Gelmeyen tat ve koku

Bir ay oldu benim de.Tat geldi,koku bazı şeylerden gelmiyor.Ara ara bazı yiyeceklerin tadı da daha az geliyor .Bir süreç sanırım

3 ayı geçti benim de hala tat ve koku alamıyorum çok üzülüyorum. KBB gittim, bazı filmler çekmemiz gerekiyor dediler fakat bebek var çekemiyorlar. 6 aya kadar gelebilir telaş yapmayın diyip gönderdiler. Koku alma duyum çok keskindi şimdi kendimi yarım insan gibi hissediyorum. Eğer bunun çaresini duyarsanız bana da yazar mısınız? İnşallah bir an önce normale dönebiliriz

Çıldırmak üzereyim. Covid oldum öyle çok ağırda geçirmedim fakat tat ve koku kaybı oldu. 3 ay oldu hala tık yok. Bebegimin kokusunu bile alamıyorum 😔 geçen çaydanlığı unutmusum ocak da yanmış koku yok 😔 sadece yedigimin tatlımı acımı olduğunu anlıyorum. Psikolojim bozuldu. Sizlerin ne kadar sürdü. Neler yaptınız gelirmi geri 😔
Canım benim bi hafta felan sürdü ama etrafimda çok uzun sürenler var doktorlar diyorki tam olarak virüsün atilmasi vucüttan 8 9 ayı bulur ondandır ama yine git doktora yine muayene olmakta fayda var

Ozonlanmış yağ ya da ozon yağı deniliyor sanırım, onu sürenler olmuş burun içine kulak pamuk çubuğuyla, o ozon yağıyla ordaki sinirler hızlı bi şekilde onarılıyormuş. Faydasını gören olmuş bi blogta okumuştum sanırım. Rinoplasti ameliyatından sonra benim çok zayıflamıştı koku alma duyum, zamanla geri geldi bu arada

Koku alamasanız da koklamaya devam edin keskin kokuları günde en az 2 kez. Bir de alfa lipoik asit takviyesi öneriliyor, çünkü sinir hücrelerini yenileme etkisi var, araştırabilirsiniz.

Çıldırmak üzereyim. Covid oldum öyle çok ağırda geçirmedim fakat tat ve koku kaybı oldu. 3 ay oldu hala tık yok. Bebegimin kokusunu bile alamıyorum 😔 geçen çaydanlığı unutmusum ocak da yanmış koku yok 😔 sadece yedigimin tatlımı acımı olduğunu anlıyorum. Psikolojim bozuldu. Sizlerin ne kadar sürdü. Neler yaptınız gelirmi geri 😔
Geçmiş olsun, sakin olun öncelikle
Gerçekten çıldırtıcı bir durum, yaşadım, sizn kadar uzun sürmedi ama yine de geç ve ağır ağır geldi. Öncelikle sadece bazı kokuları almaya başladım, tad en sonunda geldi. 6 ay süren duydum. Bol bol koklama egzersizi yapın. Kolonya, kahve keskin kokulu ne varsa her gün koklayın. Bunu okumuştum, aslı var mı bilmiyorum ama denemeye değer. Muhalka gelecektir, umutsuz olmayın, ağır bir hastalığı atlattınız şükür, bu da geçecek

Benim 5.gun gitti 13.gun yavas yavas geldi.suan 1 ay oldu biteli tat olarak sorun yok ama kokulari ilk aliyorum sonra hemen ucup gidiyor koku.benimde cigerlerimde hasar birakti herkesi bi yerden etkilemis

Çinko bakır takviyesini araştırin, bir de kokuları aldığınızi inceleyebilirsiniz. Kekik yağını koklayıp şu an kekik yağı kokluyorum, çok keskin kokusu vs. Şeklinde

Ah bacım benimde 2 buçuk ay oluyor atlatali. Koku duyum hala gelmedi geçen günler peynir unutmuşum dışarda dolaba koymamisim bozulmuş eşim farketti burda pis bir koku var diye sonra bir baktiki peynirden geliyormuş. Bana kalsa o peynir 1 ay dursa orda yine koku almazdım. Çok zor bir durum. Parfüm kullanmayı çok severdim şuan burnumun dibine sıksam parfümü yine koku almam yani o derece... Tekrar geri gelecek gibi de durmuyor sanki kalıcı bir durum olustu. inşallah seninde benimde bir an önce gelir ama bakalım...

