geyik ordinaryus profesörleri burada

Onuncu sınıfın sonuna kadar çok çok çalıştım en son onuncu sınıftaki bir öğretmenimiz son haddimize kadar zorladı. Onuncu sınıftan sonra depresyon ve anksiyeteden başımı alamadım. Hele geçen yıl düzgün çalışamadım da üniversitede istediğim yeri de kazanamadım. Belki bu kadar kaygılandırılıp koşullanmasaydım şu an ikinci kez sınava hazırlanıyor olmazdım.
senin ki aile kaynaklı ama.ben çok ders çalıştırmıyorum sadece nasıl çalışılacağını araştırıp uygulatıyorum.mesela şimdi arkadaşıyla konuşuyor eğleniyor hadi deers çalış demiyorum.ama sadexce okula çocuğunu gönderip saldım çayıra mevlam kayıra velilerden hiç olmadım.her çocuğu severim ama yüksek not alırsa kızımdan rahatsız oluyorum yalan yok.bu konuda hırslıyımdır ki başka türlü kazanılmaz o tıp

Onuncu sınıfın sonuna kadar çok çok çalıştım en son onuncu sınıftaki bir öğretmenimiz son haddimize kadar zorladı. Onuncu sınıftan sonra depresyon ve anksiyeteden başımı alamadım. Hele geçen yıl düzgün çalışamadım da üniversitede istediğim yeri de kazanamadım. Belki bu kadar kaygılandırılıp koşullanmasaydım şu an ikinci kez sınava hazırlanıyor olmazdım.
Kesinlikle kesinlikle. Zaten kaygı belli bir düzeye kadar öğrenmeyi pozitif belli bir yerden sonra ise negatif etkiler. Hatta o kadar ki kaygı düzeyi çok yüksek öğrenciler ne kadar çalışkan olsalar bile hiç çalışmayan kaygı düzeyi çok daha düşük öğrenciler ile aynı başarıyı sergileyebilirler.

Serbest zaman değil ki olay
89 alınca panik olmak
69,79 olsa 85 ve üstü alma isteği anlaşılabilir ama 89da panik olmak bilemedim

Tüm hayatı başarılı olmak veya iyi bi liseye gidebilmek gibi bi algıyla büyüyorlar
Bi akrabam iyi bi liseye gidebilmek için tüm notları yüksek tutmaya takmıştı kafayı
Sınav öncesinde o stresten, heyecandan ayılıp bayılmıştı
Sağlığı olmadıktan sonra en iyi lisede olsa ne olmasa ne? 👀
sağlıklı haliyle alsa zaten kabul ederdim ama rahatsızken alınca haksızlık oluyor çocuğa.sınıf öretmeni de bunu dedi telefonda.

senin ki aile kaynaklı ama.ben çok ders çalıştırmıyorum sadece nasıl çalışılacağını araştırıp uygulatıyorum.mesela şimdi arkadaşıyla konuşuyor eğleniyor hadi deers çalış demiyorum.ama sadexce okula çocuğunu gönderip saldım çayıra mevlam kayıra velilerden hiç olmadım.her çocuğu severim ama yüksek not alırsa kızımdan rahatsız oluyorum yalan yok.bu konuda hırslıyımdır ki başka türlü kazanılmaz o tıp
Sıkma zaten ceycey tıp kazanmak için inan ortaokul belki bir düzen sağlar çocuğa lisede dersler çok daha yoğun nasıl çalışır eder kaygısına düşmez belki ama ortaokulda çok zeki iyi bir öğrenciydim ama lisede herkes zeki iyi olunca bir boşluk yaşadım daha farklı oluyor orda çalışmak

Ebeveyn tutumu da önemli tabii. Benim okulum da biraz şeydi, yatıştırdı bizi işte. Okul dışında hayatlarımız olduğunu unuttuk.

sağlıklı haliyle alsa zaten kabul ederdim ama rahatsızken alınca haksızlık oluyor çocuğa.sınıf öretmeni de bunu dedi telefonda.
Ama bu da hayata dahil bir durum işte
Bazen işler ters gider
Bazen bizden kaynaklı olmayan sebeplerden istediğimiz gibi olmaz
Duygusal olarak bununla da hayatın bu yanını da kabullenmeyi öğrenmesi gerekmez mi? 👀

Başka bir ihtimal de mesela şimdi değil de lise sınavı zamanı hasta olsa bu durumu kabullenmesi çok daha zor olur kızın açısından
O zaman da kendini iyi hissetmeyebilir çünkü

Yanlış anlaşılmak da istemiyorum aslında
Ama üzülüyorum çocuklara gerçekten

X