Göğüs küçültme Ameliyatı ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

canim birazdan evden cikacam bugun bir aksilik olmazsa kismetse saat 13:30 da ameliyata girecem artik geldigimde yazarim bana dua edin ne olur

Merhabalar,
Bence önce güvenmek gerekli. Çok ünlü olabilir ama sizde o güveni uyandırmaz ve bazen çok ünlü olmasa da işte bu diyebilirsiniz ben size kendi hikayemi anlatacağım.
Neredeyse tüm yazılanları okudum ben meme küçültme ameliyatımı Şişli etfalde oldum ve yazılanlara çok şaşırdım. Çünkü ben o kadar memnun kaldım ki 8 kişiyi daha oraya yönlendirdim. Teyzemin meme kanseri nedeniyle tüm memesi alınmışı ona karnından meme yaptılar, 3 arkadaşım burun ameliyatı oldu, 2 arkadaşım yine benim gibi memelerini orda küçülttürdü. 1 arkadaşıma karın toplama ve 1 tanesinede silikon ameliyatı yaptılar ve hepsi de çok memnun.
Benim oradan haberdar olmam facebookta facebook hastanesi diye bir gruba ye olmamla başladı. Oranın kurucusu Dr. Tahsin Görgülü aynı zamanda şişlide çalışıyor. Dünyada hastaları için yaşayan doktorların olduğuna beni inadıran hiç bıkmadan usanmadan insanların saçma sapan sorularına bile cevap veren inanılmaz biri. Gece 3 te ağrım var diye facebooktan mesaj atan arkadaşıma cevap verip saat 6 da hastanede gördüğüm ve uyumadığına inandığım bir insan kendisi. Facebooktan mesaj attım derdimi anlattım gel bakalım dedi daha sonra ölçülerim vs. hepinizin bildiği prosedürlerden sonra ameliyatımı oldum. Şu an harika gögüslerim var. Beni ameliyat eden ekip Doç. Dr. Gürsel Turgut, Op.Dr. Arzu Akçal ve Op.Dr. Tahsin Görgülü'nün ekibiydi. bildiğim kadarıyla orda birden fazla ekip var. Gerçekten tanıdığım anda müthiş güven duyduğum ve işte budur dediğim dr.lar. Neredeyse diğer tüm arkadaşlarımında yanında refakatçi kaldığımdan çok fazla şey biliyorum.
Sekreterleriyle, hemşireleriyle hepsiyle diyaloğum olduğundan tüm ayrıntıları öğrendim. Mesela bu kliniğin son 2 yılda yaptığı meme küçültme sayısının çok fazla olduğunu ve bu klinikten bir çok kişinin meme konusunda dergilerde yazarlık yaptıklarını duydum. Bağış istedikleri konusunda bir yorum okudum ama bu konuyu bende araştırdım hiç düşündürdüğü gibi değil ordaki doktorların hepsi özeldekilerin 10 da biri devlet maaşına talim ediyorlar ve kesinlikle bağışla bıçak parasıyla işleri yok. Hayatımda güvendiğim ve dürüstlüğüne inandığım nadir insanlar orda çalışıyorlar. Bende oraya bağış yaptım, yattığım odaya klima aldım ama bunu gerçekten içimden geldiği için yaptım çünkü neredeyse dışarıya göre bedavaya ameliyat oldum. Diğer estetik olan arkadaşlarımda hastanenin derneğine küçük meblalar yatırdılar ki, herbirinin toplam maliyeti 1500tl yi geçmedi. Yine öğrenebildiğim kadarıyla bu dernek hastanenin adına bağış yaptığınız bölümünün tadilat, arşivleme vb giderlerini hızlı karşılamak için kullanılıyormuş. Fazlaca ayrıntıya girdim çünkü burada epeyce aleyhlerinde suçlayıcı şeyler yazıldığını gördüm.
Size önerim ordan fikir almadan sakın meme küçültme ameliyatı olmayın ve bu konudaki ayrıntılı sorularınızı facebook hastanesindeki estetik doktorlarına mesaj atıp sorun.

