GERİLİM BAŞ AĞRISI / ANKSİYETE / DEPRESYON

pinkpurple4

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Temmuz 2024
23
7
26
Merhabalar Herkese
Bu konuyu çok depresif , hayattan kopmuş şekilde yazıyorum.Biraz uzun olabilir çünkü 3 aydır anlamlandıramadığım intiharı düşündüren ,geceleri uyutmayan ,anskiyeteye dönen ,işime her şeyime engel olan ağrılar yaşıyorum. Birçok şeyi bir arada yaşadım bu sebeple daha iyi anlayabilmeniz adına maili uzun tutuyorum. Belki aynı şeyleri yaşayıp derman bulanlar vardır ya da aynı dertten aynı dertten muzdarip olanlar vardır diye.

7 Nisan günü çok sinirlendim ve kafamın tam arkasında iki tarafında aşırı yanma hissettim . 30 saniye kadar sızladı sonra geçti. 2 gün sonra yine ağır şeyler yaşayıp çok üzülüp sinirlendiğim bir gece kafamın arkasından sürekli kafama vuran , gözlerimi karartan bir ağrı girdi. Ölüyorum zannettim nefesim kesildi,kalbim hızlandı, çenem kilitlendi tüm dişlerim ağrıdı sanırım sıktım.Çeneme titreme girdi. Ölüme ilk defa o kadar yakın hissettim .Acile gittiğimde panik atak bir şeyin yok diyip röntgen dahi çekmeden beni yolladılar. Başımda olan atma,yanma şeklinde ağrı öldüğümü düşündürdü aslinda.

Ertesi gün kafamın arkasından enseme kadar uyuşma oldu.Birkaç gün sonra bilinç bulanıklığı yaşamaya başladım.Derealizasyon Depersonalizasyon yaşamaya başladım.Kendime yabancılaştım etraftaki her sey korkunc ve yabancı geldi.Kulaklarım tıkandı,insanlar konuştuğunda sesleri arka planda duyuyordum.Her ses sanki tvde izliyormuşum gibiydi. Beynim kendini kapattı adeta bu süre zarfında ağrılarım bu kadar şiddetli değildi.Uyuş uyuştu ama tüm ensemden başımın arkası.Kafamda basınc hissi yaşamaya başladım.

Sonrasında uyuşmalar ağrılara dönüştü. Uykuya dalamıyordum kafamı toparlayamadım, sürekli farklı anılar ,sesler geliyordu.Çorba gibi bildiğiniz.Uyumasam da ansızın titreme gelip çenem kilitleniyordu.Çenem dişlerimde sızı hissediyordum. Uyuduğumda ağrı gözlerime vurup beni uykudan uyandırıyordu. Başım fiziksel manada yanmaya başladı. Dokunamayacağım kadar .Ağrılar değişiyor sürekli .Fakat asla değişmeyen ağrılar var yer şekil değiştiriyor. Beynimi kapatıyor resmen donduruyor.Kafamın tepesine basınc hissi geliyor. Sanki tıkanıyor .Düşünemiyorum , etrafım kendim yabancı geliyor.1 hafta yataktan kalkamadım gözlerimde yanmalar oldu.Her gece ağrılardan öleceğim diyerek uyudum .İşimden oluyordum.Arkadaşlarımla hiç görüşemiyorum.Konuşmak için mecalim bile yok.Sürekli halsizim.Kolumu kaldırıcak halim yok .Hayatım mahvoldu. Ağrıların varoluşu gibi hem yabancılaşma yasıyorum hem de anskiyete oldum.Sürekli Ertesi gün bu ağrılarla mı uyanacagım , ansızın gelen basınc hissi beni öldürecek mi beyin kanaması mı olacak diye düşüne düşüne bu sefer iyice psikolojim bozuldu.

