🌸 Gerçekleşen dualarınız nasıl ne yaptınız ne zikir çektiniz nasıl dua ettiniz ? Bize de biraz fikir olsun Biraz Sohbet edelim ne dersiniz ? 🙏🥰

Merhaba konuyu görünce yazmak istedim bende kabul olan tek bi duam değil bir sürü duam oldu çok şükür Allah’a 🙏
2,5 sene önce çok zor zamanlar geçirdim hayatın alt üst olması tamamen 1.5 seneye yakın psikolojik tedavi gördüm yaşadığım olaylardan dolayı toparlanmak için fayda göremiyordum o kadar ilaç kullanıyorum seanslara gidiyorum ama yok olmuyordu nette araştırdım napabilirim diye
Allah’a sığının ondan isteyin özet olarak okduklarımdan bu sonuç çıktı.
Düzenli namaz kılan zikir bilen dua bilen biri değildim açıkçası
Günlük zikirler çekmekle başladım , sonra 5 vakit namaz , sonra kuran okuyarak tamamen dine yöneldim kısaca ve zamanla ruhen bedenen komple iyileştim çok şükür bu günüme 🙏 ve tabi asla bi daha gün yüzü göremem derken öyle karamsar umutsuzken Allah’ım benim dualarımı kabul etti 2,5 senede hayatım çok güzel bi noktaya geldi.
Çok uzun oldu hakkınızı helal edin kısaca duada süreklilik önemli içten etmek içten istemek önemli.
Bende bi yerde okumuştum çok hasta olunca hemen allahım şifa ver iyi olayım nolur deriz iyileşince unuturuz oysaki hasta olunca başımıza birşey gelince değilde her an her gün istemek dilemek önemli 🙏
Rabbim bu mübarek ayda hepimizin dualarını kabul etsin inşallah 🙏

Merhaba konuyu görünce yazmak istedim bende kabul olan tek bi duam değil bir sürü duam oldu çok şükür Allah’a 🙏
2,5 sene önce çok zor zamanlar geçirdim hayatın alt üst olması tamamen 1.5 seneye yakın psikolojik tedavi gördüm yaşadığım olaylardan dolayı toparlanmak için fayda göremiyordum o kadar ilaç kullanıyorum seanslara gidiyorum ama yok olmuyordu nette araştırdım napabilirim diye
Günlük zikirler çekmekle başladım , sonra 5 vakit namaz , sonra kuran okuyarak tamamen dine yöneldim kısaca ve zamanla ruhen bedenen komple iyileştim çok şükür bu günüme 🙏 ve tabi asla bi daha gün yüzü göremem derken öyle karamsar umutsuzken Allah’ım benim dualarımı kabul etti 2,5 senede hayatım çok güzel bi noktaya geldi.
Çok uzun oldu hakkınızı helal edin kısaca duada süreklilik önemli içten etmek içten istemek önemli.
Bende bi yerde okumuştum çok hasta olunca hemen allahım şifa ver iyi olayım nolur deriz iyileşince unuturuz oysaki hasta olunca başımıza birşey gelince değilde her an her gün istemek dilemek önemli 🙏
Ne kadar guzel anlatmıssın tıpkı ısı dusen arkadas mısalıne benziyor bu durum.
İşi dusunce hatırlanır
İŞİ bitince unutulur şeklınde...
Onemlı olan aslında cok uzuntulu anımızdada degıl bence en mutlu anımızda Allahı hatırlamak ve sukretmek. Üzgün oluncs herkes gider kapısına ama mutlu olunca maalesef kı kendimizden geciyoruz yeri geliyor..
Her an her saniye dilimizde kalbımızde zıkretmemiz lazım gercekten ❤️❤️❤️

Ne güzel anlatmışsın yazmışsın ne güzelll demekki Allah’ın sevilen kuluymuşsun ki Rabbim o güzel duyguların hepsini sana yaşatmış seni kendi yolunda götürmüş darısı benim de başıma inşAllah ben de şimdilik zikirler dualarla başladım senin gibi devamı da gelir umarım namaz kuran... 🙏❤️ Aynen öyle sadece zor günümüzde yapmamalıyız mutlu olduğumuz da unutmamalıyız şükür etmeliyiz her gün Rabbim bizi kendi yolundan götürsün inşAllah her zaman ❤️

Bugün bende negatif testi gördüm eşimde bende çok üzüldük hatta o konuşmuyor bile benimle :KK43: sahurumu yaptım oturuyordum burda sizin yazdıklarınızı okuyunca gözyaşlarıma hakim olamadım Rabbim isteyen herkese hayırlı evlatlar nasip etsin bana da dua edin 🤲🏻
Canım günlük 209 tane Ya Muksit okumanı tavsiye ederim hatta vaktin varsa daha da çok okuyabilirsin eşinle aranın çok çabuk düzeldiğine şahit olacaksın inşallah

Büyük kızıma tedavi ile hamile kaldim. En son yine artik bu son deyip ara verecegim bir zamandi. 4444 tefriciye duasini ve bir esmayi zikir çekmiştim. O ay hamile kaldım kızıma.
Birde dogumumdan önce ki ay ramazandi o zaman 41 yasin 41 meryem suresi başlamiştim hatta biri yetişmedi de kuzenime tamamlattim doguma oyle girdim. Kizim kakasini yapmıştı elhamdülillah sorunsuz doğdu

Bugün bende negatif testi gördüm eşimde bende çok üzüldük hatta o konuşmuyor bile benimle :KK43: sahurumu yaptım oturuyordum burda sizin yazdıklarınızı okuyunca gözyaşlarıma hakim olamadım Rabbim isteyen herkese hayırlı evlatlar nasip etsin bana da dua edin 🤲🏻
Selamun aleyküm Allah dualarınızı kabul eylesin 🤲 ama inşallah kelimesini kullanmayı. Çalışıyormusunuz bilmiyorum ama size dua vereceğim biraz uzun?