Merhaba,
Öncelikle geçmiş olsun. Ne mutlu size ki ameliyat konusunda herşeyden memnun kalmışsınız.
Etfaldeki bıçak parasını ben yazmıştım. Düşündürdüğü gibi değil derken neyi kastettiğinizi tam anlayamadım açıkcası. Ameliyatın maliyeti ve ayrıca "resmi olarak alınamadığı için MECBURı (ki bunu 2 defa tekrarlattırdım doktor beye) bağış" ile birlikte 1500 lira civarı birşey söylediler.
Evet 1500 lira, özele göre çok az ama bu ekstra bir talebi haklı göstermiyor. Ayrıca elbette az olacak, orası devlet hastanesi. Biz zaten her ay bunlar için dünya kadar prim,vergi ödüyoruz. Devlet hastanelerindeki doktorların hem maddi hem çalışma ortamı açısından çok zor şartlarda çalıştıkları bir gerçek. Hepimiz mutlaka defalarca şahit olmuşuzdur. Ama şöyle de bir gerçek var, devletin onlara az maaş vermelerinin sorumlusu biz değiliz ve bunu, bizlerden bağış isteyerek alma hakları yok. Belki bunu demeseler ben daha fazla bağış yapabilirdim örneğin. Bir kere onların ellerine teslim ediyoruz kendimizi. Hayır,vermiyorum deme şansımız var mı sizce? Ben aynen sizin dediğiniz gibi çok güvendiğim bir hastane olduğu için büyük hevesle gitmiştim muayeneye ve şahsen benim(ameliyatı orada olacaksam) hayır demeye cesaretim olmaz. Ben bağışa kesinlikle karşı değilim, lütfen yanlış anlaşılmasın. Ama bağış dediğiniz kişinin kendi isteğiyle, sizin gibi içinden geldiği için yapılır.
Birebir yaşamış olduğum için bu konunun yanlış anlaşılma olarak algılanıp öteye konmasını pek istemedim açıkcası. Herkes buna çok önem vermeyebilir ama benim için önemli bir konu bu, o sebeple bu kadar uzun ve detaylı yazma ihtiyacı hissettim.
Umarım isteyen herkes en kolay ve sancısız şekilde kurtulur şu ağırlıklardan :)

Son düzenleme:
canim birazdan evden cikacam bugun bir aksilik olmazsa kismetse saat 13:30 da ameliyata girecem artik geldigimde yazarim bana dua edin ne olur[/Q

deryacim dilerim iyi gecmistir ameliyatin, cok gecmis olsun, kisa zamanda iyi haberlerini bekliyoruz, dualarim seninle a.s.

canim birazdan evden cikacam bugun bir aksilik olmazsa kismetse saat 13:30 da ameliyata girecem artik geldigimde yazarim bana dua edin ne olur[/Q

deryacim dilerim iyi gecmistir ameliyatin, cok gecmis olsun, kisa zamanda iyi haberlerini bekliyoruz, dualarim seninle a.s.

MERHABALAR DERYA BUGUN SAAT 14:30 DA AMELIYATA GIRDI VE 19:00 DA CIKTI YANINA GITTIM GAYET IYI GORUNUYORDU BU ARADA AMELIYATLI HALIYLE BILE GOGUSLERI BAYA IYI GORUNUYORLARDI:)))

MERHABALAR DERYA BUGUN SAAT 14:30 DA AMELIYATA GIRDI VE 19:00 DA CIKTI YANINA GITTIM GAYET IYI GORUNUYORDU BU ARADA AMELIYATLI HALIYLE BILE GOGUSLERI BAYA IYI GORUNUYORLARDI:)))

aa cok sevindim tesekkurler bu guzel haberler icin, ne kadar uzun surmus ameliyat gerci normal suresi bu herhalde..... Ne kadar kalacak hastanede? Hadi atlattin Deryacim simdi sira bende :dance:

