Göğsümde bir sertlik var ve göğüs ucum bazen çıkıyor

Ben cok iyi hatirliyorum cocukluktan cikip ergenlik donemlerimde goguslerim daha tam gelismemisken bir gece dokundum semsert bir sey geldi sanki elime, birkac hafta kafama taka taka kendimi bitirmistim yoklar yoklar dururdum:) sonra doktora gittigimde goguslerimin gelisme asamasinda oldugunu hicbir problem olmadigini soylemisti..Tabi ki sen yine de doktora görün, en azindan icin rahatlamis olur..
Bende biri çarpınca patlayacagını düşünürdüm o sertliklerin :KK70:
Tvde duydum kesin silikonları patlayanları aklımda kalmıştır,
Ablama kontrol ettiriyordum duruomu diye :KK70:

Ergenliğe girmişsin, göğüslerin gelişmeye başlamış. Bahsettiklerin çoğumuzun o dönemde yaşadığı şeyler bu yüzden kendine dert etme...Yine de için rahat edecekse bir doktora görün.

Of arkadaşlar çok sağolun ama internette bir şey gördüm göğüse yapışık gibiyse hareketsizse eger meme kanseridir diye ama on beş yaşındayım ailede kanser yok dedemin kardeşi prostat kanseri ablami da korkutmak istemiyorum napicam korkulucak bir şey var mi

sertlik dediğin normal meme dokusu muhtemelen.

regl olmaya başladıysan eğer içine sinmesini istiyorsan genel cerrahi meme polikliniğinden randevu al bir teyzen halan ya da komşunla olmadı babanla git muayene etsinler için rahatlasın canım.

başın sağolsun bu arada.

Hiç oyalanmadan genel cerrah doktorundan randevu almanı tavsiye ederim, ama internette yazılanlara aldırma pek. Yaşın çok genç, annemi meme kanserinden kaybettim bende geçen sene. Ama senin durumun muhtemelen gelişim ve hormonal değişimden kaynaklanan bir şey gibi. Ama gibiler ve ihtimallerle olmaz, doktorun görmesi en sağlıklısı. İçini ferah tut, ve ihmal etme...

Benim sol kolaltinda beze var. 2 doktora gittim, ikisi de tetkik etti, hatta ikinci gittiğimde her iki göğüs ve kol altlarına bakıldı, lenf nodle dendi. Bi zaman sonra tekrar gideceğim. Bence sende içinin rahat etmesini istiyorsan genel cerrahiden randevu alıp gidebilirsin, geçmiş olsun.

Ergenlikte ilk o sertleşme büyümeden önceki kitleleşme gibi sanki anlattığın..

Yine de aile hekiminize bir gösterin yada hemşirenize..

Evet çok korkutuyorlar ama bilmiyorum bu yaşta göğüs kanseri olunabilir mi ki çok çok korkuyorum gidip de yüzleşcek cesaretim de yok gibi belki de hiçbir şey yok ama bilemiyorum korkuyorum
Canım üç sene olan şey şimdiye kanser olsaydı daha çok belli ederdi kendini. Kötü sonuçları olurdu. Yok öyle bir şey merak etme. Hormonlardan kaynaklı şişlikler bezeler çıkabilir. Benim koltuk altımda bile çıkardı. Hatta bir sabah kalktığımda bir göğsüm diğerine göre iki katı şişmişti. Okula gidemedim o gün. Öyle komik duruyordu ki. Akşamına indi kendiliğinden.

X