Göğüs küçültme Ameliyatı ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

merhaba arkadaşlar..
ben 2,5 ay önce küçültme ameliyatı oldum bende sizler gibi nasıl olur sonucundan memnun kalırmıyım diye çok gezindim buralarda:)ama sonunda karar verdim verdim ve oldum ameliyatı.iyikide olmuşum inanılmaz rahatladım kendime güvenim geldi huzurluyum yani.ben ilk başta elime gelen bazı kistler için gitti incelendi ve iyi huylu olduğu sorun çıkarmayacağını söylediler.ama göğsüm büyük olduğu için lerlemede yapabilirmiş falan filan ...ben bursadaki araştırma hastanesinde meme cerrahisi bölümüne gittim ve doktorlar çok güzel ilgilendiler ameliyatımı oldum ve 4 gün hastanede yattım ve hiç para ödemedim.bu ameliyatı olmak isteyenler ama tereddütü olanlar hiç düşünmeyin ameliyattan sonraki dönem biraz zorlu geçiyor tabiki ama katlanılmayacak kadar değil.emin olun ruh sağlığınız hepsinden önemli...

Canım devlet hastenesinde mi oldun para vermedin. Bir de çok iz kalıyor mu?:1rolleyes:

slm kızlar bende bu ameliyatı olmak istiyorum mersinde doktor arıyorum ve emekli sandığı bu ameliyatı karşılıyormu kafam çok karıştı bu konuda heralde doktoruna göre değişiyor...birde ben sigara konusunda korktum lütfen sigara içipde bu ameliyatı olan arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum :)

slm kızlar bende bu ameliyatı olmak istiyorum mersinde doktor arıyorum ve emekli sandığı bu ameliyatı karşılıyormu kafam çok karıştı bu konuda heralde doktoruna göre değişiyor...birde ben sigara konusunda korktum lütfen sigara içipde bu ameliyatı olan arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum :)

Tellinazcım maalesef ben de ameliyat günüm yaklaştıkça stres ve heyecandan daha fazla içtim diyebilirim. 11 gün önce karın germe ve meme küçültme oldum. Şu anda sadece sağ göğüs ucumdan aşağı inen dikişti küçük bir enfeksiyon oluşmuş. Oda antibiyotiklerle geçecekmiş. Allahtan doktorum beni sigarayla ilgili fazla sıkıştırmadı. Dikişler illa ki iyileşir sadece belki biraz daha zaman alabilir o da önemli değil dedi.hihoyyythihoyyyt

Selam kızlar ( ılker manavbası :KK66: da gögüs kücültme amelıyatı olanlar varsa lÜtfen bana cevap yazsınn beklıyorum tskkkk

operasyondan korkmuyorum fakat iyi sonuc alamamaktan cekiniyorum ,,nedir bu biz kadinlarin cektigi offffffffffffffff,,,,,,,,,

annejim,ben ameliyattan bir ay önce ve bir ay sonrasında kesinlikle içmedim.benim doktorum kesinlikle yasakladı.ameliyattan çok daha önemli demişti.bende epey korktum ve bıraktım.bir ay dolar dolmazda az da olsa başladım.zaten normalde de bir günde max 7-8 tane içiyordum.lakin izlerim gerektiğince soluklaşmıyordu ve ben bunu sigaraya bağladım.son bir aydır bir kaç tane dışında içmedim ve dikiş yerlerimdeki ani solmayı anlatamam.ameliyat yerlerindeki kaşıntımda tamamen kesildi.sigara içerken ellerim sürekli dikiş yerlerinde kaşıntıdan duramazdım.kiiiiiiiiiiiiiii bu kaşıntı derecesi anlatılamaz yaşanır:)elimde bir bulaşık teli olsada kazısam atsam şu dikiş yerlerini diye düşünüyorsun:)

