Göğüs küçültme Ameliyatı ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

merhaba,bende 2 sene önce göğüs küçültme ameliyatı oldum ve çok memnunum bazen dıyorumkı bosyere tasımışım onları :) aslında bekarken yaptırmak ıstemiştim ama her danıştığım dr. en azından bebek olduktan sonra yapmamı tavsiye etti bende ilk bebegimden sonra yaptırdım ve cok kolay oldu amelıyatım cevremdeki insanlar amelıyat sonrası cok acı cekecegımı soyledı ama bende öyle birşey olmadı açıkcası sadece1 hafta yatmakta zorluk cektım bıraz o kadar sonra hiç bir sorunla karşılaşmadım o yuzden cok mutluyum ayrıca amelıyatıımdan nerdeyse bır kacay sonra hamıle kaldım e bana gögüslerımın tekrar aynı hale gelecegını soyledıler ama doktorum boyle bırsey olamyacagını soyledı ve haklı cıktı hala gögüslerım ıstedığim gibi ben ameliyatımı üniversite hastanesınde yaptırdım asagı yukarı 3000 ytl mal oldu bana .

Bebek doğduktan sonra emzirme sorunu yaşadınız mı? Ve bir de hangi şehirde ve hastanede yaptırdınız?

Herkese merhaba,
ben ameliyat olalı tam bir yıl oldu.İzler ten rengine,yapısına göre değişiklik gösteriyor.Beyaz tenli olmanın avantajlı olduğunu söylemişti bana doktorum.Ben esmerim halen izlerim belirgin,yer yer silikleşen bölümlerde var,yok değil.Ama benim hiç umrumda değil.
Şişlik hissi,taş gibi olma bende de olmuştu.İkinci aydan sonra göğüslerinizdeki olumlu değişimlere inanamayacaksınız.Yumuşuyorlar,kesi yerleri iyileşiyor.....az sabır arkadaşlar:)
Hissizlik bende hiç olmadı gibi birşey.Birini 3. yada 4. gündü sanırım ,diğerini de haftasına hissetmiştim.
Hepinize çok geçmiş olsun.Hergün ,ne güzel düşündüm de bu ameliyatı yaptırdım diye kendi kendime teşekkür ediyorum:)

Merhaba ameliyatınızı nerede ve hangi doktorda yaptırdığınızı paylaşırsanız çok memnun olurum.

deryacim ben bugun dondum yarin hastaneye yatiyorum. persembe sabahi saat 9da ameliyat olacagim. Peki sen nasilsin? iyilesme sureci nasil gidiyor?
simdilik hersey yolunda sislikler ve morluklar ama o da normal zamanla hepsi gececek en azndan sisde olsalar kucukler ALLAH yardimcin olsun guzelim hersey gonlunce olsun guzel haberlerini bekliyorum hastanede kac gun yatcan cikinca yazarsin

simdilik hersey yolunda sislikler ve morluklar ama o da normal zamanla hepsi gececek en azndan sisde olsalar kucukler ALLAH yardimcin olsun guzelim hersey gonlunce olsun guzel haberlerini bekliyorum hastanede kac gun yatcan cikinca yazarsin

ctesi gunu cikacagim cnm dilerim yazabilirim. kollarini rahat haraket ettirebiliyormusun?

canim iz meselesine kafan takilmasin iz cok azda olsa kacak bundan kacis yok ama belirgin ya da belirsiz olmasi senin teninle alakali kocaman memeleri tasimaktansa iz olsada kucuk memisli olmak daha mantikli bence

haklsıın canım yaa bıktım artık sırt ağrısından....:bbo::bbo:

Menekşe_2884,ben amelitayımı İzmir de Ege Üniversitesinde,Ufuk Bilkay' a yaptırmıştım.Çok memnun kaldım.İnşallah sen de en kısa zamanda doktoruna karar verir,ağırlıklarından kurtulursun:)

haklsıın canım yaa bıktım artık sırt ağrısından....:bbo::bbo:
guzelim biran once ol ameliyati guvenilir ellerde tabiki bilirim sirt agrisi hareket kisitligi kosamama hepsini yasadim ben cok bekledim cocuk olsun ondan sonra olayim dedim tup bebek icin tedavi gordum bu arada aldigim ilaclar dahada buyuttu memisleri cocukda olmadi dedim artik olacam yas geciyo ve oldum 20 gun gecti bile

Kimse benim yazımı görmüyormu :çok üzgünüm: yada görmemezliktenmi geliniyorumm.. 1 ayım var ve sizler sayesinde ameliyat olmaya karar verdim ben :çok üzgünüm: vee şuan çok kötü bir durumum var sigarayı bırakamıyorumm :nazar: 1 ay kaldı ameliyatıma ve ben günde 5-6 arası sigara içiyorum ne olur akıl verin banaaa :uhm:

