Gelmeyen tat ve koku

6 ayı bulabilir veya kalıcı olabilir diyorlar koku ve tat kaybının.
Semptomlar kişiden kişiye farklılık gösterebiliyor bende geçirdim çok şükür herhangi bir ağır ve kalıcı semptomum olmadı

Biraz uzun sürebiliyo o süreç kişiden kişiye değişiyo ama 3 ay uzun bi süre tabi bi hekime görün bence

Benimde 2 ay oldu bazen çok net alıyorken bazen hiç alamıyorum gidip geliyor
Koku bazen net bazen az
En az 6 ay sürebiliyormuş
Kas eklem ağrısı var vücudumu dolaşıyor 2 aydır bi kolum bi bacağım
Çok değişik bi hastalık bu
Tavsiyem sarımsak soğan portakal gibi keskin tat kokulu yiyecekler tüket

Koku tamamen geldi, tat %90 larda.. bazen sanki bazı tatları tam alamıyorum gibi. Benimde 1.5 Ay oldu
Uzun süre bazı kişilerde sizinki gibi olabiliyormuş malesef, 6 aydan uzun sürerse doktora gidilmeli diye okumuştum

Öksürük oldu mu peki ? Tomografi çekildi mi ? Ben de sanırım kovidim, ama ateş öksürük vs zor geçiyor bugün dr a gideceğim , emziriyorum da

Koku ve tat kaybı yaşayan arkadaşlar kilo verdiniz mi? Bunu çok merak ediyorum. Ben geçirmedim ama tat olmayınca yemekten insan zevk almaz zayıflar diye düşünüyorum. Haksız mıyım.

Son düzenleme:
Koku ve ter kaybı yaşayan arkadaşlar kilo verdiniz mi? Bunu çok merak ediyorum. Ben geçirmedim ama tat olmayınca yemekten insan zevk almaz zayıflar diye düşünüyorum. Haksız mıyım
Bende mide bulantısı olduğu icin onu bastırmak için birşeyler yedim devamlı. Ve sacma gelecek ama sadece eksi jelibon iyi geldi o yuzden bol bol tatli eksi jelibonlardan yedim.
Birde zaten güçten düşmeyim diye devamlı birşeyler yemeye zorladı eşim. Tat alamsamda bol bol yedim. Kilo aldım

Koku ve tat kaybı yaşayan arkadaşlar kilo verdiniz mi? Bunu çok merak ediyorum. Ben geçirmedim ama tat olmayınca yemekten insan zevk almaz zayıflar diye düşünüyorum. Haksız mıyım.
Sadece tatlı yemek istiyorum tatlı olduğunu anladigim icin sanırım. Birde emzirdigim için sürekli acıkıyorum mecbur yiyorum

Ben Covide yakalanı 4 ay oldu ama benimde halen tam olarak ne koku ne de tat geldi. Hatta arada tamamen gidiyor sonra geri geliyor. Özellikle soğan, sarımsak ve limonun kokusu ve tadı iğrenç geliyor. İnşallah biran önce iyileşiriz ama öncesinde nane yağı lavanta yağı gibi aromatik yağlarla günlük olarak koku alma seansı yapın kendinize belki hızlandırır gelmesini.

O dönem yemekten zevk alma olayını pek önemsemedim açıkçası. Ilaç kullanmadigim için beslenmeme ekstra özen gösterdim.
Öğünlerimi ikiden üçe çıkardım hatta.
Saman yemiş gibi hissetsem de iyi yedim gerçekten. Değil kilo vermek kilo almış bile olabilirim.

Nasıl bir şey biliyor musun? Canın bir yemek istiyor birden, kokusu burnunda tadı damağında ama sadece öyle olduğunu hatırlıyorsun. Sonra bir heyecanla kalkıp yapıp yiyorsun ama ne göresin bomboş bir yemek olmuş ne tadı var ve ne kokusu. Sonrası büyük bir hayal kırıklığı. Ama yemekten de vazgeçmiyorsun. Hep böyle bir döngüdeydim. Hala da öyleyim malesef.

Öksürük oldu mu peki ? Tomografi çekildi mi ? Ben de sanırım kovidim, ama ateş öksürük vs zor geçiyor bugün dr a gideceğim , emziriyorum da
Hayır öksürük ve ateş olmadi, ilk hafta yogun bas agrisi sonra tat koku gitti o kadar. Tat ve koku gittiginde Pcr yapildi. Iyilesme sürecine girmisim zaten megerse.. 3 hafta sonrada tekrar pandemi polikliniğinde pcr ve detayli kan tahlilleri yaptirdim. Tum değerlerim normal cikti. 2 ay oldu atlatali. Tomografi de solunum sikintisi olmadigi icin yaptirmadimm solunum sikintisi olanlara yapıyorlar galiba daha cok.

Hahahaha ben sirf tadini alacagim inadiyla 4 tabak ust uste yemek yedim. meger o sira covid misim tat koku gitmis bende gribimde agzimim tadi yok saniyorum. sonraki gunlerde de bagisiklik guclensin diye et sulu yemekler yesil sebzeler meyveler c cit d vit takviye allah ne verdiyse yedik esimle. 20 gunde 3-4 kilo alarak covidden kurtulduk

Bende kilo almışım olsun, sağlıklı olalım kilo vermek kolay

Sadece tatlı yemek istiyorum tatlı olduğunu anladigim icin sanırım. Birde emzirdigim için sürekli acıkıyorum mecbur yiyorum

Alemsiniz kızlar, geçmiş olsun. Tv’de bir doktor 6 ayda gelir tat ve koku demişti. İnşallah biran önce geri gelir sizin de. Bu arada normal hayat nasıl bir lüksmüş ne özgürmüşüz meğer. Biran önce eski günlerinize döneriz inşallah.

Ay aynen böyleyim ya inşallah biran once atlatırız

Eşimin ve oğlumun da 2ay sürdü

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…