Concerta 18 mg kullanan var mı?

concerta dediğimiz ilaçta metilfenidat , yani nöronlar arasında salgılanan ve dikkatin sürdürülmesini sağlayan nörotransmitter-hormon olan dopamin agonisti, yani aynı reseptörü uyaran benzer molekül mevcuttur.

dehb hastalığının-tanısının tek gerçek tedavisi de bu tarz ilaçlardır. eğer kızınızda dehb varsa , concerta kesinlikle en uygun tedavidir.

çeşitli nedenlerden dolayı eksilen dikkate de iyi gelebildiği gözlemlenmiştir.

eczacı ' hiçbir işe yaramaz ' derken neye güvendi bilmiyorum ama , siz doktorunuza güvenin , aynı zamanda beraberinde sitikolin de kullanabilirsiniz, sinir hücrelerinin sağlığını korumaya yardımcı olan ve dehb tedavisinde destekleyici olarak kullanılabilen bir maddedir kendisi. ama ilaçsız tek başına bariz bir etkisi genelde olmaz.

doktorunuza güvenmenizi öneririm .

( tıbbi tavsiye-tedavi önerisi değildir )

** not : ilacın etkisi alındıktan yarım saat sonra ortaya çıkar. ilaç kullanımı boyunca da devam eder. ( sorularınızdan birinde bu da mevcuttu sanırım )
Çok teşekkür ediyorum.
Eczacı elinde ki takviye ilacı satmak için mi söyledi bilemiyorum ama zor bulduk ilacı, başka yerden getirtti bizim için. O an niye bunu yazmış ki zaten bi etkisi yok dedi benim de kafam karıştı.
Verdiği takviyeyi sordum dr.’a, o da takviyenin bi etkisi olmadığını söyledi.( birlikte alınabilir ama etkisi olmaz dedi) İyice beynim yandı.
Şimdi ikisini bir arada sabahları okula gitmeden alıyor. Umarım faydası olacaktır.

Çok teşekkür ediyorum.
Eczacı elinde ki takviye ilacı satmak için mi söyledi bilemiyorum ama zor bulduk ilacı, başka yerden getirtti bizim için. O an niye bunu yazmış ki zaten bi etkisi yok dedi benim de kafam karıştı.
Verdiği takviyeyi sordum dr.’a, o da takviyenin bi etkisi olmadığını söyledi.( birlikte alınabilir ama etkisi olmaz dedi) İyice beynim yandı.
Şimdi ikisini bir arada sabahları okula gitmeden alıyor. Umarım faydası olacaktır.
dediğim gibi , birlikte alınabilir ama tek başına pek bir etkisi yok.

eczacı resmen ürün satabilmek amacıyla böyle davranmış. kaldı ki concertanın fiyatı sitikolinden daha uygun , hatta kızınızın yaşından dolayı sgk ödeme yaptığı için siz ücretsiz alıyorsunuz , maksimum 50 tl gibi bir fark ödüyorsunuz. sebep ortada değil mi sizce de ? :bicak:

bakın ben bu işin eğitimini aldım-alıyorum.

profesörünüz zaten bu işin piri.

bence doktorunuzu dinlemeniz daha akıllıca olacaktır , geçmiş olsun :KK200:

dediğim gibi , birlikte alınabilir ama tek başına pek bir etkisi yok.

eczacı resmen ürün satabilmek amacıyla böyle davranmış. kaldı ki concertanın fiyatı sitikolinden daha uygun , hatta kızınızın yaşından dolayı sgk ödeme yaptığı için siz ücretsiz alıyorsunuz , maksimum 50 tl gibi bir fark ödüyorsunuz. sebep ortada değil mi sizce de ? :bicak:

bakın ben bu işin eğitimini aldım-alıyorum.

profesörünüz zaten bu işin piri.

bence doktorunuzu dinlemeniz daha akıllıca olacaktır , geçmiş olsun :KK200:
Tekrar çok çok teşekkür ediyorum. Takviyeyi almış olduğumuz için şimdilik kullanalım bitince almam daha. İlaca devam edeceğiz dr. İle tekar görüşene kadar. 🌸

X