Kimse benim yazımı görmüyormu :çok üzgünüm: yada görmemezliktenmi geliniyorumm.. 1 ayım var ve sizler sayesinde ameliyat olmaya karar verdim ben :çok üzgünüm: vee şuan çok kötü bir durumum var sigarayı bırakamıyorumm :nazar: 1 ay kaldı ameliyatıma ve ben günde 5-6 arası sigara içiyorum ne olur akıl verin banaaa :uhm:

Güzelim bende 25 ağustosta amaliyat olucam ben sigara kullanmıyorum ama çok korkuyorum .ben edirne fakülte de olucam sen nerede olucaksın .a.s.

Arkadaşalr selam.
ben de yaklaşık 10 senedir bu ameliyatı olmak istiyorum .2 çocuğum var.çocuk emzirme işini bitirdim.Fakat ben bir türlü ameliyat olmaya cesaret edemiyorum çook korkuyorum.
Antalya 'da ameliyat olmak istiyorum bana doktor öneribilecek varmı?

selam arkadaşlar.Yeni üye oldum,olduğuma da sevindim.Ameliyat konusunda çekincelerim vardı.Gidermiş oldum sayenizde.2 hafta sonra ameliyat günü alıcam.Benim ki dikleştirme hafifte toparlarım dedi ama bilmiyorum artık.T şeklinde olamayackmış izlerim meme başı çevresi ve düz çizgi aşagıya doğru o kadar.Ameliyat olan bi arkadaşı gördüm ben çok memnundu ve 1 hafta öncede karın gerdirme ameliyatı vardı.Hepinize teşekkürler...

petal canim ne yaptin cok merak ediyorum insallah hersey istedigin gibidir

canim cok sagol atlattim sayilir. persembe gunu saat 9da ameliyata aldilar ama narkoz beni kotu sarsti. ilk iki gun ayaga kalkamadim basim dondu midem bulandi tansiyonum cok dustu serumdan sonra kendime geldim.
Biraz once eve geldim hemen onu kapanmayan gomleklerimi giydim pansumanliyken bile harika duruyordelikafadulden
cok mutluyum sadece biraz diki yerleri cekme yapiyor direnleri bugun cikarttilar. robot gibi yuruyorum ama rahat hareket edebiliyorum yinede...
sen nasilsin dikislerin alindi mi ?

canim cok sagol atlattim sayilir. persembe gunu saat 9da ameliyata aldilar ama narkoz beni kotu sarsti. ilk iki gun ayaga kalkamadim basim dondu midem bulandi tansiyonum cok dustu serumdan sonra kendime geldim.
Biraz once eve geldim hemen onu kapanmayan gomleklerimi giydim pansumanliyken bile harika duruyordelikafadulden
cok mutluyum sadece biraz diki yerleri cekme yapiyor direnleri bugun cikarttilar. robot gibi yuruyorum ama rahat hareket edebiliyorum yinede...
sen nasilsin dikislerin alindi mi ?
canimmmm senin adina cokkk sevindim benim dikisker ayin15inde alindi sislikler var o da iki ay sonra tamamen gecer dedi doktor sinin ameliat kac saat surdu birde cabuk ciktin masallah ben 4 gun yatmistim

canimmmm senin adina cokkk sevindim benim dikisker ayin15inde alindi sislikler var o da iki ay sonra tamamen gecer dedi doktor sinin ameliat kac saat surdu birde cabuk ciktin masallah ben 4 gun yatmistim

canimcim cok tesekkurler, ben carsamba aksami yattim persembe ameliyat oldum bu sabahda ciktim. 3 gun yattim ama dun hic iyilesecek gibi durmuyordum, kendimden korktum tansiyonum 8-4 du. Beni felaket sarsti narkoz ama bugun cok iyiyim birden canlandim yani insallah dahada iyi olurum / uz. Ameliyat 3 saat surmus soldan 600 gr sagdan 400 gr cikmis, doktor bana daha cok cikar demisti. aynada kendimi gorunce sasiriyorum wallahi

herkese tavsiye ediyorum, kurtulun bu agirliklardan yerimseniben

Arkadaşalr selam.
ben de yaklaşık 10 senedir bu ameliyatı olmak istiyorum .2 çocuğum var.çocuk emzirme işini bitirdim.Fakat ben bir türlü ameliyat olmaya cesaret edemiyorum çook korkuyorum.
Antalya 'da ameliyat olmak istiyorum bana doktor öneribilecek varmı?

tagates neden korkuyorsun ? ameliyattan mi yoksa sonrasindan mi ? bak ben persembe gunu oldum bugun gayet iyiyim kizimla ilgilenebiliyorum kucagima almamak sartiyla

X