Giyim konusu

Merhaba hanımlar,
Ben 45 yaşında iki çocuk annesiyim
Yaşımı pek göstermem,kilo problemim yok ayrıca kendine bakan biriyim.
Şimdi konumuza dönecek olursam isteğşmi giyoyorum genelde,eşim de giydijkerime pek karışmaz.
Geçenlerde hafif göbeği açık bir thişort giydim altıma kot pantolon,eşim bana dedi ki
Sen artık 45 yaşındasın biraz yaşına göre giyin.
Şimdi giyim konusu yaşla ilgili mi gerçekten de
Yoksa insan nasıl istiyorsa öyle mi giyinmeli
Sizler ne düşünüyorsunuz
Giyim konusu ne yaşınız ile ne de kilonuz ile ilgili. Ne istiyorsanız nasil rahat ve mutlu hissediyorsaniz onu giyin.

Kocanız istemiyorsa crop giymeyebilir ancak sizin ne giyip ne giymediginiz onu ilgilendirmez. Tabi siz düşüncelerini merak ediyorsanız sorabilirsiniz. Bence burada önemli olan 45 yaşında iki çocuk annesinin kararlarına saygısız olan bir adet hadsiz koca.

Amaaan bir daha mı geleceğiz dünyaya. Koca dahil başkalarını dinlersek herkes bize birer yeni bir hayat borçlu olur.

Tam olarak içinde mutlu olduğunuz kıyafet yaşınıza göre kıyafet.

İsteyen istediğini giyer kimseyi de ilgilendirmez. Kimseye de fikrini sormayın bence içinize sineni giyin. Ama diyorsanız ki yaşa göre giyinmemek dışarıdan nasıl duruyor, bence kötü duruyor. Aklıma Avrupa yakasındaki iffetin giyimini değiştirmesi geliyor hep😅

Yaşına göre giyinmeyen erkeklerle andropoza girmiş diye dalga geçince sorun olmuyor nedense o da ilginç. Ben olsam eşimin fikrini önemserim, eşlerin birbirini beğenmesi, giyim kusam olarak hoş bulması önemli benim için.

Evet ahretliğim, kayınvalide oldum 😌

haydaaa croplu moderatör Mune'nin kayınvalide olduğu hayat bize neler yapmaz? mutluluğunuz daim olsun.

soruya da gelirsek, bir kez ne giyeceğinizi danışırsanız ya da birinin ricası üzerine giymeyi arzulamadığınız şekilde giyinirseniz bunun devamı gelir. siz kendiniz için neyin doğru olduğuna karar verecek tek kişisiniz.

Normalde karışmıyormus esiniz belki yakışmamıştır giydiğiniz gerçekten. Dışardan kimin ne dediği önemli değil ama insan eşinin neyi ne niyetle dediğini bilir. Karışamaz, bir şey diyemez kısmı değişir o yüzden.
Geçenlerde eşim farklı tarzda abir pantolon almıştı ve yakışmadı kendisine, git değiştir bunu kötü oldu dedim direkt. Daha genç işiydi bana göre. Yaş kısmından ziyade her kıyafet herkese olmuyor bence.

Beni arkadaşlarım bu fikrim için kınıyor genelde ama söyleyeceğim, bence estetik durmalı kıyafet ben hemen göbekten kilo alırım o dönemler crop giymem, bacaklarım incedir genelde mini giyerim
Bir de bunları nerede giydiğim konusu var, ayrıca bir takıntımda heryerden dekolte vermem göğüs dekoltesi varsa mini giymem, mini giydiysem sırt göğüs açmam, estetik durduğu sürece herkes her şeyi giymeli bence

Bana göre önemli olan doğru parçalarla kombin yapabilmek. Örneğin mom jean, palazzo, etek, şort daha çok kullanırım. Uzun etekte giyerim, mini de. Yüksek belli pantolonlar giydiğim için cropta giyiyorum üstüne, basic tişörtte. Ama figür baskılı tişörtleri çok sevmem evde kullanırım. Özellikle alt giyimde renkli kot pantolonlar, renkli spor ayakkabılar tercih etmem. Parçaları ne ile birleştirdiğin önemli bence. Doğru kullanılmayan hiç bir kıyafet güzel durmaz zaten. Ama genç kızların tayt üzerine crop giymelerini de ben beğenmiyorum mesela, yaşa bakarsak genç kız işi ama mesela o değil. Fiziği kaldırsın kaldırmasın bana kolaya kaçmak gibi geliyor.

