Gizem'li Muhabbet Topiği :)

olunca kazanıyomuş baya bi imzaya 10000 lira alanı varmış :KK53:
ama staj da ki ücret kafamı kurcalıyor, 2 sene yani, evlenecez birde para geçmesi lazım elime :26:

ne kadar sürüyormuş ki stajı, bide kaç para veriyorlarmış stajda :26:

Çok çok güzel canım valla:KK52:

:KK1::KK1::KK1:

Ya kızlar benim sözlüm hiç plan yapmıyor ya.. Hadi bu hafta şöyle yapalım hadi bu hafta böyle yapalım demek yok.. Ben diyorum tamam diyor gidiyoruz falan ama kendinde tık yok.. Az önce konuştuk senin söylemeni istiyor bende senin söylemeni istiyorum dedim ama yok nafile:26:

erkeklerin geneli öyle değil mi yaaa :44: onlara bırakırsan ya evde oturursun yada bi kafede orjinal fikir çıkmaz genelde :KK37:

ne kadar sürüyormuş ki stajı, bide kaç para veriyorlarmış stajda :26:

:KK1::KK1::KK1:

erkeklerin geneli öyle değil mi yaaa :44: onlara bırakırsan ya evde oturursun yada bi kafede orjinal fikir çıkmaz genelde :KK37:

Aynı şeyi söyledim canım sana bıraksak bir kafede pinekleriz onda da hangi kafe olsun diye bana sorarsın dedim:KK47: Geneli öylemi gerçekten takmıyayım mı yani:26: ama ben bakıyorum hadi kalkın gezelim diyenlerde var özeniyorum valla:26: Onun dışında ne istesem nereye gitmek istesem tamam diyor:26:

Aynı şeyi söyledim canım sana bıraksak bir kafede pinekleriz onda da hangi kafe olsun diye bana sorarsın dedim:KK47: Geneli öylemi gerçekten takmıyayım mı yani:26: ama ben bakıyorum hadi kalkın gezelim diyenlerde var özeniyorum valla:26: Onun dışında ne istesem nereye gitmek istesem tamam diyor:26:

Benim esim de boyleydi.
Sonra bi' aralar ben birkac sebepten ufaktan bir depresyona dogru yol alinca hadi suraya gidelim, giyin gidelim, moduna gecti :)
Ama bence de geneli boyle.
Arkadasim bu ve buna benzer sebeplerle 5 senelik iliskisini bitirdi.
Bana gore buyuk bir sorun degildi.
Sonradan bir ara yine gozume batti ama karakter bu, malzeme bu yapcak bi sey yok :)
Ya ben parazit gibim atladim ama gorunce dayanamadim :)

Benim esim de boyleydi.
Sonra bi' aralar ben birkac sebepten ufaktan bir depresyona dogru yol alinca hadi suraya gidelim, giyin gidelim, moduna gecti :)
Ama bence de geneli boyle.
Arkadasim bu ve buna benzer sebeplerle 5 senelik iliskisini bitirdi.
Bana gore buyuk bir sorun degildi.
Sonradan bir ara yine gozume batti ama karakter bu, malzeme bu yapcak bi sey yok :)
Ya ben parazit gibim atladim ama gorunce dayanamadim :)

Yok çok iyi yapmışsınız yanıtlayarak :KK16:
Bana da depresyon yolu göründü o zaman:KK52: Bana göre de büyük bir sorun değil yani bu sebeplerle ilişkimi bitirmem sanırım sevgi aşk ağır basıyor.. Aynen dediğiniz gibi malzeme bu ne kadar işlesek de sanat eseri çıkartamıyoruz ortaya:KK1: Birşeyi merak ettim arkadaşınız hiçmi üzülmedi :26: Şimdi hayatında biri var mı o nasıl merak ettim affınıza sığınarak soruyorum:26:

naber, nasılsın ,nerelisin, yaşın kaç ,boyun kaç, okul durumu ne, kilon var mı, diyettemisin, ramazan nasıl gidiyor :KK52:
Günaydııın :KK52: iyiyim şükür , 19 yasındayım üniverste tercihleri yapmak üzereyim , kilom orta halli bu yüzden diyette değilim :KK56: , boy da medium, ramazan da yerinde gidiyo diyelim güzell :KK34: aynılarını ben sana sorayım :KK1:

yemi mesleğim,i buldum :KK52:
ymm olacam :KK52:
etrafında bu mesleği yapan varsa staj ücretini öğrenebilir mi acaba?

canım, ben de detaylı bilgi alırım benimkinden aradığında. benimki şu an mali müşavir olmaya çalışıyo biliyosunuz:KK1: o bile bu kadar zorluysa, yeminlisi ne derece zordurrr :KK53:

nette şunlar yazıyor:

Madde 9 - Yeminli mali müşavir olabilmek için:
a) En az 10 yıl serbest muhasebeci mali müşavirlik yapmış olmak,
b) Yeminli mali müşavirlik sınavını vermiş olmak,
c) Yeminli mali müşavir ruhsatını almış olmak, Şartları aranır.

yani önce smmm olman gerekiyormuş :KK53: yani benimkinin şu an olmaya çalıştığı şey. stajı başlatmak için sınava giriyorsun, sonra 3 sene staj süresi var, 3 senenin sonunda bitirme sınavları var bu sefer, 8 tane farklı sınav, hepsinin toplam giriş ücreti 650 lira kadar yapıyor :KK53: benimki bu bitirme sınavlarına girdi asker öncesi, 3-4 tanesi kaldı :KK53: dönüşte o kalan sınavlar için yeniden girecek ve geçerse mali müşavirlik belgesini alacak inş. :KK31:

