Gençliğime Yazık 😥

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Markette sadece kendinin ve mesai arkadaşının gireceği tuvaleti yıkamayan ölüyü yıkar mı hiç? 😉

Ay ne bileyim ilahiyat mezunuyum deyince fikir olarak sundum, beğenir ya da beğenmez bilemem. Konu sahibi çalışmaya karşı aslında sorun orada gibi, kadının çalışma mecburiyetine inanmıyor lakin yaşadığımız devirde yok öyle bir dünya

Bak arkadaşım ben de fizik mezunuydum dersaneler az para veriyor diye önce direndim sonra temizlik elemanı olarak bir hastaneye başvurdum siz üniversite mezunusunuz diye kabul etmediler sonra el mahkum anneden para almamak için dersaneye başladım baktım sistem sömürü sistemi ve o arada evlendim çocuğum var ilgilenemiyorum geç çıkıyorum sistemi eleştirdim ve yine işten çıkmadan geceleri çalışıp memuriyete atandım sonra baktım öğretmenlik okudum ama memurluk yapıyorum ne saçma dedim tekrar KPSS çalıştım öğretmenliğe atandım sonra baktım maaşı az hukuk okuyorum sistem yanlışsa da sen de yanlışsın çalışacaksın kazanacaksın sistemi beğenmiyorsan başka bir pozisyon için hazırlanıp ilerleyeceksin çalışmamak dinimizde de yok tembellik bizde yok bir yerden başlaman lazım
Oturup sistemden şikayet etmek varken neden yapsın? Kpss çalış yok torpil var. Markette çalış D vitaminim yok. Fabrikada çalış ortam kötü. Başka bölüm oku param yok. Yani? Buradan tam olarak ne bekliyorsunuz her şeye mazeretiniz varken. Aradığınız tavsiyeyi ben vereyim. Bence odanıza kapanıp akşama kadar hayat akışının ve sistemin ne kadar kötü olduğunu değerlendirin. Size altın tepside sunulması gereken fırsatların neden gelmediğini sorgularsınız falan. Zaman öyle hızlıca geçer gider.

Bak arkadaşım ben de fizik mezunuydum dersaneler az para veriyor diye önce direndim sonra temizlik elemanı olarak bir hastaneye başvurdum siz üniversite mezunusunuz diye kabul etmediler sonra el mahkum anneden para almamak için dersaneye başladım baktım sistem sömürü sistemi ve o arada evlendim çocuğum var ilgilenemiyorum geç çıkıyorum sistemi eleştirdim ve yine işten çıkmadan geceleri çalışıp memuriyete atandım sonra baktım öğretmenlik okudum ama memurluk yapıyorum ne saçma dedim tekrar KPSS çalıştım öğretmenliğe atandım sonra baktım maaşı az hukuk okuyorum sistem yanlışsa da sen de yanlışsın çalışacaksın kazanacaksın sistemi beğenmiyorsan başka bir pozisyon için hazırlanıp ilerleyeceksin çalışmamak dinimizde de yok tembellik bizde yok bir yerden başlaman lazım
Yok ya boşverin konu sahibinin çalışmaya gönlü yok, işle alakalı değil. Sistem neden kadınları çalışmaya mecbur bırakıyor diyor. E okumasaydın ailen olmasaydı da yine kendine bakmak için çalışmak zorunda olacaktın konu sahibi o zaman ne yapacaktın, dilencilik mi? Çalışmak ayıp değil günah değil, bahane tonla. Kpss çalış o zaman kendi işine başla bir an önce. Ya da zengin koca bul, muhtemelen senin için en tercih edilesi yol bu. Ama dikkat et, ‘benim param sanane’ diyen varyemez tiplerden olmasın