Ben haftalardır yazılarınızı okuyorum bende küçültmeyi kafama koydum ama doktor ve hastane konusunda kararsızım adanada meme küçültme ameliyatı olan varmi bana fikir verebilirmi adanada yaşıyorum uzak yerde olmam imkansız çalışıyorum çünkü.bilginize ihtiyacım var.yardimmm

evettt 4 gun hastanede yattim ve benimde ameliyat macerami yazma zanim bu gunmus f12:30 doktor odama geldi nasil oldugumu sordue sonra cizimleri yapti ben her seferinde tam fransizcam olmadigi halde arkadasim araciligi ile cok kucuk istedigimi soyledim(canim arkadasim leyla olmasa bu kadar cesaret edemezdim herhalde onada cokkk tesekkurrrr) hatta oyleki boyun altindan meme basina kadar olan mesafenin uzunluguna bile karistim cok kucuk oldugunda cirkin gorunur dedi ve guzel bi sekilde olsun dediksaat 14:30 beni odamdam aldilar serum falan taktilar saat tam 15:00 da ameliyathaneye girdim ordan sonrasi guzel bir uyku ameliyatim 3saat surmus ayilma odasinda memislerimde agriyla uyandim agrim var dedim hemen bir agri kesici yaptilar ve saat 19:00da odama cikardilar yaklasik bir iki saat sonra narkozu kustum onun icin gece yarisina kadar su yemek vermediler sabaha kadar serum verdiler saat basi tansiyon olctuler sabah memislere baktim sargili dimdik ve kucuk birde iki gogsumde diren vardi direnler cumartesi gunu cikti hic acimadi en guzelide hasteneye giderken giydiyim o duymeleri zor kapanan gomleyin hastane cikisi bol olmasi memisler sis oldugu halde petalcim hic tereddutun olmasin cok rahat gecti hersey ben kilinikte oldum doktorum hemsiler hepsi cok ilgililerdi sormak istegin birsey varsa seve seve cevaplarim

evettt 4 gun hastanede yattim ve benimde ameliyat macerami yazma zanim bu gunmus f12:30 doktor odama geldi nasil oldugumu sordue sonra cizimleri yapti ben her seferinde tam fransizcam olmadigi halde arkadasim araciligi ile cok kucuk istedigimi soyledim(canim arkadasim leyla olmasa bu kadar cesaret edemezdim herhalde onada cokkk tesekkurrrr) hatta oyleki boyun altindan meme basina kadar olan mesafenin uzunluguna bile karistim cok kucuk oldugunda cirkin gorunur dedi ve guzel bi sekilde olsun dediksaat 14:30 beni odamdam aldilar serum falan taktilar saat tam 15:00 da ameliyathaneye girdim ordan sonrasi guzel bir uyku ameliyatim 3saat surmus ayilma odasinda memislerimde agriyla uyandim agrim var dedim hemen bir agri kesici yaptilar ve saat 19:00da odama cikardilar yaklasik bir iki saat sonra narkozu kustum onun icin gece yarisina kadar su yemek vermediler sabaha kadar serum verdiler saat basi tansiyon olctuler sabah memislere baktim sargili dimdik ve kucuk birde iki gogsumde diren vardi direnler cumartesi gunu cikti hic acimadi en guzelide hasteneye giderken giydiyim o duymeleri zor kapanan gomleyin hastane cikisi bol olmasi memisler sis oldugu halde petalcim hic tereddutun olmasin cok rahat gecti hersey ben kilinikte oldum doktorum hemsiler hepsi cok ilgililerdi sormak istegin birsey varsa seve seve cevaplarim

