Gittiğim doktor test sonucumu yorumlamadan gönderdi ! Kan pıhtılaşmam var mı ?

Herşey normal çıkmış..
Teşekkür ederim. Suan yurt dışındayım testleri burda yaptırdım.sitede gördüklerimden farklı geldi sonuç tablosu.sanki TR dekiler daha detaylı testler.Geldigimde bir daha yaptırsam mı diye düşünüyorum. Homozigot ve heterozigot yazıyor yanlarında benim sadece değer aralıkları var.yada o başka bir test mi?

Sizin yaptığınız tersler romatolojik testler buradaki gibi genetik değil.. Ama yaptırmanıza da gerek yok.
Yumurtlama sonrası aspirin başlamanız ve sonrasında düşük olduğunu belirterek oksapar talep etmeniz yeterli..
Buradaki test sadece oksapar kullanımı olacak mı olmayacak mı bunu gösteriyor. Doktorlar zaten düşğk veya kimyasal geçmişi olanlara da veriyor..

Kızlar benim sonucum nasıl ?

Eklentiler

• CD4C072D-F2AA-42FA-B11B-F0434CB94116.jpeg
    123 KB · Görüntüleme: 115
Benim sonuçlarım da böyle. Doktorum çok detaylı açıklama yapmadı. Bir daha gebe kaldığında her gün iğneye başlarız dedi. Ama bu sonuçlar ne anlama geliyor? Gebeliğim çok mu riskli? Anlayan birileri yardımcı olabilir mi?

Dr diğer testleri de istemiş ancak sistem onlarin sonucunu direkt bana açmadı doktora gönderdi.Doktor bana iletene kadar da haberim olmadı.neticesinde 2.gebelik başlangicindan sonra corasprin kullanacaksın demiş.

Eklentiler

• 20220602_173603.jpg
    141,8 KB · Görüntüleme: 86
Evet kan pıhtılaşma bozukluğunuz var hamile kalır kalmaz hemen kan vermeniz gerekiyor. Beta degeriniz takip edin 1500 ulaştığı günde doktora gidin aynı günde size iğne yazar. Testi de götürün sizinle. Şimdiden de ecopirin kullanmaya başlayın her sabah bir tane için hamile kalana kadar. Ben tekrarlayan düşük yaşamamıştım ilk defa gebeliğim 7 hafta sürdü. O da yazdıklarımı kendim uyguladığım için. Korkmayın bende sizin gibiydim çok endişeliydim çok da ümitsizdim ama şükürler olsun şimdi hamileyim. Allah her isteyene nasip etsin. Eğer kan pıhtılaşma bozukluğu dışında başka bir engel yoksa 3 ay içinde hamile kalırsınız inşallah.

Bende iki kimyasal bı kürtaj oldum ama rahmimde perde olduğu için dedi doktor genetik teste gerek yok dedi ama bende yaptırmak istiyorum

Selam hamilesiniz sanırsam. Benimde biri sizinle aynı genden pıhtılaşma merak ettiğim hamilelik öncesi mi basladiniz kan sulandirici ilacina. Benimde bir düşük ve kimyasalim oldu .

Merhabalar 1düşüğüm oldu .ondan kaynaklı tets vermiştim doktor başka testler daha ıstedı onun sonucu cıkmadan buna bakmam dedi ama cok merak edıyorum bılen arkadaslar olabılır kan pıhtılasma var mı yok mu ne demek bunlar

Selam hamilesiniz sanırsam. Benimde biri sizinle aynı genden pıhtılaşma merak ettiğim hamilelik öncesi mi basladiniz kan sulandirici ilacina. Benimde bir düşük ve kimyasalim oldu .
Selam bozuk olan geniniz heterozigotsa ilaç vermeyebilirler sana çünkü heterozigot taşıyıcı olabilir olmayabilir da ama hemozigotsa kesin vermeleri gerekir. Vermezse bile doktorunu değiştir derim. Hamile kalmadan önce homozigot geneniz varsa ecopirin kullanın ben öyle yaptım. Çok az doktor bunu önerir bana kimse önermedi ama ilk defa gebeliğim sürdü onun sayende. Hamile kalana kadar ecopirin 100mg kullanın sonra beta değeriniz takip edin hamile kaldığınız zaman 1500 e ulaştığı gün hemen doktora gidip iğne yazdırmanız lazım.
Dediğim gibi geniniz homozigot ise. Heterozigot ise bilmiyorum emin değilim açıkçası. Allah size de her isteyene de nasip etsin

Aleykum selam.
Heterozigot faktör 5 genlerde pıhtılaşma doktor ilaç gerek görmedi. Bende bir düşük hikayesi var bir kimyasal henüz 3 yıl oldu düşükten sonra bebek sah8bi olamadım sebebsiz infertilite tanısı kondu.bu ay son aşılamami aldım tüp yol alacağım. Bilemedim size danışmak istedim anladım şuan.benim babamda kan pıhtılaşması var o ecopirin kullanırdı. Genetik olduğu kesin lakin onun ki homozigot olablr o konuda fikrim yok. Babam 35 yaşından beri kullanması gereken ilaç ama kullanmıyor pek doktorum bana hamile kalınca ilaç başlanacak dedi.

Önlem amaçlı ecopirin verilebilir bildiğim kadarıyla özellikle tüp bebek yapanlar. Hatta trombofili testi yapmadan kan sulandırıcı yazan doktorlar var. Ben hamile kalmadan bu konuda çok araştırdım ve kullanan gördüm. Bence doktor söylemese de kendin kullan zararı yok diye biliyorum ama başka hastalığın veya rahatsızlığın var mı ona da bağlı olabilir. Araştır yada direkt doktordan iste hapı

Evet benim bir arkadaşım aşılama alırken doktor kan sulandırıcı vermiş. Doktorların çoğu bu durumu ciddiye almıyor özellikle heterozigotlari. Dediginiz gibi doktor olarak bir kaçına gidip alabilirim. Bilindik yok lakin bakalım bu durumu aşabilecek doktora denk gelecek miyim.tesekkur ederim. Bebeginiz hayırlı olsun. Rabbim kucağınıza almayı nasip etsin.

Çok teşekkür ederim sana da allah nasip etsin Güzel haberlerinizi bekliyor olucam

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…