Göğüs küçültme Ameliyatı ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

slm gatada nasıl ameliyat oldun merak ediyorum.benimde gatada ameliyat olma şansım var.merak ettiğim hangi bölüme gözüktünüz ve doktora ne dediniz gögüslerimi küçülttürmek istiyorum mu dediniz doktorda hemen ameliyat yapalımmı dedi yani nasıl oldu bende gögüslerimi küçülttürmeyi düşünüyorum ama nasıl yapıcam bilmiyorum bana yol gösterirmisiniz.yolu yordamı nedir bu işin

Herkeze Selam
Ben ameliyat olmuş arkadaşlardan birşey öğrenmek istiyordum. Ameliyattan sonra ne zaman hamile kalmayı uygun görüyo doktorlar?
Benim gögüslerim evlendiğimde 90 dı doğumdan sonra 95 oldu ve artık ikinci bebeği istiyoruz busefer 100 olur heralde buna dayanabileceğimi hiç zannetmiyorum. Burdaki arkadaşların yazısından destek aldım ve bende ameliyat olmaya karar verdim. 1.65 boyunda ve 58 kiloyum 27 yaşında bir kadına göre güzel vücut ölçülerim var diyebilirim ama bu gögüsler o kadar iğrenç duruyoki hiç kadınlığımı bile fark edemiyorum.
Bu ameliyata kesin karar verdim artık ne olursa olsun olucam ama bunun birde maddi yönü var tabii. Bilmiyorum eşim kabul edermi kimi 40000 tl diyo kimi 8000tl diyo offffffffffff Eşimi kandırmak için ne yapsam acep biraz ağlasam filan işe yararmıalsanaalsanasmile Kesin kabul etmez ama ben şimdiden başlayım onu ikna çabalarına
Herkeze sevgiler

suer merhaba.

ben ğustos ayının başında ameliyat oldum. yani altı ay oldu. ameliyattan önce doktorla görüşmemde ameliyattan sonra en az 4 ay bebek için beklemen gerekir demişti. Ameliyattan sonra 3. ay kontole gittiğimde bebek için izin verdi. sigara kullanmıyorum ve çabuk iyileştim diyebilirim. Şu anda da 11 haftalık hamileyim çok büyük bir değişiklik yok şimdilik. regl döneminde nasıl birazcık şiş ve hassas oluyorlarsa öyleler, ileriki dönemler hakkında da bilgi veririm bir aksilik olmazsa.
çektiğin sıkıntıyı emin ol hepimiz anlıyoruz, ben bebekten önce ameliyat olmayı tercih edenlerdenim ki bu karar kişiden kişiye değişir. tahammül edemeyeceğini düşünüyorsan çevrendekileri ikna etmek konusunda ne kadar sıkıntı yaşarsın bilemem ama tamamen seninle ilgili bir olay bu ve zaten yaşamayanın anlaması imkansız.
ben operasyonu çok istedim, eşim de destek oldu, doktoruma da çok güvendim ve sonuç harika. hiç pişman olmadım. umarım en kısa zamanda kendin için en iyi kararı verir ve uygularsın.

suer merhaba.

ben ğustos ayının başında ameliyat oldum. yani altı ay oldu. ameliyattan önce doktorla görüşmemde ameliyattan sonra en az 4 ay bebek için beklemen gerekir demişti. Ameliyattan sonra 3. ay kontole gittiğimde bebek için izin verdi. sigara kullanmıyorum ve çabuk iyileştim diyebilirim. Şu anda da 11 haftalık hamileyim çok büyük bir değişiklik yok şimdilik. regl döneminde nasıl birazcık şiş ve hassas oluyorlarsa öyleler, ileriki dönemler hakkında da bilgi veririm bir aksilik olmazsa.
çektiğin sıkıntıyı emin ol hepimiz anlıyoruz, ben bebekten önce ameliyat olmayı tercih edenlerdenim ki bu karar kişiden kişiye değişir. tahammül edemeyeceğini düşünüyorsan çevrendekileri ikna etmek konusunda ne kadar sıkıntı yaşarsın bilemem ama tamamen seninle ilgili bir olay bu ve zaten yaşamayanın anlaması imkansız.
ben operasyonu çok istedim, eşim de destek oldu, doktoruma da çok güvendim ve sonuç harika. hiç pişman olmadım. umarım en kısa zamanda kendin için en iyi kararı verir ve uygularsın.

Canım cevabın için teşekkür ederim
Geçekten içime bir umut doğdu. Eşimle konuştu oda sıcak baktı istiyorsan beraber araştıralım dedi
Bişey daha sorucam gögüs ölçün kçtı kaç oldu Mesela benim 95 ama 80 olsun istiyorum kiloluda değilim acaba olurmu o ölçüye inermi

Geçekten içime bir umut doğdu. Eşimle konuştu oda sıcak baktı istiyorsan beraber araştıralım dedi
Bişey daha sorucam gögüs ölçün kçtı kaç oldu Mesela benim 95 ama 80 olsun istiyorum kiloluda değilim acaba olurmu o ölçüye inermi

ben ameliyat olalı 20 gün oldo bedenim 100 ü geçiyordu şimdiki ölçüm ise 80c ama doktorum biraz daha küçüleceğini söyledi

çok pahalıymış ya devlet birazını bari ödeseydi hemen yaptırırdım yaaaaaaa şöyle dar beyaz bady giymek offffff üleynnnnnnnnn

85E kullanıyordum - 100 mü oluyor 95 mi bilmiyorum. şimdi 85B oldu.
süt konusunda da doktorumla görüşmüştük zaten, emzirme problemi yaşamayacağım büyük ölçüde. ama son bi kontrole gideyim öğrenirim.

