Göğüs küçültme Ameliyatı ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

yeniden merhaba hepinize
kimse beni merak etmemiş ama ben yine de merak edenler olabilir diye tecrübelerimi aktarmak istedim 9 şubatta ameliyat oldum henüz 4 gün oldu sargılarla evin içinde gezinip kendi ihtiyaçlarımı biraz sınırlı da olsa giderebiliyorum.özelde ameliyat oldum 4 saat sürmüş uyandığımda ağrım sızım yoktu fakat ameliyathaneye gidene kadar acaip korku ve stres içindeydim doktorumun oradaki personelin sıcak yaklaşımı sayesinde büyük ölçüde rahatladım nasıl uyursan öyle uyanırsın dedi bir hemşire bende kendimi rahatlatmaya çalıştım.uyanırken bir kez de gece kustum normal olduğunu söylediler 2,5 kg kadar doku alınmış uyandığımda hiç bir şey kalmamış gibiydi fakat sıkı bandajdan dolayı öylemiş dün pansumanda çok korktuğum halde bakabildim o kadar da kötü değilmiş:)şu an tam ölçüm nedir bilmiyorum sanırımB-C kup gibi F kuptan sonra yok gibi geliyor insana:)p.tesi günü yıkanabileceğim o gün de umarım sporcu sütyenine geçeceğim ondan sonraki haftada her şey iyi giderse dikişler alınacak.şu an çok başındayım olunda diyemem olmayında bir kaç ay geçtikten sonra gerçek hislerimi yazabilirim sanırım.ameliyat aşaması sandığım kadar korkunç değilmiş ama sonuçta bir ameliyat olan arkadaşlara acil şifalar olmayanlara da cesaret ve kararlılıklar diliyorum çünkü hastaneye giderken geri dönmeyi düşündüm sürekli:)merak eden arkadaşlara daha ayrıntılıda yazabilirim.bu arada sevgili doktorum Tahir GÜRLER e de çok çok teşekkür ediyorum ne yaptığını bilen iyi bir doktor olduğu için:))sevgiler

enjoythesilence,çok geçmiş olsun.acil şifalar diliyorum.tahir bey ege üniv.de çalışıyor.ameliyatını orada mı oldun?

Merhaba arkadaşlar ben ameliyat olalı haftaya tam 6 ay doluyor. Artık şekilleri epey oturdu. Benim C cuptan taşıyodu baştan şimdi B cup'tan taşıyor. Meme başlarında ilk 1-2 ay hafif hissizlik vardı oda geçti. Burada yeni ameliyat olanlara geçmiş olsun. Ameliyat olmayı düşünenler hiç beklemesinler. Çocuk doğurupmu yaptırayım diyenler var. Asla beklemesinler, hamilelikle büyük olan memeler daha da büyüyüp çin işkencesi halini alıyor resmen ve bebeğimi doğru düzgün hiç emziremedim. Memelerimi süt gelsin diye sıkmaktan yara oldu resmen uçları. Kimseyide inandıramadım emziremedime. O yüzden ciddi büyük memeleri olan varsa beklemeyin arkadaşlar. Sonra hamilelikte büyüse bile o kadar büyümez herhalde. Neyse öpüyorum hepinizi, Allah (C.C.) kolaylık versin hepinize

ameliyat olmayı dusunen arkadaslar gercekten korkulacak bı tarafı yok soz konusu begenısı ıse tamamen kısıseldır yanı benım begendıgım bı baskasının hosuna gıtmeyebılır..gıdın bı devlet hastanesı plastık cerrahına emınım yardımcı olucaktır en azından amelıyat masrafının bı kısmını sız odersıız.ben amelıyat oldum 1 ay evvel ama amelıyat olana kadar 40 defa fıkır deıstırdım hep tedırgındım korktum netten okudugum yazılar benı cok tedırgın ettı asırı korkuttu ama degım gıbı korkucak hıc bırsey yok gogus uclarım amelıyat sorasından hemen hısetmeye basldı problem yok odemler ınmeye basladı.sarkık olmasından sa dıkıs ızı bana benım gozume batmıyo daha dogrusu gogustekı..hatta amelıyattan cıktıgımds ılk soyleıgım cumle nıye bu kadar cabuk cıkardı benı doktor demısım ..amelıyat olcakalr karar verın ve yapın derım hoscakalın

