Gerçekten böyle hayatı olan var mı?

Dağınıklığa bir şey diyemem ama çocuk varsa,ev temiz olmalı. En kötü, mutfakta bir çorba olmalı.

Titiz gibi görünen fenomenlerinde mutlaka bir yardımcısı vardır.

Sabah saat 5 veya 6 kalkmayi eşim izin vermez.Bizi uyutmuyorsun der ,günün suyumu cikti der ,çokmu önemliğmiş ve ben yalnizmu yatacağim der (tabi küs olmazsak)
Sen de sabah 5 te süpürge tutmiycan bacım herhalde ben 5- 6 arası duş makyaj giyinme, 6-7 arası kızı kocayı uyandırma besleme tarama giydirme 7-7 buçuk arası ortalık toplama yatak kapatma 7 buçuk 8 buçuk ev ahalisini ise okula bırakma, 9 işe varış, 17 işten çıkış, 18 ev ahalisini okuldan işten toplayıp eve varış, sonrası yemek bulaşık çamaşır hızlı sil süpür 11 istiklal marşı kapanış şeklinde gidiyorum...bı de haftalık menü ve dondurucuyu hazirlik , alışveriş, ütü , kek , kurabiye ayrıntılı temizlik filan haftasonu yapılip stoklanacak tabii, anca yetisiyor

kafa rahatlığı ile ilgili sanırım. bazı insanlar için dışarısı evden daha önemli. yada belki çocuk beklerken ağlayacak diye öyle çıkmıştır :)

yok artık
ironi mi yoksa enerji verici haplar falan mı var işin içinde?

O fenomenler temizlige ayri yemege ayri eleman calistiriyorlar. Onlarla kendini kiyaslamak sacmalik olur. Kucuk cocugum var onceligim onun gelisimi, beslenmesi. Gerisi oldugu kadar. Pandemiden dolayi temizlige yardimci da almadim. Ev 2 yildir dip kose temizlik gormuyor. Her gun oda oda temizlerim. Yerde tozlar ucusmadigi surece benim icin okeydir esim hic yardimci olmaz ev islerinde ben de kendimi hic kasmam yemek yapacagim diye. Haftada bir iki disardan soyler veya kahvalti ederiz. Hayat ev isleriyle kendini paralamak icin cok kisa.

yok artık
ironi mi yoksa enerji verici haplar falan mı var işin içinde?
Yok kız ne hapı, tamamen 18 yıllık gözyaşı, acı ve fakirlikle edinilmiş deneyim ve alışkanlık yardimci alamıyorum param yetmiyor, bütün düzen benim kontrolumde olmazsa veya 2 gün hasta olur aksatirsam sonra bedelini yine ben ödüyorum , çocuğumun düzeni bozuluyor, koca kişisi yardım edeyim derken daha çok batırıyor... ne yapayım alıştım da artık...tek avantajı 43 yaşımda, spora gitmeden fit ve dinç kalabilmek

Kendilerini ne kadar komik duruma düşürüyorlar ya. Ben gerçekten açıyorum hallerine. Çok mutsuz olmalılar.

Koyan gerçekten de düzenli tertipli insanlar var. hayat tarzları o şekilde olan. bunu düzenli paylaşım yapan insanlardan anlarsın zaten. paylaşım yapmak için yapılan hazırlıklar bir noktadan sonra angarya gelir ve bence sosyal medyayı ilk kullanmaya başladığımız zamanlar daha çok vardı bu tür paylaşımlar. şu an olanların çoğu hayatın doğal akışı. kabul edin, mutlu olun ve kıyaslamayın.

ben de böyle olmayı çok istemiyorum da ikimizin ortası olabilir
tek isteğim sabah bir 20 dk erken kalkıp hafif yoga hareketleri yapıp akşama da bir süpürge açacak enerjiyi kendimde bulabilmek.. Ama çok modsuz ve motivesizim
bu yaşam motivesini nasıl buluyorsunuz yaa

Nasıl bir plan oluşturuyorsunuz acaba?
Öneri varsa almak isterim

tamamen 18 yıllık gözyaşı, acı ve fakirlikle edinilmiş deneyim ve alışkanlık yardimci alamıyorum param yetmiyor,

ah işte bütün bunlar bende de var yaş olarak bir kaç yıl var aramızda sadece
ama demek ki olmayınca olmuyor.
Tembellik çözümü çok zor olan bir hastalık.
ben de bi kaç fenomeni takip edip, kıskanmaya falan başlasam iyi olacak sanırım.

Sadece sosyal medyada mı gercek hayatta var onlardan..Yok yani niye çıtayı yükseltiyorlar bak gıcık oldum yine

Mecburiyet balım mecburiyet....yoksa aklı başında hangi insan beşte kalkar duş alır makyaj yapar çocuk var, koca var, yoğun mesai var...sabah kalktigimla akşam yattigim arası her dakikam programlı olmak zorunda, olamazsam ya işte sorun yaşarım, ya çocuğumda... bedel büyük olunca o motivasyon seve seve geliyor... mecbur değilsen kasma sen, ne gerek var, deli mi öptü? Bak keyfine

Son düzenleme:
insanlarda hep olasılık vardır. aslında öyle değil de kendini öyle gösteriyor gibisinden...
insanın gerçek hayatının o olduğu nedense hiç ele alınmaz, öyle düşünmek ister de insan ondan dolayı yaklaşımı hep olasılıklıdır.

bu mesaja unlike veriyorum
öbür türlü herkes zaten tembel diyoruz siz böyle yazınca tembelliğimiz yüzümüze vuruluyor olmuyor.
ben de çalışıyorum ve çalışmasam bile eminim evim toplu falan olmazdı
hatta zaten çalışmıyorum diye iyice pasaklı olurdum allahtan çalışıyorum da kıyafet olarak giyinip kuşanmak zorunda kalıyorum.

Benim takip ettiğim bir hesap vardı kadın her gün temizlik yapıyor. tam da evlenme dönemime denk gelmişti. Evlendigim ilk zamanlar çok severek temizlik yapıyordum.
Yine takip etsem iyi olacak

üniversitede bir arkadaşım vardı. inanılmaz bakımlı bir kızdı. makyajın kıyafetin kolay bulunmadığı bir dönemdi bu. 1999 2000 yılları gibi..
zor bir bölümde okumamıza rağmen kız çok bakımlıydı ve ne haddimize ise sürekli kızı yadırgardık..
-bu kadar dersin arasında nasıl zaman bulabiliyor acaba?
-ay çok süslü
-ne gerek var.
gibi gibi gibi...ama kızın çocukluktan hayat tarzının o olduğunu hiç hesaba katmadık. aslında içten kıskandık bence ama kimse itiraf edemedi.
gel zaman git zaman sosyal medya çıktı ortaya gördük ki kız aynı devam hatta annesi teyzesi, anneannesi de öyle.,
o yüzden insanları yargılamayın..

Benim takip ettiğim bir hesap vardı kadın her gün temizlik yapıyor. tam da evlenme dönemime denk gelmişti. Evlendigim ilk zamanlar çok severek temizlik yapıyordum.
Yine takip etsem iyi olacak

özelden bana da at bari
sırf temizlik değil böyle sağlıklı beslenen yoga yapan da bi tip olsun

yok be ne yargılaması
resmen özeniyoruz ama biz neden böyle değiliz diye üzülüyoruz
savunma mekanizması olarak da herkes böyle değil di mi diyoruz ki içimiz az buçuk rahat etsin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…