Son düzenleme:
annejim,ben ameliyattan bir ay önce ve bir ay sonrasında kesinlikle içmedim.benim doktorum kesinlikle yasakladı.ameliyattan çok daha önemli demişti.bende epey korktum ve bıraktım.bir ay dolar dolmazda az da olsa başladım.zaten normalde de bir günde max 7-8 tane içiyordum.lakin izlerim gerektiğince soluklaşmıyordu ve ben bunu sigaraya bağladım.son bir aydır bir kaç tane dışında içmedim ve dikiş yerlerimdeki ani solmayı anlatamam.ameliyat yerlerindeki kaşıntımda tamamen kesildi.sigara içerken ellerim sürekli dikiş yerlerinde kaşıntıdan duramazdım.kiiiiiiiiiiiiiii bu kaşıntı derecesi anlatılamaz yaşanır:)elimde bir bulaşık teli olsada kazısam atsam şu dikiş yerlerini diye düşünüyorsun:)

Offf yaaa biliyorum çok haklısın :kedi:Korkmuyorum da diiil hani eyvahedigeldismile Ben günde neredeyse 15 tane içiyordum. Ameliyat öncesi 1 hafta kadar hiç içmedim ama son 3 gün heyecandan olsa gerek tekrar başladım. Şu anda da günde ortalama 5 tane içiyorum. Napıcam bilmiyorum.... Off yaaa çok iradesizim. Başıma birşey gelmeden galiba bırakamıcam....:eek:klava::eek:klava::eek:klava:

Tellinazcım maalesef ben de ameliyat günüm yaklaştıkça stres ve heyecandan daha fazla içtim diyebilirim. 11 gün önce karın germe ve meme küçültme oldum. Şu anda sadece sağ göğüs ucumdan aşağı inen dikişti küçük bir enfeksiyon oluşmuş. Oda antibiyotiklerle geçecekmiş. Allahtan doktorum beni sigarayla ilgili fazla sıkıştırmadı. Dikişler illa ki iyileşir sadece belki biraz daha zaman alabilir o da önemli değil dedi.hihoyyythihoyyyt

peki kollarını kullana biliyormusun..çok ağrı yapıyormu.. ben sigarayı bırakabileceğimi sanmıyorum aslında çokda içmiyorum ama kafam karıştı..ayrıca daha doktor bile bulamadım ohaoldumsmile

peki kollarını kullana biliyormusun..çok ağrı yapıyormu.. ben sigarayı bırakabileceğimi sanmıyorum aslında çokda içmiyorum ama kafam karıştı..ayrıca daha doktor bile bulamadım ohaoldumsmile

Kollarımla ilgili en baştan beri sıkıntım olmadı.Ben okuduklarımdan yola çıkarak ilk günler bardak bile tutamayacağımı ( ya da tutmamam gerektiğini ) zannediyordum. Hatta sırf bu yüzden kendime 1 aylığına bir yardımcı bile buldum. Ama hiç de öyle olmadı. Şu anda bile bir çok işi yapabilirmişim gibi hissediyorum. Bir de ben karın germeyi de aynı anda olduğum için dikişlerim açılır diye yukarılara doğru uzanmamaya çalışıyorum.Anladığım kadarıyla bu kolları oynatamama olayı silikonla meme büyültme ameliyatlarında oluyormuş.O topicleri okursan sen de anlarsın opuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

arkadaşlar, 20 ocak 2010 tarihli gazetelerde esteworld dr.hanife avcıoğlu'na dava açıldığına dair
haberler vardı, konuyla ilgilenenler bu gazeteleri bulabilir. haberiniz olsun...

herkese selam, bende dr hanıma yazın göğüs küçültme, karın germe ve liposakşın ameliyatı oldum. bir çok dr dolaştım ama genç olmasına rağmen açık sözlü ve şov yapmadan konuşması hoşuma gitti. ameliyat sonrası biraz akıntım oldu ama çok erken ayağa kalktım , sonuçta aynen anlattığı gibiydi. çevremde 3 maeliyatı birden olan yok, hatta tek ameliyat olanlar bile bu kadar erken toparlmadı. ben kendisine ameliyat ettiği bi dr hanımdan duyarak gittim. Başta her şeyi anlatıyorlar ama bi problem olunca hemen unutuyoruz hemen dr u suçluyoruz dye düşünüyorum. bi kere gazete haberlerşndeki bayana bildiğim kadarıyla öyle bir ameliyat yapılmamış, dr hanımın herhangi bir ifadesi de yok. siz istermisiniz bir sabah uyandığınızda gazete manşetlerinde isminiz size de sorulmadan, doğru değil, ben hastası ölen veya sakat kalan plastik cerrahlar duydum.. ama bunuda kimse istemez herhalde, kaldi ki dr hiç istemez.