Allahdan emin olmamaktır. Büyük hocalar kullanmayın der.
Bence tam tersı. ALLAHTAN bırsey ummaktır. Onun ıznıyle hersey gerceklesır nasıp ederse ol derse olur.
İnsallah ta o anlama gelır
Bence cok guzel bır Allahtan medet umdugumuzu ifade eden bır kelıme.
Şahsi fıkrım tabi. 🙏🌺

Ben bir de şükretmek konusunda buna benzer bişi duymuştum ama tam olarak nedendi hatırlamıyorum o konudada bilginiz var mı
Şükretmek her dinde var olduğu gibi bizim dinimizde de vardır ve çok faydalıdır gece yatarken sabah uyanırken gün içinde aklınıza geldiğinde şükrederseniz hayatınızın ne kadar değiştiğini göreceksiniz. Psikolojik anlamdada

Ben bir de şükretmek konusunda buna benzer bişi duymuştum ama tam olarak nedendi hatırlamıyorum o konudada bilginiz var mı
Çok şükür ve elhamdülillah bence senin bahsettiğin canım. Bende öyle bişey duymuştum. Şükür arttırır mesela hasta iken şükretmeyin derler hastalığınız artar elhamdülillahi diyin. Hatam varsa affola

Çok şükür ve elhamdülillah bence senin bahsettiğin canım. Bende öyle bişey duymuştum. Şükür arttırır mesela hasta iken şükretmeyin derler hastalığınız artar elhamdülillahi diyin. Hatam varsa affola
O zaman gerçekten bolluk bereketli durumlarda şükretmek lazım doğru mudur ? Yani huzursuz ve mutsuz olduğumuz anlarda şükür değil elhamdulillah demeliyiz 🙏

Şuraciga bebek isteyen arkadaşlar için dua birakiyorum dualari okuyarak bende bir cok defa hamile kaldim fakat bebegime kavusmam bu yil nasip oldu cok sukur . Bu dualari baska kisilerede gondermistim onlar cok cabuk kavustular bebeklerine umarim buradan okuyup yavrusuna kavusanlar olur .
  • Ya varis 707 kere
  • El mubdiu 99 kere
  • Allahumme ya evvelu 100 kere
  • Allahumme ya mücib 60 kere
  • Allahumme ya semiu 100 kere
  • Ya allah ya rahman ya rahim ya kavi ya kadir 70 kere
  • Inne rabbeke huvel hallakul alim 1267 kere
  • Fallahu huvel veliyyu ve huve yuhyi 289 kere
  • Huvallahul halikul bariu 1054kere
  • Estagfirullah min külli ma kerihallah estagfirullah elazim ellezi la ilahe illa huvel hayyel kayyume ve etubü ileyh
  • La ilahe illa ente sübhaneke inni küntü minezzalimiin
  • Lailahe illa ente ya hannanü ya mennanü ya bedias semavati vel erdi ya zel celali vel ikram
  • Rabbi hebli mines salihin
  • Lein eteytene salihal lenekunenne mineş şakirin
  • Allahümme ente halakteni ve ente tehdini ve ente tut imüni ve ente tesgini ve ente tümitüni ve ente tuhyini
  • Ve la havle ve la kuvvete illa billahi aliyyil azim allahümme inni es elüke ya kadimü ya daimü ya vitru ya ehadü ya samedü ya hayyü ya kayyümü ya zel celali vel ikram fein tevellev fekul hasbiyallahü la ilahe illa hüve aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbül arşil azim
  • Rabbihebli mil ledunke zurriyeten tayyibeten inneke semiuddua
  • Rabbene heb lene min ezvecine gurrate eğyunivvec alne lilmuttegine imeme
  • Rabbi la tezerni ferden ve ente hayrul varisin
  • Rabbi evziğni en eşküra niğmetekelleti enamte aleyye veale velideyye veen ağmele salihan terdahu veeslih li fi zurriyyeti inni tubtu ileyke veinni minel muslimin
  • Rabbena vec alna muslimeyni leke ve min zurriyyetina ummeten muslimeten leke ve erina menasikena ve tub aleyna inneke entet tavvabur rahim
  • Rabbic alni mugimes saleti vemin zurriyyeti rabbene vetegabbel dua
  • Rabbi yessir vela tuassir rabbi temmim bil hayr
  • Zül celal vel ikram
  • Ya celil etme zelil gönder delil
  • Oglan olsun kiz olsun eli yuzu duz olsun organlari tam olsun akli yerinde olsun hayirli evlat olsun amin
  • Ya rabbi hayirli bir cocuk nasip eyle bu duami silsile i aliyye buyukleri hurmetine kabul eyle
  • Allahim rahmet peygamberi olan nebiyy i ekrem in muhammed (sav) hurmetine senden istiyor ve sana yoneliyorum ey muhammed su ihtiyacimin karsilanmasi icin seni vesile edinerek rabbime yoneliyorum allahim Onu benim icin sefaatci kil.

O zaman gerçekten bolluk bereketli durumlarda şükretmek lazım doğru mudur ? Yani huzursuz ve mutsuz olduğumuz anlarda şükür değil elhamdulillah demeliyiz 🙏
Aynen öyle canım. Mesela müslüman mıson dediklerinde elhamdülillahi diyoruz ya yani bu bana yetiyor demwk. Hasta olduğumuzdada elhamdülillahi dersek bu hastalık yeter anlamında🙏

Sanmıyorum şükretmek le ilgili ayetler ve hadisler var. Ve elhamdülillah duaların sonunda söylenmesi faziletlidir.

X