Deryacim hosgeldin, cok gecmis olsun, oh ne guzel atlattin ameliyati simdi sira kiyafetlerde hihoyyyt
indirimlerde basladi gecen hafta!
peki kac beden olacak bir fikrin var mi? Benim doktorum c cup olacak demisti. Toplam ne kadar cikti?
Kollarini rahat hareket ettirebiliyormusun? Birde en onemlisi pansuman nasil oluyor? eve hemsire mi geliyor? ameliyat sonrasindaki asamalari da yazarsan cok sevinirim

canim benim sag gogusten 850gr soldan ise 700gr cikarmislar iki gogus arasindada baya fark vardi zaten o da esitlenmis oldu ilk iki pansumani hastanede oldum diger pansumanlar icinde hastaneye gitcem kollarimi rahat oynatiyorum ama yinede ev isi yasak dedi utu yuk kaldirma cocuk kaldirma o zaten yok iki ay dikkat etmek lazim

canim benim sag gogusten 850gr soldan ise 700gr cikarmislar iki gogus arasindada baya fark vardi zaten o da esitlenmis oldu ilk iki pansumani hastanede oldum diger pansumanlar icinde hastaneye gitcem kollarimi rahat oynatiyorum ama yinede ev isi yasak dedi utu yuk kaldirma cocuk kaldirma o zaten yok iki ay dikkat etmek lazim

yani iki kilo kafadan gitti :-))) sen calisiyormusun deryacim peki? bendende her birinden 800 gr cikacak demisti doktor, sol gogsum saga gore daha buyuk,

deryamcigim gecmis olsun, iyi dinlen, ardindan da güle güle kullan, valla senin adina ben cok heyecanlanim ya... Oh oh, hafiflemek ne güzel

peki pentalcigim sen heyecanli misisn? sen nerede olacaksin? onden testler falan istediler mi? Ay ne heyecanli, ben de olsan bir an evel... cok özeniyorum sizlere...zemuszemus

ya ne güzel, bu yaz ve bundan sonra rahat edeceksiniz

Ay ay ay ay ay cok cok gemis olsun, harika yeni bir hayat basliyor, cok güzel.
Ben bu mailini görmemistim de, buna da cevap yazayim dedim.
Valla allah icine sindirsin, cok memnun oldum, ben de istiyorum ben deeeeesositososito

peki pentalcigim sen heyecanli misisn? sen nerede olacaksin? onden testler falan istediler mi? Ay ne heyecanli, ben de olsan bir an evel... cok özeniyorum sizlere...zemuszemus
ya ne güzel, bu yaz ve bundan sonra rahat edeceksiniz[/QUOT

Dilekcim cok heyecanliyim yani yillar yili cektigim dert insallah son bulacak. Bende Derya gibi Fransada ameliyat olacagim. Buradaki prosudure gore ameliyattan once mutlaka anastesi icin doktor randevusu aliyorsun ve birde mammografi testi yaptiriyorsun... Hastane oncesi bu kadar.Ben 21inde hastaye yatip 22sinde ameliyat olacagim.
Sen yakin bir zamanda dusunuyormusun? Yoksa engellerin mi var?

ya ne güzel, bu yaz ve bundan sonra rahat edeceksiniz[/QUOT

Dilekcim cok heyecanliyim yani yillar yili cektigim dert insallah son bulacak. Bende Derya gibi Fransada ameliyat olacagim. Buradaki prosudure gore ameliyattan once mutlaka anastesi icin doktor randevusu aliyorsun ve birde mammografi testi yaptiriyorsun... Hastane oncesi bu kadar.Ben 21inde hastaye yatip 22sinde ameliyat olacagim.
Sen yakin bir zamanda dusunuyormusun? Yoksa engellerin mi var?