Doktora gittiğimde gerilim tipi baş ağrısı ,psikolojik dediler , Emar cekildi ilaçlı , Hipofiz emarım da cekildi fakat bir şey olmadığını söylediler. Göz doktoru papil ödemimi kontrol etti çok silik olduğunu , bunun baş ağrısında neden olmayacagını söyledi. Bu ağrıların hepsi nasıl psikolojik olabilir ki ?Psikiyatriste yönlendirdiler .O kaygı bozukluğum oldugunu ama bu ağrılar çok normal değil diyerek ilaç yazdı .Lustral kullandım fakat beni iyice mahvetti.
Kullandığım 4.gün kafamın tüm derisinde yanma hissettim gece uyandırdı. Alev alev yanma hissi ve kafamda damarların atışını hissettim.
Psikolojik ilaçlara zaten fobim vardı.Böylesine ağrım varken daha da arttırdı.

Başımda basınç hissi oluyor.Basınç olduğunda beynim tıkanıyor .Beynim sarsılıyor gibi hissediyorum.Kafamın solundan gözlerime enseme başımın ortasına ağrılarım var. Kulaklarımda doluluk hissi oluyor,kulaklarma vuruyor ağrı.Gözlerimde cisimler ucuşmaya başladı. Boynumda , başımda ,ensemde ağrılar oluyor.Ensemin içi ağrıyor bazen.Bazen gözlerimi açamıyorum.Son zamanlarda sol gözüme cok ağrı vurmaya başladı. Bu ağrılar dısında benim için çok korkutucu olan kafamın uyusukluğu.Sürekli sersem ve tükenmiş hissediyorum.Bunu kimse anlamıyor kafam donuyor resmen.Bilincim kayboluyor. Beynim sarsıntı geçiriyor

Bunları yaşadığımdan beri derin bir mutsuzluk hakim oldu. Önceden kedilemi sevip bile mutlu olabilen bir insandım.Hana güneşli diye şükrediyordum.Şimdi canıma kıymayı düşünecek kadar kötü oldum.İçimde hep sıkıntı var .Böyle yaşayamıyorum.Ağrılarım sürekli baskalaşıyor ama dinmiyor ve uyusukluk , yabancılaşma hissi , kafamı kaldıramama,ağrı beni iyice tüketiyor.Başımın tepesi yanıyor ağrıyor.Ağrı olmasa uyuşukluk ,sersemlik oluyor.

Geçen yıl Mayısta annemi kaybettim çok zor zamanlardı gözümün önünde tükendiğini hissetmek.Bu yaşadıklarımın tümü psikolojik mi ? 1 Yıl sonra mı travması çıktı?Bilinç bulanıklığım ,uyuşmalar , sersemlik,ağrılar beni hayattan kopartı.Şimdi kalbime vurmaya başladı stres karnım yanıyor.7/24 kaygı yaşamaya başladım.Önceden bu yoktu.Sürekli kalbime bir sızı yanma.Son 2 haftadır buna döndü ağrılar .Kalp atışlarım ansızın yükseliyor.Midemde agrılar oluyor.Otobüse binemiyorum.Ansızın geliyor bu ataklar.İç sıkıntısı deseniz her daima var.

Anneannemle yasıyorum , kötü durumdayım. Annem beni okutmak için çok çabaladı çok emek verdi.Mühendis oldum .Şimdi ben böyle yaşayamıyorum . Hareket edicek takatım kalmadı.Depresyona girdim kendime bir şey yapmaktan korkuyorum.Doktrolar İlaç yazıp beni yolluyolar o ilaçlar beni daha da mahvediyor.

En son İBB'nin psikologuna gittim .Kendisi ilaç tedavisi almam gerektiğini söyledi.Ağrılarım Çok şiddetli oldugu için yardımcı olamıyormuş .Ağrılarımdan dolayı zaten iyi hissetmemem normalmiş.Tek umudum oydu. Psikoterapi için seans başı 2000 Tl vericek durumum yok .Yönlendirmesi üzerine psikiyatriste gittiğimde Citoles ve Xanax yazdı . Xanax kullandım ve yine başımdaki yanmayı arttırdı. Citoles kullanmaya korkuyorum çünkü kafamda yine komple yanma yapacak diye.Yaşadığım normal bir baş ağrısı değil.Tüm baş tepem arkam yanıyor.Gözümde batma hissi,yanma hissi oluyor .Alnım şakaklarım geriliyor.

