Gitmeyen. ama bir türlü bitmeyen çilem evliliğim..

Sizi çok iyi anlıyorum.kadin için hayat çok zor.Birde çocuklarınız varsa, bu adama hiç bir şey olmaz.ilerde saglinizi kaybedersiniz.yine olan size olur. İki ucu ......degnek. çocuklar için herşeyden vazgeçilir,onların mutlu olması için anne olarak yeri gelir ölümü bile göze alırız.yapacak tek sey bana göre güçlü durmak adamın karşısında ve kendini yıpratmadan çocuklarınla bir düzen kurmak.kararli olmak
Kararlar geleceğimizi belirliyor.hele tek tabanca değilseniz sevdiklerinizinkini de belirliyor.ben boşanma kararı verdim evet ama sonuçlarını kestiremedim .yani kararımın sonuçlarının sorumluluğunu alamadım o kadar güçlü değilim çünkü.belki adım adım ilerlemeliydim.ne bileyim önce adamı terkedip düzenmi kurmalıydım.sonra mı dava açmalıydım.evi güzellikle sattırıp borçlarımdan kurtulmalıydım belki önce.soğukkanlı bir şekilde hareket edemedim.kendi kendime de çok mücadele verdim.içimde iki ses vardı.biri beni yüreklendirirken diğeri hep dibe çekti.suçladı.suçluluk duyguları ile başedemedim.ama şu an çok farklı düşünüyorum.inşallah yine aynı yanlışa düşmem.ona bir şans daha vermeye kalkmam aklımca.insan gitmek isteyince önünde dağlar duramıyor.ama o noktaya gelmek lazım belkide tamam artık bu kadardı demek lazım.belki ben o noktaya yeni geldim.pişmanlıkları bi kenara bırakıp önüme bakmalıyım.yapacaklarımı sıraya koymalı adım adım sonuca varmalıyım.önce şu borçlardan kurtulmam gerek.

X