🌸 Gerçekleşen dualarınız nasıl ne yaptınız ne zikir çektiniz nasıl dua ettiniz ? Bize de biraz fikir olsun Biraz Sohbet edelim ne dersiniz ? 🙏🥰

Canım yanlıs anlama cıdden sahsı fıkrım bunlar ama
Mesela dua ediyoruz degılmı mesela ben hayırlı bır yuva ıcın ediyorum "Allahım tez zamanda bana hayırlı bır es nasıp et ınsallah senın gucun herseye yeter" şeklınde ediyorum. Burdakı ınsallah sart koşmak asla degıl tam tersıne "sen ızın verırsen olur ızın ver ol de oluversın" anlamında bır ınsallah.
Ve ztn Allah kulun kalbındekı nıyetını cok ıyı bılır hatta senın ifade edemedııgn dılınden dokemedın her ne varsa o onu da bılır en ince ayrıntısına kdr. Yanı kalbınde en ufak sart kosacak tövbe hasa şirk kosacak bır ıfade barındırmadıgınıda bılır.
Ben dualarımda da ınsallah derım. Rabbım ne demek ıstedıgımi her daim bilir..
Tabıkı senın dedıgınıde arastırcagım.. Her zmaan en dogrusunu arastırmak gerekır tesekkurler bilgi için 🙏
Haklısın sen de elbette zaten asla bilmişlik taslamak vs değil amacım. Ben de yakın zamanda araştırdım ve öğrendim. Bir hadisi delil olarak gösteriyor kaynaklar. Yapacağım her iş için inşallah derim zaten aslında hepimizin en cok kullandığı sözdür bu ama artık dua ederken demiyorum cünkü bazı yerlerde dua ederken inşallah demenin caiz olmadığın bile yazmıslar. Ben de hep derdim önceden ama şimdi imtina edip dua ederken kullanmıyorum onun harici her planım her işim için elbette inşallah diyorum. Allah hepimizin dualarını kabul etsin netice de hepimiz ona sığınıp dua ediyoruz. Hepimizin eksiği yanlısı doğrusu var. Ama Allahın hikmetinden şüphemiz yok kalben ettiğimiz her duanın karşılığının olduğundan zaten şüphemiz yok🤲🏻

Hayırdır dalga geçer gibi sonuna kahkaha koymuşsun?
Canım arkadas kötü bırsey demek istemedi en basından beri farkındaysan kelimelerini bıle secerek kullanmış.
Gercekten mübarek gun de bırbırımızı boyle guzel bır ortamda ıncıtmeyelım. Herkes kendı fikrini paylasıyor. Dogru veya yanlıs. 🙏

Haklısın sen de elbette zaten asla bilmişlik taslamak vs değil amacım. Ben de yakın zamanda araştırdım ve öğrendim. Bir hadisi delil olarak gösteriyor kaynaklar. Yapacağım her iş için inşallah derim zaten aslında hepimizin en cok kullandığı sözdür bu ama artık dua ederken demiyorum cünkü bazı yerlerde dua ederken inşallah demenin caiz olmadığın bile yazmıslar. Ben de hep derdim önceden ama şimdi imtina edip dua ederken kullanmıyorum onun harici her planım her işim için elbette inşallah diyorum. Allah hepimizin dualarını kabul etsin netice de hepimiz ona sığınıp dua ediyoruz. Hepimizin eksiği yanlısı doğrusu var. Ama Allahın hikmetinden şüphemiz yok kalben ettiğimiz her duanın karşılığının olduğundan zaten şüphemiz yok🤲🏻
Aynen canım ❤️ bende arastırcam ılk defa duydum bunu sağol bilgilendirme ıcınde 😘

