Göğüs küçültme Ameliyatı ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

canim birazdan evden cikacam bugun bir aksilik olmazsa kismetse saat 13:30 da ameliyata girecem artik geldigimde yazarim bana dua edin ne olur

Merhaba,
Öncelikle geçmiş olsun. Ne mutlu size ki ameliyat konusunda herşeyden memnun kalmışsınız.
Etfaldeki bıçak parasını ben yazmıştım. Düşündürdüğü gibi değil derken neyi kastettiğinizi tam anlayamadım açıkcası. Ameliyatın maliyeti ve ayrıca "resmi olarak alınamadığı için MECBURı (ki bunu 2 defa tekrarlattırdım doktor beye) bağış" ile birlikte 1500 lira civarı birşey söylediler.
Evet 1500 lira, özele göre çok az ama bu ekstra bir talebi haklı göstermiyor. Ayrıca elbette az olacak, orası devlet hastanesi. Biz zaten her ay bunlar için dünya kadar prim,vergi ödüyoruz. Devlet hastanelerindeki doktorların hem maddi hem çalışma ortamı açısından çok zor şartlarda çalıştıkları bir gerçek. Hepimiz mutlaka defalarca şahit olmuşuzdur. Ama şöyle de bir gerçek var, devletin onlara az maaş vermelerinin sorumlusu biz değiliz ve bunu, bizlerden bağış isteyerek alma hakları yok. Belki bunu demeseler ben daha fazla bağış yapabilirdim örneğin. Bir kere onların ellerine teslim ediyoruz kendimizi. Hayır,vermiyorum deme şansımız var mı sizce? Ben aynen sizin dediğiniz gibi çok güvendiğim bir hastane olduğu için büyük hevesle gitmiştim muayeneye ve şahsen benim(ameliyatı orada olacaksam) hayır demeye cesaretim olmaz. Ben bağışa kesinlikle karşı değilim, lütfen yanlış anlaşılmasın. Ama bağış dediğiniz kişinin kendi isteğiyle, sizin gibi içinden geldiği için yapılır.
Birebir yaşamış olduğum için bu konunun yanlış anlaşılma olarak algılanıp öteye konmasını pek istemedim açıkcası. Herkes buna çok önem vermeyebilir ama benim için önemli bir konu bu, o sebeple bu kadar uzun ve detaylı yazma ihtiyacı hissettim.
Umarım isteyen herkes en kolay ve sancısız şekilde kurtulur şu ağırlıklardan :)

Son düzenleme:

Ben haftalardır yazılarınızı okuyorum bende küçültmeyi kafama koydum ama doktor ve hastane konusunda kararsızım adanada meme küçültme ameliyatı olan varmi bana fikir verebilirmi adanada yaşıyorum uzak yerde olmam imkansız çalışıyorum çünkü.bilginize ihtiyacım var.yardimmm

evettt 4 gun hastanede yattim ve benimde ameliyat macerami yazma zanim bu gunmus f12:30 doktor odama geldi nasil oldugumu sordue sonra cizimleri yapti ben her seferinde tam fransizcam olmadigi halde arkadasim araciligi ile cok kucuk istedigimi soyledim(canim arkadasim leyla olmasa bu kadar cesaret edemezdim herhalde onada cokkk tesekkurrrr) hatta oyleki boyun altindan meme basina kadar olan mesafenin uzunluguna bile karistim cok kucuk oldugunda cirkin gorunur dedi ve guzel bi sekilde olsun dediksaat 14:30 beni odamdam aldilar serum falan taktilar saat tam 15:00 da ameliyathaneye girdim ordan sonrasi guzel bir uyku ameliyatim 3saat surmus ayilma odasinda memislerimde agriyla uyandim agrim var dedim hemen bir agri kesici yaptilar ve saat 19:00da odama cikardilar yaklasik bir iki saat sonra narkozu kustum onun icin gece yarisina kadar su yemek vermediler sabaha kadar serum verdiler saat basi tansiyon olctuler sabah memislere baktim sargili dimdik ve kucuk birde iki gogsumde diren vardi direnler cumartesi gunu cikti hic acimadi en guzelide hasteneye giderken giydiyim o duymeleri zor kapanan gomleyin hastane cikisi bol olmasi memisler sis oldugu halde petalcim hic tereddutun olmasin cok rahat gecti hersey ben kilinikte oldum doktorum hemsiler hepsi cok ilgililerdi sormak istegin birsey varsa seve seve cevaplarim

deryacım senın adınaaa cok sevındımm darısı hepımızın basınaaa..bızede gelcek yazmakkk sırası

Deryacim hosgeldin, cok gecmis olsun, oh ne guzel atlattin ameliyati simdi sira kiyafetlerde hihoyyyt
indirimlerde basladi gecen hafta!
peki kac beden olacak bir fikrin var mi? Benim doktorum c cup olacak demisti. Toplam ne kadar cikti?
Kollarini rahat hareket ettirebiliyormusun? Birde en onemlisi pansuman nasil oluyor? eve hemsire mi geliyor? ameliyat sonrasindaki asamalari da yazarsan cok sevinirim

canim benim sag gogusten 850gr soldan ise 700gr cikarmislar iki gogus arasindada baya fark vardi zaten o da esitlenmis oldu ilk iki pansumani hastanede oldum diger pansumanlar icinde hastaneye gitcem kollarimi rahat oynatiyorum ama yinede ev isi yasak dedi utu yuk kaldirma cocuk kaldirma o zaten yok iki ay dikkat etmek lazim

yani iki kilo kafadan gitti )) sen calisiyormusun deryacim peki? bendende her birinden 800 gr cikacak demisti doktor, sol gogsum saga gore daha buyuk,

deryamcigim gecmis olsun, iyi dinlen, ardindan da güle güle kullan, valla senin adina ben cok heyecanlanim ya... Oh oh, hafiflemek ne güzel

peki pentalcigim sen heyecanli misisn? sen nerede olacaksin? onden testler falan istediler mi? Ay ne heyecanli, ben de olsan bir an evel... cok özeniyorum sizlere...zemuszemus

ya ne güzel, bu yaz ve bundan sonra rahat edeceksiniz

Ay ay ay ay ay cok cok gemis olsun, harika yeni bir hayat basliyor, cok güzel.
Ben bu mailini görmemistim de, buna da cevap yazayim dedim.
Valla allah icine sindirsin, cok memnun oldum, ben de istiyorum ben deeeeesositososito

verdigin bilgi icin sagol ben de yaptirmayi dusunuyorum da acaba kime yaptirdin ve ne kadara? :uhm:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…