Bilgileriniz eskimiş olabilecğei için ülkenin ilahiyat fakültelerini ve sıralamalarını listesini yolluyorum. tıklayınız. her defasında üstüne basa basa 16 sene okuduğunuzu söylüyorsunuz ama buradaki birçok fakülte için kalemimi tek başına sınava yollasam zaten daha iyi sıralama yapardı.
kaldı ki, ilakiyat fakültesi mezunlarına ben hiç kurumsal hayatta rastlamadım. siz tam olarak bu bölümü okurken nasıl bir masa başı iş arzuluyordunuz bilemiyorum. Yozgat Bozok Üniversitesi Akdağmadeni'nde dahi bir meslek yüksekokulu var. kelimenin tam anlamıyla dağın başında ve insanlardan izole şekilde (hadi çıtayı da yükseltelim; belki o çocukların hiçbirisi büyük şehir dahi görmeden) üniversiteden mezun oluyor. onlar ne derece üniversite mezunu ise siz de o derecede üniversite mezunusunuz. ve inanın bana bu kadar üniversite mezunu ile memleket dolup taşıyorken sizin üniversite mezunu olmanız sizi ayrıcalıklı kılmıyor.
size fabrika gibi önerilerle geldiler. zira maddi açıdan acilen paraya ihtiyacınız olduğunu söylediniz. siz ise "bana göre değil" dediniz. siz kimsiniz ki acaba kendinize göre bulamadınız? kendi küçük çevrenizde üniversite mezunu olmak nadir görülen bir durum olabilir ama o küçük çevreden kafanızı çıkarıp bakmayı da akıl etseydiniz keşke.
bir görselle cevaplayacak olsam şununla cevaplardım herhalde.
1724523548052.png

Bi bankada denetçiyim. Sadece verilen iş değil yeri geliyor il il fiziki koşullari da denetliyorum, bazen verdikleri avans yetmiyor kendi cebimden veriyorum. Ben bu işe girerken on tane yazili sinavdan gecip on tane sözlü sınavdan geçtim. Müfettişim ben ya ne isim var demeden dogunun ücra köşelerinde üç yıldızlı otelde haftalarca kaldim sadece kendi kismimi degil başka konularda da yeri geliyor test ekran kontrolu yaptiriyorum. Bu arada çok aman aman bi maasta almiyorum İstanbulda anca yetiyor. Ama pes etmiyorum enerjimi sabrimi koruyorum. Bu kadar isteksizliginizi memnuniyetsizliginizi hangi işte belirtseniz herkes olumsuz bakar. İsin kücüğü büyügü olmaz öğrenciyken de kismi zamanli olarak da çalistim ögrenci işlerinde, cafede de çalistım, anket işi de yaptim ama hepsinde ayni azim ve enerjimle yaptim. Bu işlerde calismamanizi bi anlamda anlarim fakat çalişmayi amelelik görmeniz sizde bi sorun olduğunu gösterir. İnsanin çalisarak kendi ihtiyaclarini gidermesi, kendi parasini kazanmasi kadar güzel bi duygu yok.

Bugün bir zincir markete iş görüşmesi için gittim .Bölge sorumlusu bayaa konuştu benimle ilgili sorular sordu kendisini tanıttı falan filan. Burda çalışanlar her işi yapıyor dedi palet taşımaktan tutun tuvalet temizliğine kadar. Tuvalet temizlemekten nefret ediyorum. Hadi onu geçtim . Benim kas gücüm 0 . Palet asla tasiyamam. Bana hep böyle sessiz misin diye sordu. Bende evet dedim. Herkesin mizacı farklı. Allah Allah sessizlik kötü bir şey mi ? Bana tempolu çalışan lazım dedi. Kardeşim işimi yaparım hızlı calisirim tempolu enerjik olmaya ne gerek var ? Sanki müşterilerle muhabbet mi edeceğim. Bugün regl dim . Bu yüzden yorgun halsizdim konuşacak halim yoktu ve 4 saat uyumuştum. Ki bunlar olmasa bile sabahları asla enerjik olamam benim elimde olan bir şey değil kaldı ki D vitamini kullanıyorum. Ben 5 sene okudum üniversite. Karşılığı bu mu mutfak tuvalet temizlemek mi palet taşımak mi ? İş arıyorum 1 senedir sebebi ailemin baskısı. Kredi borçlarımiz var . Borçlar olmasa asla aramam çünkü amelelik kölelik yapmak istemiyorum. Gençliğime Yazık her yerde torpil geçiyor Nasıl iş bulacağım ben 🤦🏻
Kimse ruhsuz duran birini işe almak istemez ki. Kaldı ki bu başka meslekler içinde geçerli. Evde oturmak daha moralinizi bozan birşey değil mi?

Bi hastalığınız var, çözüm önerenlere çemkirip "doktorlar benle dalga geçtiler ühü" diyorsunuz doktora gitmekten eriniyorsunuz.

İş sorununuz var, çözüm önerenlere yine çemkiriyor ve yine duygu sömürülerine başvuruyorsunuz.

