Göğüs küçültme Ameliyatı ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

bende geçen hafta ameliyat oldum arkadaşlar. burdaki yazıları hep okudum herkesin durumunu takip ettim. bazen cesaretlendim bzende yazılanlardan dolayı ürküp vazgeçtim. fakat en sonunda oldum. iyiki de olmuşum. geçen hafta çarşamba oldum. gayette iyiyim. doktorum Sadullah Karun. burda kimse ona olmamış birz çekindim ama iyiki de ona olmuşum. mükemmel bi doktor kendisi. hep yazılanlardan dolayı Tuğrul Turana ameliyat olmak istiyodum fakat fiyatının yüksekliği sebebiyle imkansız gibiydi.

Sadullah bey e tavsiye üzerine gittim. gittik konuştuk baktı inceledi benm göğüslerim çok kötü bi haldeydi. hem çok büyük hemde çok sarkıktı. en büyük göğüs sınıfına giriyo dedi. en çok uğraştıran ameliyat dedi. o gün hemen ameliyat için gün aldım. bi hafta sonraya gün werdi. ameliyatımı oldum çıktım. aynı zamanda yan yağlarımı ve göbek yağlarımı da aldırdım. hazır olmuşken bunları da alalım dedi çünkü ne kadar zayıflasanda yerleşmiş bu yağlar eritemezsin dedi. bende çok şikayetçiydim zaten onlardan. ilk günler çok ağrım oldu. ameliyattan çıktıktan snra iki göğsüme takılı tek bi diren wardı. o da çok az kanla doldu. ertesi gün çıkardılar onu. ertesi gün ewe geldim. antibiyotik kullanmaya başladım. gün geçtikçe düzeldim. göğsüme hiç aynadan karşıdan bakmadım. görüntüyü beğenmezsem ya da bi sorun olursa diye korktum işin aslı :) ama oldukça küçük görünüyodu yukardan. o koca göğüslerden snra minicik geldi hatta. zaten ameliyata girmeden önce doktora minicik olsun dedim durdum :) o da süt bezlerine dokunmamaya çalışarak kan damarları ws ws ellemeye çalışmadan olabildiği kadar küçültücem dedi. gerçektende öyle yapmış.

miktar olarak ne kadar yağ çıkardığını bilmiyorm. kendisi bişe demedi bende sormadım. ama annem birer kiloya yakın wardı diyo. eskiden 80 d takıyodum. ama nası takmak büyük göğüslüler bilir. göğüslerim altından yanlardan üstten taşa taşa. burda bi bayanı okumuştum o da 80 d takıyomuş. 2,5 kilo yağ çıkardılar çok fazla dikişim var yazıyodu. kesiğim çok büyük falan. o yüzdende çok korktum. dikişlerim aşırı olcak diye.

Dün gittim dikişlerimi aldırdım. we harika bi sürprizle karşılaştım. göğsümün altında dikişim yokmuş. sadece meme başı ve aşağı doğru tek bi çizgi. onları da gizli dikiş yaptım dedi. uçunda normal dikiş fakat aşağı doğru zımba teli gibi dikişler vardı. inanılmaz mutlu oldum. burda okuduğum kişilerin hemen hemen hepsinde altta da dikiş vardı çünkü. we benm göğüslerim hiç düzgün değildi. nası başardı bilmiyorum ama harika bi ameliyat geçirmişim. 5 saat sürmüştü. gerçekten çok uğraşmış Sadullah bey. göğüslerimde ne morluk ne akıntı ne potluk hiçbirşey yok. ben yine bakmadım ama annem harika duruyo dedi. hiç bi sorun yok. bende ucunu görüyorum sadece onda da hiçbi sorun yok. şişlerim baya bi indi. çok az kaldı.

bi kaç dikişim kaldı onları da salı günü aldırıcam. kesinlikle herkese doktorumu tavsiye ederim. bedenim 80-85 falan oldu şuan. sorusu olan arkadaşların sorularını seve seve cevaplayabilirim. ayrıca ucunda hissizlik hiç olmadı. ilk gün ucunun dikiş acısını hissettim. 2 gün snra sargıılar çıkınca da ucuna dokundum we gayet iyi hissedebiliyorum.

