Giyim konusu

Stiliniz bunu kaldırıyorsa olabilir aslında. Doğru kombin ve fizikle tütü bile giyilebiliyor işte.

Aslında insan içinden geldiği gibi giyinmeli, rahat olduğu kıyafetle şık olur diye düşünürdüm eskiden. Ama bazen olmuyor. Aklıma Avrupa yakasındaki İfotun gençleşme amacıyla giydiği fırfırlı kot etekti sanırım, o gelir hep. 20 yaşındaki birinin giyeceği crop ile 35 yaş üstünün giyeceği aynı değildir diye düşünüyorum. Olsa olsa kısa bir gömlek bluz (bel oyuntusunda biten) diye düşünüyorum, bilemedim.
Ama ayakkabı da her renk her yaşta mübah gelir bana da. Ruhla alakalı sanırım.
Eşler birbirlerini sadece kıskandıkları için uyarmazlar bu arada, bazen komik duruma düşmesini önlemek için de uyarılar da bulanabilirler.

Bence kilit nokta 18 yaşındaki kızınızla aynı şeyleri giymeniz.
Eş haklı olabilir.
Günlük hayatımda isteyen istediğini giysinciyim ama bu nokta dikkatimi çekti. Yani beni 4xl beden birinin crop giymesi de rahatsız etmez örneğin.

Valla kızmayın ama ben birazcık hak verdim eşinize. Yaşa göre diye illa sıkıcı şeyler giymenize gerek yok, yaşa göre giyinmek öyle bir şey değil ama sizin dediğiniz tarz mesela tatilde filan degilseniz birazcık toy kalıyor yanlış anlamayın ama. Sokakta onlu yirmili yaşlarda kızların çoğu öyle dolaştığı için bir anlamda ergen kombini gibi oldu yani. Hem yaşınız 40 üzeriyse bu kötü bir şey değil, hatta bazı tarzlar çok zarif çok feminen ve tam bu yaşlara daha çok yakışıyor, yaşınızdan küçük giymenin -kim ne derse desin- dikkat çekeceği ve daha az zarif duracağı fikrindeyim. Bence şort + crop bayağı bir rahat hava veriyor. üzerine crop değil de şık bir bluz + kemerle daha ağır başlı bir hale gelebileceğini ya da crop olacaksa kumaşı akan güzel bir etekle daha şık olabileceğini düşünüyorum. Elbette naçizane düşüncem, rahat etmeniz her şeyden değerli. Fakat "yaşa göre giyinme" olgusu var, kabul edelim bunu erkekler bile yapsa dikkat çekiyor

20 de ne giyiyorsam şuan 36yım, hala aynı giyiniyorum.
Yaş değil yerine göre daima seçim yaparım.
Bunun dışında günlük değil ama özel günlerde yaşa göre giyinmek kuralına katılabilirim.
Misal 50 yaşında bir kadının tütü elbise giymesi abes, 15 20 yaşında bir genç kadının da kalem elbise.
Gibi gibi.

Yaşa göre değil de vücüt tipine göre giyinmek gerek bence. Bir başkasına çok yakışan bana hiç yakışmayabilir ve kendimi komik duruma düşürmek istemem. Ben düz ve abartısız giyinmeyi severim, rahatlığım her zaman ön plandadır. Oramı buramı sıkıştıran kıyafetlerden nefret ederim. Sırf moda diye herkes aynı şeyleri giymesin canım, eşimin skinny bir pantolonla dolaşması çok rahatsız ederdi beni mesela, o da benim giydiğim ve rahatsızlık uyandıran herhangi bir kıyafeti söyleyebilir, gocunmam.

52 yaşındayım, şort-crop, skinny jean-askılı tişört keyfim ne isterse onu giyerim.