Arkadaşlar tat veya koku geri gelen oldumu ? Hastalığın 5/6 gününde gitti hiç bir kokuyu tadı alamıyorum çok kötü

Arkadaşlar tat veya koku geri gelen oldumu ? Hastalığın 5/6 gününde gitti hiç bir kokuyu tadı alamıyorum çok kötü
Çok geçmiş olsun , şu an kaçıncı günündesin ?
benim ciğerlere indiği için tat koku geldi bir kaç gün sonra , ama ben çok çok ağır geçirdim :KK43: bir buçuk ay oldu düzelemedim, şu an holter takılı mesela dün kardiyolojite gittim , bitmiyor derdi bu illetin 😢

Benim tat tamamen 1 ay sonra geldi, koku 2 hafta sonra gelmişti. (Hastalığın 10. gününden sonra ara ara tat koku gidip geliyordu) Herkeste değişiyor bu süre, insallah sizde de çabucak gelir

benim ciğerlere indiği için tat koku geldi bir kaç gün sonra , ama ben çok çok ağır geçirdim :KK43: bir buçuk ay oldu düzelemedim, şu an holter takılı mesela dün kardiyolojite gittim , bitmiyor derdi bu illetin 😢
Sizede cok geçmiş olsun, kan sulandırıcı kullandınız mi karantinada? 10 gün sonunda benimde kalbimde ağrılar olmuştu sizin sikayetiniz neydi

Bende, eşimde çabuk geçti ama bana demişdiler ki hastalık bittikten 2 hafta sonra geçmezse doktora git.

Ya çok geçmiş olsun size . Çok zor . Ben pazartesi günü pozitife geçen hafta . Salı günü test verdim buhün tam 8/9 cu hünümdeyim tat ve koku 2 gün oldu gideli . Başlarda vardı eşimde hiç gitmedi

Benim tat tamamen 1 ay sonra geldi, koku 2 hafta sonra gelmişti. (Hastalığın 10. gününden sonra ara ara tat koku gidip geliyordu) Herkeste değişiyor bu süre, insallah sizde de çabucak gelir
İnşallah ben bukadar önem vereceğimi sanmazdım oladar zorluyorki beni bu durum . Sinirlerim bozulmaya başladı 😒 yaptığım yediğim hiç bir şeyin tadını alamıyorm .

İnşallah ben bukadar önem vereceğimi sanmazdım oladar zorluyorki beni bu durum . Sinirlerim bozulmaya başladı 😒 yaptığım yediğim hiç bir şeyin tadını alamıyorm .
Malesef cok kötü oluyor, koku alamadığım dönemde burnumda gitmeyen iğrenç bir koku vardi sizde de oldu mu o? Yemek bile yemek istemiyordum bozulmuş küflenmiş yemek gibi kokuyordu her nefes alışım işkenceydi resmen 🤢 o günler geçince koku alamayişima şükretmiştim 😒

Benimde 5.gunde gitti tat ve koku. Tat 14.gunde geldi. Koku 1 ay sonra geldi. 2 ay sonra koku gidip gidip gelmeye başladı. Bazı kokular var bazısı yok. Yemek yanıyor yanına gidince geliyor koku vs. Parfüm kokusu deterjan kokusu falan berbat bi koku gibi geliyor. Tatta da coronadan 4 ay sonra şöyle bir şey oldu bazı şeylerin tadı çok kötü. Mesela soğan, muz, antep fıstığı, kola, yoğurt,maydanoz, dereotu bunları yerken berbat bi tat oluyor. Ablamda ve kuzenimde de aynı oldu.

X