Ben çok yoruldugum bu yaşadığım nörolojik mi psikolojik mi bilmiyorum.Artık yaşamak istemiyorum böyle.Tadım tuzum kalmadı.Hiç kimse anlamıyor herkes geçer diyor ama bense eziyet cekiyorum.Annem olsa belki anlardı.Hiçkimsenin umrunda değilim. İlaçlar fayda etmiyor. Nefes alırken bile agrılarım tetikleniyor.Zor hareket ediyorum .Spor yap dua et yoga yap vs önerilerini yapıcak dermanım yok.İçimde asla geçmek bilmeyen sıkıntı var .Beynim benimle değil sanki ağaç gibiyim.

Böyle cok uzun yazdım cunku artık dayanamıyorum.Belki aynı şeyleri yaşayan çözüm bulan birileri vardır. Ya da tek değilimdir . Lütfen bilgisi varsa dönsün , doktor bilen

Merhabalar,
Çok geçmiş olsun öncelikle. Üzüldüm durumunuza. Göze vuran migreniniz olabilir. Bu ağrı ataklarınızda hiç normal bir ağrı kesici kullandınız mı? Baş ağrısı için bazı güçlü ağrı kesiciler var bir kez onlardan deneyin. Ağrı tamamen geçmese bile hafifleme oluyor mu ağrılarda onu bi gözlemleyin. Psikolojik de olabilir. Kaybınız için de çok üzgünüm başınız sağ olsun Allah sabır versin. Anne kaybetmek çok acıdır ve yıkıcı da olabilir. Bunlar çok normal şeyler. Sadece şu intihar düşüncesini aklınızdan uzaklaştırmaya çalışın. Bir de ağrı sırasında tansiyonunuzu ölçün.

Merhabalar.
Yıllar önceki beni anlatmış gibisiniz. O kafada yanma hissini çok iyi bilirim. Elimde buz aküsü ( doğru adı bu mu emin değilim) başıma koyardım sürekli kafam yanıyor diye. Dokunurdum gerçekten sıcaktı.
Başımın üstünde bir ağırlık ağrı vardı. Gözlerim net görmezdi. Etrafım yabancı gibi algılayamazdım.
Baş ağrım kendimi bildim bileli var zaten.
Kafamda sıkışma hisler yaşıyordum.
Artı olarak bende denge kaybı da vardı. Oturduğum yerde duramıyor sallanıyordum.
Bütün bunlar için bir sürü tetkik, tahlil vs yapıldı hiçbir şey yok.
Antidepresan kullanmaya başladım. 5 sene kullandım bu şikayetlerimin çoğu bitti.
Bu arada evlendim, ayrıldım vs.
İlaçları bıraktım ama son bir yıl yine anksiyete ve depresyonla mücadeleye başlayınca (sizinki gibi ölmek isteğim yüksek, ümitsizlik) şimdi yine biraz daha iyiyim.
Ama ilaca ilk başladığım günler bu kaygı ve korkularım iyice artıyor, delirecek gibi oluyorum. Bir ay sonra sakinleşiyorum.
Önerim tekrar bir psikiyatriye gitmeniz.

Merhabalar,
Çok geçmiş olsun öncelikle. Üzüldüm durumunuza. Göze vuran migreniniz olabilir. Bu ağrı ataklarınızda hiç normal bir ağrı kesici kullandınız mı? Baş ağrısı için bazı güçlü ağrı kesiciler var bir kez onlardan deneyin. Ağrı tamamen geçmese bile hafifleme oluyor mu ağrılarda onu bi gözlemleyin. Psikolojik de olabilir. Kaybınız için de çok üzgünüm başınız sağ olsun Allah sabır versin. Anne kaybetmek çok acıdır ve yıkıcı da olabilir. Bunlar çok normal şeyler. Sadece şu intihar düşüncesini aklınızdan uzaklaştırmaya çalışın. Bir de ağrı sırasında tansiyonunuzu ölçün.
Teşekkür ederim çok iyi niyetiniz için Allah razı olsun .Normal ağrı kesiciler işe yaramıyor ne yazık ki .Sızısını alıyor ama yanma,sızlama uyusukluk devam ediyor .Başım ağrımadıgında da zaten midem bulanıyor,gögsüm daralıyor.İlaçlar şiddetlendirdiği için ilaç içmeye korkar duruma geldim ne yazık ki. Tansiyonum arada artıyor ama onu da hastalıgıma yoruluyolar.Kalbimi göstermeye gideceğim ama mide mi kalp mi baş mı ciğerler mi artık sasırdım . İntihar düşünmezdim ama 3 aydır her gece yarını görebilecek miyim diye uyumaktan yıpranım.Uyanık oldugumda da canım acıyor sürekli .
Eski halimdeki gibi sakince agrısız gerçek dünyayı algılayarak oturmaya hasret kaldım .Öylesine kötü ki Allah düşmanıma vermesin diyorumAğrı, mutsuzluk ama gerçekten boğuluyormuş gibi hissetmek ,uyusukluk ,hepsi bir arada en son da anksiyete başladı . Dua edin bana lütfen