selammmmmmm kizlar ,ben yurt disinda yasiyorum eger operasyona gelirsem istanbulda kac gün kalmam gerekiyor bilen varmiii???

slm kızlar ilgiilenenlere duyurulur...ben bu gün bir plastik cerraha devletin ödeyip ödememesi konusunda danıştım evet kurul raporu olunca devlet karşılıyormuş ve bu bütün hastaneler için geçerlymiş...ama benim ameliyat olmak istediğim doktor başka bir üniversiteye geçmiş:sinifsinif:

Selam Benfiknur,
Ben de ameliyat için 2 ay sonraya gün aldım. Günde 1 paket sigara içiyordum ve bu ameliyat için sigarayı bıraktım. 8 aydır içmiyorum. Bu ameliyatı çoook araştırdım. Hep ameliyattan 4 ay önce sigarayı bırakmayı öneriyordu doktorlar. Bu arada 4 aydır da doktor araştırıyordum. Nihayet bu sitedeki bi arkadaş sayesinde doktorumu da seçtim. Ben ameliyattan sonra kalan ize kafayı taktım. ne kadar sürede silikleşmeye başlıyor?

merhaba asyam30

ben hastanede 1 gece yattım.4-5 gün sonra direnlerim çıkarıldı.yanılmıyosam 2 hafta sonra dikişlerim alındı.diişim açıldı tekrar dikiş atıldı.iyileşmem 1,5 ayımı buldu.tabi bu kişiden kişiye değişiyo.

cevap verdigin icin cok tskk ederim sanirim ben o kadar kalamam annem istanbulda,sadece 8 gün kalabilirim cünki burda cocuklarim var okula giden umarim bir aksilik cikmaz ve dr.bey yapistirma uygulamasi lazim,, suan dr um pazar günü buraya gelecekmis görüsecegiz bakalim anlasalimda ilker manavbasi kendisi sence nasil bir drr???

asyam ben bir kac doktorla yazistim canim .. bende almanyada yasiyorum..
ilker bey hangi sehire geliyor acaba?

ameliyat icin 5 gün istanbula kalmaniz yeterli demisti bir doktor, ismini hatirlamiyorum 10-15 kisiye mail attimm

alkan 2 hafta sonra dikislerim alindi demis.
doktorunla görüs .. alinmayi gerektirmeyen dikis atsin. kendiliginden atan dikisler.
benim yazistigim doktorlarin %80 i dikis alinmiyor dedi.

alkan 2 hafta sonra dikislerim alindi demis.
doktorunla görüs .. alinmayi gerektirmeyen dikis atsin. kendiliginden atan dikisler.
benim yazistigim doktorlarin %80 i dikis alinmiyor dedi.

merhaba

doktorum hem dıştan dikiş attı hemde içten.içteki dikişler kendiliğinden eriyecek dedi dıştaki dikişlerde açılma olmasın diye atmış öyle söyledi..

asyam ben bir kac doktorla yazistim canim .. bende almanyada yasiyorum..
ilker bey hangi sehire geliyor acaba?

ameliyat icin 5 gün istanbula kalmaniz yeterli demisti bir doktor, ismini hatirlamiyorum 10-15 kisiye mail attimm

slm dr.ilker manavbasi krefelde saat 3 te geliyormus lazer sütüdyosunda bulusacagiz istersen adresini yazarim hem tanismis oluruz ordaa ne dersinn ....boshayallersmile

X