Saç dökülmesii

Kadın doğumada gittim reglimin 3. Günü kan verdim hormonlarım gayet normal bakıldı ultrasonla pcos değil strese bağlı dökülme dediler o yüzden prozac verdiler ama d vitamini düşüklüğüde duygu durum bozukluğu yapıyormuş o yüzden mi acaba diye düşündüm d vitamini düşük olan benimle aynı sorunu yaşayan varmı başka
D vit düsüklúgü bunun gibi bir suru seye sebebiyet verir.Sabah aksam kullanılan saç vitamin hapları var onları deneyebilirsinzi

Dökülme önlemeyi bilemiyorum ama
fiyat/performans olarak hint yağı, tatlı badem yağı ve hindistan cevizi yağını duşta önce sürüyorum geceden sabaha bekletiyorum
banyoda da elime şampuan alıp ya çam terebentin ya da argan yağı karıstırıp kullanıyorum
onun dışında bir sürü şampuan, krem kullandım
Cerrahpaşa derma da Burhan hocaya gitmiştim

6 aydır saç dökülmesi yaşıyorum 3 kere dermatoloğa gittim dahiliyeye ve kadın doğuma gittim arkadaşlar feritinim 26 demirim 56 ve d vitamin 11 çıktı diğerleri gayet iyi ama buna rağmen dermatologlar 3 doktorda strese bağlı dökülme erkek tipi yada genetik dökülme değil dediler hatta en son gittiğim doktor profesör Prozac verdi 🤦🏻‍♀️ ama ben kullanmak istemiyorum bu değerler normal mi lütfen saç dökülmesine sebep olur mu
Bence bir Psikiyatri Uzmanına da danış, sonuçta Prozac Psikiyatrinin alanı. Strese bağlı saç dökülmesi yaşadığım için Prozac önerdiler, acaba doğru mu diye danış. Doğru derse bence Prozac kullan, bir Psikiyatrist durumu takip etmiş olsun, ilacın sende sadece saç dökülmesi açısından değil, stresine iyi gelip gelmediğini, yan etki falan olmadan kontrole çağırarak takip eder, eğer doğru görmezse psikiyatrist ilacı kesip, senin için daha doğru başka bir ilaç da başlayabilir örneğin. Prozac gibi antidepresanlar başlangıç aşamasındaki 1-2 ayda intihar düşüncesinin oluşmasına yada bünyede altta bipolara eğilim varsa depresyonun tersi olarak tanımlanabilecek maniye bile sebebiyet verebiliyorlar, o yüzden konunun uzmanı tarafından takip GEREKLİ bence. Ama Psikiyatrist illa senin bu ilacı kullanman lazım, ihtiyacın var derse de itiraz etme diye öneririm ben, naçizane fikrim. Yani eğer sadece stres, o derece saç dökülmesine sebebiyet veriyorsa, öncelikle o stresin yatıştırılıp tedavi edilmesi Saç Dökülmesinden bile önemli olabilir. Yatıştırılmayan yoğun Stres sonrasında, zamanla bünyeye aşırı yük bindirerek, sende çeşit çeşit fiziksel hastalıklara da sebep olabilir, bunu hafife almamanı tavsiye ederim.

6 aydır saç dökülmesi yaşıyorum 3 kere dermatoloğa gittim dahiliyeye ve kadın doğuma gittim arkadaşlar feritinim 26 demirim 56 ve d vitamin 11 çıktı diğerleri gayet iyi ama buna rağmen dermatologlar 3 doktorda strese bağlı dökülme erkek tipi yada genetik dökülme değil dediler hatta en son gittiğim doktor profesör Prozac verdi 🤦🏻‍♀️ ama ben kullanmak istemiyorum bu değerler normal mi lütfen saç dökülmesine sebep olur mu
Bu arada, bir Psikiyatri Uzmanına da gitmeye karar verirsen, derdini uzun uzun anlatmaya çalışmak yerine, benim bir üstte yazdığım yazıyı doğrudan Psikiyatriste de gösterebilirsin. Geçmiş olsun.

X