Geçmiş olsun dilekleriniz için çok teşekkür ederim Tahir GÜRLER ege üniv.de fakat operasyonları özelde yapıyor.Alsancak ta muayenehanesi var.Ben kendimce sebepler yüzünden özelde olmak istedim pişman da olmadım.istesem 1 gece kalabilirdim ama gece geçte olsa evde olmak istedim.çok şükür şimdilik her şey yolunda gidiyor.genel görünümümden çok memnunum.arkadaşlarında söylediği gibi kocaman memelerle çocuk emzirmekte çok zor olmuştu zar zor ancak 9 ay emzirebildim alt kısımları yara izleriyle doluydu.keşke 10 sene önce olsaydım diyorum.isteyenler devlet hastaneleriyle de görüşebilirler bence oralarda da uygun fiyt ve iyi doktorlar olduğundan eminim.sonuçta sağlık için yapıyoruz biz bunu yaşamayan anlayamaz.herkese sağlık dolu günler dilerim.sevgiler

Geçmiş olsun dilekleriniz için çok teşekkür ederim Tahir GÜRLER ege üniv.de fakat operasyonları özelde yapıyor.Alsancak ta muayenehanesi var.Ben kendimce sebepler yüzünden özelde olmak istedim pişman da olmadım.istesem 1 gece kalabilirdim ama gece geçte olsa evde olmak istedim.çok şükür şimdilik her şey yolunda gidiyor.genel görünümümden çok memnunum.arkadaşlarında söylediği gibi kocaman memelerle çocuk emzirmekte çok zor olmuştu zar zor ancak 9 ay emzirebildim alt kısımları yara izleriyle doluydu.keşke 10 sene önce olsaydım diyorum.isteyenler devlet hastaneleriyle de görüşebilirler bence oralarda da uygun fiyt ve iyi doktorlar olduğundan eminim.sonuçta sağlık için yapıyoruz biz bunu yaşamayan anlayamaz.herkese sağlık dolu günler dilerim.sevgiler

Geçmiş olsun meslektaşım ve deee KADERDAŞIM... Aramıza hoşgeldin a.s.

merhaba arkadaslar
bende goguslerimi kucultmek istiyorum ve tavsiye edebileceginiz bir doktor varmi onu sormak istedim Tugrul turana amelyat olan veya duyan varmi bilgi verirseniz sevinirim teaekkurler

merhaba arkadaslar
bende goguslerimi kucultmek istiyorum ve tavsiye edebileceginiz bir doktor varmi onu sormak istedim Tugrul turana amelyat olan veya duyan varmi bilgi verirseniz sevinirim teaekkurler

Merhaba Sopjay, benim doktorum Aylin Karanlık ve çok memnunum.Bu topicte ve doktorlar bölümünde bolca mesajlarım var. Dilersen bir gözat. Yardımcı olabilirsem ne mutlu opuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

merhaba arkadaslar

ben 20 gün önce tuğrul beye ameliyat oldum dediği gibi en ufak bir acım olmadı hem de çok ilgili bir doktor eğer görüşürsen çok memnun kakacaksın

tesekkurler bilgileriniz
icin Tugrul beyi ben bu web sitesinden duymustum daha once fiyatta biraz pahali ama ameliyat olanlarin cok memnun kaldiklarini okumustum memnun olmayan kimseyi duymadim simdiye kadar ama annejimm senin tavsiye edecegin doktura arastiracagim Polly sana cok gecmis olsun nasil istedgigin olculere ve sekle ulasabildinmi ameliya sonrasinda istedikleri sonucu alamadiklarina dair yazilari gorunce iyice gozum korkuyor baska doktorlarida arastirdinmi seni Tugrul beyi secmeene sebep nedir? Tugrul bey ile birkackez e-maillestik kendisi cok ilgili ve hosbir insana benziyor ben yurtdisindayim ve gelip oyle doktor doktor gezme sansim yok dolayisiyla sizlerin yonlendirmesi ve bilgilendirmesi benim doktor secimimdeki ana sebap olacak.

tesekkurler bilgileriniz
icin Tugrul beyi ben bu web sitesinden duymustum daha once fiyatta biraz pahali ama ameliyat olanlarin cok memnun kaldiklarini okumustum memnun olmayan kimseyi duymadim simdiye kadar ama annejimm senin tavsiye edecegin doktura arastiracagim Polly sana cok gecmis olsun nasil istedgigin olculere ve sekle ulasabildinmi ameliya sonrasinda istedikleri sonucu alamadiklarina dair yazilari gorunce iyice gozum korkuyor baska doktorlarida arastirdinmi seni Tugrul beyi secmeene sebep nedir? Tugrul bey ile birkackez e-maillestik kendisi cok ilgili ve hosbir insana benziyor ben yurtdisindayim ve gelip oyle doktor doktor gezme sansim yok dolayisiyla sizlerin yonlendirmesi ve bilgilendirmesi benim doktor secimimdeki ana sebap olacak.