Bekarım canım sen :KK3:

ben de :KK14::KK14::KK14:

canım, ben de detaylı bilgi alırım benimkinden aradığında. benimki şu an mali müşavir olmaya çalışıyo biliyosunuz:KK1: o bile bu kadar zorluysa, yeminlisi ne derece zordurrr :KK53:

nette şunlar yazıyor:

Madde 9 - Yeminli mali müşavir olabilmek için:
a) En az 10 yıl serbest muhasebeci mali müşavirlik yapmış olmak,
b) Yeminli mali müşavirlik sınavını vermiş olmak,
c) Yeminli mali müşavir ruhsatını almış olmak, Şartları aranır.

yani önce smmm olman gerekiyormuş :KK53: yani benimkinin şu an olmaya çalıştığı şey. stajı başlatmak için sınava giriyorsun, sonra 3 sene staj süresi var, 3 senenin sonunda bitirme sınavları var bu sefer, 8 tane farklı sınav, hepsinin toplam giriş ücreti 650 lira kadar yapıyor :KK53: benimki bu bitirme sınavlarına girdi asker öncesi, 3-4 tanesi kaldı :KK53: dönüşte o kalan sınavlar için yeniden girecek ve geçerse mali müşavirlik belgesini alacak inş. :KK31:

ben de :KK14::KK14::KK14:
Sağol canım :)
ivet önce smm olmak lazım ama staja basvuru için de 1100 lira lazım :KK53:
yapıcammmmmmmmmmmm bi sürü param olacak benim :KK52:

Tünaydın:))
Uykuluyum:KK5:
26 yaşındayım:21:
Şişkoyum:63:
Kısayım:KK25::KK25:
Ramazanda iyi gidiyor :KK70:

Günaydııın :KK52: iyiyim şükür , 19 yasındayım üniverste tercihleri yapmak üzereyim , kilom orta halli bu yüzden diyette değilim :KK56: , boy da medium, ramazan da yerinde gidiyo diyelim güzell :KK34: aynılarını ben sana sorayım :KK1:

Bana da depresyon yolu göründü o zaman:KK52: Bana göre de büyük bir sorun değil yani bu sebeplerle ilişkimi bitirmem sanırım sevgi aşk ağır basıyor.. Aynen dediğiniz gibi malzeme bu ne kadar işlesek de sanat eseri çıkartamıyoruz ortaya:KK1: Birşeyi merak ettim arkadaşınız hiçmi üzülmedi :26: Şimdi hayatında biri var mı o nasıl merak ettim affınıza sığınarak soruyorum:26:

Estagfirullah ne affi, hemen yanitlayayim :)
Arkadasim sevgilisini pasif ve umursamaz buluyordu.
Dediginiz gibi bir yere gitme isini organize etmemesinden tutun sinavlarinda hirsli olmamasina kadar takmisti.
Bunu defalarca konustular, ex eniste biraz dikkat etmeye calisiyordu ama adamin yapisi bu.
Bir turlu kabullenme gerceklesmedi arkadasim tarafindan.
Sonra bir gun ex eniste arkadasimin elini tutmak isteyince arkadasim elini cekmis.
O da uzun zamandir soguksun, biliyorum, deyince arkadasim birdenbire ayrilalim demis.
Ayrilma boyle gerceklesiyor.
Sonra arkadasim pisman oldu.
Cok agladi uzuldu ama eniste geri donmedi.
Sanirim adam da skilmisti kabullenilmemekten.
Cunku bazen farkinda olmuyoruz ama fazla elestiri tatli dille dahi yapilsa hem bi sure sonra ise yaramiyor hem de itici olmaya basliyorsun karsi taraf icin.
Sonra arkadasimin hayatina biri girdi.
O da cok kisa surdu, ailesiyle tanisti ve ailesi istemedi arkadasimi cunku.
Simdi 2. ex de evlendi.
Boyle biraz karisik :)

Bir de sunu ekleyeyim hayatindaki nasildi demissiniz ya 5-6 senelik 1. enisteden sonra hayatina giren 2. eniste birincinin tam tersiydi.
Evet organizesi vardi, sessiz sakin degildi, hirsliydi azimliydi vs ama o da arkadasimi cok elestiriyordu.
Surekli bir mufettis havasi vardi, tipine kadar elestiriyordu.
Galiba ortasini bulamadi :)
Hayirlisi olsun ne diyelim.

Son düzenleme:

kuzum geneli hakkında yorum yapamam, ama böyle olan erkekler de var olmayan erkekler de var, bu sanırım biraz alıştırmakla ilgili :KK34: uzun zamandır süren bir ilişkiniz var sonuçta, ilişkinin başından beri hep planları sen yaptıysan sevgilin artık buna gerek duymuyor olabilir :KK34:
sonuçta seni istedigin yerlere götürüyormuş çok da büyütülecek bişey olmadıgını düşünüyorum bu durumun, ama eger kafana çok takıyorsan bunu söylersin sevgiline, bi süre de sen plan yap ben uygulayayım diye bakarsın bakalım plan yapabiliyor mu :KK1:
ama hiç bişey de bir anda olmaz bunu unutma, senelerdir planları sen yapıyorken bir anda adam muhteşem planlar yapan biri haline dönüşmez bu da biraz zaman alır :KK34:
karar senin yanı, ya onu değiştirmek için uğraşacaksın, yada nasıl olsa istedigimi yapıyor deyip böyle devam edeceksin :KK31:

X