatları yaptıkları için çok tecrübeliler hem doktorlar hem anestezistler gerçekten güvenebilirsiniz hayat böyle geçmez eğer kararlıysanız hemen gidin bugün yada yarın ne kadar çabuk olursanız o kadar çabuk hayata dönersiniz benim şuan yaşam kalitem resmen değişti eski fotoğraflarıma bakıyorum yaşlı kadınlar gibi giyiniyormuşum bol bol kıyafetler ona rağmen yinede çok büyüklermiş yaa şimdi daha genç duruyorum çünkü yaşıma göre giyinebiliyorum artık istediğim her kıyafat süper yakışıyor üzerime ince askılı askısız her türlü giysi oluyor ameliyat öncesi rüyaydı bunları giyebilmek şeffaf askı taksam 15. dakka pat diye kopuyordu ya aynı sorunları yaşıyorsunuzdur muhakkak buna bir son verin ve ameliyat olun birazda tecrübeye güvenin gerçekten sorun yaşamayacaksınız inanın bana hayırlısıyla olun inş...sevgiler... kaydirigubbakcemile5

evet arkadaşım çok haklısın sana tamamen katılıyorum alkisalkisalkis bir an önce ol kurtul diyorum kaydirigubbakcemile5

demekki neymiş alkol yok teşekkür ederim.dikkat edicem.ne olur ne olmaz.riske etmemek lazım. sağolasın :içelim::içelim::içelim: ama çay kahve sırnaşık şeysırnaşık şey

ya çay kahve olur cnmm kaydirigubbakcemile3 ayrıca bir tavsiye daha vereyim hastaneye giderken ameliyat için yanında bir küçük su ısıtıcı ve papatya çayı götür mideye ööle iyi geliyorki anlatamam bnm anestezi sonrası midem kötüydü zaten bir defa vücuttaki ilacı atmak için kusuyorsunuz sonrasında midem bu çayla düzeldi çok iyi geldi rahatlattı beni sakinleştiriyor mutlaka al unutma olurmu cnm kaydirigubbakcemile5

İlginize teşekkür ederim,

Demircik senin ameliyat sürecini okudum. Bir dizi şanssızlık olmuştu ve ameliyat oolman gecikmişti yanlış hatırlamıyorsam. Şu an memnun olduğunu ve bunu yaşamayı ben de istiyorum.
Şuan D cup kullanıyorum ve çok rahatsızım. Vermem gereken kilolardan sonra C'ye düşüyor ama beni yine de hem psikolojik hem de fiziksel olarak rahatsız ediyor. Aslında Ege Üni. de şu adını çok duyduğum Ufuk Bilkay'dan randevu almayı düşünüyorum. Ege sanki korkularımı biraz daha azaltacak gibi geliyor bana. Ama Ege Üni. bu ameliyatı karşılıyor mu veya ne kadar ödeme gerekiyor onu bilmiyorum. Veya C cup ssk için yeterli mi bilmiyorum.
Bu arada paylaşımda bulunmak galiba insanı ameliyat korkusu yönünde biraz daha rahatlatıyor. Sana çok geçmiş olsun Demircik. Senin adına çok sevindim. Umarım ben de cesaretimi toplar dr. randevusu alıp bu soruna bir giriş yaparım.

kizlar meme kücültmede osman oymak hakkinda bilgisi olan varmi.kuzenim iyi doktor dedi ama doktor ona hastanede kalmasi gerekmez demis bu yanit üzerine kafamda soru isaretleri dogdu

günlerim sayili ve cok heycanliyim.naci celik ve hasan findikta 21.ekim randevum var 20sinde ucuyorum bekle beni türkiye

:hulya:
hııımmm benim miydem rahatsız zaten reflüm var.ısıtıcı alacaktım zaten çay ve kahze düşünüyordum papatyayı da ekliyeyim mönüye.hem papatya sakinleştirir iyi olur teşekkürler tavsiyen için içelim sakinleşelim:sm_cool::sm_cool::sm_cool:

Arkadaşlar Merhaba,

Göğüs küçültme ameliyatı oldugum icin yazıyorum, önceki sayfaları okumadım, belki yazacagım seyler yazılmıstır ama ben yıne de tecrubelerımı toparlayıp yazmak ıstedım.

3 sene önce yani 25 yaşında oldum ameliyatı. Mersin'de doktorum, başka ünlü doktorlar vardı, onları seçmedim, birebir daha önceden ameliyat ettiği hastalarla konusarak o doktoru seçtim. 75 beden giymem gerekirken 90 hatta 95 beden sütyen takıyordum, vücuduma büyük geliyordu, ağırdı, iç çamaşırı secmek sıkıntılıydı hele bikini bana kabus gibi geliyordu ki kilolu biri olmadıgım halde vucudume buyuk gelıyordu gogusler.

Neyse ameliyat oldu, ilk gece narkozun etkisiyle zor gectı, en zor gecen gece de oydu, sonrakı bır hafta hafıf agrılı gectı ama katlanılmayacak derecede bı sıkıntısını yasamadım. belkı rahat davrandıgımdan olabilir, cok fazla kasmadım kendimi, enfeksiyon kapar mıyım, canım yanar mı dıe cok dusunmedım.Doktor 1 ay araba kullanma, ılk bıkac ay agır temzılık yapma dedı, 2 hafta sonra araba kullanmaya baslamıstım. agır bısey kaldırmadım ama.