Merhaba Sopjay sesin soluğun çıkmıyor nasılsın? Ameliyatla ilgili herhangi bir gelişme var mı? Benimkiler süper oldu yaaaa...... 40 yaşına kadar niye çekmişim ben onları oooof ooof.... alsanaalsanasmile

Selam Annejim
kafam iyice karisti ben bu sitede 1 yil once Tugrul beyin adini duymustum ve ameliyat olanlardan cok memnun olduklarini okumustum Tugrul Bey ilede e-maillestik cok ilgili bir doktora benziyor ve benim kalbim hep Tugrul bey diyordu simdi senden Aylin hanimida duyunca onuda arastirdim aylin hanima ameliyat olanlarda ondan ldukca olumli bahsediyorlar ve ayrica fiyatida Tugrul beyin yarisi hatta daha azi.su goguslerim kuculsun fiyatinda falan degilim artik cok biktim simdide hangisi daha iyi ikilemine dustum. senin yazilarini okudum protez den bahsediyordun protez takildimi goguslerine? karin gerdirmede oldunmu iki ameliyat ayni anda agir olur deniyor sen nasil hissediyorsun. Sen Tugrul bey ilede gorusmeye gitmismiydin? daha oncede bahsettigim gibi yurt disindayim hadi su doktoru goreyim bu doktoru goreyim diyemiyorum. birde burda bir tv programinda gogus diklestiren birini gosterdiler gozum korktu iyice kizcagizin gogusleri eskisinden kotu olmus ve gogus ucu memenin yan tarafinda duruyordu yamuk olmus falan iyice tedirgin oldum yardimm edin karar vermeme lutfeeennnn!!!

Aylin Hanim ve Tugrul beyi her ikisinide goren biri varmi aranizda? varsa her iki doktor icin goruslerinizi yazarmisiniz lutfen cok kararsiz kaldim

Selam Annejim
kafam iyice karisti ben bu sitede 1 yil once Tugrul beyin adini duymustum ve ameliyat olanlardan cok memnun olduklarini okumustum Tugrul Bey ilede e-maillestik cok ilgili bir doktora benziyor ve benim kalbim hep Tugrul bey diyordu simdi senden Aylin hanimida duyunca onuda arastirdim aylin hanima ameliyat olanlarda ondan ldukca olumli bahsediyorlar ve ayrica fiyatida Tugrul beyin yarisi hatta daha azi.su goguslerim kuculsun fiyatinda falan degilim artik cok biktim simdide hangisi daha iyi ikilemine dustum. senin yazilarini okudum protez den bahsediyordun protez takildimi goguslerine? karin gerdirmede oldunmu iki ameliyat ayni anda agir olur deniyor sen nasil hissediyorsun. Sen Tugrul bey ilede gorusmeye gitmismiydin? daha oncede bahsettigim gibi yurt disindayim hadi su doktoru goreyim bu doktoru goreyim diyemiyorum. birde burda bir tv programinda gogus diklestiren birini gosterdiler gozum korktu iyice kizcagizin gogusleri eskisinden kotu olmus ve gogus ucu memenin yan tarafinda duruyordu yamuk olmus falan iyice tedirgin oldum yardimm edin karar vermeme lutfeeennnn!!!

Valla doğrusunu söylemek gerekirse ben de Aylin Hanımı hakkında yazılanlardan dolayı görmeye karar verdim. Fakat onunla görüştükten sonra da başka doktor hiç düşünmedim. O kadar sevecen ve samimi bir yaklaşımı var ki doktor konusunda asla cinsiyet ayırımı yapmamama rağmen erkek bir doktorda ve de böylesine bir müdahale için aynı samimiyeti kurabileceğimi sanmıyorum. İkinci bir nedense 1,5 yılı aşkın araştırmalarım sonucunda estetik cerrahların çoğu belli başli operasyonlarda daha başarılılar ve zaten diğerlerini de yapmıyorlar. Aylin Hanım da meme ve karın germe de çok başarılı olduğunu duydum.Zaten özellikle de bu ameliyatları yapıyormuş. Bir de web sitesinde okumuştum mikrocerrahi uzmanı olduğunu bu da beni epeyce etkiledi. Evet canım iki ameliyatı birden oldum ama hiç tereddütüm yoktuve aynen de öyle oldu. En önemli olan doktoruna duyacağın güven.... Doktorun kim olursa olsun ona güvenin tam olmalı. Bu yüzden iyi araştırıp öyle karar vermelisin. Yani ne diyeyim hakkında hayırlısı olsun canım opuyorumnanaktan opuyorumnanaktan