Beni arkadaşlarım bu fikrim için kınıyor genelde ama söyleyeceğim, bence estetik durmalı kıyafet ben hemen göbekten kilo alırım o dönemler crop giymem, bacaklarım incedir genelde mini giyerim
Bir de bunları nerede giydiğim konusu var, ayrıca bir takıntımda heryerden dekolte vermem göğüs dekoltesi varsa mini giymem, mini giydiysem sırt göğüs açmam, estetik durduğu sürece herkes her şeyi giymeli bence

Bende etek veya şort giyersem eğer, üzerine kısa kollu tişört ya da oversıze gömlek tercih ederim.

Bende etek veya şort giyersem eğer, üzerine kısa kollu tişört ya da oversıze gömlek tercih ederim.
Mükemmel ben de sizin yorumuzdaki gibi palazzo,yüksek bel şortlar vs giyerim, şortum çok kısaysa gömleği uzun kollu giyerim, bu şekilde 60 yaşında bir kadın da giyinse kimse bu yakışmamış demez, konu açık olan kısımlar değil vücudun güzel taraflarını ön plana çıkarıp, şık görünmek bence

Konu sahibinden bağımsız olarak Z kuşağı çok açık ve çok darı çok güzel sanıyor, ama bizim gençliğimizde benim diyim sizin yaşınızı bilmiyorum genç kız dergileri bunları bize öğretirdi şıklık ve çıplaklık arasındaki farkı

Mükemmel ben de sizin yorumuzdaki gibi palazzo,yüksek bel şortlar vs giyerim, şortum çok kısaysa gömleği uzun kollu giyerim, bu şekilde 60 yaşında bir kadın da giyinse kimse bu yakışmamış demez, konu açık olan kısımlar değil vücudun güzel taraflarını ön plana çıkarıp, şık görünmek bence

Katılıyorum. Yaştan çok giyim tarzının yakışması ve kaldırabilmek önemli, buna da makyaj, saç tarzı, aksesuar kullanımı ve tabi ki fizik dahil her şey etken.

Yoksa Ajda Pekkan'ı yaşına göre değerlendirirsek yandık :)

Eklentiler

• 11ff50448290d57ae6c0e5e98b1bcbf8.jpg
    11ff50448290d57ae6c0e5e98b1bcbf8.jpg
    79,4 KB · Görüntüleme: 40
  • Tun1OJWZB8BtVz3HSyf5CVgn3JADGhiiVRtAPCXr.jpg
    Tun1OJWZB8BtVz3HSyf5CVgn3JADGhiiVRtAPCXr.jpg
    63,4 KB · Görüntüleme: 37
  • 04060abfba3a4a3cf3ecec539e83f24e.jpg
    04060abfba3a4a3cf3ecec539e83f24e.jpg
    68,3 KB · Görüntüleme: 41

Yaşa göre olmasa da, ortama göre giyinilmesi gerektiğini düşünüyorum yoksa neyin içinde kendimizi iyi hissediyorsak onu giymeye hakkımız var. El kadar çocukların kadın gibi giydirilmeleri yerine, orta yaşlı kadınlarımızın genç kız gibi giyinmelerini tercih ederim.

Yaşına, yerine ve zamanına göre giyinmek gerek diye düşünüyorum. Eşinizin uyarısını dikkate alın bence. 40-50 yaşlarında bir adamın skinnyi fit pantolon giymesi, pembe tshirt giymesi bana çok komik geliyor. Erkekler için de böyle oluyor olabilir.

ben ruha ve fiziğe göre giyinilmesi gerektiğini düşünüyorum.
nasıl hissedersiniz öyle giyinirsiniz. tabii bir de ortama göre dikkat etmek lazım.

X