6 ay boyunca özel sutyen taktım, hala gece yatarken takıyorum ve hala sırt ustu yatıyorum. zaten alıskanlık yaratıyor. arada sırada yuzustu yatma hakkını tanıyorum kendıme gercı.sımdılerde ıstedıgım sutyenı kullanıyorum.

amelıyat ızlerıne gelınce dıkkatlı bakan alttakı hafıf ızlerı gorur ama besbellı bır ız yok. hem avantajları o kadar cok kı iz kalmış, rengi varmış diye düşünmüyorsun. cunku sana sagladıgı konfor dunyalara bedel. ne gıysen yakısıyor. hala dımdık. ters t seklınde bı ız oluyor ılk baslarda sonra hafıflıyor dedıgım gıbı. bazılarında meme dokusunda hıssızlık yaratıyomus ama bende olmadı oyle.

kısacası ben cok cok cok tavsıye ederım. mumkunse doktorunuzun oncekı hastalarıyla konusun. aynı amelıyatı olmus ama olumsuz sonuclarla karsılasmıs kadınlar da tanıdım. dedııgm gıbı rısklı bır durum ama ben yıne de tavsıye edıyorum.

evt canım şu prosedürler konusunda gerçekten şanssızlık yaşadım ama bu tamamen benm hiç hastane tecrübem olmamasından ve bir şey bilmememden kaynaklamış bende sonradan öğrendim ben öyle kağıtlarla ilgili pek bi beceriksizimdir git şurdan şunu yap derler ben oraya gidene kadar yaklaşık bi on kişiye sorarım şimdi bu ne olacaktı diye birde açıkçası orada hemşire bir arkadaşım vardı o ben hallederim herşeyini dedi bu kağıt işlemleri tahliller fln onlar konusunda yani bende ona güvendim ve ameliyatıma çok kısa bir zaman önce gittim nasılsa hallolacak diye aslında ameliyattan bi iki hafta önce gitseydim gününde ameliyat olacaktım ama o halledemedi ve benim tahlillerim geç kaldı ameliyat günüme yetişmedi birde yine onun sayesinde ameliyat günü aldığım gruba değilde diğer gruba yaptırmış bulundum heyet tahlil fln işlemlerimi ben bilmediğim için olay ööle olmuyormuş iki grup ayrıymış birbirinin hastasına karışmıyorlarmış o yüzden ameliyat günüm iptal oldu grubumda değişmek zorunda kaldı işte bu işlemlerde baya problem yaşadım ama bilseydim herşey takır takır işlicekti nitekimde onu devre dışı bırakıp kendim halledince herşeyim gayet iyi yürüdü ve hallettim zaten önemli olan ameliyat esnasında ve sonrasında bir problem yaşamamaktı ve bende çok şükürki bu konuda ufak tefekler dışında sıkıntı çekmedim onlarda öyle önemli değildi şuanda çok iyiyim ben ege üni. konusunda burada bir kişi yazmş prof. dr. cüneyt bey diye soyadını unuttum o çok iyiymiş ameliyatıda süper yapmış fln hatta kafam karışmıştı naapsaydım orayamı gitseydim diye ama burdan gün almış bulunduğum için hiç karıştırmayım buraya devam edeyim dedim sen bilirsin cnm neresi içine siniyorsa oraya git yaptır ege karşılıyormu pek bir fikrim yok birde egede önce fizik tedaviye görünüyormuşsunuz eğer o uygun görürse sizi plastik cerrahiye yönlendiriyormuş tabi bu ne kadar doğru bilemicem yine burada bi yerde okumuştum yani bnm ege konusunda sadece burada duyduklarım bunlar ama sen yinede istersen bir oraya görün birde yeşilyurda git hangisi içine sinerse oraya yaptır çünkü buda çok önemli biliyormusun güvenmek yani sonuçta canını emanet ediyorsun tabiki araştıracaksın yalnız anesteziyide sor o çok önemli bende ameliyat sonrası öksürük oluştu ben anestezidenmi acaba diye evham etmiştim kulak burun boğaza göründüm değilmiş sadece üşütmüşüm oda normal dedi ameliyathane soğuk ya her ameliyat sonrası görülür sıklıkla dedi yani anestezimde hiç bir sorun çıkmadı sen araştır arkadaşım ben hastaneden genel anlamda memnun kaldım doktorlar konusunda hiçbir sıkıntım olmadı çok ilgililer gerçekten istersen ben bu ayın 19 unda kontrole gideceğim o gün sabah sende gel hem tanışırız hem beni bi görürsün nasıl olduğunu hemde muayene olursun ne dersin bir düşün istersen kaydirigubbakcemile5

evt mutlaka ekle cnm birde yanında siyah zeytin ve ekmek götür ben gece onda geldim odaya tabi gelir gelmez bişi yiyemiyorsun sabaha karşı annem biraz papatya çayı yaptı ilk onu içtim azar azar sonrada biraz siyah zeytinle ekmek yedim midemi bastırdı iyi oldu yani birazda çizi kraker al yani tuzlu şeyler özellikle ekmek süper oluyor sabah kahvaltıyı bekleyene kadar acıkıyorsun ama ağır bişi miden kabul etmiyor bana iyi geldi bu üçü kahvaltı yapamadım zaten sabah yine ekmek zeytin çizi üçlüsü birde papatya çayı akşama kadar bu menüyü yemiştim iyi geliyor mutlaka dene cokacimcoook

silikon taktıran arkadaşlar göğsünüzü sıktığınızda silikonu hissediyo musunuz silikonu elinizle farkediyo musunuz yani ben normal göğüs dokusu gibi olmayacağını düşünüyorum daha büyük olması dışında eski göğsünüzle yeni göğsünüz arasındaki farklar nelerdir bunlardan bahsedebilir misiniz lütfen

ok tavsiyeleri dikkate alıcam aç aç uyunmaz dimi azıcık atıştırırım.çok çok teşekkür ediyorummmCADIARZUCADIARZU

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…