Gelmeyen tat ve koku

lion mother

Rabbi temmim bi'l-hayr .
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Temmuz 2013
1.952
2.415
Çıldırmak üzereyim. Covid oldum öyle çok ağırda geçirmedim fakat tat ve koku kaybı oldu. 3 ay oldu hala tık yok. Bebegimin kokusunu bile alamıyorum geçen çaydanlığı unutmusum ocak da yanmış koku yok sadece yedigimin tatlımı acımı olduğunu anlıyorum. Psikolojim bozuldu. Sizlerin ne kadar sürdü. Neler yaptınız gelirmi geri

Ben de hiç olmadı tat koku kaybı, halen bu hastalığa aklim ermiyor herkeste baska etki birakiyor..

Canım benım bende yaşadımaynı şeyı .Ne kadar acı degıl mi ?Çok kotu ama bıraz sabır aklına getırmemeye calış.

Kuzenimin 5 ay sonra geldi tat ve koku duyusu ama geldi Düzelirsiniz inşallah

Biz yeni geçirdik, bizde de yok tad ve koku. Ne zaman gelecek Allah bilir. Ama geçen gün nette bir video gördüm. Doğru yada değil bilmiyorum. Portakalı bütün olarak tavada pişirdi, sonra esmer şekerle blenderdan geçirdi. Püre gibi birşey oldu. Bunu yedi ve sözde geri geliyormuş tad ve koku kaybı. Bizimkininde gelmesi uzun sürerse deneyebilirim. Nette aratın isterseniz.

doktora görunun isterseniz. ben hastalığı geçirenlerde bi hasar bıraktıgını yada bir iz bıraktgnı duymuştum..

Sinirler hasar gördüğü için onarması uzun sürüyor diye biliyorum. Sinirler yavaş yavaş kendilerini yenilermiş, 6 ay ila 1 yıl gibi bir süre de olabilir. Endişelenmeyin

Babamın koku duyusu 7 ay sonra geldi o da aile hekimi 2 doz aşı yaptı öyle yavaş yavaş geldi bende bukadar sürüceğini tahmin etmezdim ama baya sürdü babamda

Çok çok geçmiş olaun canım , bebeğini emzirirken ilaç kullandın mı kovid i yenmek için ?

İlaç kullandınız mı covidken ilaç kullanmadıysanız belki vücudun kendi kendine yenmesi daha zordur.

Benim ve bazi akrabalarimizin 15 gunde gelmisti. Ama abimin bi arkadasinin 6 ay olmuştu hala gelmemisti. O da doktora gitmişti, sanirim kalıcı da olabiliyormus. Veya çok zaman sonra gelebilirmis.

Ayrica, bende emzirdigim icin ilac vs kullanmadim. Tat koku gittiginde anladim covid oldugumu oyle gribimsi gibi bir süreç gecirdim. Esim ve 2 enistemde tat koku gitmedi.

Biz de kardeşim, annem ve ben geçirdik. Hepimizde tat ve koku gitti. Kardeşimle benim 15 gün içinde geri geldi ama çok iyi değildi. Bir ay içinde tamamen normale döndük. Annemin koku duyusu ara ara gidiyor iki ay oldu tamamen eskisi gibi değil ama yine de koku alabiliyor.

Çok keskin kokular alın, bitki yağları falan. Onları koklayıp egzersiz yapın. Bir doktordan böyle duymuştum.
Geçer inşallah, kahrolası hastalık, herkeste farklı seyrediyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…