Son düzenleme:

Geçmiş olsun canım
Senin bu yazdıkların beni gerçekten çok umutlandırdı bende bu sorunu yaşayan biri olarak Biraz benimde korkum vardı eyvahedigeldismile
Bişey sorucam toplam ne kadara harcadın onu merak ettim.

ben iki ameliyatı birden oldum ve tanıdık doktor vardı aracı o yüzden çok yardımcı oldu bana. ama şimdi bana yaptğı fiyatı söylemem pek uygun olmaz. çünkü bana yaptğı fiyata yapıcağını pek zannetmiyorum. kendisini de zor durumda bırakmak istemem. ama fiyat konusunda yardımcı olan bi insan. para hırsı yok. gidip görüşürsen zaten görürsün sende. çok iyi bi insan. bana toplam bi fiyat verdi çünkü. ayrı ayrı olursan fiyat artar dedi. fiyatlarda meme boyutununda önemi var çünkü

Cevabın için teşekkür ediyorum ama ben zaten samsunda oturuyorum oraya gelip yaptırma gibi bir şansım yok. Ben sadece merak ettim

Nana87,öncelikle çok geçmiş olsun.sonuçtan memnun olman çok güzel.söylemeden duramadım.ne olur art niyet olarak algılama ama bir haftada bahsettiğin kadar iyi olman mucize gibi birşey biliyormusun.ben de 6 ay önce oldum bu operasyonu.izmir'in önde gelen bir doktoruna yaptırdım hemde .hiçbir problem yaşamadım ama senin anlattığın kadar da toz pembe değildi.herşey harika olmasına rağmen az da olsa ödemlerim vardı.kapkara olmasada hafif sarımtırak morluklarım vardı.(bunlar tamamen tensel faktörler)bir ay hemen hemen birleşme noktalarımda azıcıkta olsa akıntım oldu.yani senin durumun hakikaten mucize gibi.
haftasına dikişler alınıyo falan....süper ....
tekrar yazıyorum senin adına çok sevindim.ama kendimle kıyaslarsam inanılamayacak kadar çabuk iyileşmişsin:)şaşkınlığımdan yazıyorum tüm bunları:)

ETHİMOScum,çok sevindim bebişe.Sağlıkla kucağına almayı nasip esin Allah.Yanlız bilki memişlere yazık ettin:)))Tam formunu alamadan dahi ....:)Demek ki hayırlısı böyleymiş.Allah pişmanlık yaşatmasın.Doktorumuzun haberi oldumu?emzirmede bir problem olmaz inşallah.daha yeni sayılırız.sadece 6 ay oldu...:)
Seni tekrar tekrar tebrik ediyorum.Anne olmak bu dünyada bir bayanın yaşayabileceği en güzel şey.tek kelimeyle böyle ifade edebilirim.

evet çok haklısınız ameliyatım mucize gibi. tabi sıkıntılar yaşadım. ameliyat sonrası narkozun ağır gelmesinden deli gibi kendimi ordan oraya vurmuşum 4-5 kişi zor zaptetmiş. ağrılarım çok oldu. eve geldiğim gün bayıldım. ama göğüslerimde çok şükür hiçbi sorun yok.

Ben burda herkesi okudum. hergün açtım yeni yazıları okudum. sürekli vazgeçtim sürekli vazgeçtim. göğüslerim bu halde olmasaydı sanırım asla cesaret edemezdim. herkesin neler yaşadığını biliyorum. çok şükür hiçbirisini yaşamadım. sağ göğsümde çok küçük bi sarımtrak morluk benmde var ama ben pek önemli bişe olmadığı için bahsetmedim. tabi yağ aldırdığım için karnım belim sırtım mosmordu. hala iyileşmedi morluklarım. ama göğsümden bi şikayetim yok çok şükür. ama zor bi ameliyat geçirdim. doktorum uzun zamandır ameliyat ettiğim en kötü memeydi dedi. tabi bi dezavantajın var o da derin çok ince çok deforme olmuş o yüzden biraz salabilir kendisini dedi. çok çatlak falan vardı göğsümde. ama tabi eski hali gibi olmasına imkan yok dedi. birazcık da sarkarsa sarksın hiç üzülmem yani. eski halinden sonra birazcık sarkık hiç rahatsız etmez beni.a.s

Nana87,bak bugün anlattıkların çok daha gerçekçi,olağan yaşanabilecek şeyler:)
yeni halini sevmen ve mutlu olman çok güzel.ufak tefek şeyleri görmezden gelmek mutluluk sırrı :))))))
sağlıcakla kal.

arkadaslar bende 15 gun evvel gogus kucultme amelyatı oldum hıcde okudugum kadar kotu degılmıs 95 bedenden 80 oldu gogslerım dogumdan olusan sarkıklık duzeldı ve fuze gıbı duruyor hala tabı odemler var su an 3 ay sonra daha oturmus olucak yerın e goguslerım..kocaelınde oldum amelıyatımı hıc agrım sıızım olmadı yanlıcza sureklı sırt ustu yatmak zorunda kaldım tum rahatsızlıgım bu bgun dıkıslerım alındı ben memnunum acıkcası