ilirim. Elimde buz aküsü ( do
Merhabalar.
Yıllar önceki beni anlatmış gibisiniz. O kafada yanma hissini çok iyi bilirim. Elimde buz aküsü ( doğru adı bu mu emin değilim) başıma koyardım sürekli kafam yanıyor diye. Dokunurdum gerçekten sıcaktı.
Başımın üstünde bir ağırlık ağrı vardı. Gözlerim net görmezdi. Etrafım yabancı gibi algılayamazdım.
Baş ağrım kendimi bildim bileli var zaten.
Kafamda sıkışma hisler yaşıyordum.
Artı olarak bende denge kaybı da vardı. Oturduğum yerde duramıyor sallanıyordum.
Bütün bunlar için bir sürü tetkik, tahlil vs yapıldı hiçbir şey yok.
Antidepresan kullanmaya başladım. 5 sene kullandım bu şikayetlerimin çoğu bitti.
Bu arada evlendim, ayrıldım vs.
İlaçları bıraktım ama son bir yıl yine anksiyete ve depresyonla mücadeleye başlayınca (sizinki gibi ölmek isteğim yüksek, ümitsizlik) şimdi yine biraz daha iyiyim.
Ama ilaca ilk başladığım günler bu kaygı ve korkularım iyice artıyor, delirecek gibi oluyorum. Bir ay sonra sakinleşiyorum.
Önerim tekrar bir psikiyatriye gitmeniz.
İlaç baş ağrılarınızı , yanmalarınızı tetiklemedi mi ? Benim sinirlerim öyle hassaslaşmış ki . Lustral en hafif ilaç öyle tetikledi ki yanma, atma,basınc hislerini. Citoles ve xanax yazdı 2 gün önce gittiğim doktor .
Normalde rasyonel mantıklı bir kızım , kendimi bu durumdan cıkartıcaksa içmeyi tercih ederim ama ağrılar içinde bulundugum bu durum kafayı yedirtti . İçmeye korkuyorum. Sabretmem gerek biliyorum

Antidepresan kullanmaya başladığınızda, bir süre belirtilerin daha beter hale gelmesi normal. O yüzden daha kötü oluyorum diyerek bırakmamalısınız. Belki 5-6 ay belki daha uzun sürecek bir yolculuk ilaca alışma süresi. İlacı ne kadar düşman görürseniz o kadar süreci uzatırsınız. İlaçsız baş edebilirim diyorsanız kendiniz bilirsiniz. Bazen terapiye devam ederken bile ilaç desteği gerekebiliyor. Ön yargılı olmayın.

İlaç baş ağrılarınızı , yanmalarınızı tetiklemedi mi ? Benim sinirlerim öyle hassaslaşmış ki . Lustral en hafif ilaç öyle tetikledi ki yanma, atma,basınc hislerini. Citoles ve xanax yazdı 2 gün önce gittiğim doktor .
Normalde rasyonel mantıklı bir kızım , kendimi bu durumdan cıkartıcaksa içmeyi tercih ederim ama ağrılar içinde bulundugum bu durum kafayı yedirtti . İçmeye korkuyorum. Sabretmem gerek biliyorum
Evet tetikledi bende lustral kullandım zaten. İlk günler bir de anlamadığım için Allah’ım şekerim mi düşüyor acaba diye yanımda şeker gezdiriyordum, tansiyon mu diye tansiyonumu ölçüyordum felan. Ohoo neler neler tek çaresi sabır maalesef

Magnezyum verdiler mi
Magnezyumu ilk gittiğim psikiyatrist kullanmam için söylemişti. D vitaminim eksi çıktı onun takviyesini verdiler ancak benim baş ağrısı değil . Bildiğiniz kafa agrısı , sıkısması , derisinin yanması ,gözlerden sol alına kadar yanma .Değişiyor.Migren deseniz değil .