Ne istiyorsunuz bu hayattan siz?
Evde söz söylenmeden, hesap sorulmadan oturmak 🤔

Konu sahibine nasıl hak vermediysem size de vermedim. Ben bir mağazada kasiyerlik yapıyorsam neden tuvalet temizliyorum? Ekstra maaş mı veriyorlar bana bunun için? Bahane değil de sitem desek daha doğru.
ben tuvalet temizlesin ve temizlemesin demedim. maalesef bu marketlerin hepsinde benzer düzen var, kabul etmiyorsa başka yerden iş bakmalı. yarısında kendini açıklamaya çalışmış. her sitemi haklı gelmedi bana

Ücretli öğretmenlige başvurdum cagrilmadim. Yukarıda anlattıklarım bahane değil benim mizacim
güler yüzlü olamam, enerjik olamam, erken kalkamam, regldim, az uyumuştum, kaldı ki d vit kullanıyorum bla bla.

bu yerlerde yaptırdıkları işin karşılığı parayı veriyorlar mı bilmiyorum ama normalde bir yere kasiyer olarak başlasanız da enerjik ve güleryüzlü olmalısınız, erken kalkmalısınız. hatta ilahiyat ile ilgili bir işte bu özelliklere daha fazla sahip olmalısınız. mizacım patronluk dışında çalışmaya müsait değil diyorsanız o başka

Iste bir manasizlik daha, kuran egitmeni, Arapca ile alakali bir is (ki ilahiyat'ta Arapca ile ilgili is yapacak kadar Arapca ogretilmedigini bikiyoruz) ya da ilahiyat'ta akademisyen olmayacaksa, diyanet'te uzmanlik alamayacaksa (denediniz mi? Her sene sinavlari aciliyor) bir kiz cocugu niye ilahiyat okutulur yahu???

Sadece Üniversite mezunları ve Gençler Yorum yapsın!
Kimse size aa sen en kolay en rahat işi hakediyorsun demez bu neyin prensesliği.. Anlamadığın bir şey var ergen diliyle konuşayım anlarsın belki aşko 😁Herkes artık üniversite mezunu,ilk üniversiteyi sen okumuşsun gibi bir üslup,sen gelirken biz 4 tur yaptık o yolları

Bugün bir zincir markete iş görüşmesi için gittim .Bölge sorumlusu bayaa konuştu benimle ilgili sorular sordu kendisini tanıttı falan filan. Burda çalışanlar her işi yapıyor dedi palet taşımaktan tutun tuvalet temizliğine kadar. Tuvalet temizlemekten nefret ediyorum. Hadi onu geçtim . Benim kas gücüm 0 . Palet asla tasiyamam. Bana hep böyle sessiz misin diye sordu. Bende evet dedim. Herkesin mizacı farklı. Allah Allah sessizlik kötü bir şey mi ? Bana tempolu çalışan lazım dedi. Kardeşim işimi yaparım hızlı calisirim tempolu enerjik olmaya ne gerek var ? Sanki müşterilerle muhabbet mi edeceğim. Bugün regl dim . Bu yüzden yorgun halsizdim konuşacak halim yoktu ve 4 saat uyumuştum. Ki bunlar olmasa bile sabahları asla enerjik olamam benim elimde olan bir şey değil kaldı ki D vitamini kullanıyorum. Ben 5 sene okudum üniversite. Karşılığı bu mu mutfak tuvalet temizlemek mi palet taşımak mi ? İş arıyorum 1 senedir sebebi ailemin baskısı. Kredi borçlarımiz var . Borçlar olmasa asla aramam çünkü amelelik kölelik yapmak istemiyorum. Gençliğime Yazık her yerde torpil geçiyor Nasıl iş bulacağım ben 🤦🏻
Bence de siz iş aramayın. Evinizde oturun. O kadar çok sebep saymışsınız ki ben olsam bende sizi iş almayı bırakın aynı iş yerinde iş arkadaşı bile olarak çalışmak istemem. Yattığım yerden enerjimi çektin

Sabahları enerjim düşük oluyor demişsinde tamm ozman sabah 11 aksam 5 iş bakın.... üniversite bitirdim demişsin yok tuvalet temizleyemem sunu.yapamam bunu yapamam ee oturun madem her üniversiteden mezun olan Kendi.meslegini yapamıyor kac tane tanıdığım var cafelerde, marketlerde çalışan giklari çıkmıyor siz iş beğenmiyorsunuz orada çalışanlar insan değilmi...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X