Tesekkurler annejim
onceden tugrul bey diyor baska birsey demiyordum simdi gonlum aylin hanima kaymaya basladi.
se nasilsin fiziksel ve moral olarak nasilsin aslinda benim gogus kadar karin ameliyatinada ihiyacim var esimi kandirabilirsem bakarsin bende olurum ikisini birden biraz zor gibi ama beni estetik manyagi olacagimi dusunuyor :)) daha onceki yadiklarinda zannedersem protez konmasindan bahsetmissin konuldumu ? ne dusuniuyorsun iyi bir secimmi benimde goguslerimin ust kisimlari bos. her iki ameliyat icin ne kadar odedigini sormak ayip olurmu?:)))

kizlar sadullah karun mailime cevap vermiss..
cok ilgili ve yardimsever göründü.
hakkinda okudugum yorumlarda bunu dogruluyor.

ben martta ameliyat olmayi düsünüyorum .. hala kararsizim diyebilirim

aylin hanim naci bey ve sadullah bey arasinda kaldim :)
insallah bir an önce karar verip randevu alirim.

Tesekkurler annejim
onceden tugrul bey diyor baska birsey demiyordum simdi gonlum aylin hanima kaymaya basladi.
se nasilsin fiziksel ve moral olarak nasilsin aslinda benim gogus kadar karin ameliyatinada ihiyacim var esimi kandirabilirsem bakarsin bende olurum ikisini birden biraz zor gibi ama beni estetik manyagi olacagimi dusunuyor :)) daha onceki yadiklarinda zannedersem protez konmasindan bahsetmissin konuldumu ? ne dusuniuyorsun iyi bir secimmi benimde goguslerimin ust kisimlari bos. her iki ameliyat icin ne kadar odedigini sormak ayip olurmu?:)))

Yaaa ben eski halimden o kadar sıkıntı çektim ki yardımcı olabilirsem ne mutlu bana.. Birincisi hiç zor bir ameliyat değil istekli oluşunla ters orantılı olarak sıkıntı yaşanıyor sanırım. Çünkü ben hiç ağrı sızı yaşamadım. Mesajlarımda okumuşsundur memelerim yağ dokusundan zengin olduğu için bir mememde yağ nekrozu oldu ve bunun yüksek ihtimalle olacağını daha ilk görüşmemizde Aylin Hanım söylemişti. Çok şükür o da geçti. Protez koydurmadım. İyi ki de koyulmadı çünkü yağdan zengin bir meme dokusuna sahip olduğum için yağ nekrozu protezliyken daha fazla sıkıntı yaşamama sebep olacaktı. Zaten doktorum da asılamayı uygun görmüş ameliyat sırasında ve oyüzden şu anda silikon varmış gibi duruyorlar ve görüntü çok hoş. 1 ayı geçmesine rağmen bakarken gözlerimi alamıyorum. Karnım zaten süper düşünsene sarkık kocaman bir karından sonra çatlaksız sımsıkı ve iki büklüm olduğunda bile hiç katlanmayan bir göbiş daha ne isteyeyim.... Fiyatı rahatlıkla söylerim 8000 TL. Umarım bu bu mutluluğu tüm isteyenler yaşar :lepi:

Ay annejim neolur deme walla oyle canimi cekindirdinki simdi ayakkabilarimi bile giymeden kosa kosa ameliyat olmaya gidicem?) dik gogusler gergin bir karin aynada nerdeyse hic gormedigim bir tablo hele cocuklardan sonra aynaya baktigimda deprasyona giriyorum odamda ayna falan yok nekadar zayiflarsam zayifliyim hep buyuk goguslerim ve karnim vardi o yuzden bana gerceklesemiyecek bir hayal gibi gorunuyor hep, birde daha once bahsetmistim bir programda bir kizcagizin diklesen gogulerini gosterdiler diklesme falan yok sarkikligi azalmis biraz gogus ucu yana kaymis ve cok buyuk ve kotu gorunumlu izleri var onu gordukten sonra benden kucuk gogusluler boyle oluyorsa ben nasil olurum kimbilir diye baya umudumu kaybetmistim ben kuculmesinin yaninda diklesmelerinide istiyorum guney kutbuna bakan mememlerden biktiiimmmm artik seninkiler dedigine gore diklesmis herhalde gozlerin aydin olsun canim allah banada bir gun gosterir aynaya bakatigimda dik gogusler ve tef gibi bir karin umarim:)))

X