Evet tetikledi bende lustral kullandım zaten. İlk günler bir de anlamadığım için Allah’ım şekerim mi düşüyor acaba diye yanımda şeker gezdiriyordum, tansiyon mu diye tansiyonumu ölçüyordum felan. Ohoo neler neler tek çaresi sabır maalesef
İlk kullandıgım zamanlar asırı kaygı yaptı , mide bulantısını söylemiyorum .Ancak birkaç gün sonra tüm basımın derisi yanınca (ciddi manada yandıgını hissettim ) ,basınc hissi kat kat katlanınca içmeyi öyle bıraktım.Dayanılacak gibi değildi.

Sanki daha detaylı bir kan testi sorunu bulacak gibi hissettim. Birseyler eksik sizde ama mineral vitamin neyse artik

Antidepresan kullanmaya başladığınızda, bir süre belirtilerin daha beter hale gelmesi normal. O yüzden daha kötü oluyorum diyerek bırakmamalısınız. Belki 5-6 ay belki daha uzun sürecek bir yolculuk ilaca alışma süresi. İlacı ne kadar düşman görürseniz o kadar süreci uzatırsınız. İlaçsız baş edebilirim diyorsanız kendiniz bilirsiniz. Bazen terapiye devam ederken bile ilaç desteği gerekebiliyor. Ön yargılı olmayın.
Başım cok hassas ve ağrı cekiyorum .Onu tetiklediği için içemiyorum .Yoksa mide bulantısı , vs diğer etkileri bilmiyorum . Ve bu kadar ağrıya iyi gelir mi bilmiyorum

O ilaç bende ilk günlerde , kaygıda artış (ilk iki buçuk hafta) , baş ağrısı(ilk gün) uykusuzluk (ilk gün) kokulara aşırı hassasiyet dolasıyla mide bulantısı (ilk iki hafta) başımda basınç hissi (ilk 4 gün) ve iştah artışı (maalesef hep) yapıyor. Ama dayanınca çoğu belirti geçiyor iştah artışı kalıyor bir tek. Herkeste farklı etki olabiliyor tabii

Sanki daha detaylı bir kan testi sorunu bulacak gibi hissettim. Birseyler eksik sizde ama mineral vitamin neyse artik
Bakıldı ama D vitamini düşük cıktı , insülin biraz yüksek cıktı ki Zaten bu olay basıma geldiğinden beri 10 kg verdim. Onun dısındaki değerlerin normal olduğu söylendi

O ilaç bende ilk günlerde , kaygıda artış (ilk iki buçuk hafta) , baş ağrısı(ilk gün) uykusuzluk (ilk gün) kokulara aşırı hassasiyet dolasıyla mide bulantısı (ilk iki hafta) başımda basınç hissi (ilk 4 gün) ve iştah artışı (maalesef hep) yapıyor. Ama dayanınca çoğu belirti geçiyor iştah artışı kalıyor bir tek. Herkeste farklı etki olabiliyor tabii
Deneyeceğim ben de. Sizdeki belirtileri yapmaz umarım ben de .Cok yogun yasıyorum cogunu cunku :KK43:

Başım cok hassas ve ağrı cekiyorum .Onu tetiklediği için içemiyorum .Yoksa mide bulantısı , vs diğer etkileri bilmiyorum . Ve bu kadar ağrıya iyi gelir mi bilmiyorum
Antidepresana başlamadan önce bende de vardı benzer belirtiler. Kafamın içinde sanki bir şey yoğunlaşıyor gibi bi doluluk, uğultu gibi çok garip bi histi. Her gün baş ağrısı, mide ağrısı, bağırsaklarda aşırı hareketlilik, yüksek nabız, yüksek tansiyon vs vs berbat ötesi günlerdi. İlaca başladıktan sonra da durup dururken anksiyete krizi geçiriyordum. Sanki daha beter oluyordum. Bu süreç bende 6 ay sürdü. Şu an çok şükür diyeyim hiç biri yok.
Yalnız sizin ilacınızla ilgili daha önce de benzer konular açıldı. Bi araştırın isterseniz. Başkalarını da kötü etkilemiş baya.
Bu arada kan değerlerinize baktırdınız mı? Bu tür rahatsızlıkların ardında sadece travmalar olmuyor. Bu arada başınız sağolsun. Önceki mesajımda yazmayı unutmuşum. Allah rahmet eylesin annenize.

Antidepresana başlamadan önce bende de vardı benzer belirtiler. Kafamın içinde sanki bir şey yoğunlaşıyor gibi bi doluluk, uğultu gibi çok garip bi histi. Her gün baş ağrısı, mide ağrısı, bağırsaklarda aşırı hareketlilik, yüksek nabız, yüksek tansiyon vs vs berbat ötesi günlerdi. İlaca başladıktan sonra da durup dururken anksiyete krizi geçiriyordum. Sanki daha beter oluyordum. Bu süreç bende 6 ay sürdü. Şu an çok şükür diyeyim hiç biri yok.
Yalnız sizin ilacınızla ilgili daha önce de benzer konular açıldı. Bi araştırın isterseniz. Başkalarını da kötü etkilemiş baya.
Bu arada kan değerlerinize baktırdınız mı? Bu tür rahatsızlıkların ardında sadece travmalar olmuyor. Bu arada başınız sağolsun. Önceki mesajımda yazmayı unutmuşum. Allah rahmet eylesin annenize.
Allah cok razı olsun . Kan testlerime bakıldı tsh , kortizol hepsine .Enfeksiyon biraz yüksek , d vitamini düşük cıkmıstı . Bunları bağlamıyolar. Ben de anksiyete yoktu fakat 2-3 haftadır başladı . Birdenbire nefes alamıyorum .Kalbim ağrıyor .Hepsi birden cok ağır gelmeye başladı . Derin depresyona girdim , ağrılar da kamcılıyor .
Lustral için mi Citoles için mi bahsediyorsunuz ?

Lütfen kafanıza göre ilaçlarınızı bırakıp durmayın. Anksiyete basit bir hastalık değildir ve ilaçsız da asla geçmez. Antidepresanlar ilk 2-3 ay daha kötü yapar, tüm semptomlarınızı arttırır sonrasında düzelmeye başlarsınız. Ben de tüm bunları yaşadım 1 senede tedavim bitti ve hepsi geçti. Tekrar ediyorum, asla ve asla antidepresansız iyileşemezsiniz, fiziksel semptomlarınız çok yoğun sizi psikoterapi falan tedavi edemez ancak destek olur ilaçlarınıza düzgün şekilde başlayın ve bir daha bırakmayın.

Allah cok razı olsun . Kan testlerime bakıldı tsh , kortizol hepsine .Enfeksiyon biraz yüksek , d vitamini düşük cıkmıstı . Bunları bağlamıyolar. Ben de anksiyete yoktu fakat 2-3 haftadır başladı . Birdenbire nefes alamıyorum .Kalbim ağrıyor .Hepsi birden cok ağır gelmeye başladı . Derin depresyona girdim , ağrılar da kamcılıyor .
Lustral için mi Citoles için mi bahsediyorsunuz ?
Lustraldan bahsediyorum. Citolesi benim etrafımda da kullananlar var. 3 kişi tanıyorum kullanan. Şikayet duymadım hiç

20 yıldır migren hastasıyım. Bahsettiğiniz ağrıların yanmaların basınç dönme vs hislerinin hepsini yaşıyorum. Günboyu yataktan hiç kalkmadığım günler oluyor. Haftada 1-2 günüm bu şekilde geçiyor. Ben tedavi bulamadım. Kabullendim artık. Yatıyorum. Hayat da bir şekilde devam ediyor. Bununla yaşamayı öğrenin

X