Bir bizde var galiba bu yaşına göre giyinmeli lafı, nişanlı kadın giyimi, evli kadın giyimi, hamile kadın giyimi, orta yaş kadın giyimi, kaynana giyimi

Bu kalıplara göre benim kaynana giyim tarzında olmam lazım evlilik arefesinde kızım var ama kayınvalide oldum diye yıllardır giydiklerimden vazgeçmedim çünkü herkesin olduğu gibi benim de bir tarzım var ve tarzımı kendim istersem değiştiririm insanlara göre şekil alamam, ki yaşa göre giyim diye bir şeye de inanmıyorum ya da modaya göre giyime.

Sizde eş dahil kimsenin lafına göre hareket etmeyin bence, nasıl rahat ve mutluysanız öyle yaşayın, buna giyim tarzınızda dahil.

myyyy deme öyle ben 80’i görürsem 52 yıldır değişmeyen tarzım o zaman da değişmezse cropla doğum günü kutlayacağım :)))

Herkes yaşına gire giyinirse tarzı olan özgür ruhlu ve norm anarşigi cesur kadınları nasıl ayırt etcez ki ... Bence öz guveni olan ,giymek isteyen kendine neyi yakışıyorsa onu giysin .. kime ne ya . Ha bu arada beni soracak olursanız kıpklasik bir tarz diyebilirim.eyle dümdüz sıradan ... Ama bayılıyorum yaşından farklı (!) giyinen kadınlara.. benim özgüven bu konuda biraz tırt

65-70 yaşında saçını maviye pembeye boyamış hanımefendiler görüyorum, hiç aaa yaşına bak falan demedim, aksine bence çok tatlı. kaç yıllık tarzımı, yaşım büyüdü diye neden değiştireyim? isteyen istediği gibi giyinsin. sorun eden bakmaz olur biter.

Aynen katılıyorum, bu yaşıma kadar hep salaş ve rahat giyindim, etek bluz stiletto kadını olamadım hiç, rahat da edemiyorum zaten, kendime başkalaşıyorum sanki ben değil de başka biri gibi oluyor 4 beden büyük elbiseyi giymişim de üzerimde emanet duruyor gibi bir şey oluyor, dediğiniz gibi sorun eden de bakmaz şu hayatta kimse için değil kendisi için yaşamalı insan, o ne der bu nasıl karşılar diyerek bir kere yaşama şansımız olan hayatımızı el aleme göre dizayn etmek manasız.

Bende aynısını yapıyorum vallah.
Bende 37 yaşındayım. Fiziğime uyarsa alip giyiyorum. Öyle içi geçmiş gibi giyinemem.

Ya evet bir tane kadın arkadaş var ben çocuklu bir anneyim diye 50 yaş kıyafetleri giyiyor lan daha 40 değilsin yani döpiyes altına diz hizasında etek giymek beni bayıyor

Yerine göre dedik ya, şimdi markete, avm’ye, arkadaşlarla iki bira atmaya ya da kahve içmeye çıkarken niye kemerler, şık bluzler, etekler falan giyelim ki? Akşam çıkacaksak, şık bir yere gideceksek ok. Ama yukarıda saydıklarımı yaparken kendimi şık bluzun içine sokamam. Zarif görünmüyorsa da çok umurumda değil açıkçası, öyle bir amaç yok çünkü.

Ama sanırım biraz yaşadığın yerle alakalı. İzmirdeyim ben, rahat insanlarız çoğumuz özel hayatımızda. Ankaralılar öyle değil mesela. Giyime kuşama fazla önem veriyorlar, eleştiriyorlar falan.

Fizik ve ortama yaşanılan şehiri de ekliyorum

60 yaşında yırtık kotlar şortlar parmak arası terlikler tercihimdir,kendimi böyle rahat hissediyorum.
Yeri geldimielbisemide giyerim,yaparım makyajımı olur biter kilomda müsait yaşımıda göstermem hiç.
Bir kaç sene önce beni bekar sanıp tanıdıklarına istemeye kalkan bir teyze olmuştu bile

Croplu ahretliğim benim,hayırdır düğün telaşımı var

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…