Yazdıklarınız benim için çok umut verici oldu gerçekten:) sanırım bende cesaretimi toplayanlardanım. Doktor Sadullah Bey e mail attım umarım bana bir geri dönüş yapar. Ona göre tekrar bu konuyla ilgili haber veririm sizlere deeefisfisfis

umarım hayırlısı olur sizin içinde. ben oldum kurtuldum. bugün kendime yeni sütyen aldım. medikalcilerden almıştım ilk sütyenimi. o hem büyük geldi hemde tm anlamıyla toplayıp kaldırmıyodu. marks & spencer dan aldım bugün bitane. çok güzel oldu çok daha küçük görünüyo.

bence mailleşmek yerine yüzyüze görüşün doktorla. hem özel muayenehanesi var hemde haseki devlet hastanesinde de çalışıyo. isterseniz oraya da gidip muayene olabilirsiniz.

nana senın ameliyatın nasıldı daha dogrusu benım goguslerım 90 ama sarkıktı dogumdan olusan 7 cm sarkma vardı bunan dolayı gogus kucultuum henuz 15 gun oldu amelyat olalı ama fena durmuyolar sadece gogus altındakı dıkısler bıraz kotu gıbı ama dr duzelecegını soyluyor..onun dısında hıc bı sıkıntım yok bende yenı sutyen alduım bugun kom dan bakalım zaman gostercek herseyı nasıl olucak

valla benm göğüslerim çok fena sarkıktı. daha evli bile değilim ama kilo alıp vermekten tam gelişme döneminde de göğüslerim aşırı büyüdü. snra baya bi kilo verince çatlaklar ve aşırı sarkma oldu. berbat bi haldeydim yani. dikişlerimde bi sorun yok benm çok şükür. ilk kez bugün sütyen denerken aynadan baktım kendime. iyi görünüyodu ama çok da incelemedim biraz tansiyon problemim var bakmaya dayanamıyorum. bu sütyenle çok fazla rahat oldum ama. çok güzel sarıp topluyo. eski sütyende sütyen değil göğüslerim kendini taşıyo gibiydi ve yürürken çok acıyodu. şimdi sütyen aldı bütün yükü bende çok rahatladım :)

merhaba arkadaşlar. Bu formun 1 yıl önce çok sıkı takipçisiydim.Uzun süredir girmiyorum baya yeni eklenen arkadaşlar olmuş. Ve çok iyi biliyorum ki hepinizin gaza ihtiyacı var. Ben ameliyat olmaya bu form sayesinde karar verdim. Burda okuduklarım bana çok cesaret verdi. ığne olmaktan bile korkan biri olarak burda okuduklarımda ve doktorum hakkında yazılan ii yazılar üzerine gözümü kararttım. ıyi ki de karartmışım.Sanırım hayatımda aldığım en doğru karardı. Gözünüzde büyüttüğünüz kadar zor bir ameliyat değil. Benim çok rahat geçmişti ameliyatım. Sadece hastane kaldığım ilk gece çok zorluydu. Göğüs ağrısından çok yatmaktan dolayı sırt ağrısı çektim. Göğüslerimde hissettiğim ise sadece hafif bi gerginlikti. Sonrasında eve geldiğimde çk rahatladım. 2. gündeen sonra herşeyimi kendim yapabildim. Şuan 1 yıl geçti ameliyatımın üzerinden ama inanılmaz rahatım. ıstediğim gibi giyiniyorum.Giydiğim yakışıyor. Hatta sütyensiz bile gezebiliyorum. Dikişlerimde artk belli belirsiz olmaya başladılar. Sadece iyi bi doktor seçin ona güvenin yeter. Gerisini düşünmeyin ve yıllardır taşıdığınız bu yükten kurtulun derim.Ben sanki yeniden doğmuş gibi hissediyorum kendimi. Dilerim isteyen herkes bu derten kurtulur...

Mayıs 21de oldum canım,ya 1.5 kilo bu kadar değiştirirmi,eşim benim sözümü dinlemedin ,yaptırmasaydın diyor,çok moralim bozuk.

Ya ozman biz henüz cesaretsizler için doktorunun adını da söleeeeee :)

kocaeli devlet hastanesinin doktorlarını çok övüyolar sende orda mı oldun peki?

hayırlısı olsun güle güle kullan yeni füzelerini:)))

Benfiknurcum teşekkürler. Allah hepimize sağlık versin. Daha çok yeni ama kısmet işte. önce ameliyat olucam sonra bebek yapıcam dedim yıllarca ve bayaa hızlı oldu :) Doktorumuza henüz gitmedim en son 3. ayın sonunda bebek için izin vermişti. yakında görüşürüz onunla da. Bir aksilik olmasın da.. teşekkürler tekrar..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…