Bende onu dedim zaten 🤣 ama Allah razı olsun bunda da bişeyden nasiplendim N noisygirl kardeşimden bişey öğrendim. Duada ısrarcı olmak adına söylediği şey 💕 ve yine Allah razı olsun ki 4mevsim4 4mevsim4 Kardeşim sayesine öğrendim🤣
Allah hepimizden razı olsun🤲🏻 Dediğim gibi ben araştırdım ve artık kendimce daha doğru yerlerde kullanıyorum inşallahı. Dua ederken kullanmıyorum. Tabiki herkesin kendi takdiri🤗Hepimizin kalbi niyeti belli duayla gelir istenen tüm güzel şeyler. Biz samimiyetle dua edelim de eğer varsa eskiğimiz kusurumuz Allah affeder zaten. Ettiğimiz duadan şüphe etmemek bize yakışan. Allaha açılan el boş dönmez🥰

Allah hepimizden razı olsun🤲🏻 Dediğim gibi ben araştırdım ve artık kendimce daha doğru yerlerde kullanıyorum inşallahı. Dua ederken kullanmıyorum. Tabiki herkesin kendi takdiri🤗Hepimizin kalbi niyeti belli duayla gelir istenen tüm güzel şeyler. Biz samimiyetle dua edelim de eğer varsa eskiğimiz kusurumuz Allah affeder zaten. Ettiğimiz duadan şüphe etmemek bize yakışan. Allaha açılan el boş dönmez🥰
Canım eksik olduğumuz o kadar şey varki k.kulübünü bu yüzden seviyorum her gün yeni bişe öğretiyor çok şükür. Ben bir çok doğru bildiğim yanlışı,bir çok dua ve sureleri buradan nasiplendim🙏

Kızlar dua ederken inşallah kullanılmaz çünkü inşallah Allah izin verirse demek. İsteyeceğimiz hiçbir şey Allah'a ağır gelmez ama günlük yapacağımız işlerde inşallah lafzıını kullanabiliriz çünkü bizler aciziz onun yardımı olmadan nefes bile alamayız. Bir de sizden ricam dua ederken 🙏 şunu kullanmayalım bu gayrimüslimlerin dua hitabıdır, bizim dua hitabımız 🤲🏻 bu şekildedir. Beni yanlış anlamayın kesinlikle acizane görüşümü belirttim sadece. Allah razı olsun hepinizden

Kızlar dua ederken inşallah kullanılmaz çünkü inşallah Allah izin verirse demek. İsteyeceğimiz hiçbir şey Allah'a ağır gelmez ama günlük yapacağımız işlerde inşallah lafzıını kullanabiliriz çünkü bizler aciziz onun yardımı olmadan nefes bile alamayız. Bir de sizden ricam dua ederken 🙏 şunu kullanmayalım bu gayrimüslimlerin dua hitabıdır, bizim dua hitabımız 🤲🏻 bu şekildedir. Beni yanlış anlamayın kesinlikle acizane görüşümü belirttim sadece. Allah razı olsun hepinizden
Evet iştw bunu bugün burada öğrendim bilmiyordum. Bak bu emojiye bilmiyordum şu an gözümde canlandırdım söylediğin çok doğru sağol canım🌸

Dur inşirah listesini bitirip başlayayım hatta sen bi topik aç herkes kendine okusun teşfik edelim birbirimizi 🤣
Kurban olayım grup ac demeyın bana 😰ama hergun bır kısıye 1000 tane Ayetel kürsi okuyabılırız cok az kısıyle bence hergun 100 tane 1 kısı okuyabilir. Ben 7 gece bu formulu yaptım o kdrda uzun surmuyor 40 dk surmedi 100 tanesi

Kurban olayım grup ac demeyın bana 😰ama hergun bır kısıye 1000 tane Ayetel kürsi okuyabılırız cok az kısıyle bence hergun 100 tane 1 kısı okuyabilir. Ben 7 gece bu formulu yaptım o kdrda uzun surmuyor 40 dk surmedi 100 tanesi
Canım ayetel kürsi okurken dilim karışıyor ancak 1 haftalık bu uygulamayı yapabilirim ama selatı tefricede kuşkusuz katılırım🤗

X