85E kullanıyordum - 100 mü oluyor 95 mi bilmiyorum. şimdi 85B oldu.
süt konusunda da doktorumla görüşmüştük zaten, emzirme problemi yaşamayacağım büyük ölçüde. ama son bi kontrole gideyim öğrenirim.

Bende bu kup filan diyorlar pek anlamıyordum dün internetten biraz araştırdım zannedersem a en küçük gögüs bedeni oluyor ondan sonra sırayla büyüyo o zaman seninki epey küçük olmuş çok güzel umarım çok mutlusun
Süt konusuna gelince kızımda çok sütüm olmuştu Sabah kalktıgımda heryerim sırılsıklam oluyodu. Biraz küçülürse inşaallah bi problem olmaz. Bakalım doktor arayışına geçtik ama samsunda oturuyoruz ankara istanbul izmir gibi çok seçeneğimiz yok Burda imkanlar daha kısıtlı. Hayırlısı

kızlar bende bu iş için biraz küçük kalıorum ama çok üzüldüğüm rahatsız olduğum bir konu bu.Hiç rahat edemiyorum ama ameliyattan da çok korkuyorum ayrıca işin dini boyutu da var acaba estetik yaptırsam günaha mı girmiş olrum bilemiyorum

Arkadaşlar 80, 95 filan dediğiniz göğsün altından sırtınızı dolanacak şekilde mezurayı sardığınızda alacağınız ölçüdür. Mesela süeter örenler kafanın ölçüsünü mezurayı çevirerek alırlar ya, öyle. Bunda da südyenin oturacağı göğüs altının ölçüsü alınır. Bu kemik yapınız ve kilonuzla ilgili birşey, göğüslerinizle ilgisi yok. Beden incecik de olsa, kemikli ve tombul da olsa göğüsler küçücük ya da taşaıyor olabilir. Şimdi mezuranızı alın ve sırtınızdan çevirin ama bu kez göğüs altınıdan değil, tam göğüs uçlarınızdan (areoladan) çevirin. Göğüs altı ve göğüs ucu ölçüleri arasındaki her 6 cmlik fark bir cup tır. ışte göğüs bedenimiz bu cup la ifade edilir. Cup A,B,C,D,EE...gibi olabilir. ıdeal olanı B-C arasıymış. Bütün doktorlar ölçüyü bize bırakın derken bunu sağlamaya çalışıyorlar. A en küçüğü, yani göğüs altı ölçüsüyle göğüs ucu ölçüsü arasında fark 6 cm den küçük. Tahta gibi dediklerinden. DD gibi ölçülerde göğüs kabına sığmaz, taşar her yerden, göğüüs altı 75 de olsa, 100 de. Eğer göğüs küçültmeyla birlikte yağ da aldırmıyorsanız 95 ler filan aşağıya inmez.

lyn lyn, selam.. önceki aylarda seni okumuş, cesaret almıştım..
ameliyattan 3 yada 6 ay sonra ne kadar küçüldü ? 6 sonra % 20-25 küçülür diyorlar ? sende bu küçülme oldu mu? yazarsan sevinirim..

Tam olarak ne kadar küçüldüğünü bilemiycem ama %15 rahat küçülüyodur. Şişlik indiği ve biraz da göğüsler aşşağı indiği için daha düzgün bie şekil alıyor ve sütyen seçimi daha rahat oluyor. İlk ameliyat olduğum zamanlarda 85 benden sütyen aldım ama şimdi hepsi büyük oluyor. 80 takıyorum. 1 beden küçülür gibi düşünebilirsin. Sen ameliyat oldun mu?

Arkadaşlar 80, 95 filan dediğiniz göğsün altından sırtınızı dolanacak şekilde mezurayı sardığınızda alacağınız ölçüdür. Mesela süeter örenler kafanın ölçüsünü mezurayı çevirerek alırlar ya, öyle. Bunda da südyenin oturacağı göğüs altının ölçüsü alınır. Bu kemik yapınız ve kilonuzla ilgili birşey, göğüslerinizle ilgisi yok. Beden incecik de olsa, kemikli ve tombul da olsa göğüsler küçücük ya da taşaıyor olabilir. Şimdi mezuranızı alın ve sırtınızdan çevirin ama bu kez göğüs altınıdan değil, tam göğüs uçlarınızdan (areoladan) çevirin. Göğüs altı ve göğüs ucu ölçüleri arasındaki her 6 cmlik fark bir cup tır. İşte göğüs bedenimiz bu cup la ifade edilir. Cup A,B,C,D,EE...gibi olabilir. İdeal olanı B-C arasıymış. Bütün doktorlar ölçüyü bize bırakın derken bunu sağlamaya çalışıyorlar. A en küçüğü, yani göğüs altı ölçüsüyle göğüs ucu ölçüsü arasında fark 6 cm den küçük. Tahta gibi dediklerinden. DD gibi ölçülerde göğüs kabına sığmaz, taşar her yerden, göğüüs altı 75 de olsa, 100 de. Eğer göğüs küçültmeyla birlikte yağ da aldırmıyorsanız 95 ler filan aşağıya inmez.

Arkadaşım bizi bilgilendirdiğin için teşekkür ederim. Benim bu gögüsler canımı çok sıktığı için çok bu konularla ilgilenmedim. Malum seçeneğim fazla olmadığı için olanı aldım geldim:gitme:

X