GERİLİM BAŞ AĞRISI / ANKSİYETE / DEPRESYON

Ay şaka gibi ya yüzün de geriliyor mu? Benim asla geçmiyor hergün var
Yüzüm dişlerim geriliyor magnezyum malat aşırı iyi geliyordu ama o da kafamda ağrı yapınca bıraktım . Gerilmeyi geçtim ağrı çok oluyor bazen o beni bıktırıyor sol üst en arka dişim ve çenem ağrıyor bıkıyorum artık plakta baktım o dişimin olduğu yer aşırı aşırı aşınmış

Senin diş çeneyle alakalı işte net. Benim emar sonuçlarıma göre bi damarım trigeminal sinirime baskı yapıyormuş ve o yüzden yüzüm de yanma oluyormuş. Yani sebebi bu da olabilirmiş olmayadabilirmiş ben hiçbir şey anlamadım. Nevralji var ama öyle şimşek çakması gibi 2,3 saniyelik süren hergün olan değil. Hep yanma var ağrı var

Diş çeneyle alakalı ama o adını bile anmak istediğim ağrı zaten diş çene kompleksinden oluyor . Sizdeki ağrı nasıl ? Ben ilk dişimi sıktığımı bilmeden o aşınan dişimden bi ağrı kafama saplandı ödüm koptu o diye . Ama maalesef çene eklem diş sıkma nevralji tarzı ağrıya sebep oluyormuş iki gündür nabzım 135 benim de dişime yanağıma çeneme kulağıma sanki biri iğne diken saplıyor dediğiniz gibi hergün değil ama düşünmekten kafayı yiyeceğim bu ağrı türünden kurtulmanın yolu yok mu

Bence sen benim doktoruma görün korkmaz sayınsu. İşinde en iyisi o , benim nevraljimi çeneye çok bağlayamıyorlar sürekli sol yüzümde yanma ağrı var kulaklarım çekiliyor sanki ve asla geçmiyor psikolojim bozuldu

Nörolojiye gittin mi trigeminal nevralji olabilir mi?

Gittim durumu anlattım ağrıyı tarif ettim . Sen daha yeni dolgu yaptırmışsın sinir hasarı olabilir dedi . Öyle bi durum var diyemem dedi . Anlattığın benzemiyor dedi. Ve ben bakıyorum zaten plakta hangi dişlerim aşınmışsa hangi dişi daha çok sıkıyorsam ordan geliyor ağrı . Çok ünlü bi nörologla görüştüm ona da anlattım bu konuların üstadı yani o bana eklem zorlanmış diş çektirirken bu onun ağrısına benziyor dedi . Yani şöyle söyleyeyim ben 20 lik diş çektirdim ilk ağrılar orda başladı çürük dişlerim vardı yaptırdım o çürükler ağrımaya başladı sonra diş sıktığımı anladım ama yani böyle diken ya da iğne batar gibi bazen hiç olmuyor bazen ağrı kesici alınca geçiyor. Ama sol tarafı gerçekten çok sıkıyorum farkındayım ama bu ağrı neyin nesi ben çözüm bulamıyorum

Gittim durumu anlattım ağrıyı tarif ettim . Sen daha yeni dolgu yaptırmışsın sinir hasarı olabilir dedi . Öyle bi durum var diyemem dedi . Anlattığın benzemiyor dedi. Ve ben bakıyorum zaten plakta hangi dişlerim aşınmışsa hangi dişi daha çok sıkıyorsam ordan geliyor ağrı . Çok ünlü bi nörologla görüştüm ona da anlattım bu konuların üstadı yani o bana eklem zorlanmış diş çektirirken bu onun ağrısına benziyor dedi . Yani şöyle söyleyeyim ben 20 lik diş çektirdim ilk ağrılar orda başladı çürük dişlerim vardı yaptırdım o çürükler ağrımaya başladı sonra diş sıktığımı anladım ama yani böyle diken ya da iğne batar gibi bazen hiç olmuyor bazen ağrı kesici alınca geçiyor. Ama sol tarafı gerçekten çok sıkıyorum farkındayım ama bu ağrı neyin nesi ben çözüm bulamıyorum
İstanbul’da değilim ama gelirsem mutlaka uğrayacağım . Senim nasıl oldu herhangi bi diş çekimi sonrası falan mı ? Kendi kendine mi başladı ya da diş sıktıktan sonra mı ağrıyı nasıl tarif edersin mesela neye benziyor

Yok diş çekimi sonrası filan olmadı. Nasıl oldu sebebi ne bilmiyorum. Sol şakağımda karıncalanma oldu geçmiyodu sonra o yer yanmaya başladı orda sürekli bir yanma ve rahatsızlık hissi var aralıktan beri. Beyin mr filan hep temiz çıkıyodu sonra çene mr çektim işte orda kayma varmış çene nevralji yapar diyor çene doktorum. Nörolojici de diyor ki damarın sinirine baskı yapıyor. Trigeminal nevralji diye. Ee ben bakıyorum tn’de kısa süreli şiddetli ağrılar diyor benim öyle de değil. Yani anlayacağın kaldım böyle ilaç filan etki etmiyor. Kafamda kulaklarımda gerginlik var sürekli çekilme hissi çok kötü

Mascoflexdou givi bisydi ama dr a sormdn kullanmayin kas gevseticileri kafaya gore kullanmak zarrlidir. Bir beyin ve sinir cerrahina veya norolojiye sormanizi tavsiye ederm

Mascoflexdou givi bisydi ama dr a sormdn kullanmayin kas gevseticileri kafaya gore kullanmak zarrlidir. Bir beyin ve sinir cerrahina veya norolojiye sormanizi tavsiye ederm

Bence sizinki tn değil çünkü onu yaşayanlar inliyor resmen rabbim kimseye vermesin . Evet çene yapıyormuş maalesef ama sizin anlattığınız ağrıya uymuyor . O gerginlik çekilme işte kasılmaktan stresten oluyor

Amin canım ben de öyle düşünüyorum öyle saniyelik delirten tarzda değil zaten amin allahım korusun o zaman gidip bi psikiyatristle görüşeyim ya neyi stres yapıyoum onu da bilmiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…