ah canim benim, heyecanlisin... ama güzel telaslar bunlar..
ya ben de almanyadayim da, türkiyede yaptiracagim insallah.
almanyada yaptirabilmem icin kucuk kaliyorlar, su siralar 75 E, F veha g den yukarisini sigorta karsiliyor. yaaa sorma, ben de turkiyede yaptimak istiyorum...ama öyle uzaktan uzaktan, simdilik iki doktorla maillestik de, oyle tahlil test falan demediler henuz, 2-3 haftaligina geldigimde istiyorum.
ay olursa ne güzel olur, valla bazen sütyen siktigi icin, kendimi rahat hissetmedigim icin, sicaklarda bir de atlet giymek zorunda kaldigimdan dolayi cok sicakladigim icin hic birseye tahamulum olmuyor. Parkta kizimin pesinden diledigim gibi kosamiyorum...aaammmaan hep bildiginiz seyler iste,
hepmiz kurulalim bu dertten allahim noluuurrr

petalcigim sana kolay gelsin, senin adina cok cok mutluyum

ah canim benim, heyecanlisin... ama güzel telaslar bunlar..
ya ben de almanyadayim da, türkiyede yaptiracagim insallah.
almanyada yaptirabilmem icin kucuk kaliyorlar, su siralar 75 E, F veha g den yukarisini sigorta karsiliyor. yaaa sorma, ben de turkiyede yaptimak istiyorum...ama öyle uzaktan uzaktan, simdilik iki doktorla maillestik de, oyle tahlil test falan demediler henuz, 2-3 haftaligina geldigimde istiyorum.
ay olursa ne güzel olur, valla bazen sütyen siktigi icin, kendimi rahat hissetmedigim icin, sicaklarda bir de atlet giymek zorunda kaldigimdan dolayi cok sicakladigim icin hic birseye tahamulum olmuyor. Parkta kizimin pesinden diledigim gibi kosamiyorum...aaammmaan hep bildiginiz seyler iste,
hepmiz kurulalim bu dertten allahim noluuurrr

petalcigim sana kolay gelsin, senin adina cok cok mutluyum

Tesekkur ederim Dilekcim a.s. Darisi basina
Ben yillardan beri dusunuyordum fakat dogru zamani bulamadim bir turlu. Turkiye'de olmaya karar vermistim ama sonradan burada ameliyat olmanin benim acimdan daha mantikli olduguna karar verdim. Almanya'da gogus buyuklugunun sirt agrisina neden olmadigi ve bu nedenle sigortanin karsilamadigini duymustum kendi doktorumdan?
Fransa'da ameliyatinin sigorta tarafindan karsilanmasi icin her gogusten 300gr cikmasi gerekiyor yanu cup olcusune gore degil.
dilerim ameliyatim guzel gecer ve deneyimimi buradan paylasirim

selam kızlar ben bu ameliyatı oldum. inanın hayata geri dondum dıyebilirim. vitrinlerde gorduum seylerin içine sıgarlarmı die dusunmuyorum, denediimde psikolojim bozulmuyo artık sadece cirkin oldukları için vazgeciyorum almaktan. ayrıca artık nadide sultan yerine taş gibi die laf atıolar bundan hoslandıım için yazmadım tabii benim durumda olanlar anlayabilirler...
ameliyatım 6 saat surdu. ama sonuc harikaydı artık mankenım die salınanların goguslerıne burun kıvırıyorum pehhhh die :) sutyenede gerek kalmıo kimse sutyen takmadııma inanmıo...
ameliyattan sonra abartmıyorum cok sasırtıcı ama en ufak bı agrım sızım olmadı, parmaamı kessem acıdan olurum ama hıc ama hıcbısı hıssetmedım ben.
su anda his kaybımda yok gayet normal hersey ama doktorum emzirme doneminde sorun yasanabilir kucuk bı ihtimal dedi.
ben cok memnunum ve 3 umuzde cok mutluyuz. :) kendimi tebrik ettiim sayılı işlerden biri cunku biraz cesaret istiyo ama korkmayın sonra cok mutlu olucaksınız...
sevgiler...

verdigin bilgi icin sagol ben de yaptirmayi dusunuyorum da acaba kime yaptirdin ve ne kadara? :uhm:

X