geyik ordinaryus profesörleri burada

Evet değiştiriliyor tabi
İstersen üst üste yüz kere değiştir

AMa bence çocuğu bi salın
İyi bir okula gitmesini istemenizi anlarım ama
Bu kadar hırs uzun vadede zarar verir çocuğa
istediği kadar serbest zamanı var çocuğun hırs yok ki.ama belli bir yarış var bunu kabul edelim eğitim sistemi böyle.herşey not herşey sınav

yarış atı gibiler çok haklsınn
Kesinlikle. Daha önce bununla ilgili bir makale okumuştum. Çok sıkılan bu öğrenciler başarılı oluyor ama mutsuzluk , tatminsizlik ve depresyon riskleri daha yüksek oluyor. Zaten düzenli çalışan birikimli öğrenci her daim başarılı olur inan ki.

ama işte severek çok çalışmıştı sınava.rahatsızlandım acele acele yazdım dedi ateşi çıkmış çünkü daha okuldayken

istediği kadar serbest zamanı var çocuğun hırs yok ki.ama belli bir yarış var bunu kabul edelim eğitim sistemi böyle.herşey not herşey sınav
Serbest zaman değil ki olay
89 alınca panik olmak
69,79 olsa 85 ve üstü alma isteği anlaşılabilir ama 89da panik olmak bilemedim

Tüm hayatı başarılı olmak veya iyi bi liseye gidebilmek gibi bi algıyla büyüyorlar
Bi akrabam iyi bi liseye gidebilmek için tüm notları yüksek tutmaya takmıştı kafayı
Sınav öncesinde o stresten, heyecandan ayılıp bayılmıştı
Sağlığı olmadıktan sonra en iyi lisede olsa ne olmasa ne?

Onuncu sınıfın sonuna kadar çok çok çalıştım en son onuncu sınıftaki bir öğretmenimiz son haddimize kadar zorladı. Onuncu sınıftan sonra depresyon ve anksiyeteden başımı alamadım. Hele geçen yıl düzgün çalışamadım da üniversitede istediğim yeri de kazanamadım. Belki bu kadar kaygılandırılıp koşullanmasaydım şu an ikinci kez sınava hazırlanıyor olmazdım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…